Звездина нова стотка, Армани рутински поражен у Пиониру!

Кошаркаши Црвене звезде забележили су девету победу у најјачем европском такмичењу пошто су савладали екипу Арманија резултатом 100:89.

Меч 23. кола Евролиге почео је минутом ћутања за Небојшу Глоговца, једног од највећих глумаца данашњице и великог навијача нашег клуба који нас је напустио у 49. години после кратке и тешке болести.

Петорка Рочести, Лазић, Дангубић, Бјелица и Лесор почела је утакмицу пред 4895 навијача у дворани „Александар Николић“. Уводне минуте утакмице је обележило шутерско расположење гостију који су погодили три тројке, док је Звезда своје поене тражила кроз стрпљиву организацију напада. Прекршај Џордана Тиодора над Рочестијем означио је почетак ТВ тајм-аута на који се отишло изједначеним резултатом 11:11.  Друга половина прве четвртине протекла је у ефикасној игри оба тима, а Милко Бјелица је поенима из рекета поставио коначан резултат првог периода 23:20.

Почетак друге четвртине обележио је Џерелс који је узастопним поенима из продора које је постигао након што га је преузимао Ален Омић натерао Душана Алимпијевића да затражи при тајм-аут. Измена Омић-Лесор стабилизовала је Звездину игру у одбрани, па су наши момци из добре дефанзиве креирали сјајну серију поена коју ни гостујући тренер није успео да заустави. Прво су Лесор и Дангубић везали по четири поена, да би им се придружио Добрић који је после тројке и додатног бацања донео Звезди великих 11 поена предности. После сјајне реакције Лесора и куцања након украдене лопте било је и +12, али је крај првог полувремена обележио Гаудлок који је серијом поена и асистенција смањио разлику на пет поена, 50:45.  Рочести је постигао 10, Лесор девет, а Дангубић осам поена.

Старт другог полувремена прошао је у знаку Алимпијевићевог џокера Давидовца који је везао пет поена из тешких ситуација, а после поена Омића из рекета Звезда је стекла плус осам, док су са друге стране Кузминскас и Мицов својим индивидуалним решењима држали госте из Милана у игри. Након изједначеног периода игре у коме су поени долазили углавном из продора, што из позиционих напада, што из транзиције, други ТВ тајм-аут дошао је након фаула у скоку Кузминскаса који је аутоматски послао Бјелицу на линију слободних бацања, а он је после оба реализована шута и поена у контри након одличне одбране  донео Звезди 11 кошева предности. Ипак, НБА појачање гостију је са своје две тројке поништило стечену предност Алимпијевићевих изабраника, али је вечерас сјајни Лесор својим поенима на асистенцију Ениса закључио трећи квартал који се завршио 71:65.

Кузминскас је био и централна фигура на старту последње деонице, јер је прво направио неспортску личну грешку над Стефаном Јанковићем, да би се у следећем нападу реванширао тако што је Тејлора Рочестија натерао на исти потез. Напади обе екипе су вечерас били бољи делови игре, а тројка Фелдина после које је Звезда поново стекла двоцифрену разлику, па затим и његова украдена лопта натерале су Пјаниђанија да затражи тајм-аут. Та секвенца је значила и завршни ударац нашег тима, који је наставио да ломи ривала, а тројка капитена Бранка Лазића донела је Звезди 16 поена предности на нешто више од три минута до краја. Звезда је меч рутински привела крају, а коначан резултат је гласио 100:89.

Најефикаснији у победничком тиму били су Јанковић и Лесор са 15 поена који је забележио и 10 скокова, док је Тејлор Рочести забележио 14 поена и девет асистенција.