Црвена звезда после великог кикса до ремија у дербију!

Фудбалери Црвене звезде су одиграли нерешено на Стадиону ЈНА, у 163. првенственом дербију. После невероватне грешке Ераковића и примљеног гола у 5. минуту, Звезда је после неколико шанси постигла гол из оправдано досуђеног пенала у 75. минуту утакмице.

Дерби је обележила кардинална грешка Ераковића готово на почетку утакмице, у петом минуту. Сума је узео лопту, додао до Асана овај на десној страни пронашао Стевановића који постиже гол. Од тог момента Звезда је преузела иницијативу и готово целу утакмицу држала лопту у свом поседу. У 25 минуту велика прилика за Звезду. Катаји са своје половине пронашао Фалчинелија, који је одлично истрчао, али лопта га погађа у леђа, а након тога није успео да је исконтролише и голман Стојковић успева да отклони опасност. Противник се јасно повукао и чекао прилику из контри што је у пар наврата и могло да се деси. У 45. минуту још једна прилика, слбодан ударац. Сјајан центаршут, Фалчинели је закачио лопту главом, али она одлази за мало крај гола.

У другом полувремену нешто слабија иницијатива али ипак је Звезда имала више лопту у поседу. У 51. минуту добра прилика за Звезду, али шут Гобељића завршава од стативе у гол ауту. У 56. минуту, лопта је дошла до Катаија који је шутира са ивице шеснаестерца, али сувише благ ударац да би озбиљније запретио Стојковићу. у 68. минуту Станковић је извео Бена, а убацио Павкова. Изашао је и Гобељић а ушао Гајић. У 73. минуту, након соло акције  Катајиа лопта преко стопала партизанових фудбалера одлази у корнер. Након извођења корнера, Јојић је повукао Санога за дрес и није било дилеме за белу тачку и жути картон за играча Партизана. Катаи без много проблема матира голмана Партизана за изједначење. Од тог момента, иако се очекивала још већа офанзива Звезде, много тензија на терену и пуно прекида. До краја меч Звезда је добила чак 10 жутих картона од чега је Саного добио други у 94. минуту. Звезда је била у нападу, а Саного је у скоку ударио Лазара МАрковића у главу и добио је други жути картин, аутоматски и црвени. Утакмица је завршена са коначних 1:1 и идентичним поретком на првенственој табели Суперлиге.