Црвено-бели на Спиридоновићев погон: Звезда успешна против Борца (ВИДЕО)

Фудбалери Црвене звезде савладали су бањалучки Борац резултатом 3:0. Генерална проба прошла је успешно, а црвено-бели се окрећу првом првенственом мечу који их очекује у суботу, а ривал је Нови Пазар. Голове су постигли Спиридоновић, Николић и Радуловић.

Црвена звезда је као и девет година раније одлучила да на генералној проби на „Маракани“ снаге одмери са Борцем из Бања Луке. Црвено-бели су те 2011. године славили 2:1 после преокрета. Бањалучани су повели голом Малетића, а у другом полувремену су мрежу гостију затресли Борха и Евандро. И тада је тим Борца са клупе предводио Владо Јагодић, који је Борцу донео прву и за сада једину титулу шампиона у Босни и Херцеговини.

Екипа Борца је под диригентском палицом Јагодића успела да избори пласман у Европу. Тим ће наступати у квалификацијама за Лигу Европе, а у тренутку прекида шампионата су се налазили на четртој позицији. Бројни добро познати играчи љубитељима фудбала носили су дрес бањалучког Борца у сезони за нама: Срђан Вујаклија, Марко Мирић, Стојан Врањеш, Горан Закарић, Александар Субић, Марко Јовановић су само нека од њих.

За данашњи меч Владо Јагодић се определио за следећих стартних 11: Павловић, Дујаковић, Субић, Јовановић, Милојевић, Даниловић, Бртан, Зиљкић, Закарић, Врањеш, Лукић.

Дејан Станковић је изабрао ове играче да стартују на генералној проби: Борјан, Гајић, Панков, Родић, Саного, Николић, Иванић, Катаи, Спиридоновић, Томане.

Након уводног одмеравања снага и опипавања пулса, Звезда је пребацила тежиште игре на Борчеву половину, а прву озбиљнију шансу материјализовао је Срђан Спиридоновић. Црвено-бели су повели у 15. минуту, а прво летње појачање је другу утакмицу заредом затресло мрежу ривала на „Маракани“. Спиридоновић је током припремних утакмица наговестио навијачима шта могу да очекују од њега.

Играчи Борца су покушавали да угрозе Борјана шутевима са дистанце, а први шут у оквир гола упутили су у 31. минуту, али је то био лак плен за Звездиног чувара мреже. Свега пар минута касније добро су комбиновали играчи Звезде на средини, уследио је пас између играча последње линије за Гајића који је пронашао Николића, али изданак Звездине школе није успео да матира Павловића. Убрзо је искоса шутирао и Катаи, а лопта је завршила у голмановом наручју.

Стиче се утисак да црвено-бели нису најбоље решавали ситуације када екипа Борца крене у полуконтру и контру и да је превише небрисаног простора било на средини терена. Најагилни и на данашњем мечу био је Спиридоновић, а прво полувреме завршено је резулратом 1:0.

На старту другог полувремена Вулић је заменио Катаија. У наставку је први припретио Вулић, али је лопта завршила поред стативе и удаац са дистанце није представљао претњу по Павловића.

У 54. минуту Звезда је дуплирала предност. Актер је поново био Спиридоновић који је комбиновао са Николићем, а момак са бројем 22 на леђима је упутио неодбрањив ударац.

У 58. минуту су Станковићеви изабраници запретили после корнера чији је извођач био Вулић, а потом је Јовичић ушао у игру уместо Санога. У 73. минуту Станковић је посегнуо за „хокејашком изменом“, а на терену се нашло чак 7 нових играча. Борјан је сачувао своје место међу стативама, као и Вулић и Јовичић који су шансу добили у наставку. До краја утакмице резервисти су опробали шут са дистанце, а у 89. минуту Андрија Радуловић је поставио коначних 3:0 лоб ударцем.

Фудбалско првенство Србије почиње 1. августа, а Звезда ће на премијери угостити Нови Пазар, повратника у Суперлигу. Утакмица се игра у суботу од 19 часова и 30 минута, а навијачи неће бити у прилици да испуне трибине стадиона „Рајко Митић“ све док се епидемиолошка ситуација не поправи у Републици Србији.