Звездашка недеља за нама

Изванредну недељу покварили су кошаркаши Црвене звезде поразом у финалу Купа Радивоја Кораћа. Победе су остварили фудбалери, одбојкаши, као и ватерполисти који су декласирали Партизан, док су рукометаши одиграли нерешено.

Пролећни део шампионата за навијаче и фудбалере Црвене Звезде није могао боље да почне. Зимски суперлигашки сан очигледно је трајао предуго за навијаче Звезде, па су се на премијери после дуго времена на првенственој утакмици слиле реке људи ка стадиону „Рајко Митић“. Звездаши нису подбацили, као ни фудбалери, који су све присутне на стадиону наградили новом голеадом. Новосадска „Стара дама“ испарћена је кући са 4 гола, а мрежа Милана Борјана мировала је и на овом мечу. Први пролећни погодак дело је Боаћија, а до краја утакмице Звездин голгетер се још једном уписао у стрелце. Мрежу Војводине су тресли и Симић и Павков. За Црвену звезду на овој утакмици дебитовали Гајић, Милуновић, Јирка и Иванић.

Кошаркаши Црвене звезде покварили су звездашима расположење и поново су подбацили у бици за „Жућкову левицу“. Овогодишњи наступ Црвене звезде на Купу Радивоја Кораћа неодољиво подсећа на прошлогодишње издање. Звезда је тешком муком стигла до финала, а већ прва степеница могла је бити кобна. Црвено-бели су савладали Динамик са 75:70, а потом и Мега Бемакс са 92:73. Иако резултат у полуфиналу говори да је Црвена звезда лако стигла до победе, далеко од тога да Звезда и на том мечу није имала проблема. Бројне спорне одлуке КСС-а пратиле су овосезонски Куп Радивоја Кораћа, а у финалној утакмици против Партизана, тројка у црном која би требало да дели правду, умешала је прсте баш као током година доминације црно-белих. Онако како је Звезда играла, не долази се до трофеја. Лоше издање је кажњено, Партизан је славио резултатом 76:74 и још један трофеј је отишао у неповрат.

Кошаркашице Црвене звезде два пута су ове седмице имале разлог за славље. Црвено-беле даме су прво савладале Монтану у регионалној лиги на гостовању, а резултат је био 68:64. Звезда је потом два дана касније уписала нову победу у домаћем првенству. Кошаркашице Звезде су резултатом 71:46 славиле против екипе Студент.

Рукометаши Црвене звезде су након два уводна пораза у пролећном делу првенства стигли до првог бода. Црвено-бели су одиграли нерешено са Мокром Гором, а резултат је био 30:30. Звезда је имала велики заостатак на полувремену, али је у последњих 15 минута утакмице направила серију 11:2 и ипак успела да стигне до ремија. Најефикаснији у редовима Црвене звезде Ђорђијевић са 7 голова. Следио га је Петрић са 6, а капитен Рајичевић и Љубојевић су постигли по 4 гола. Црвена звезда је задржала осму позицију и има 14 освојених бодова, као и Обилић који заузима девету позицију на табели.

Одбојкаши Црвене звезде уписали су 15. победу у овогодишњој БПШ Суперлиги. Црвено-бели су у 3. колу Мини лиге у хали УСЦ Вождовац победили Раднички. Резултат је био 3:1, по сетовима 26:24, 23:25, 26:24, 25:16. Најефикаснији играч на мечу био је Данило Павловић са 18 освојених поена. Пратили су га Лазар Додић са 17 и Немања Машуловић са 12, а двоцифрен број поена за Црвену звезду освојио је и Милутин Нејић.

Одбојкашице Црвене звезде оствариле су другу победу у Мини лиги и вратиле су се на победнички колосек после пораза од Јединства у Београду протекле седмице. Црвена звезда је у 3. колу Мини лиге играла против Визуре у СЦ „Визура“, а црвено-беле даме су оствариле још једну максималну победу у домаћем првенству. Резултат по сетовима био је 25:15, 25:23, 29:27. Најефикаснија у редовима Црвене звезде била је Милка Стијепић, која је освојила 14 поена. Двоцифрена је била и Божица Марковић са 11 освојених поена.

Ватерполисти Црвене звезде стигли су до нове велике победе. Црвено-бели су у 14. колу Регионалне ватерполо лиге на свом базену победили вечитог ривала. Утакмица је завршена резултатом 10:6, а Партизан је само једном повео, при резултату 3:2. Ватерполисти звезде су доминирали у три четвртине, а једино су слабије одиграли у другој четвртини где су погодак постигли на два минута до краја исте и одласка на одмор. У редовима Црвене звезде чак четворица ватерполиста је постигло по два гола: Танкосић, Васић, Поповић и Шулц, док су по један гол дали  Жежељ и Илић. Победа над Партизаном је од великог значаја због преношења бодова из регионалног шампионата за домаће првенство. Управо овај тријумф црвено-белима може донети предност домаћег терена у финалу плеј-офа.