Црвена звезда је владар Јадрана по пети пут!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Будућност 67:60 у мајсторици финалне плеј-оф серије регионалне АБА лиге. Изабраници Дејана Радоњића контролисали су утакмицу готово целим њеним током и од 7. минута утакмице констатно били у резултатској предности. Ово је црвено-белима пети АБА прстен и већ наредне сезоне могли би да се изједначе са вечитим ривалом на врху по броју трофеја у регионалној лиги.

Звезда је почела у петорци: Хол, Лојд, Лазић, Симоновић, Ноко. Већ након непуна три минута Радоњић је посегао за изменама увођењем Волдена и Давидовца, незадовољан нападачком продукцијом (2 поена до тада). Управо је Волден погодио тројку, а након њега и капитен Лазић за 8:6. Узвратили су гости серијом 5:0, што је натерало клупу црвено-белих да затражи тајм-аут. И у првој четвртини виђена је тврда утакмица, као и уосталом током целе серије… Минималну предност имали су домаћи, највише захваљујући доброј роли Лендрија Нока. Почетком другог периода Звезда стиче до тада максималних „+7“ на крилима најбољег играча током финалне серије, Огњена Добрића, међутим Будућност није дозволила осетнију предност домаћина. Црвено-бели налазили су се константно у резултатском плусу, али су Подгоричани „дисали за вратом“ захваљујући бековском тандему Кобс-Ивановић. Последњи поени пред одлазак на одмор дело су Лојда, који је до тада из игре шутирао 0/6 и био у тоталном контра-ритму. Након 20 минута на семафору је стајало 33:28.

Шест поена Лојда за непуних два минута треће четвртине (уз поене Хола и Нока) донели су изабраницама Дејана Радоњића поново максималних „+7“, али и даље непрелазних, јер је Будућност поново имала одговор. У последњих десет минута црвено-бели су ушли са предношћу 53:49. Одбрана је функционисала стандардно прилично добро, а након закуцавања Нока на пет и по минута пре краја утакмице Звезда стиче нову максималну предност – 60:51. Утакмица је решена на 30-ак секунди пре краја када је Подгоричанима „пресудио“ Лојд погођеном тројком (66:58).

Херој победе Црвене звезде у мајсторици био је Лендри Ноко са 17 поена и 12 скокова. Лојд је додао 15 поена, док је Добрић забележио учинак од 12 поена, 8 скокова и 4 асистенције.