• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Играчки кадар Црвене звезде

Започео aragorn, Дец 24, 2019, 19:26 поподне

« претходна тема - следећа тема »

sinisa

Цитат: zoran novak  Дец 01, 2020, 09:02 пре поднеA odgovor na tvoje pitanje moze biti Jaramaz i Smailagic.
Pa ne znam baš da li je Jaramaz bio raspoložen doći kod nas,nemam neku informaciju ali čini mi se da sam negdje nešto pročitao..
A oko Miškovih je teška priča,treba toga dosta da se dogovori, a očigledno zadnjih godina saradnja je sve slabija.

ДЕЛИЈЕ

Дец 01, 2020, 09:12 пре подне #3541 Last Edit: Дец 01, 2020, 09:14 пре подне by ДЕЛИЈЕ
Цитат: Вонко Нормални  Дец 01, 2020, 09:07 пре поднеОво је јако битно имати у виду кад се прича о томе да је Сале добио све играче које је тражио. У хипотетичкој екипи у којој би јединице били Пенгос, Хол и Рочести, а петице Ноко, Кузмић и Тери, Тејлор би био трећи плеј, а Тери трећи центар. Значи Сале је уместо првог плеја и првог центра заправо добио трећег плеја и трећег центра (хипотетички, наравно, сада су други јер нема Пенгоса и Нока, а да их има не би били ту Рочести и Тери). Е сад, наравно да се планови често изјалове и да се мора имати Б опција, али нама се изјаловило на две кључне позиције. Да је бар један од ове двојице (Пенгос, Ноко) заиграо, тим би изгледао много, много другачије. Приче управе да ће Хол бити добар први плеј, а Кузмић први центар вероватно су биле само у циљу подизања атмосфере код тима и навијача. Рочести је доведен да покрпи два месеца јер није било ништа на тржишту, а да ли је Тери грешка могло би се закључити тек ако видимо које су биле друге опције. А и његова игра умногоме зависи од плеја. Тако да не бих ја много замерао око селекције играча, а игра опет зависи од ње, па је глупо замерати превише и на томе. Једино што ја замерам Обрадовићу су те нерезонске измене целог тима који је у налету и уопште превише честе измене са изговором о умору. А притом имаш 3-4 играча која практично и не користиш. Ја сам само код нас чуо те приче о умору играча, кад се то десило да ми добијемо неки тим зато што су њихови играчи уморни? Испада да се само наши умарају.
Ko je iz uprave pričao da će Hol biti dobar plej, a Kuzmić prvi centar?Gde si to čuo?
Kad je iko iz uprave to pričao?
Prvi centar je trebalo da bude Noko, a ne Kuzmić to je valjda svima jasno.
Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

Mare

Цитат: zoran novak  Дец 01, 2020, 08:51 пре поднеZnas kako, ja verujem da ako se dovoljno zalegne da se mogu dobiti Miskovi biseri. Ako se pljune lova, da se lupam obestecenje deli pola-pola,nije mi to nesto nemoguce. Mozda gresim. Verujem da je njemu bolje da mu Petrusev igra u El 25 min nego u Megi 30 samo Aba ligu. E sad da li nama Petrusev moze da donese u EL odmah to sto mi ocekujemo ne znam. Zato sam i spominjao svinju,jer je on uspevao da nadje balans izmedju guranja mladih i pravljenja rezultata uz krvav i predan rad sa njima.

Boldovano je samo donekle tacno.Na stranu sto je u tom periodu imao pristup skoro svim elitnim prospektima ovde(milom ili silom) imao je priliku da dovodi i iste iz inostranstva.Da ne pricamo o tome da je imao eksluzivno pravo na ucesce u EL, sto zbog realnog(i papreno placenog) kvaliteta, sto zbog toga da kad god se pojavio neko ko moze da ih/ga ugrozi, uskakli su politicari, savez, sudije, lobiji, itd...

Sto se tice Miska i ergele, na zalost, moram da se slozim.Strateski bi bilo najpametnije da se uradi to sto ti predlazes.Dosli smo do te situacije da mora da se pravi pakt sa djavolom, ako uopste zelis imati domacih igraca u timu...

Jednostavno pitanje koliko je uopste isplativo na duze staze pokusavati da pravis igrace zbog pravila da sa 18 godina potpisuju prvi pro ugovor i da pre toga mogu da odu za neko mizerno obestecenje.A u tom slucaju menadzeri poput Miska igraju ogromnu ulogu.

zoran novak

Цитат: Mare  Дец 01, 2020, 10:04 пре поднеBoldovano je samo donekle tacno.Na stranu sto je u tom periodu imao pristup skoro svim elitnim prospektima ovde(milom ili silom) imao je priliku da dovodi i iste iz inostranstva.Da ne pricamo o tome da je imao eksluzivno pravo na ucesce u EL, sto zbog realnog(i papreno placenog) kvaliteta, sto zbog toga da kad god se pojavio neko ko moze da ih/ga ugrozi, uskakli su politicari, savez, sudije, lobiji, itd...

Sto se tice Miska i ergele, na zalost, moram da se slozim.Strateski bi bilo najpametnije da se uradi to sto ti predlazes.Dosli smo do te situacije da mora da se pravi pakt sa djavolom, ako uopste zelis imati domacih igraca u timu...

Jednostavno pitanje koliko je uopste isplativo na duze staze pokusavati da pravis igrace zbog pravila da sa 18 godina potpisuju prvi pro ugovor i da pre toga mogu da odu za neko mizerno obestecenje.A u tom slucaju menadzeri poput Miska igraju ogromnu ulogu.
Slazem se sa tvojim upisom. Ja sam prvi pricao da je u njihovo vreme bilo mnogo lakse dovesti prospekte. Ali mislim da bi i u ovoj situaciji on daleko bolje radio od nas.
Ovo za pakt sa djavolom si u pravu od reci do reci. Kad je vec tako, daj da vidimo sta je bolje za nas.

Bagzi

Цитат: darko pancev  Нов 30, 2020, 20:57 поподнеOvaj prelazni rok je bila ideja da nam Pangos bude plej a Noko centar,uz Woldena i Loyda. . . IZUZETNA IDEJA! na žalost Pangos pobeze za malo a Noko. . . jbg
Teri nikada ne bi bio doveden ali eto. . .moralo se nesto i pogresiti

Moze meni ideja da bude da jurim Staniju, al nece se ostvariti jbg...

Uvek ima neostvarenih zelja.
Mi ako cekamo jedno ime i spadnemo na to da od toga zavisi sjajna sezona, onda necemo se usreciti.

Problem je u tome, sto umesto jako dobrog EL pleja, ti spadnes na prosecnog, mozda solidnog EC igraca, da ti vodi ekipu.
I jos pokriva ga covek kao bekap koji broji dane do penzije, i uzas je u odbrani.

A umesto dobrog EL centra, dovedes nekog FIBA LS nivo da ti bude glavna petica...
A bekap mu je jako diskutabilan centar, koji je mozda i zavrsio sa ozbiljnom kosarkom, razne nesrece u zadnje 2 godine su ga unistile.

Meni je zaista tesko verovati u to, da je kosarka u svetu toliko propala, da cim nam otpadnu 2 dobre zelje, mi idemo 2 klase ispod i to su nam plan B opcije...

Da li ce sada Brajant da spasi situaciju dole ostaje da se vidi. Dobar igrac koji je doveden da gasi pozar. Medjutim...
Licno strahujem da on glavom nije petica, njegov stil igre, govor tela.
Kao onomad kad doveli Enisa da glumi pleja, dobar igrac, al sta vredi kad nije plej...
Državno favorizovanje Partizana stvorilo je armiju do smrti odanih navijača Crvene zvezde.

ДЕЛИЈЕ

Цитат: zoran novak  Дец 01, 2020, 10:17 пре поднеSlazem se sa tvojim upisom. Ja sam prvi pricao da je u njihovo vreme bilo mnogo lakse dovesti prospekte. Ali mislim da bi i u ovoj situaciji on daleko bolje radio od nas.
Ovo za pakt sa djavolom si u pravu od reci do reci. Kad je vec tako, daj da vidimo sta je bolje za nas.
Pitanje je kako bi se Vujošević sada snašao da vodi paralelno tim u EL i ABA.
Sada ne bi bilo uopšte vremena za bilo kakav rad sa igračima, a kad je on vodio KKP tada se igralo po grupama i imao si u svakoj grupi neki tim koji je zalutao u EL.
A i sada ne bi on mogao da dolazi do tih talenata jer ne mogu više da otimaju igrače kao u njegovo doba.
Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

Celtic

Цитат: zoran novak  Дец 01, 2020, 08:51 пре поднеZnas kako, ja verujem da ako se dovoljno zalegne da se mogu dobiti Miskovi biseri. Ako se pljune lova, da se lupam obestecenje deli pola-pola,nije mi to nesto nemoguce. Mozda gresim. Verujem da je njemu bolje da mu Petrusev igra u El 25 min nego u Megi 30 samo Aba ligu. E sad da li nama Petrusev moze da donese u EL odmah to sto mi ocekujemo ne znam. Zato sam i spominjao svinju,jer je on uspevao da nadje balans izmedju guranja mladih i pravljenja rezultata uz krvav i predan rad sa njima.

Takva vrsta kooperacije sa bilo kojim menadžerom bi bila katastrofa za Zvezdu. U Zvezdi moraju da igraju najbolji i tačka. Nikakav interes igrača, menadžera ili nekog trećeg tu ne sme da se ispoljava.

Vujošević je sa KKP radio dobra posao ali treba imati u vidu da je to bilo vreme kada je faktički imao obezbeđeno učešće u EL, da je sistem takmičenja u EL bio drugačiji i da u Srbiji mogao da dovede svakog igrača (mi imamo dva kluba kao ozbiljnu konkurenciju u tom pogledu). I pored toga KKP je pravio znatno slabije retultate u EL iz sezone u sezonu, dok se napokon sve kockice nosu sklopile u njihovoj F4 sezoni. Takav kontinuitet je sada inteže postići a da ne pričamo o rezultatu. Mi sa skorom od 16:14 nismo ušli u osam a oni su tada sa 12:12 bili na F4.

Što se konkretno Petruševa tiče, izgleda da ne gledamo istim očima ako misliš da on može da nam donese boljitak sa 25-30 minuta na parketu.

Celtic

Цитат: Вонко Нормални  Дец 01, 2020, 09:07 пре поднеОво је јако битно имати у виду кад се прича о томе да је Сале добио све играче које је тражио. У хипотетичкој екипи у којој би јединице били Пенгос, Хол и Рочести, а петице Ноко, Кузмић и Тери, Тејлор би био трећи плеј, а Тери трећи центар. Значи Сале је уместо првог плеја и првог центра заправо добио трећег плеја и трећег центра (хипотетички, наравно, сада су други јер нема Пенгоса и Нока, а да их има не би били ту Рочести и Тери). Е сад, наравно да се планови често изјалове и да се мора имати Б опција, али нама се изјаловило на две кључне позиције. Да је бар један од ове двојице (Пенгос, Ноко) заиграо, тим би изгледао много, много другачије. Приче управе да ће Хол бити добар први плеј, а Кузмић први центар вероватно су биле само у циљу подизања атмосфере код тима и навијача. Рочести је доведен да покрпи два месеца јер није било ништа на тржишту, а да ли је Тери грешка могло би се закључити тек ако видимо које су биле друге опције. А и његова игра умногоме зависи од плеја. Тако да не бих ја много замерао око селекције играча, а игра опет зависи од ње, па је глупо замерати превише и на томе. Једино што ја замерам Обрадовићу су те нерезонске измене целог тима који је у налету и уопште превише честе измене са изговором о умору. А притом имаш 3-4 играча која практично и не користиш. Ја сам само код нас чуо те приче о умору играча, кад се то десило да ми добијемо неки тим зато што су њихови играчи уморни? Испада да се само наши умарају.

Ako možeš da nas uputiš kada je neko iz uprave pominjao Kuza i Hola kao prve opcije na centru i pleju.

Sve strance sem Rita je izabrao stručni štab, uprava je tu obavljala samo administrativni deo posla.
Noko je faktički doveden ali nije prošao preglede. Mogao je u da uđe u sezonu pa da slomi nogu recimo. Takve stvari se dešavaju.
Doveden je Brajant kao jedan od tri najskuplja igrača u Čovićevoj eri. Da je prihvatio ponudu i za sledeću sezonu koštao bi koliko i Miler.

Dakle, zaista ne vidim da ikakva kritika može da se uputi upravi vezano za letošnja pojačanja.

MohikanacDzek

Цитат: Bagzi  Дец 01, 2020, 10:30 пре поднеMoze meni ideja da bude da jurim Staniju, al nece se ostvariti jbg...

Uvek ima neostvarenih zelja.
Mi ako cekamo jedno ime i spadnemo na to da od toga zavisi sjajna sezona, onda necemo se usreciti.

Problem je u tome, sto umesto jako dobrog EL pleja, ti spadnes na prosecnog, mozda solidnog EC igraca, da ti vodi ekipu.
I jos pokriva ga covek kao bekap koji broji dane do penzije, i uzas je u odbrani.

A umesto dobrog EL centra, dovedes nekog FIBA LS nivo da ti bude glavna petica...
A bekap mu je jako diskutabilan centar, koji je mozda i zavrsio sa ozbiljnom kosarkom, razne nesrece u zadnje 2 godine su ga unistile.

Meni je zaista tesko verovati u to, da je kosarka u svetu toliko propala, da cim nam otpadnu 2 dobre zelje, mi idemo 2 klase ispod i to su nam plan B opcije...

Da li ce sada Brajant da spasi situaciju dole ostaje da se vidi. Dobar igrac koji je doveden da gasi pozar. Medjutim...
Licno strahujem da on glavom nije petica, njegov stil igre, govor tela.
Kao onomad kad doveli Enisa da glumi pleja, dobar igrac, al sta vredi kad nije plej...

Malo mozda napisano bezobraznim sklopom reci u recenici ali u sustini istina...

Nerealno je sasvim da se u istom potencijalnom sesiru pojacanja nadju imena Pangosa i Hola...

Ok bio je skracen manevar zbog poznatih okolnosti ali ipak... Nebo i zemlja...

Sa druge strane Teri je doveden navrat nanos zbog takodje poznate okolnosti pa su verovatno plan B ili plan C propusteni zbog gubitka vremena... Ali to svakako ne opravdava njegov izbor...

Celtic

Дец 01, 2020, 11:40 пре подне #3549 Last Edit: Дец 01, 2020, 11:43 пре подне by Celtic
Цитат: Mare  Дец 01, 2020, 10:04 пре поднеBoldovano je samo donekle tacno.Na stranu sto je u tom periodu imao pristup skoro svim elitnim prospektima ovde(milom ili silom) imao je priliku da dovodi i iste iz inostranstva.Da ne pricamo o tome da je imao eksluzivno pravo na ucesce u EL, sto zbog realnog(i papreno placenog) kvaliteta, sto zbog toga da kad god se pojavio neko ko moze da ih/ga ugrozi, uskakli su politicari, savez, sudije, lobiji, itd...

Koji to domaći igrači iz Mege prethodnih sezona bi nam doneli kvalitet? Ja i kod njih vidim da su većinom stranci, a i prvenstveno treba imati na umu da je igranje na Megu i Zvezdu skroz razlilita stvar. Radanov i Nenadić su imali blistave polusezone u FMP, koji je takmičarskija ekipa od Mege, pa se opet nisu snalazili u Zvezdi.

Вонко Нормални

Цитат: Celtic  Дец 01, 2020, 10:57 пре поднеAko možeš da nas uputiš kada je neko iz uprave pominjao Kuza i Hola kao prve opcije na centru i pleju.

Sve strance sem Rita je izabrao stručni štab, uprava je tu obavljala samo administrativni deo posla.
Noko je faktički doveden ali nije prošao preglede. Mogao je u da uđe u sezonu pa da slomi nogu recimo. Takve stvari se dešavaju.
Doveden je Brajant kao jedan od tri najskuplja igrača u Čovićevoj eri. Da je prihvatio ponudu i za sledeću sezonu koštao bi koliko i Miler.

Dakle, zaista ne vidim da ikakva kritika može da se uputi upravi vezano za letošnja pojačanja.

Наравно да није нико пројектовао Хола и Кузмића за стартере, управо то сам и напоменуо. Кад је постало јасно да остајемо без играча који су нам били прве опције, довели смо играче (Рочести и Тери) за које је било јасно да могу само да буду замене за играче који су пројектовани да буду замене (Хол и Кузмић). Самим тим су Хол и Куз постали први плеј и први центар и тако се и ушло у сезону. Обрадовић је изјавио да није његово да се жали који план му је успео а који не, већ да извуче максимум из онога што има. Човић је најавио да са том екипом нападамо врх ЕЛ. Није рекао, кад доведемо првог плеја и центра напашћемо врх ЕЛ. И јасно је да је то било у циљу дизања морала екипи и навијачима, што је успело јер је екипа са пуно самопоуздања ушла у сезону.
Ја ту не замерам превише ни управи ни стручном штабу. Екипа са Пангосом, Лојдом и Ноком би била брутална и без ОБрајанта. И да је бар један од двојице планираних дошао била би огромна разлика у односу на овај састав.
И опет имам поверење да ће са једним или два потеза утегнути екипу за наставак сезоне, као што су и до сад радили. Ретко смо грешили у доселекцији. Осим са оним несрећним Лукасом, али и то је било изнуђено због целе фрке са Филипом.

odani

Дец 01, 2020, 14:10 поподне #3551 Last Edit: Дец 01, 2020, 14:12 поподне by odani
Цитат: Kenjaj Red Star  Дец 01, 2020, 08:21 пре поднеSve sto si rekao i pišeš je blago rečeno pogrešno a ako tako i misliš onda se eto prosto ne slažem. Evo par činjenica u smislu razjašnjenja i skretanja toka fabule u pravu stranu.
Zvezda uvek ima pritisak rezultata u svim takmičenjima a ponajviše u EL čak i mnogo više u EL nego u KLS
Domaći igrači više ne postoje i taj termin ne treba koristiti. Ne postoje iz mnogo razloga pre svega baza nam je sve manja kao i zemlja zatim deca toliko i ne prate košarku dalje toliko ima otvorenih opcija da se zaradi novac na lakši način da sport postaje put sve više prekriven trnjem.
FMP naravno želi svaku pobedu da uhvati i ne pada mu ni napamet da nekog "Dangubica" otkriva, forsira i žrtvuje makar jednu pobedu.
Sistem na snazi je kapitalisticki vrlo jasan i traziti suprotno bi bilo kao da odete na posao odlezite mesec dana i očekujete platu - toga više nema.

То што се не слажеш са мном је у реду, али не значи да си у праву.

Који притисак резултата конкретно имамо у ЕЛ? Морамо да се пласирамо у топ 8 или на фајнал фор зато што смо највише пара уложили у екупу од свих и не иде да не успемо? Да није можда то што сваке године смо то успевали, па не иде да сад будемо испод тих резултата? То што неки навијачи имају притисак у својој глави да смо ми нека кошаркашка велесила то је последица успеха репрзентативене кошарке што нема везе са клупском. Ја сматрам да само АБА лига носи неки притисак из разлога пласмана у ЕЛ и то је то. Остало играмо за душу и помало за гушу што каже наш народ.

Домаћи играчи постоје и постојаће увек. Како је то нама земља и база све мања? Да се нису Ниш и Нови Сад у међувремену одцепили од Србије? Не капирам шта си хтео рећи осим ако не мислиш на југославију која се распала пре 25 година. Ово за децу и праћење кошарке и новац је као неки аргумент само не знам где си тај податак извукао. Очигледно је да си омашио део форума пошто се фрљаш неким економско-социјалним аргументима који благе везе са темом немају.

Симпатично је да причаш о економији и капитализму, а онда хоћеш неке резултате у ЕЛ, е па ако тако гледаш све осим задњег места је успех. Ту се налазимо по економским параметрима.

Чињенице које и навао иду у прилог мојим тврдњама да нема већег успеха без улагања и форсирања младих играча зато што како ти кажеш у капитализму неће доћи неки страни играч да ти игра за сићу или на дођем ти. Младе играче у овако економско пропалој земљи можеш привући за релативно ситан новац плус школовање и остале погодности. Нисам сигуран који је лакши начин да зараде добар новац осим спорта, осим да оду одавде, што опет није свима омогућено тако да им остаје да се овде боре за место под сунцем.
Догодине у Призрену!

Mare

@Celtic

Цитат: undefinedTakva vrsta kooperacije sa bilo kojim menadžerom bi bila katastrofa za Zvezdu. U Zvezdi moraju da igraju najbolji i tačka. Nikakav interes igrača, menadžera ili nekog trećeg tu ne sme da se ispoljava.

Sustinski si u pravu, ali ni Zoran nije rekao da treba da postanemo izlog nekog Miska, Raskovica ili slicnog, ali da jednostavno treba(mora) da probamo da kupimo kvalitetne(platimo) klince.Tu naravno struka treba da odigra glavnu ulogu i proceni ko zaista moze da donese kvalitet, odmah ili u nekoj bliskoj buducnosti.

Koji su to najbolji?

Sto se samog Petruseva tice, ja licno nemam dilemu da li on moze da igra EL, ako nista drugo bar kvalitetnije od centara koje sad imamo.

Momak sa svoji 211 i 107kg+, ne bezi od kontakta, odlicno zavrsava oko obruca, solidan u skoku, solidan u zastiti obruca i ogroman up side.Potpisati takvog igraca na tipa 2+1 uz klauzulu o odlasku u NBA, ne vidim kako moze da bude lose?

Naravno sesti sa njim(Miskom), videti sta im su planovi, da li sebe vidi u EL cak i kad/ako bude draftovan.Ako se sve kocke poklope potpis, ako ne sreca u daljoj karijeri i to je to.Mislim da je i Misku jasno da nije isto kad treba da zavalja mega statisticara ili kad moze da ponudi momka koji ima ozbiljan EL cv?!

Цитат: undefinedKoji to domaći igrači iz Mege prethodnih sezona bi nam doneli kvalitet? Ja i kod njih vidim da su većinom stranci, a i prvenstveno treba imati na umu da je igranje na Megu i Zvezdu skroz razlilita stvar. Radanov i Nenadić su imali blistave polusezone u FMP, koji je takmičarskija ekipa od Mege, pa se opet nisu snalazili u Zvezdi.

I nema ih previse.Realno u zadnjih 3-4-5 sezona, Jaramaz i mozda (Trifin mali) su nesto najbolje sto je od domacih(srpskih), ali smo propustali ove sa naseg govornog podrucja, koji su ako nista drugo imali kvalitet za rotaciju(Ivanovic, Nikolic)...

U sustini, nije to ni toliko bitno, je smo u tom nekom periodu imali neku vec foirmiranu bazu nasih iz Radonjine ere, koja se po prirodi stvari osipala.I to smo koliko toliko kompenzovali pojavom Dede, Dobrica...

Glavno pitanje nije prezent, nego sta donosi futur...U FMPu nemamo nista skoro vredno pomena, klince 2004+ tek treba da sacekamo i pitanje da li ce iko od njih pretociti projekcije u kvalitet.

Simon,Kuridza, Lazic i Kuzmic su u poznim godinama i pitanje koliko ce, ako uopste moci da doiprinose nesto dogodine.Dobric i Deda  u svom igrackom zenitu nisu uspeli da dopru dalje od igraca rotacije...

Da li stvarno sebi mozemo da priustimo luksuz propustajuci makar i da pitamo za zdravlje klinaca poput Petruseva,Simonovica,Cerovine kad vec nismo sami u stanju da pretocimo talenat u kvalitet u nasoj fabrici(mladje kategorije-fmp-KKCZ)?

zoran novak

Дец 01, 2020, 14:46 поподне #3553 Last Edit: Дец 01, 2020, 15:03 поподне by zoran novak
Цитат: Mare  Дец 01, 2020, 14:33 поподне@Celtic

Sustinski si u pravu, ali ni Zoran nije rekao da treba da postanemo izlog nekog Miska, Raskovica ili slicnog, ali da jednostavno treba(mora) da probamo da kupimo kvalitetne(platimo) klince.Tu naravno struka treba da odigra glavnu ulogu i proceni ko zaista moze da donese kvalitet, odmah ili u nekoj bliskoj buducnosti.

Koji su to najbolji?

Sto se samog Petruseva tice, ja licno nemam dilemu da li on moze da igra EL, ako nista drugo bar kvalitetnije od centara koje sad imamo.

Momak sa svoji 211 i 107kg+, ne bezi od kontakta, odlicno zavrsava oko obruca, solidan u skoku, solidan u zastiti obruca i ogroman up side.Potpisati takvog igraca na tipa 2+1 uz klauzulu o odlasku u NBA, ne vidim kako moze da bude lose?

Naravno sesti sa njim(Miskom), videti sta im su planovi, da li sebe vidi u EL cak i kad/ako bude draftovan.Ako se sve kocke poklope potpis, ako ne sreca u daljoj karijeri i to je to.Mislim da je i Misku jasno da nije isto kad treba da zavalja mega statisticara ili kad moze da ponudi momka koji ima ozbiljan EL cv?!

I nema ih previse.Realno u zadnjih 3-4-5 sezona, Jaramaz i mozda (Trifin mali) su nesto najbolje sto je od domacih(srpskih), ali smo propustali ove sa naseg govornog podrucja, koji su ako nista drugo imali kvalitet za rotaciju(Ivanovic, Nikolic)...

U sustini, nije to ni toliko bitno, je smo u tom nekom periodu imali neku vec foirmiranu bazu nasih iz Radonjine ere, koja se po prirodi stvari osipala.I to smo koliko toliko kompenzovali pojavom Dede, Dobrica...

Glavno pitanje nije prezent, nego sta donosi futur...U FMPu nemamo nista skoro vredno pomena, klince 2004+ tek treba da sacekamo i pitanje da li ce iko od njih pretociti projekcije u kvalitet.

Simon,Kuridza, Lazic i Kuzmic su u poznim godinama i pitanje koliko ce, ako uopste moci da doiprinose nesto dogodine.Dobric i Deda  u svom igrackom zenitu nisu uspeli da dopru dalje od igraca rotacije...

Da li stvarno sebi mozemo da priustimo luksuz propustajuci makar i da pitamo za zdravlje klinaca poput Petruseva,Simonovica,Cerovine kad vec nismo sami u stanju da pretocimo talenat u kvalitet u nasoj fabrici(mladje kategorije-fmp-KKCZ)?
Hvala na asistenciji kolega. Nisam naravno mislio da treba po cenu rezultata da idemo Misku uz dlaku i potpisujemo i guramo sve i svasta. Mislio sam na one najbolje. Ukoliko naravno zelimo da imamo uvek bazu domacih,solidno mladih igraca. Ukoliko ne zelimo,to je vec druga tema za raspravu.
Nama bi legao jedan dobar prevejan kordinator mladjih kategorija pre svega. Od pionira do juniora. Kao sto je Zare Vucurovic, Rasa Radovanovic,kao sto je Hemofarm doveo Peru Rodica i poceo da stancuje ozbiljne mlade igrace. Btw ne znam gde je taj covek i da li je ziv uopste,dugo nisam o njemu nista cuo...

vlada

Цитат: Mare  Дец 01, 2020, 14:33 поподне@Celtic

Koji su to najbolji?

Bold:
Mislim da je u ovome sustina. Sto bi Misko zlatnu koku ustupio drugome, kad on moze pokupiti novac za trening kompenzaciju. NBA skauti kod mladih igraca gledaju fiziku, elemente igre, statistiku, manje takmicarski rezultat. I mladom igracu, talentu koji je projektovan za NBA je lakse igrati i spremati se u takvom okruzenju nego takmicarski u EL gde moze biti zakucan za klupu nakon 2 greske. Hteli mi to priznati ili ne, Mega ima lepu reputaciju preko bare. I pored cinjenice sto postoji oskudica kvaliteta generalno u mladjim kategorijama, misljenja sam da na 12 igraca u prvom timu moramo jednostavno da isforsiramo jednog mladjem, pa makar on i ne bio neki ekstra talenat. Ako nista, dobicemo igraca sistema, a i to znaci.

Celtic

Gotovo svi domaći igrači u Zvezdi su Miškovi, tako da on prostor u Zvezdi koristi na gornjoj granici kapaciteta. U Budućnosti je ceo roster njegov, a u KKP slično kao i kod nas. U tom smislu nema tu puno prostora da se proširuje saradnja.
Kada je reč o top prospektima tipa Petrušev, ama baš nikakav interes agenta ne postoji da on igra bilo gde sem u Megi. Jedino ukoliko skrene sa utabane staze koja vodi u NBA, što sada svakako nije slučaj. Tek priča o višegodišnjem ugovoru ne pije vodu, to je naučna fantastika.

_DelijaMomak_

Цитат: vlada  Дец 01, 2020, 17:12 поподнеBold:
Mislim da je u ovome sustina. Sto bi Misko zlatnu koku ustupio drugome, kad on moze pokupiti novac za trening kompenzaciju. NBA skauti kod mladih igraca gledaju fiziku, elemente igre, statistiku, manje takmicarski rezultat. I mladom igracu, talentu koji je projektovan za NBA je lakse igrati i spremati se u takvom okruzenju nego takmicarski u EL gde moze biti zakucan za klupu nakon 2 greske. Hteli mi to priznati ili ne, Mega ima lepu reputaciju preko bare. I pored cinjenice sto postoji oskudica kvaliteta generalno u mladjim kategorijama, misljenja sam da na 12 igraca u prvom timu moramo jednostavno da isforsiramo jednog mladjem, pa makar on i ne bio neki ekstra talenat. Ako nista, dobicemo igraca sistema, a i to znaci.
Konacno neko da se dotakne gradjenja potencionalnih igraca sistema a ne nosilaca igre.Ja mislim da ako guras 3 solidna prospekta vremenom ces od jednog napraviti barem nekog 7,8,9-og igraca tima, ako ti se posreci i mnogo vise.
Ajde da se manemo internacionalnih prospekata poput Petruseva koji je dominirao NBA-u ispred nosa-na koledzu.Njega ne bi dali(a da nam dugorocno koristi) ni losiji menadzeri a ne Misko.
Umesto takvih igraca sto ne uzmemo za primere Miskovica,Zagorca,Jaramaza...Ja mislim da bi nam svakog takvog Misko ipak dao bez nekih problema.Dakle tu ne vidim  cuvenu recenicu "Misko neda svoju zlatnu koku".
Stvarno ne razumem zasto se ne pokusava sa tako nekim igracima koji su se na kraju krajeva i dokazali u ABA.
Mi ako cekamo talente koji ce odmah na drugom treningu biti bolji od starijih prvotimaca onda necemo nikada ni imati kvalitetne domace igrace.Prosto i jednostavno.S obzirom da afirmisane i izgradjene igrace nemamo para da kupimo moramo da ih sami gradimo.Za to je potreban prostor,vreme i pokusaji

*Znam da su Zagorac pa mislim cak i Jaramaz otisli preko bare u nekom momentu ali to su bili neki smesni dvonedeljni ili jednomesecni ugovori i Misko bi ih skoro sigurno  pre poslao u EL zvezdu nego da puca u prazno tamo.
*Ako sam promasio svaki primer i poentu voleo bih da me neko ubedi suprotno.

zoran novak

Цитат: Celtic  Дец 01, 2020, 17:59 поподнеGotovo svi domaći igrači u Zvezdi su Miškovi, tako da on prostor u Zvezdi koristi na gornjoj granici kapaciteta. U Budućnosti je ceo roster njegov, a u KKP slično kao i kod nas. U tom smislu nema tu puno prostora da se proširuje saradnja.
Kada je reč o top prospektima tipa Petrušev, ama baš nikakav interes agenta ne postoji da on igra bilo gde sem u Megi. Jedino ukoliko skrene sa utabane staze koja vodi u NBA, što sada svakako nije slučaj. Tek priča o višegodišnjem ugovoru ne pije vodu, to je naučna fantastika.
Ali pobija te primer Bitadzea. Nemoj mi reci da je Petrusev "zlatnija koka" od njega ?

Celtic

Цитат: _DelijaMomak_  Дец 01, 2020, 18:00 поподнеKonacno neko da se dotakne gradjenja potencionalnih igraca sistema a ne nosilaca igre.Ja mislim da ako guras 3 solidna prospekta vremenom ces od jednog napraviti barem nekog 7,8,9-og igraca tima, ako ti se posreci i mnogo vise.
Ajde da se manemo internacionalnih prospekata poput Petruseva koji je dominirao NBA-u ispred nosa-na koledzu.Njega ne bi dali(a da nam dugorocno koristi) ni losiji menadzeri a ne Misko.
Umesto takvih igraca sto ne uzmemo za primere Miskovica,Zagorca,Jaramaza...Ja mislim da bi nam svakog takvog Misko ipak dao bez nekih problema.Dakle tu ne vidim  cuvenu recenicu "Misko neda svoju zlatnu koku".
Stvarno ne razumem zasto se ne pokusava sa tako nekim igracima koji su se na kraju krajeva i dokazali u ABA.
Mi ako cekamo talente koji ce odmah na drugom treningu biti bolji od starijih prvotimaca onda necemo nikada ni imati kvalitetne domace igrace.Prosto i jednostavno.S obzirom da afirmisane i izgradjene igrace nemamo para da kupimo moramo da ih sami gradimo.Za to je potreban prostor,vreme i pokusaji

*Znam da su Zagorac pa mislim cak i Jaramaz otisli preko bare u nekom momentu ali to su bili neki smesni dvonedeljni ili jednomesecni ugovori i Misko bi ih skoro sigurno  pre poslao u EL zvezdu nego da puca u prazno tamo.
*Ako sam promasio svaki primer i poentu voleo bih da me neko ubedi suprotno.

Ne postoje tri tačke iza imena Zagorca, Jaramaza i Miškovića. Možda jedna ili najviše dve jer domaćih top prospekata odavno nema ni u Megi.

Što se tiče Miškovića on možda i zaigra u Zvezdi, i to najviše iz razloga što kvalitet za nešto ozbiljnije ne pokazuje. Daleko manji prospekt od Simanića.

Zagorac i Jaramaz su nam u više navrata bili na meti ali nisu pokazivali ni zrnce želje da dođu. Razlozi su višestruki, počev od toga da im menadžer to nije ni savetovao, pa preko činjenice da nisu imali kvalitet da budu u rotaciji a zašto bi iz Mege išli u FMP, pa do toga da su obojica ostrašćeni navijači večitog rivala.

Inače su obojica članovi zlatne generacije 95. koja je osvojila tron na EP u19. Iz te generacije smo imali Rebića, Tejića, Gudurića, Davidovca, Kaplanovića i Apića, doveli još Rakićevića a u FMP i Bursaća. Dakle, 9/12 ekipe. Ako još dodamo i Ristića koji je propustio prvenstvo, ne može da se kaže da smo bili inertni u to vreme.

Mare

Цитат: Celtic  Дец 01, 2020, 17:59 поподнеGotovo svi domaći igrači u Zvezdi su Miškovi, tako da on prostor u Zvezdi koristi na gornjoj granici kapaciteta. U Budućnosti je ceo roster njegov, a u KKP slično kao i kod nas. U tom smislu nema tu puno prostora da se proširuje saradnja.

Ista prica ce se ponavljati u nedogled, kao recimo ove godine.Uzmes klince radis sa njima, ulazes i na kraju napune 18 god i zavrse kod Miska :)

U tom slucaju, treba ugasiti mladje kategorije, smanjiti operativne troskove koji sigurno nisu mali i taj novac preusmeriti na dopunu rotacije i/ili i povecanje platezne mase prilikom dovodjenja stranaca.