Црвено-бела недеља пред нама

Очекује нас нешто сиромашнији звездашки програм због чињенице да „слободан викенд“ имају наши кошаркаши и рукометаши… У центру пажње ове недеље биће пре свега европска искушења фудбалера, кошаркаша и кошаркашица, велики првенствени дерби очекује одбојкашице, ватерполисти стартују такмичење у Регионалној лиги, „дупли програм“ одбојкаша на гостовањима…

Нову „меч-лопту“ за оверу европског пролећа фудбалери Црвене звезде имају у четвртак од 18 часова и 45 минута. У утакмици 5. кола групне фазе Лиге Европе, изабраници Дејана Станковића дочекују бугарски Лудогорец, који је у досадашњем делу такмичења освојио свега бод. Због нове казне, на трибинама стадиона „Рајко Митић“ ће моћи да присуствују само деца до 14 година, као и против Каирата летос. Након тога, уследиће ново суперлигашко искушење, а ривал у 18. колу за викенд биће суботички Спартак.

Након што су синоћ декласирали СЦ Дерби у Подгорици и преузели лидерску позицију регионалне АБА лиге, кошаркаши Црвене звезде у петак од 19 часова дочекују Уникс, у утакмици 12. кола Евролиге. Услед репрезентативног „прозора“ за викенд црвено-бели неће имати обавезу у регионалној лиги, па ће имати простора за дужу припрему утакмице наредног кола Евролиге, када гостују Зениту.

Искушења у Регионалној лиги очекују ватерполисте Црвене звезде… Црвено-бели путују у Сплит где их очекује 5 утакмица: у четвртак од 18 часова и 50 минута играју против Солариса из Шибеника, у петак ће имати „дупли програм“ – против Радничког од 13 часова и 40 минута, док ће пет сати касније играти против Приморца, а за викенд, у суботу и недељу, ће снаге одмерити са сплитским тимовима – Јадраном и Морнаром. У другој групи, у Београду, налазе се Нови Београд, Партизан, Југ, Младост, Будва, Шабац и Јадран (ХН). Титулу регионалног шампиона брани крагујевачки Раднички.

Одбојкаши Црвене звезде у среду од 19 часова играју прву утакмицу полуфинала Купа Србије. Црвено-бели гостују у Пожаревцу екипи Младог Радника, коју су у 1. колу првенства на истом месту савладали резултатом 3:1. За викенд у 9. колу Супер лиге Србије наши одбојкаши гостују Такову у Горњем Милановцу, где би евентуалном новом, осмом победом, задржали лидерску позицију на табели. Утакмице Такова су у претходних пет кола сваки пут „ишле“ у пети сет, а само један од тих сусрета су решили у своју корист.

Рукометаши Црвене звезде неће ове недеље играти такмичарске утакмице. На реду је дуел са Новим Пазаром, који је раније иступио из лиге, па ће тако наши рукометаши имати „слободан викенд“. Након серије од три узастопна пораза само теорија води Звезду у плеј-оф фазу.

Кошаркашице Црвене звезде имаће обавезе на два фронта ове недеље. У среду од 20 часова у Железнику изабранице Драгана Вуковића дочекују Олимпијакос, у утакмици 5. кола Еврокупа. Евентуална победа против фаворизованих Гркиња вероватно би значила и пласман у наредну фазу такмичења (уз победу и у последњем колу против „отписане“ пољске екипе), али ни пораз не би значио коначни опроштај од Еврокупа за ову сезону. Након европског изазова, црвено-беле се враћају на домаћи фронт и у суботу од 16 часова и 30 минута гостују у Врбасу истоименој екипи.

Дерби првог дела сезоне очекује одбојкашице Црвене звезде, које ће угостити Јединство из Старе Пазове. Биће то сусрет једине две непоражене екипе у првенству и борба за лидерску позицију на табели. Црвена звезда и Јединство одиграле су већ двомеч у оквиру Купа Србије, када су наше одбојкашице након пораза у Старој Пазови 1:3, направиле прави подвиг и у реваншу Београду савладале Јединство 3:0.