Звездашка недеља за нама

Кошаркаши Црвене звезде освојили су АБА лигу и од следеће сезоне ће се поново такмичити у Евролиги. Фудбалери су по први пут ове сезоне поражени у домаћем првенству, а претходно су били доминантни у првој утакмици полуфинала Купа Србије. Ватерполисти су поражени у Крагујевцу, а рукометаши су стигли до важне победе у борби за опстанак. Одбојкаши су ове недеље прво изборили пласман у финале, а затим и направили брејк у Новом Саду и повели 1:0 у финалној серији.

Фудбалери Црвене звезде су обезбедили миран реванш у полуфиналу Купа Србије. Утакмица у Лучанима би требало да буде само формалност пошто су црвено-бели на Маракани почистили Младост. Звезду је у вођство довео Јовељић. Младост је почетком другог полувремена изједначила, а Звезда је потом постигла још три гола и славила 4:1. Головима Милуновића, Павкова и Иванића за само 10 минута игре, Звезда је надомак пласмана у финале. Серија утакмица без пораза фудбалера завршена је за викенд на Бановом брду. Иако је деловало да ће Звезда уписати нови тријумф, до тога није дошло. Чукарички је од 0:2 стигао до 3:2 и нанео Звезди први пораз у сезони.

Кошаркаши Црвене звезде доживели су два пораза у Подгорици, али су синоћ демолирали Будућност и дошли до треће победе у серији која им је донела шампионску титулу на Јадрану и повратак у Евролигу! Црвено-бели су у обе утакмице у Морачи водили на полувремену, али је Будућност у наставку успевала да преокрене резултат и продужи серију. На крају је све стало у 40 минута и мајсторицу у Београду. Кошаркаши Црвене звезде су у прелепом амбијенту у хали Пионир помели Будућност. Звезда је доминирала од првог до последњег минута и славила 97:54.

Ватерполисти Црвене звезде уписали су први пораз у Суперлиги Србије. Црвено-бели су после два уводна тријумфа у домаћем шампионату поражени у Крагујевцу. Раднички је у 3. колу Суперлиге у СЦ „Парк“ славио са 13:12. У тиму Црвене звезде четворица играча су се по два пута уписала у стрелце – Танкосић, Шулц, Максимовић и Перковић.

Рукометаши Црвене звезде савладали су у првој утакмици плеј-аута Суперлиге Србије екипу Мокре Горе у „Шумицама“ 25:21. Наставили су са победама црвено-бели и једном убедљивом игром направили веома битан корак ка мирној луци и месту које обезбеђује опстанак у суперлигашком друштву. Најефикаснији са 6 голова био је и играч утакмице, Петар Бугариновић. По четири пута у стрелце су се уписали Стефан Петрић, Владимир Димић и Никола Николић.