Звезди довољно полувреме за лагану победу

Црвена звезда је славила у 30. колу Суперлиге са 3:1 против екипе Земуна.

Црвена звезда је славила у последњој утакмици регуларног дела Суперлиге над екипом Земуна са 3:1. Нашем тиму је било довољно само прво полувреме да реши питање победника и тако уђе са 6 бодова предности у плеј-оф домаћег шампионата.

Момци у црвено-белом су од старта меча кренули мотивисано, растрчано и маштовито где су приказали најбољу игру овог пролећа.

Већ у 4. минута Звезда је повела са 1:0. Одлично је извео слободан ударац Ел Фарду Бен са 20м од противничког гола. До 20 минута, утакмица је била решена. Најпре је Пешић постигао гол у 12. минуту на асистенцију Бена. Појачање из Олимпијакоса данас је одиграло најбољи меч у црвено-белом дресу. Круна одличне игре била је у 18. минуту, када је на асистенцију Луке Илића постигао свој други гол на утакмици. До краја полувремена Звезда је створила још неколико одличних шанси, а пре свега радује како је лопта „цртала“ по терену у првом делу игре.

У наставку, наш тим је одиграо осетно слабије и пре свега „под ручном“. У 51. мин пад концентрације и грешку Рачића, Земун је казнио голом. Након тога, изабраници Владана Милојевића су се разбудили и рутински привели утакмицу крају, уз пар пропуштених прилика.

У следећем колу, 14. априла, на програму је 157. вечити дерби.