Звездин лагани марш кроз Нови Сад

Павков, Бабић и Бен за наставак 100% учинка у Суперлиги…

Екипа Црвене звезде савладала је новосадску Војводину у гостима резултатом 1:4, и на тај начин задржала стопостотан скор у домаћем шампионату.

У мечу који је некада важио за један од најтежих изазова у домаћем шампионату, нови учесник Лиге Шампиона лагано је марширао Новим Садом и ауторитативно решио питање победника. Оба полувремена била су прилично садржајна, а Звезда је била та која је у континуитет показивала већи квалитет, и наговестила да је апсолутни фаворит за убедљиву одбрану титуле. Павков је први начео мрежу Роцкова лепим шутем искоса са десне стране, а ова два играча су, интересантно, напустила меч већ у првој деоници након судара главама. Војводина је убрзо изједначила, а преломни моменат десио се крајем првог полувремена када је Јованчић оборен у казненом простору, а Бен рутински реализовао пенал.

Био је то јак психолошки импулс за наше момке, који су у наставку игре само плесали тереном. Низале су се прилике, Симић је задавао много проблема ривалу, као и вечерас више него добри Лоренцо Ебисилио, који се вратио након повреде. Много битних ствари десило се за наш тим вечерас, а шефа Милојевића само може да радује ширина коју поседује у играчком кадру.

Бен је и у 75. минуту био стрелац, а Бабић је поставио коначних 1:4 на самом крају меча. Звезда из шест утакмица има исто толико победа, има импозантну гол разлику 15:3, а у следећем колу дочекује сурдулички Радник на стадиону Рајко Митић.