Дебакл кошаркашица у трећем периоду, мајсторица одлучује шампиона

Кошаркашице Црвене звезде поражене су резултатом 69:64 у хали „Мега фектори“ у другој утакмици финалне плејоф серије. Екипа Арт баскета је тако први пут ове сезоне савладала Црвену звезду, након пораза у првој утакмици плејофа и претходно два пораза у регуларном делу првенства. Мајсторица која ће одлучити шампиона Србије на програму је највероватније у понедељак.

Звезда је поново била лишена помоћи Невене Наумчев, па су стартну петорку чиниле: Катанић, Авлијаш, Недељков, Јанковић и Бојовић. Повео је домаћин 8:2, али одговарају црвено-беле серијом 7:0 којом преузимају контролу над утакмицом. До краја деонице кошаркашице Арт баскета постижу свега четири поена, а Звезда на крилима добре одбране и расположене Катанић у нападу стиче „+8“ након прве четвртине. Нису изабранице Драгана Вуковића биле у добром нападачком ритму већим делом другог периода, али су задржале предност пре свега захваљујући доброј игри у одбрани… Предњачила је Маша Јанковић која је „закључала“ Звездин рекет. Након првих 20 минута на семафору је стајало 33:26 у корист Црвене звезде.

Стекле су црвено-беле почетком другог полувремена максималних „+9“, а онда је уследио несхватљив потоп… Наредних чак 14 минута Црвена звезда не уписује поен из игре. Серија домаћина која је почела у другом делу трећег периода па све до 32. минута утакмице износила је невероватних 23:0, па је Арт баскет стекао огромних „+18“. Изабранице Драгана Вуковића у последњих седам минута успевају да ублаже пораз, а серијом тројки у последњем минуту чак и да унесу малу дозу неизвесности.

Најефикаснија у редовима освајача купа „Милан Цига Васојевић“ била је Катарина Зец са 14 поена, а пратила ју је Вишња Стефановић са 12. У Звезди најбоља Надежда Недељков са дабл-дабл учинком од 20 поена и 10 скокова.