Звездина херојска победа у Келну

Црвена звезда је поготком Ричмонда Боаћија победила немачки Келн минималним резултатом 0:1 (0:1), и направила огроман корак ка пласману на неке од прве две позиције, које воде у нокаут фазу Лиге Европе.

Црвена звезда је добро отворила меч, после почетног испитивања снага, први је припретио Геулор Канга, који је имао стопостотну шансу да савлада Хорна, међутим одлучио се да дрибла голмана немачког тима, и лопта је послао преко гола. Звезда је после те шансе, имала неколико добрих удараца са дистанце, али Хорн је и даље био несавладан.

У 30-том минуту , Боаћи је примио лопту искоса са 20 метара и топовским ударцем савладао голмана Келна.

У последњих 7 минута првог полувремена , жуте картоне су добили Канга, Бабић и Гобељић. На одмор се отишло са минималном предношћу Црвене звезде.

У другом полувремену пак, тренер домаћина, Петар Штегер је извршио две измене и у игру је увео Битенкура и јапанца Осака, те је променио формацију у 4-4-2. Келн је заиграо доста агресивније и константно је сво време другог полувремена притискао и стављао на муке одбрану нашег тима. Милош Јојић је два пута погађао стативу (56 и 68 минут). Умор је стизао црвено беле из Београда. прву принудну измену је морао да направи Милојевић, јер се Боаћи жалио на бол у ложи и није могао да настави дуел. Келн је наставио са силовитим нападима, али су се изграчи Звезде буквално „бацали на главу“, не би ли сачували Борјанову мрежу нетакнутом.

Последњу шансу на мечу имао је Келн после корнера, кад је Борјан одбранио лопту која је ишла на прву стативу. Утакмица је била продужена 5 минута а Звезда је зналачки сачувала лопту и велико славље навијача који су били на „Рајн енерџи“ стадиону је могло да почне.