• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Играчки кадар Црвене звезде

Започео aragorn, Дец 24, 2019, 19:26 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Пјановић-18

Цитат: Smoke on the water  Дец 29, 2019, 12:55 поподнеFilip Covic je odigrao katastrofalno kraj prve cetvrtine do sredine druge gde je izasao. Ali je zato odgledao sam snimak utakmice i bas sam hvatao zapazanja na Covica u 3oj cetvrtini. Imao je odlican blok za Berona koji ostaje sam na 3 i pogadja. Zatim je imao svoju trojku. Odmah nakon toga dobar ulaz gde mu skida Iverson loptu sa obruca. Nakon toga malo je falilo da udje trojka iz veoma teske pozicije na isteku napada, nije imao srece. Nakon toga je imao ukradenu loptu u kontri Zenita gde je bas pametno procitao akciju Zenita. Nakon toga je imao dva veoma vazna defanzivna skoka protiv Renfroa i protiv jos nekog nmg sad da se setim ali ih je uhvatio dobrim pozicioniranjem. I lopta koja se odbila van reketa on je izvrsio pritisak na Zenitove igrace i oni gube loptu a normalno bi je stigli i nakon toga izlazi iz igre. Usao u minusu izasao u plusu. Ocajan pocetak meca ali je u nastavku bio dobar i radio upravo ono sto treba da radi. A i da dodam odigrao je vrh pik sa Stimcem koji Stimac nije iskoristio. Objektivno katastrofa prvo poluvreme u drugom uradio ono sto i treba da radi. Ko god misli da branim Filipa nek pusti ima na yt utakmica i nek odgleda kako je odigrao Filip u drugom poluvremenu. Srecno Zvezdo u Podgorici

Ima i do njihovog presinga. Davili su nas konstantno na početku utakmice, tu nije Čović mogao da se prilagodi nikako, u drugom poluvremenu popustili i dali prostoru našem napadu da se razmaše. Pritisak na loptu zaveže Berona skroz a Čović počne da se porađa po terenu
Prvo Krka!!!

taj osećaj naš...

miki96

Čekajući konferenciju, da napišem nešto i o Štimcu.

Prošao je mlađe kategorije Beovuka i sa 17 godina debitovao za prvi tim.

2005. prelazi u Žalgiris ali nije se izborio za mesto u timu za 3 sezone. Igrao je za drugi tim i na pozajmici u Letoniji. Nastupajući za litvansku Valmijeru prosečno je beležio 15,5 poena i 11,3 skokova u sezoni 2007/08.

Vraća se u Srbiju, u Pešićevu Zvezdu.
U prvoj sezoni beležio je 9,7 poena i 4,5 skokova.
Odlaskom Pešića naredne sezone i Štimac je bio lošiji.

2010. vraća se u Letoniju, u Ventspils, i tamo je ponovo dominirao.
Nakon svega par meseci u Letoniji vraća se u Jadransku ligu i potpisuje za Nimburk gde ostaje do kraja sezone.

Naredne dve sezone Štimac provodi u Turskoj:
2011/12 Eskišehir (14,8 poena, 9,9 skokova)
2012/13 Banvit (9,4 poena, 7,2 skokova)

Kao nagrada za dobre sezone u Turskoj stiže evroligaški angažman kod Joana Plaze u Unikahi.
U Evroligi beležio 7,6 poena, 5 skokova

2015. opet sarađuje s Pešićem, ovoga puta u Bajernu.
Finiš sezone provodi u Estudiantesu.

Na redu je bio povratak u Crvenu zvezdu, bio je deo one doselekcije kojom je okrenuta sezona. Ako me sećanje dobro služi, bio je najzaslužniji za pobedu u nekom od derbija i za brejk u Zagrebu u plejofu protiv Cedevite. Imao je ulogu bekapa Cirbesu, koji je igrao sezonu karijere.
6,7 poena, 4,8 skokova

Nakon te epizode u svojoj kući vratio se u Tursku i odigrao tamo ponovo sjajne sezone. U 3 različita kluba za te 3 godine pružao je sjajne ofanzivne partije, bio je pravi dominator:
2016/17 Bešiktaš (13,9 poena, 9,6 skokova)
2017/18 Anadolu Efes (10,3 poena, 6,8 skokova)
2018/19 Turk Telekom (14,8 poena, 8,7 skokova)

Šta možemo očekivati od njega ove sezone?
Sigurno će doneti veliku energiju. Već na debiju je zabeležio 8 skokova... Da nije promašio brdo zicera imao bi lagan dvocifren košgeterski učinak. Sigurno nije zaboravio da zatrpava rivale i očekujem ga na mnogo boljem ofanzivnom učinku... Ne baš naravno kao u Turk Telekomu ili Bešiktašu gde je bio druga/treća napadačka opcija.

северна страна

Пошто наше најновије појачање, Кевин Пантер, још није дебитовао за наш клуб, остаје нам да се стрпимо до петка, а до тада можете у анкети да дате ваш суд о овом трансферу.

А како би се боље упознали са њим, док не будете имали прилику сами уживо да га гледате, прочитајте РСБ анализу и представљање овог американца:

РСБ представљање: Кевин Пантер
Неке занимљивости из студентских дана, о успесима у досадашњој каријери, играчки опис, наше мишљење о овом тгрансферу, све је ту. Уживајте... И наравно, коментаришите слободно на овој теми...

ognja

NAKURAC, NAKURAC, PARTIZANE NAKURAC!!!

Косјерац

Лакша повреда. Буквално написано неколико постова пре твог на теми са Бајерном.

ognja

Цитат: Косјерац  Јан 02, 2020, 20:53 поподнеЛакша повреда. Буквално написано неколико постова пре твог на теми са Бајерном.

Hvala bratko :)
NAKURAC, NAKURAC, PARTIZANE NAKURAC!!!

Celtic

Цитат: ognja  Јан 02, 2020, 20:51 поподнеSta je sa Gistom? Sto nije u sastavu?

Protiv Zenita je pao pa ga boli kuk. Od tada nije trenirao. Ali ništa strašno.

Mihajlo BL

Panter odmah u 1. meču isporučio najviše šuteva ;D
To brate, samo gazi. Ako išta ne volim, to je kada se igrač sakriva od šuta. Doveden je da daje poene, i odmah je u 1. meču bio agresivan. Tako i treba.

ДЕЛИЈЕ

Цитат: Mihajlo BL  Јан 02, 2020, 22:16 поподнеPanter odmah u 1. meču isporučio najviše šuteva ;D
To brate, samo gazi. Ako išta ne volim, to je kada se igrač sakriva od šuta. Doveden je da daje poene, i odmah je u 1. meču bio agresivan. Tako i treba.
Ali je i imao par vrlo lepih asistencija što je za pohvalu.
Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

Smoke on the water

Vlajkoman

Baš sam zadovoljan sa našim Panterom :D

Prvo je imao 3 asistencije što kroz neki njegov opis i nismo baš očekivali.

Drugo šutira bez oklevanja, 12 puta je šutnuo a 5 puta pogodio za nepunih 17 minuta što mi se sviđa, agresivan je i ne beži od odgovornostia to nama itekako treba.

Odmah trči u kontru, sasvim pristojna odbrana, za prvu utakmicu super!
Tako je dobro biti lud za tobom Zvezdo!

Smoke on the water

Цитат: Vlajkoman  Јан 02, 2020, 23:50 поподнеBaš sam zadovoljan sa našim Panterom :D

Prvo je imao 3 asistencije što kroz neki njegov opis i nismo baš očekivali.

Drugo šutira bez oklevanja, 12 puta je šutnuo a 5 puta pogodio za nepunih 17 minuta što mi se sviđa, agresivan je i ne beži od odgovornostia to nama itekako treba.

Odmah trči u kontru, sasvim pristojna odbrana, za prvu utakmicu super!
Aj što je imao 3 asistencije nego kakve je imao. Odigrao covek dobru odbranu, spojio dva puta Stimca odlicno sa košem. Imao onaj pas preko skoro celog terena... Prvi njegov šut mi je nekako najvise zapao za oko. Koliko brz dribling ima. Ima dugacak korak koliko mi se cini. Dva treninga bukvalno odradio a kretao se stvarno odlicno pogotovo na nekim akcijama koje je organizovao Brown. Imao je onaj and one ulaz. A bukvalno onaj momak sa Tech Sporta je "napljuvao" njegovu igru sa centrima, odbranu, ulaz a danas je bio bas u tim segmentima dobar. 1 na 1 sa svima moze da igra, lako se namesta na sut jer sutira veoma visoko pa se tesko brani. Na primer danas je uzimao veci broj suteva koje je promasio za moj ukus ali se vidi da covek zna. Naravno ovo je jedna utakmica i tek cemo da vidimo koliko moze, pogotovo ovakav mec gde protivnik od sredine prve cetvrtine sebi potpisuje poraz nije najbolji mec za zakljucak oko nekog igraca a i prvi mu je mec, ali ako ovako nastavi bice dobar. Vec se uklopio u tim nekako se vidi dobra atmosfera oko ekipe i njega.

Petkovic Miroslav

Vladimir Stimac jedan je Vladimir Stimac.. sta uradi rad od coveka, postade strasan centar

Кипар

Bravo za sve veceras! Osjecaj kao nekada u januaru.
Sta se desava sa Ojom,Derickom i Fayeom? Treniraju li sa ekipom regularno dok cekaju angazman?

Влада

Meni Djenka nije jasan , kako misli da se vrati u formu napadacku ako uzme 1-2 suta po mecu.. ajde brate Srbine sutni 10 puta , pogotovo sada kada igra na 1 , mora vise kreirati za sebe i one njegove cuvene duge dvojke.. nemamo mi taj luksuz da nam jedan od placenijih igraca igra samo odbranu( kapa dole za to) i da u napadu prenese loptu i sakrije se u cosak.
Zvezda je život , sve drugo su sitnice.

Celtic

Цитат: Кипар  Јан 03, 2020, 01:46 пре поднеBravo za sve veceras! Osjecaj kao nekada u januaru.
Sta se desava sa Ojom,Derickom i Fayeom? Treniraju li sa ekipom regularno dok cekaju angazman?

Da.

северна страна

mr nono

Екипа игра све стаиблније у нападу (Лорензо пре свега), имамо пар лепих акција које је унео Шакота. Посебно ми се свиђа она једна где Лорензо кружи, добија уручење од петице, па на централном пику ради оно што најбоље знна. Били је добио пар нових кретњи, из којих налази праве углове, сада је нешто и убацио, па има и самопоуздања да узима неке шутеве где је потребна велика снага да се ногама уђе добро у шут, а и јак трбушин зид да то изнесе.

У одбрани радимо добра померања, коригује се доста тога. Бориша енормно значи заиста. Понекада превише увуче са свог чувара, па добије тројку, али једноставно он изгледа као да у два корака може да закрпи све. Одлично чита и има антиципацију, само да не скаче на сваку финту.

Куриџа... За неких 10-ак утакмица РСБ да му уради клип, колико он ствари ради од лопте у одбрани. Колико је ту оног ситног контакта који ти унноси немир, нервозу, нелагодност. Како је само ногама испратио Дија, и залепио га. Обично чак и бекови спусте руке, па направе фаул. Нпр то ради Ђенка... Он је ногама испратио Нелсона, и закуцао лопту о таблу. Што се мене тиче, да овако сиђе у рудник сваку утакмицу као против Зенита и Бајерна, он не мора до краја сезоне да се упише у листу стралаца. Браво мајсторе!

Ово је Бранко Лазић којег желим да видим, изузетак је онај степ бек преко Лучића и полагање на други обруч. Само да се држи својих патика, и не узима друге, и то је све што он на терену треба и може да ради. Енергија, снага, стабилност, пример.

Miki81

Ovo za Kuridzu si apsolutno u pravu.
Koliko borbe i energije u odbrani, nije ispao ni jednom. Zatvorio i skok i obruč. Odmah je lakše centru da pokupi loptu. Dobro se gradi ispod koša pogotovu u odbrani. Rudar, lepo ti reče.

Nekako mi i Lorenco i Panter baš izgledaju odlično zajedno na parketu.
Sve ludaci... aaaaa   ZVEZDA!!!

Ujedinjenje ili smrt. Živela Srbija

Deda Stanoje

Što se Pantera tiče,ovako...Brze prste za brz šut ima,nekad će ulaziti nekad ne.Videli smo da ume i da asistira što je dobro.Ali po meni njegov najveći kvalitet je motorika.Dečko je promašio sport par exelans.Umesto da mlati pare u NFL kao jedan od boljih ranera on se zeza sa basketom po Evropi.Zvanično ga proglašavam najbržim našim igračem u eri Nebojše Čovića a vi pucajte koliko hoćete.Mnogo je tu munja bilo ali ovakav,ne biva.Zamislite akciju u tranziciji gde visoki(ili neko blizu koša) skida skok u odbrani i baca napamet napred,Panter(pazi imena)je već na kapici u protivničkom reketu.Toliko brze noge ima da bi dobrano o njemu trebao da razmisli i DS i ubaci ga ponekad protiv slabijih u Ivanjici i Surdulici da kida po desnom krilu.Čovek-svitlica!