• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Играчки кадар Црвене звезде

Започео aragorn, Дец 24, 2019, 19:26 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Celtic

Цитат: Marko035  Јан 24, 2020, 15:09 поподнеBorisa ima svoje sanse, slabo ih koristi. Zivotinja si bre u punoj snazi. Leti po terenu. Kao da je nezainteresovan nekako..Problem je sto fizicki ni sa jednom cetvorkom ni u ABI ne moze da se nosi, kamoli u EL. Primer ti je bio protiv kk mali budzet. Novica mu je radio sta je hteo.

Možda su par minuta proveli na terenu zajedno sad u jesenjem derbiju. Veličković je očajan bio inače, možda i najgori njihov igrač.

Vatrogasac

Tacno ali ga nasanka na jedan,dva puta sveki derbi.Ja sam neko ko je stalno kukao za Simanom i minutazom i stalno sam pominjao njegove kvalitete jer znam da ih ima ali on nikako da klikne.
Ne znam vise sta i ko treba da radi sa njim da bi se sa njim nesto desilo.Sto rece neko on ni u ABA ligi ne pravi nikakvu razliku

Njegovo najjace oruzje je sut za tri a on u proseku uzima ispod dva suta u ABA ligi.Procenat je odlican ali uzorak je minimalan.Njemu su svi prosenti suta visoki.Skok mu je isto upitan

Nesto vise suteva za 3 uzima u EL ali u krajnjem ucinku tanko

Krajnje je vreme da on razmisli sta ce sa sobom.Promenuli smo nekoliko trenera poslednjih godina pa ispada da niko ne valja

aleksandarasr

Цитат: Vatrogasac  Јан 24, 2020, 15:48 поподнеTacno ali ga nasanka na jedan,dva puta sveki derbi.Ja sam neko ko je stalno kukao za Simanom i minutazom i stalno sam pominjao njegove kvalitete jer znam da ih ima ali on nikako da klikne.
Ne znam vise sta i ko treba da radi sa njim da bi se sa njim nesto desilo.Sto rece neko on ni u ABA ligi ne pravi nikakvu razliku

Njegovo najjace oruzje je sut za tri a on u proseku uzima ispod dva suta u ABA ligi.Procenat je odlican ali uzorak je minimalan.Njemu su svi prosenti suta visoki.Skok mu je isto upitan

Nesto vise suteva za 3 uzima u EL ali u krajnjem ucinku tanko

Krajnje je vreme da on razmisli sta ce sa sobom.Promenuli smo nekoliko trenera poslednjih godina pa ispada da niko ne valja

Kao da sam ja pisao... Nemam sta dodati, osim da sam sve vise siguran da od Borisine ozbiljne kosarke nema nista...Na zalost, ali je tako...

Vatrogasac

Ja to ne mogu sa sigurnoscu da kazem nikako.Ima 22 godine ali je cini se na losem putu

IlijaIka14

Јан 24, 2020, 19:15 поподне #624 Last Edit: Јан 24, 2020, 19:17 поподне by IlijaIka14
Цитат: rille83  Јан 24, 2020, 13:17 поподнеIzvini ali mene ovo mnogo nervira i moram da prokomentarisem.

Druze, je l ti pravis razliku kad nego uzme sut za tri poena od onog kad je neko u datoj situaciji prinudjen da sutne jer je kraj napada, neuspela prvobitna akcija...?

Ne brini, inteligentnije je Stimac mnogo od onog kako ljudi misle o njemu.

Ne znam sad kako to izgleda statisticki i ne mogu se setiti situacija ali sto se tice skokova, ovako sad iz secanja inace godinama unazad Stimac i te kako dobro skace i kupi lopte.

Druže, Štimac sutira protiv Zalgirisa u 10. sekundi napada, eto ti inteligencija.
Sigurno je ostalo vremena juče da nadje nekog drugog da sutne.

Nemam nista protiv Stimeta, da se razumemo, ali neka sutira sa polu distance i iz igre leđima, dovoljno je

saxon83

Јан 24, 2020, 19:44 поподне #625 Last Edit: Јан 24, 2020, 19:48 поподне by saxon83
Samo da pohvalim sjajnog Lorenca Brauna,jedina svetla tacka Crvene Zvezde u ovoj sezoni do sada..
Cast je gledati ovakvog majstora u nasoj ekipi. Kada je dosao,bio sam jedan od prvih koji je napisao samo reci hvale za njega , i pisao da se decko saceka malo.  :hail:
Ode on u Real ili Barsu sledece godine... A i zasluzio je,po meni NBA.

Simanic za mene najvece razocarenje,momak zna da fizicki nije na nivou cetvorke ,i on nije nista uradio da dobije na masi..

E pa nece to tako, samo da navedem primer Zeljka Rebrace,znam da je igrao centra ,ali  on je bio gradje kao Simanic, uz zestok rad u teretani on je nabacio 20kg misicne masti.

Cini mi se da je Simanic teska flegma,i da ne voli da radi na sebi,tj da trenira puno.

Немања

Јан 24, 2020, 23:31 поподне #626 Last Edit: Јан 24, 2020, 23:35 поподне by Немања
Цитат: Celtic  Јан 24, 2020, 13:36 поподнеNe vidim poentu za tako nečim. Njego najveći kvalutet u napadu je šut za tri, a to može lakše da eksploatiše protiv sporijih četvorki, a u odbrani zaštita obruča. Kao trojka bi bio prinuđen da jurca za bržim igračima oko linije za tri i ne vidim šta bismo time dobili.

Мени је Бориша чиста тројка, све остало је мучење. Нападачки репертоар му је дефиниција тројке, у одбрани нема шта да тражи против јаких четворки, а мислим да не би имао проблем да чува спољне играче.

bm

On i sa četvorke izbegava da spusti loptu, ide na ulaz i iskoristi brzinu.
Ne znam na šta bi to ličilo da igra trojku.

Ivko999

Boriša ima telo Duranta i treningom bi mogao da napravi od sebe najboljeg Evroligaskog igrača, u to sam uveren. Ali da mu fale muda, fale mu...

Немања

Цитат: bm  Јан 24, 2020, 23:57 поподнеOn i sa četvorke izbegava da spusti loptu, ide na ulaz i iskoristi brzinu.
Ne znam na šta bi to ličilo da igra trojku.

Избегава не зато што не зна, него зато што има муда као паук.

Domi96

Цитат: Celtic  Јан 24, 2020, 01:44 пре поднеDavidovac jeste jedino moguće rešenje iz postojećeg rostera

Zašto ne bi dovodio još jednog igrača? To mesto ne može doveka da se čuva jer se polako bliži krajnji rok za licenciranje igrača za ABA ligu.
Koliko je realno da ako Faje i Derik odu pre tog roka,da se dovede jos jedan igrac imajuci u vidu kakve probleme sa povredama imamo?

ixvm

Цитат: IlijaIka14  Јан 24, 2020, 19:15 поподнеDruže, Štimac sutira protiv Zalgirisa u 10. sekundi napada, eto ti inteligencija.
Sigurno je ostalo vremena juče da nadje nekog drugog da sutne.

Nemam nista protiv Stimeta, da se razumemo, ali neka sutira sa polu distance i iz igre leđima, dovoljno je
EL petica mora da zna da pogodi trojku kad mu daju vremena i prostora, inače 5 odbrambenih igrača jure 4 protivnička i ne daju centru da se spusti. Imao si taj slučaj sa Ojom, nema čovek kome da uruči loptu, a i ako je uruči bek šuter je bliži centru nego zoni šuta. Štime je pogodio važne trojke protiv Asvela i Barselone.

ДЕЛИЈЕ

Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

mr nono

Прва петорка:
Лорензо, Пантер, Стратос, Куриџа, Штимац
Друга петорка:
Џенкинс, Берон, Добрић, Давидовац, Гист
11 и 12
Лазић, Кузмић

Мислим да би ово био добар микс, генерално морамо нешто да мењамо. Шакота почео да ротира горе него Гавриловић у оном периоду. Ок, нема места ротацијама много, мање играча има, али ипак опет изгледамо као нека пионирска пасарела. Док гледаш утакмицу имаш утисак као да сваки играч унапред зна када улази и излази. Једино Симанића вади на грешке.

Супер је када тренер хоће да истрпи играча и грешку, али понекад и то може бити контрапродуктивно. Дуго нисам видео Шакоту да тражи петорку на терену, када не иде. Мења по дифолту неком унапред припремљеном. Можда грешим, али мени са стране тако изгледа.

То је лоше у смислу да играч који је 8-9 минута на терену у комаду зна да неће изаћи све и да веже неке грешке, осети се уљуљкано и почне да ради шта хоће.

Marko035

Цитат: mr nono  Јан 25, 2020, 14:34 поподнеПрва петорка:
Лорензо, Пантер, Стратос, Куриџа, Штимац
Друга петорка:
Џенкинс, Берон, Добрић, Давидовац, Гист
11 и 12
Лазић, Кузмић

Мислим да би ово био добар микс, генерално морамо нешто да мењамо. Шакота почео да ротира горе него Гавриловић у оном периоду. Ок, нема места ротацијама много, мање играча има, али ипак опет изгледамо као нека пионирска пасарела. Док гледаш утакмицу имаш утисак као да сваки играч унапред зна када улази и излази. Једино Симанића вади на грешке.

Супер је када тренер хоће да истрпи играча и грешку, али понекад и то може бити контрапродуктивно. Дуго нисам видео Шакоту да тражи петорку на терену, када не иде. Мења по дифолту неком унапред припремљеном. Можда грешим, али мени са стране тако изгледа.

То је лоше у смислу да играч који је 8-9 минута на терену у комаду зна да неће изаћи све и да веже неке грешке, осети се уљуљкано и почне да ради шта хоће.

Imamo mnogo igraca koji mogu na obe pozicije. Iskreno, da moram da biram, Stratos bi pre zauzeo Borisino mesto nego Dobricevo. Dobricev doprinos je neprocenjiv. Igra decko srcem. Borisa nema ni delic toga.
Da je do mene, to bi izgledalo ovako:

Lorenco, Djenka
Panter, Bili
Davidovac
Stratos, Ogi
Gist, Simanic
MJK
Kuzmic, Stimara.
5 bekova, plus Ogi koji moze da se spusti dole na 2. Sasvim dovoljno. Iako sam svestan da Lazic mora svoje minute da ima.

SKJ

Ako Borisa ne postane igrac EL kalibra to ce u najvecoj mjeri biti njegova greska. On nema mase da moze da parira cetvorkama, vrlo cesto se i od protivnickih bekova odbija kao od zida. Beskontaktna igra koju neprestano trazi i u odbrani i u napadu ne moze da prodje u modernoj kosarci. Pisao sam negdje vec da se meni cini da bi od njega trebalo praviti igraca tipa Radmanovica, Gurovica i sl., prevashodno zbog ubitacnog suta..

Kada bi bio u stanju da odigra bar 20 minuta na nivou kako to odradi u sekvencama od po par minuta, kada ga "uhvati ludilo", za par godina bi bio medju najboljim igracima u Evropi..

Volio bih da ga makar u KLS vidim 40 minuta na parketu, sa odrijesenim rukama, da pa ili-ili..Ovakav sistem kreni-stani, za koji je dobrim dijelom zasluzan jer sebi dozvoljava da se na momente potpuno iskljuci iz dogadjaja na terenu, pretvorice ga u nekog novog Cubrila, Aleksandrova..

Vlajkoman

Sve više i više se slažem sa mišljem nekih formuraša da kad dođu biti ili ne biti utakmice Boriša mora da bude van 12!

Jednostavno imamo na 5. Kuza i Štimaru, Gista na 5/4, Kuridžu na 4/5 i DeDu i Stratosa koji mogu u nekim fazama utakmice uspešno odgovoriti zadacima na 4.

A uvek bih pre video Dobrića nego Simanu u 12 kad je gusto..
Tako je dobro biti lud za tobom Zvezdo!

Max

Krivo mi za Đenku, nikako da pronađe ritam u napadu, mada više i ne pokušava.

Pegla on odbranu, ali realno može mnogo više od ovoga u napadu.

ZmajPŽ

Odzo mora da igra protiv grobara!
Oni nemaju resenje za njega!
Nema ko da ga cuva tamo!
On ce nam biti prevaga!

Ikac