• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Косово је ❤️ Србије

Започео Горан Арсеновић, Феб 06, 2020, 08:01 пре подне

« претходна тема - следећа тема »

Ако овог лета буде хуманитарна акција за помоћ нашем народу на Космету, да ли би учествовали

Да.
105 (98.1%)
Не.
2 (1.9%)

Укупно гласова: 107

Анкета завршена: Јул 20, 2020, 19:18 поподне

Заражен

То што би неко повукао КФОР не значи да би повукао Бондстил, не знам како сте то подразумевали што се каже.

КФОР има дужност да штити Србе и остале, Бондстил нема апсолутно никакв вид сличних обавеза.

Нама је питање да ли ће дозволити служење војног рока, а нико не види да је то тек кроз годину дана, па тек онда једно велико можда, а и у том случају, би само 5 хиљада одслужило војску до 2023 године, дакле не 10, 15, 20, 30 хиљада колико би требало генерацијски (да кажемо да је 60 хиљада по генерацији оба пола).

Ми на КиМ војно не можемо без минимум минимума 150 до 300 хиљада војника, полицајаца, жандармерије, свега заједном итд, можемо ми и са 30 хиљада заузети КиМ, али га не можемо одржавати после.

Војска нам нема кадрове да попуне ни пола овога што имамо, јер војска је пала на испод 30 хиљада са свим кадровима.

Дакле минимум 10 15 година овог статуса квоа нам је потребно, и то када би од сутра почели озбиљно и систематски да радимо ствари, а пре свега тога морамо да радимо на просперитету Срба на КиМу који су у хаотичној пре свега психолошкој ситуацији па материјалној.

Оне Сунчане долине треба на десетине да се направе, а не једна до краја недовршена.

Цитат: Севернармија  Апр 01, 2016, 11:53 пре подне
Zar nije lakse da stalno punimo stadion, tad se korov i nedostaci ne vide?

milanDSkosovo

Situacija je izuzetno teska i po Srbe i po Srbiju. Srbi se masovno iseljavaju sa Kosova jer neki imaju par poslova, neki nemaju nijedan. Zbog takve nepravde veliki broj se iselio i dalje se iseljava. Dzabe sve braco, kad naroda nema, malo nas je. Ja sam iz Zvecana, znam sve kako je dole i dobro znam ko dobija te stanove koji se toboz grade sa povratnike. Ovako kako se radi, Kosovo je sve dalje od Srbije. Znam da deluje kao defetizam, ali isuvise znam dobro sta se dole radi i ne moze niko da mi prodaje pricu kako se situacija popravlja.

noleRS

Цитат: Заражен  Мај 13, 2021, 22:17 поподнеТо што би неко повукао КФОР не значи да би повукао Бондстил, не знам како сте то подразумевали што се каже.

КФОР има дужност да штити Србе и остале, Бондстил нема апсолутно никакв вид сличних обавеза.

Da li je mandat KFOR-a da sprovodi Rezoluciju 1244 i odredbe Kumanovskog sporazuma?

Заражен

Мај 14, 2021, 01:32 пре подне #1883 Last Edit: Мај 14, 2021, 01:34 пре подне by Заражен
Да, али Бондстил није, то је Америчка чиста прича никога нису питали, није ни под НАТО а камоли под КФОР, више као Гвантанамо на Куби, само за разлику од Гвантанама ово је највећа база ван копнене Америке.

noleRS

Цитат: Заражен  Мај 14, 2021, 01:32 пре поднеДа, али Бондстил није, то је Америчка чиста прича никога нису питали, није ни под НАТО а камоли под КФОР, више као Гвантанамо на Куби, само за разлику од Гвантанама ово је највећа база ван копнене Америке.

OK, jesu li ameri na KiM u sastavu KFOR kojima je SB UN dao mandat ili djeluju u sopstvenoj reziji?

djenka

U čemu je razlika? Ionako će rade ono što hoće i što im odgovara. Da neće "Butros Butros Gali" da ih spreči možda

Горан Арсеновић

Па све што нема печат Савета безбедности УН је једнострана, нелегална акција из перспективе међународног права.

djenka

Jeste, ali zar to nije bilo i bombardovanje?
O tome pričam, boli njih đoka da li nešto ima amin UN-a

Горан Арсеновић

Па јесте. Зато Косово и Метохија и даље нису међународно призната држава, члан УН итд.

djenka

Ma znam ja to, problem je taj što je to samo na papiru. U stvarnosti rade šta žele, bez obzira na 1244 i ostale stvari. Problem nastaje ako se UN povuče sa Kosova, a Bondstil će sigurno ostati.

Заражен

Цитат: noleRS  Мај 14, 2021, 10:37 пре поднеOK, jesu li ameri na KiM u sastavu KFOR kojima je SB UN dao mandat ili djeluju u sopstvenoj reziji?
Сопствена режија. Наравно да су ушли на КиМ у исто време када и КФОР итд, али сопствена режија.

Kowalski

I taj Bondstil mora da je papiroloski makar pod kforom jer po UN samo kfor moze biti na KiM, samo kfor ima mandat UN i samo on deluje pod 1244.
FK1991,KK1974

Nameless

noleRS

Мај 14, 2021, 16:01 поподне #1893 Last Edit: Мај 16, 2021, 04:03 пре подне by noleRS
Цитат: djenka  Мај 14, 2021, 12:12 поподнеMa znam ja to, problem je taj što je to samo na papiru. U stvarnosti rade šta žele, bez obzira na 1244 i ostale stvari. Problem nastaje ako se UN povuče sa Kosova, a Bondstil će sigurno ostati.

Da, u slucaju povlacenja UN i KFOR zaista moze nastati problem jer tada se otvara prostor da i neki drugi igraci mozda pomisle da mogu raditi sta zele.

Oni ce hipoteticki otici a ostace Bondstil, ali mozda pozele da se vrate oni koji su juna 99' prvi od medjunarodnih vojnih trupa stigli na prištinski aerodrom.

Заражен

Цитат: Kowalski  Мај 14, 2021, 12:49 поподнеI taj Bondstil mora da je papiroloski makar pod kforom jer po UN samo kfor moze biti na KiM, samo kfor ima mandat UN i samo on deluje pod 1244.

Ма ни земљу на којој су направили базу нису папиролошки средили. Дошли, изабрали место, и изградили градић, као на Дивљем Западу некада и то је то.

Сви наши медији обично преносе и подразумевају да је то база КФОРА, или на основу КФОРА, али није, они су само ушли из Албаније 1999те, и зауставили се ту, изградили Америчку базу, и крај приче, није чак ни НАТО база(пошто их не пуштају) камоли КФОР, него Америчка база директно што се каже.

gracanica

Bondstil od pre 10 godina koriste svi okupatori tj. ima raznih govana tamo, od turaka do ustasa,a amerikanaca najmanje.

Заражен

У склопу НАТО, КФОРА, ЦИА, јел се зна?

gracanica

Pristup imaju sve clanice nato pakta, pretpostavljam da se unutra nalaze i kancelarije raznoraznih "mirotvoraca"

С300

@gracanica
Је л' истина да има тунел под земљом који повезује Бондстил са луком Драч?
Она ствар и три бода!

Секција за обнову Душановог  царства у Питсбургу.

Kowalski

FK1991,KK1974