ДЕТАЉНА СТАТИСТИКА СА МАЛТЕ: Морамо боље на својој половини!

Флоријана и Звезда ремизирали су на Малти (3:3), а капитал из првог меча који су црвено-бели стекли на  Маракани практично им је обезбедио пролаз у друго коло и двомеч са Иртишом. Данас ћемо погледати детаљне статистичке параметре са утакмице на Малти.

Звезда је упутила 17 шутева ка голу Флоријане, од тога су четири ишла у оквир гола, а три пута смо тресли мрежу Малтежана. Домаћа екипа је имала 12 шутева, уз 6 у оквир гола, а такође су три пута тресли мрежу противника, односно наше Црвене звезде. Малтежани су блокирали 6 шутева црвено-белих, док су наши момци изблокирали само један шут екипе Флоријане. Просечна удаљеност наших шутева ка голу Малтежана  била је 16.5 метара, док је просечна удаљеност Флоријаниних шутева била 15 метара.

Флоријана је направила 16 прекршаја, а Црвена звезда 12. Обе екипе имале су по два офсајда, док је однос у корнерима био 3:7 у корист Црвене звезде.

Посед лопте на мечу био је скоро изједначен (49:51) у чему лежи једна од већих разлика у односу на први меч у Београду. Флоријана је доминирала у поседу у периоду од 30-60 минута, док су наши момци били запажени на почетку (0-15 мин, однос 58:42), и у периоду од 60-75 минута (66:34). Просек трајања наших поседа износио је 14 секунди, док је просек трајања поседа Флоријане износио 13 секунди. Највише поседа имали смо у трајању 0-10 секунди (укупно 49), 26 их је било у трајању 10-20 секунди, 24 у трајању 20-45 и само један посед дужи од 45 секунди.

У дуел игри Звезда је однела благу победу освојивши 88 од укупно 166 дуела на утакмици – 43 у првом, и 45 у другом полувремену. У дефанзивним дуелима имали смо успешност од 54% (49/91), а у фази напада смо освојили 39/75 дуела. Од укупно 74 ваздушних дуела, наши момци освојили су 38, наспрам 36 Флоријаниних, што је још један параметар који се веома ралзикује у односу на прву утакмицу.

Међутим, један од параметара који је био изразито негативан када је наша игра у питању је број изгубљених дуела на нашој половини – чак 14 пута је Флоријана успела да натера наше момке да погреше на свом делу терена, што им је сасвим сигурно дало додатни простор да постигну три гола на утакмици.

Што се тиче пас игре, наши момци имали су успешност од 84% (356/425), а распоред пасова ишао је по следећем принципу – дефанзивна 61/61 (100%), офанзивна 287/352 (82%), кључна 8/12 (67%). Флоријана је, за разлику од 0 кључних додавања на Маракани, на свом терену успела да убележи 6. Наши момци имали су 12/28 успешних додавања у 16 метара противника, док је 5/16 центаршутева било успешно.

Од индивидуалних доприноса вреди издвојити импозантну партију Ричмонда Боаћија који је забележио далеко највећи индекс корисности, а активно је учествовао у игри на следећи начин: