• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

ДОНИРАЈ И ДОМИНИРАЈ - акција финансијске помоћи навијача КК Црвена звезда

Започео aragorn, Дец 24, 2019, 19:26 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Обзиром да  неће скоро бити продаје карата, да ли би помогли клуб донацијом?

Да, без услова
49 (81.7%)
Да, као аванс ако буде сезонских карата
5 (8.3%)
Не
3 (5%)
Остало (дајте коментар)
3 (5%)

Укупно гласова: 60

No. 8

Цитат: Nemanja01  Авг 19, 2020, 11:28 пре поднеSlažem se od A do Š. Nek izbace sezonsku i nek grunu cenu koju hoće, kupiću je zbog toga što volim klub i zbog toga što ću mu pomoći na taj način, a svakako svake godine planiram trošak za istu kao i većina nas tako da nam to neće biti sad nešto iznenada pretpostavljam. Ako ne sezonske jer je puno novca, onda članstvo koje je neko predložio. Meni lično je stvarno glupo da pomažem donacijama klubu koji obrće milione dok narod po fejsu u grupama za licitacije skuplja novac za gomilu bolesne dece. Skupljen novac za malu Sofiju, 2,4 miliona, evo iskočilo još troje dece s istom bolešću.
Zato dajte te sezonske i članske i da pokidamo i tako pomognemo klubu, a možda se i nama isplati u nekom delu sezone!

Чланство је вид донације.

ognja

Ako neko nece da daje pare, ne treba ovde da objasnjava zasto nece. Svako sa svojim novcem upravlja po svom nahodjenju i u skladu sa svojim principima, i tu nema niceg loseg.

Ljudi su pitali da provere da li bi i u kom broju ljudi podrazli akciju. Nema nista lose.

@Милан Ideja ti je dobra, moglo bi da se rade razne akcije. Klub 1000, klub 500, klub 100.

Mislim da bi ljudi podrzali svoj klub. Medjutim, to bi verovatno zahtevalo jos vecu transparentnost nego sada, kao i neki status sociosa ili nesto slicno.

Ima sigurno 1000 dobrostojecih Zvezdasa da pomognu sa po 1000 evra godisnje.

Ima sigurno nas 10 000 koji bi mogli po 100 evra godisnje.

To su vec dva miliona evra.

Ali mislim da je poenta na najbolji nacin "prici" narodnim masama. Veliko je nepoverenje u strukture kluba medju gradjanstvom. Opravdano ili ne, druga je tema.
NAKURAC, NAKURAC, PARTIZANE NAKURAC!!!

Bela

Цитат: Милан  Авг 19, 2020, 15:10 поподнеЈедно време сам се носио мишљу да би можда било могуће да се направи нпр. Клуб 1000, где би хиљаду људи плаћало годишњу чланарину од 1000€ и тако обезбеђивало клубу милионче сваке године. Мислим да широм света постоји много више од 1000 Звездаша који би били спремни да издвоје хиљадарку годишње. Ја знам једног (Дуле, ако читаш, тај си!), па ће можда он знати неког итд... Да дамо целој причи један дугорочни и озбиљнији тон. Замислим Газда Чова се пува сваке године милиончетом, а дебела пудлица кува у себи. Чова се пува, а пудлица се кува! Па то вреди више од иљаду. :D
Наравно, и другачије новчане комбинације су могуће.

Ako se već plaća članarina ona treba da bude ista za sve i pristupačna.

Gde nađe 1000 evra članarina...ideja je loša, bukvalno se dele navijači, sad i po dubini džepa. Na kraju nećeš moći da izbegneš komentare tipa "ja sad dao najviše love, veći sam zvezdaš" i slično
No, Crvena zvezda teško da bi postala fenomen kakav jeste da u vreme svog nastanka nije privukla svu beogradsku mangupariju kojoj je iznad svega bilo do teranja kontre. Tako je i ovaj veliki klub stekao oreol velike zajebancije svega i svačega kao glavne oznake beogradskog duha.

Цитат: 19Simke93
Нисам ја навијач Звезде јер сам ја њој потребан, него она мени. Када год сам у могућности, ја тих 2 сата недељно не бих мењао ни за шта друго.

ognja

Цитат: Bela  Авг 20, 2020, 14:07 поподнеAko se već plaća članarina ona treba da bude ista za sve i pristupačna.

Nije bas tako. Postoje razliciti nivoi clanarina sa razlicitim privilegijama. Postoje i osnovne, naravno, koje treba da budu na nivou 20-30 evra, za siroke narodne mase.

Postoje i razne gold, silver itd clanarine. Svaka kosta drugacije i svaka nosi odredjene popuste.

Bela

Цитат: ognja  Авг 20, 2020, 14:13 поподнеNije bas tako. Postoje razliciti nivoi clanarina sa razlicitim privilegijama. Postoje i osnovne, naravno, koje treba da budu na nivou 20-30 evra, za siroke narodne mase.

Postoje i razne gold, silver itd clanarine. Svaka kosta drugacije i svaka nosi odredjene popuste.

Jedno su sezonske gde kupuješ dobra mesta, drugo je članarina

Ali dobro, ako ti misliš da je u redu da se godišnje plaća 1000 i 500 evra šta da kažem više. Ali sa ovim cenama koje Milan i ti predlažete ispada da onaj ko nema tu lovu ne želi da pomogne klubu.

No, Crvena zvezda teško da bi postala fenomen kakav jeste da u vreme svog nastanka nije privukla svu beogradsku mangupariju kojoj je iznad svega bilo do teranja kontre. Tako je i ovaj veliki klub stekao oreol velike zajebancije svega i svačega kao glavne oznake beogradskog duha.

Нисам ја навијач Звезде јер сам ја њој потребан, него она мени. Када год сам у могућности, ја тих 2 сата недељно не бих мењао ни за шта друго.

ognja

Цитат: Bela  Авг 20, 2020, 14:21 поподнеAli dobro, ako ti misliš da je u redu da se godišnje plaća 1000 i 500 evra šta da kažem više. Ali sa ovim cenama koje Milan i ti predlažete ispada da onaj ko nema tu lovu ne želi da pomogne klubu.

Ne mislim da onaj ko nema tu lovu ne zeli da pomogne i nigde to nisam napisao. Napisao sam samo da mi nije strano da verujem da svuda postoje razni tipovi clanarine. Svuda je tako.

Imas clanove i clanove. Neko ima vise privilegija neko manje. Kao ona fora sa gold, silver i tako dalje platnim karticama. Ne daje se American Express gold member svakome, zar ne?

Dakle, ti i ja platimo koliko mozemo, recimo 10 evra za clanarinu i mi smo clanovi sa privilegijama recimo glasanje na izborima i 5% discount u red star sopu.

Onaj ko da 1 000 evra, on je golden member i prisustvuje skupstinama i ima, recimo 30% popusta kad kupuje u sopu.

Na to sam mislio.

Bela

ognja

Masis poentu, ali ok.

Covek koji ima 500 evra platu, svakako nije manje bitan i on ne moze da da veliki novac, ali od toga sto on moze da da klub ne moze da zivi.

Dzaba ti bila ravnopravnost ako se skupi milion evra za FK, od toga klub ne moze da zivi.

Ja pricam o drugacijem vidu sponzorstva. Naravno, to bi sve trebalo da se sprovede uz razna pravila transparentnog poslovanja. Ne znam koliko je izvodljivo, ali svakako kao ideja nije losa.

Milan je napisao da treba skupiti 1000 bogatijih ljudi. Ja mislim da ih ima toliko. Onda skupiti 10 000 prosecnih koji imaju po 100 evra, to sam ja dodao. Toliko (100) bih i ja mogao da dam, jer svakako i vise od toga vec dajem, godisnje.

To je princip po kome bi to funksionisalo. E sad, koliko je to izvodljiv, mozemo i o tome.

Милан

Цитат: Bela  Авг 20, 2020, 14:07 поподнеAko se već plaća članarina ona treba da bude ista za sve i pristupačna.

Gde nađe 1000 evra članarina...ideja je loša, bukvalno se dele navijači, sad i po dubini džepa. Na kraju nećeš moći da izbegneš komentare tipa "ja sad dao najviše love, veći sam zvezdaš" i slično
Мислим да си промашила поенту. Не мора чак ни да буде чланарина, не мора никаква привилегија да се добије као што предлаже Огња, чак може и да буде анонимно, рецимо да се одради у оквиру ДиД и да се списак људи не објављује нигде.
Је л'би на овај начин имало смисла?
Звезда и Грчка су живот, остало су... знате већ!

Bela

I da, za 1000 evra, onih 30% popusta za kkcz prodavnicu je ništa xD

Kako god, meni se ideja ne sviđa. Nekima se sviđa. Poštujem :)

Милан

Чек, чек, чек... Разумем да ти се оригинална идеја није свидела, али шта је тачно лоше у овој вер2.0? Зашто ти се она не свиђа?

Bela

Цитат: Милан  Авг 20, 2020, 14:36 поподнеМислим да си промашила поенту. Не мора чак ни да буде чланарина, не мора никаква привилегија да се добије као што предлаже Огња, чак може и да буде анонимно, рецимо да се одради у оквиру ДиД и да се списак људи не објављује нигде.
Је л'би на овај начин имало смисла?

Nisi ovako napisao, već si spominjao članarina klubu. Dve različite stvari

Prošle godine se digla kuka i motika zbog cena za LŠ, a misliš da ne bi na ove cene ako bi klub izašao pred zvezdaše? I to za jednu člansku kartu i privilegije tipa 30% popusta (to je ništa) i skupština (koja se sastaje 1 ili 2 puta godišnje)...

Drugo su donacije i DiD. Svako daje koliko može i želi. Tako da ne vidim šta sprečava zvezdaše koji imaju puno para da doniraju već sad toliko :)

Ispade ja sad imam nešto protiv ljudi koji zarađuju odlično. Naravno da ne

Edit:

Цитат: Милан  Авг 20, 2020, 14:46 поподнеЧек, чек, чек... Разумем да ти се оригинална идеја није свидела, али шта је тачно лоше у овој вер2.0? Зашто ти се она не свиђа?

To je bio odgovor Ognji, poslata očigledno u isto vreme kad i tvoja poruka.

ognja

Цитат: Bela  Авг 20, 2020, 14:47 поподнеTako da ne vidim šta sprečava zvezdaše koji imaju pare da doniraju već sad :)

Teoretski nista, prakticno sve.

Sponorstvo tako ne funkcionise. Na zalost, svi koji daju velike pare zele i neke privilegije. To nije lepo, ali je tako.

30% popusta nije mnogo, ali je gest dobre volje. A kada mnogo kupujes onda nije ni mali popust. Tako se radi marketing. Koliko god to bilo nefer, mi sad 10-20 evra nismo neka pomoc klubu.

Onaj koji da 1 000 evra vec je nesto pomogao. A tek sta bismo mogli da postignemo ako bi nam neko kao Novak pomogao, to je tek prica.

U svetu nema ravnopravnosti, nazalost, ali tako je.

Bela

Pa ako nema u svetu, moglo bi da ima u našem mikrosvetu, a to je Crvena zvezda i članka karta. Ipak smo mi narodni klub (celo SD)

Милан

Врдаш, (не)вешто.
Дакле, заборави оригиналну идеју, разумео сам твоје амандмане и унео их у предлог закона. Сада је он у разматрању. Да ли си "за", "против" или уздржана? 

Bela

Милан

EmptyClip

Цитат: zolla  Јул 06, 2015, 15:45 поподне
bilo je pre nekog vremena aktuelno šta smatrate patriotskim ponašanjem - za mene je to konstantni i utemeljeni opozicionizam  ...

Цитат: Ljuba 73  Дец 09, 2016, 13:14 поподне
Klub se brani konstatnom kritičkom rečju, analizom poteza uprave, stručnog štaba i igračkih kolektiva SD.

северна страна

И ја сам за сезонске. Истог тренутка бих купио, без обзира када буде било дозвољено присуство публике.

metalmania