Звездин час кошарке вечитом ривалу!

Кошаркаши Црвене звезде без проблема савладали вечитог ривала резултатом 86:74. Без Антића и Фелдина, уз рафалну паљбу Огњена Добрића (шест тројки, 18 поена) црвено-бели су учврстили своју позицију на табели и искористили пораз Будућности, чиме су се умешали и у борбу за прво место на табели.

Екипа Црвене звезде обавила је „дупли посао“ победом над Партизаном ове вечери – не само што су момци у црвено-белим дресовима одбранили част Београда и тријумфовали у вечитом дербију, већ су на прави начин материјализовали пораз подгоричке Будућности, чиме су се директно умешали у борбу за прво место које доноси предност домаћег терена у плеј офу.

Наши момци водили су готово читавим током меча, осим на крају прве четвртине, а суви квалитет нашег тима дошао је до изражаја у трећој четвртини када се Партизан са три постигнута поена у четири последња минута деонице дефинитивно помирио са поразом.

Најзапаженији појединци у нашем дресу били су феноменални Добрић са 18 поена (шест тројки), Рочести са 10 асистенција, као и Лесор и Дангубић. Звезду је шут за три поена генерално јако добро служио (14/30),  а играчи и навијачи Партизана дуго ће памтити рафалну паљбу Добрића који је „сипао“ из свих позиција. Запажену минутажу имао је и Ален Омић који је за 14 минута на паркету убележио шест поена, офанзивни скок и асистенцију.

Црвено-бели су на вечерашњем дербију били лишени помоћи Пере Антића и Џејмса Фелдина, али је остатак тима великом борбом и пожртвованошћу надоместио изостанак двојице веома важних играча у нашој ротацији. Тренера Алимпијевића радоваће податак да су сви играчи који су крочили на паркет постигли поене, да је Давидовац играо јако добро, да је Енис имао ролу од неколико минута у којој је потпуно надигравао бекове вечитог ривала, показивао и продор и шут са дистанце, да је Стефан Јанковић у другој и трећој деоници неколико пута дизао публику на ноге блокадама, тројкама и закуцавањима. Стиче се утисак да су поједини момци у право време демонстрирали квалитетну форму, што тренера нашег тима ставља на „слатке муке“.  У екипи гостију најзапаженији су били Величковић са 20 поена и Маринковић са 15. Слабији допринос од очекиваног имали су Си и Вон, који су збирно постигли 11 поена, уз три грешке.