• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Џудо клуб

Започео Косјерац, Дец 25, 2019, 20:24 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Косјерац

Vlada 89

"To je juriš, to je nalet, nema milosti, sve ili ništa, to je Crvena zvezda u svom elementu, to je Crvena zvezda u svom punom sjaju."

Goran137

Odlicne vesti iz Dzudo Kluba. U kategoriji do 81kg pojacao nas je Gruzijac Zebeda Rekviasvili. Ide se na osvajanje Lige Sampiona!

pedja789

Зна ли се уопште кад је Лига Шампиона? Ово никако није добра вест. У -81 категорији смо прошле године имали Доминика Ресела из Немачке који сигурно спада топ5 бораца у 81, пре њега су довођени Френк де Вит и Ивајло Иванов, такође борци из врха. За овог момка из Грузије искрено никад нисам чуо. С друге стране, позитивна ствар би могао да буде озбиљнији приступ него ранијих година Немање Мајдова. Друго појачање би требало да буде у категорији -73. Ту је прошле године био Рустам Орујов из Азербејџана, сад видим да се слика у униформи, или је мобилисан или само рекламира мобилизацију, али вероватно се неће такмичити у ЛШ.

Јуче је одржано првенство Србије за сениоре. Наши момци и девојке 3 злата, 3 сребра, 1 бронза.

-48
Андреа Стојадинов (1. место)

-52
/

-57
/

-63
Ања Обрадовић (1.)

-70
Ђурђина Радмиловић (5.)

-78
/

+78
/

-60
Никола Пауновић (7.)
Вукашин Гачић (10.)

-66
Страхиња Бунчић (1.)
Матеја Стошић (2.)
Жељко Шипчић (9.)

-73
Александар Рајчић (3.)
Филип Јовановић (5.)
Ђорђе Миланов (5.)

-81
Јован Нишкановић (2.)
Милан Бунчић (13.)

-90
/

-100
Бојан Дошен (2.)
Стефан Грујичић (5.)

+100
/
Цитат: Red Warrior  Сеп 09, 2017, 21:09 поподне
Ne samo to, neki pricaju a i teorija relavtiviteta Anstajna, jer pod sumnjom.

Goran137

Zebeda Rekviasvili za sajt SD CZ:

Желим да захвалим целом тиму на подршци. Знам да морам да останем шампион. Свиђа ми се Београд. Први пут сам био у вашем граду 2007, када се одржавао ЕЈОФ. За мене је то био значајан тренутак, пошто смо освојили злато, па ми је и Београд остао у лепом сећању. Већ дуго знам Немању, добри смо другари. Ваш менталитет је сличан нашем и веома сам срећан што сам овде и део тима Црвене звезде. Циљ нам је да у Лиги шампиона после бронзе освојимо злато - истакао је Зебеда Реквиашвили.

Inace Zabeda Rekviasvili:

Evropski Sampionat: 2013 - Bronza 73kg
Svetsko Prvenstvo za Timove - 2012 Bronza,2013 Zlato
Evropsko Prvenstvo za Timove - Zlato 4 puta 2012,2013,2014,2017

Kao junior je takodje imao nekoliko veoma dobrih rezultata.

pedja789

Видео сам ту изјаву и из управе често умеју да најаве освајање Лиге Шампиона. Треба имати у виду да ни један борац у историји било ког борилачког спорта није отишао на такмичење да се задовољи само учешћем, то је ствар борилачког менталитета. Не сумњам ја да је он добар борац, али је чињеница да смо са њим у -81 слабији него прошле године. Већину такмичења које си набројао сам гледао, али њега се једноставно не сећам. Код екипних такмичења треба имати у виду да Грузија има баш јаку репрезентацију. Колики је његов допринос тим титулама немам појма, јер обично прескачем екипна такмичења (чини би се да сам гледао Србија - Грузија 2017, али нисам сигуран).
Ако је циљ освајање Лиге Шампиона, страна појачања морају да буду борци из врха способни да добију све 3 борбе. Једноставно, не можеш да рачунаш да ће у хипотетичком финалу против, рецимо, Спортинга, Бунчић или Дошен да донесу бод против Ганболда или Фонсеке. Дакле, Мајдов у форми + два појачања из врха у -73 и -81 су рецепт за титулу. Прошле године је за тако неко нешто фалио Мајдов.

Goran137

Da to najavljuju stalno izgleda da imaju dobre namere da osvoje LS samo sto si rekao treba dosta stvari da se poklopi za to...Citao sam jos dosta clanaka o ovom pojacanju na Ruskom i hvale ga,sad videcemo...29 godina ima iskustva,nije imao mnogo povreda...Slazem se da strana pojacanja moraju da budu borci iz vrha,i ovo sto si napisao za Majdova se slazem samo problem je sto su njega zadnjih godina mucile povrede inace mogao je jos bolje rezultate da ima...Secam se clanaka iz 2018 operacija kolena i oporavak i padovi u 2019-toj...Pre toga 2015-te se takodje 4 meseca oporavljao od teske povrede isto koleno...Sam on je u jednom clanku izjavio da se skoro svake godine vraca iz neke povrede...Inace ako je u formi i da nema povrede on je jako dobar...Videcemo sta ce da bude...

pedja789

Андреа Стојадинов после бронзе на Грен Слему у Будимпешти освојила злато на ЕП за јуниоре. Злато је освојила и Марица Перишић из новосадског Борца.

pedja789

Солидни резултати наших џудиста на Европском првенству у Прагу. Првог дана Андреа Стојадинов је крунисала сјајних месец и по дана (4 медаље на 4 такмичења) сребрном медаљом на сениорском ЕП. Остаје жал за златом, јер утисак је да је лако изгубила финале, против девојке коју је победила на Грен слему  у Будимпешти. Страхиња Бунчић је био близу медаље, пружио је одличан отпор, прво у полуфиналу каснијем шампиону Орхану Сафарову, а онда и у борби за бронзу. На крају, ипак, запажено 5. место. Марица Перишић (Борац Нови Сад), такође на петом месту. Данас, Немања Мајдов слична прича као Андреа, сјајан до финала, а у финалу пад концентрације и пораз. Свакако леп резултат, две медаље, обе борци из нашег клуба.