Дан дербија и расплета у врху!

У одложеној утакмици 24. кола регионалне АБА лиге, кошаркаши Црвене звезде гостују данас од 17 часова екипи Цедевита Олимпије у дворани „Стожице“. У истом термину, у хали „Тополица“, одиграће се и дуел Морнара и Будућности, па ће након данашњих утакмица слика у врху бити много јаснија.

КАЛКУЛАЦИЈЕ

Црвено-бели су у претходних недељу дана остварили две изузетно важне победе, у трилер завршницама, којима су практично обезбедили другу позицију. За наставак трке за „пол-позицијом“ након регуларног дела биће им потребна победа и у Љубљани, али и нада да ће Морнар славити у „Тополици“. У случају победе Подгоричана, екипа Дејана Милојевића ће обезбедити прву позицију и предност домаћег терена током плејофа, јер им се у наредном, последњем, колу уписује и „победа“ против Приморске. Баранима је такође неопходна победа како би остали у трци за плејоф, и у колико им то пође за руком, кошаркаши Црвене звезде са свим победама до краја (Цедевита Олимпија, Крка, Задар) преузимају врх табеле.

ПРЕТХОДНА УТАКМИЦА

У дуелу ове две екипе у среду, као победник изашла је Црвена звезда, након драматичне завршнице (82:81). Након изузетно ефикасног првог полувремена (52:51), током којег су обе екипе имале сјајне проценте шута из игре, уследило је много „чвршће“ друго полувреме. Црвено-бели су након паузе одлично отворили другу половину утакмице – серијом 7:0 за максималну предност („+8). За два и по минута Цедевита Олимпија се враћа, у моментима када домаћин није успевао да пронађе пут до коша. У финишу трећег периода две важне тројке погађа Марко Симоновић и доноси Звезди предност након 30 минута игре (69:65). Деловало је да изабраници Дејана Радоњића имају контролу над утакмицом… У 33. минуту након поена Волдена било је 74:67. Уследио је најлошији период утакмице Црвене звезде, током којег нису успевали да пронађу решење да преломе утакмицу и словеначки тим је у потпуности стекао контролу над утакмицом серијом 14:4 – након које су имали „+3“ на 26 секунди пре краја утакмице. Лазић је био половичан са линије пенала, али скоком у нападу Лојд је Звезди омогућио шансу да изједначи – у чему су и успели након слободних бацања Волдена. У самом финишу утакмице, Лојд је украо лопту Перију, а Симоновић поеном са пенала донео Звезди важну победу. Џордан Лојд је био најефикаснији са 19 поена, Давидовац је додао 17 поена, док је Кори Волден имао учинак од 13 поена и 7 асистенција.