• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Фудбалска репрезентација

Започео Косјерац, Дец 24, 2019, 19:34 поподне

« претходна тема - следећа тема »

kiki

Окт 21, 2021, 09:54 пре подне #3100 Last Edit: Окт 21, 2021, 10:23 пре подне by kiki
Elem, ponovo je vreme za devojke.

Danas igramo protiv Portugalije u gostima (na žalost od 19 časova pa se neće stići ispratiti kako valja), verovatno najznačajnija utakmica u poslednjih xy godina, a u utorak protiv Turske kod kuće (za nas takođe značajna jer znamo kakvi smo kada igramo protiv objektivno slabijih od sebe).

O Portugaliji ne znam gotovo ništa osim da im je najbolja igračica Džesika Silva koja bi trebalo da igra po krilu, da im se pred ove kvalifikacije penzionisala kapiten Neto i da je gro igračica iz Sportinga gde je do prošle sezone igrala i bila kapiten Nevena Damjanović. Silva je igrala u Lionu koji je u to vreme bio neprikosnoveni vladar u ženskoj konkurenciji, ali se teže povredila i na kraju je otišla u Ameriku. Ali, bila je dovoljno dobra da je dovedu. Toliko o njima.

Kod nas je situacija usran-potok. Pošto nam je Portugalija glavni konkurent za drugo mesto, jasno je koliko je bitna utakmica. I baš pred takvu utakmicu smo iskasapljeni povredama. Najveći gubitak je neigranje Jelene Čanković, kao Tadić da nam ne igra, takav je odnos. Usput se povredila i Blagojević koja može da igra i u sredini i na krilu (ono na beku protiv Nemačke je bolje ne spominjati). U međuvremenu je i Tijana Matić koja je isto igračice sredine, čak se nalazi i na spisku, ali je polomila ruku u poslednjem kolu (neko je šutnuo, ona lagano završila utakmicu). Povređena je i Miljana Ivanović koja je počela na krilu protiv Nemačke. Poljak je i dalje povređena, a verovatno je naše jedino pravo krilo.

Doduše, ovo oko Jelene mi je skroz čudna situacija. Ona je bila povređena neke 3 nedelje i nije je bilo na prvobitnom spisku koji je objavljen negde prošle nedelje, ali je u nedelju odigrala svih 90 minuta za klub i pobedom osvojila titulu prvaka Švedske. Pišu Šveđani da je bila odlična. I onda na ovom ponovljenom spisku jer su se neke igračice ispovređivale, nje opet nema. Ok ako je igrala pod blokadom, ali je utakmica protiv Portugalije baš bitna, a da ne spominjem da je do Turske nekih 7-8 dana razmaka. Jbg, možda je obnovila povredu na toj nedeljnoj utakmici.

To je što se tiče izostanka. Pozitivna vest je da sam dobro nanjušila da se Jovana Damnjanović vraća i eto je. Videćemo koliko će izdržati ovaj put :mrgreen:. Već se jednom nakon onog nesrećnog loma noge vratila, ali baš nakratko. E sad, Jovana je tek ovog leta izašla iz povrede prednjih ukrštenih, igrala je samo jednu utakmicu svih 90 minuta, ali redovno ulazi u poslednjih 20-30 (konkurencija u napadu joj je Lea Šuler koja nas je iskasapila davši nam 4 gola). Srećom, davala je već golove, uključujući i LŠ pa joj to neće predstavljati breme. Sigurno će biti silno motivisana da se pokaže, naročito sada kada nema nekih bitnih igračica. Vratila se i kapiten Slović koja će sigurno zauzeti mesto drugog štopera (nisam nešto oduševljena, vuče mi na Stefana Mitrovića).

Što se tiče tima, teško je predvideti kako će selektor iskombinovati. Ono što je pokazao je da se ne plaši ofanzive jer je i protiv Nemačke u sredini od tri igračice imao dve izrazito ofanzivne. Pošto se Slović vraća, znamo 3 od 4 igračice odbrane. Levo će Frajtović (msilim da će Silva ići na nju, bog neka nam je u pomoći), štopere Damjanović i Slović i, naravno, ostaje otvoreno pitanje desnog beka (mada mislim da je Frajtović u suštini štoper što samo još više naglašava opštu srpsku jadnost kada su bekovi u pitanju). Tu desno je selektor voleo da stavlja Dejanu Stefanović, ali mislim da je onda gubimo tamo gde je najbolja i gde i igra u klubu, kao zadnjeg veznog. Ako bude tu stavio nekog drugog, ciljam na Oršoju Vajdu koja je protiv Nemačke izgleda tek izlazila iz duže povrede i nije bila 100% spremna (zamenila je na desnom beku Blagojević koja je prešla na krilo). Prošlo je mesec dana i nadam se da je sada u daleko boljoj situaciji. Još jedan kandidat bi mogla biti Tijana Janković koja u CSKA igra štopera u paru sa Nevenom Damjanović.

Ako bi Dejana bila oslobođena obaveza na desnom beku, osigurano joj je mesto u sredini. Ovo je bitno i jer je jedna od onih koje umeju da zavuku iz daljine i to redovno radi u klubu. Još jedna sigurica u samoj sredini je Tijana Filipović koja je igrala i protiv Nemačke i koja je ta koja bi trebalo da zameni Čankovićku (čini mi se da su se njih dve malo sudarale protiv Nemačke). Ko će biti treća igračica u sredini je, po meni, otvoreno pitanje. Ukoliko se odlučimo za nešto zatvoreniju varijantu, to bi trebalo da bude Pavlović (igrala i protiv Nemačke), ali ako selektor bude želeo ofanzivnije, moguće je da povuče Milicu Mijatović sa krila.

Ako Milica ne bi igrala u sredini, sigurna je na krilu, samo treba videti na kom. Što se drugog krila tiče, čini mi se da ga može igrati Biljana Bradić (nešto starija igračica, pozvana jer smo iskasapljeni povredama) koja igra u Mađarskoj i daje golove, asistira. Potpuno otvorena situacija, naročito ako Mijatović bude igrala u sredini.

Što se napada tiče, videćemo. Logično je da počne Jovana i verujem da će tako biti. Ipak je daleko iskusnija igračica, a ovde će nam iskustvo biti neophodno. Ako baš zagusti, ne bi me čudilo da ubaci i Ninu Matejić pa da igramo sa dva napadača. Videćemo i ko će poneti devetku :mrgreen:. Po starešinstvu bi to trebalo da bude Jovana, ali bi ispala džek ako bi prepustila, tj. ostavila Nini jer verujem da to mnogo više znači nekome ko ima 16 godina nego nekom ko je deset godina stariji.

Na početku ovih kvalifikacija sam mislila da možemo ozbiljno da ugrozimo Portugaliju, a nakon svih ovih povreda bila bih zadovoljna i bodom.

Čisto da se vidi odnos snaga :mrgreen::

(1.47) Portugalija (4.10) Srbija (6.25)

kiki

Окт 21, 2021, 18:15 поподне #3101 Last Edit: Окт 21, 2021, 18:28 поподне by kiki
Izgleda da su Srbiju zadesila još neka sranja jer u timu uopšte nema standardnog golmana Milice Kostić i devojke koja je trebalo da zameni Jelenu Čanković, Tijane Filipović. Jbt.

Umesto Kostićke brani Cetinja. Sara igra u prvoj ligi Italije za tim za koji ne znam kako se izgovara i brani solidno. Rekla bih da su joj, kao i Milici, slabija strana visoke lopte zbog visine.

Odbranu sam pogodila u glavu sa sve Oršojom kao desnim bekom. U sredini sam pogodila sa Stefanović i Pavlović, a umesto Tijane igra Vesna Milivojević. Rođena je pre 19 godina u Australiji gde je i igrala fudbal, ali se pre godinu dana doselila u Srbiju jer želi da napreduje.

Zbog očiglednih govana u kojima se nalazimo, u napad smo ubacili svo oružje koje imamo tako da igraju i Jovana i mala Nina i Milica Mijatović. Doduše, možda Milica igra tu desetku, tj. moguće je da igramo 4-4-2.

Od rezervi otprilike nemamo nikoga ko bi mogao da promeni nešto na terenu. Eto, Bradić je prvi strelac u Mađarskoj. Ova mala Čavić koja igra u tzv. Zvezdi je isto napadač. Mislim da su ostale sredina ili odbrana.

Dobra stvar je što Portugalija pojma nema ko su sve ove devojke koje su se odjednom pojavile u timu :mrgreen:.

Doduše, ni njima u napadu ne igra Džesika Silva. Možda je selektor odlučio da je odmori kada je video u kakvom smo sastavu došli ili vuče neku povredu pa će ući ako baš bude morala.

I da, Jovana je ipak uzela devetku. Jbg, da se zna ko je stariji.

kiki

Окт 21, 2021, 21:26 поподне #3102 Last Edit: Окт 21, 2021, 21:30 поподне by kiki
Devojke su izgubile 2:1. Nisam odgledala ni minut utakmice tako da ne mogu ništa konkretno napisati. Izgleda da su naše igrale hrabro i napadački sa sve presingom (selektor je to tražio da igramo i protiv Nemačke pa koliko izdržimo). Primile su gol u 28. minutu, ali su u nadoknadi preko Matejić izjednačile. Odluka je pala početkom drugog poluvremena kada je Portugalka iskusno pala za penal. I to je bilo to od Portugalije.

Mi smo imale prilike, nije doauđen jedan očigledan prekršaj sa leđa nad Jovanom Damnjanović koji je možda bio i unutar 16 i jebi ga. Stvarno je demorališuće da nakon tri odlična poluvremna imaš nula bodova. Ali ako je Srbija ovako osakaćena zaslužila bar bod, nadam se da imamo ozbiljne šanse kod kuće. Valjda ćemo se napokon skupiti u čitavom sastavu, Jovana da definitvno uđe u formu i udri.

Ono što moramo da uradimo je da zveknemo Tursku i to bez stresiranja. Vreme je da pokažu da su sazrele.

Utisak ove dve utakmice je dete od 16,5 - dve utakmice protiv prva dva šešira i dva gola. Nije ni čudo što je Bajer nakon što je malo trenirala tamo hteo odmah da je potpiše pa da dođe sa 18. Roditelji su odbili i rešili da sačekaju i vide. Kada napuni 18, ako nastavi da se razvija u pravom smeru i zaobiđu je povrede, predviđam da će oko Nine Matejić biti tuče velikih.

kiki

Ono gore je Bajern, ne Bajer :mrgreen:.

Цитат: undefinedПоред свих пехова које смо имали због повреда и долазака неких девојака, десило се да имамо и две играчице позитивне на Covid - 19 које су требале да буду стартери. Честитао бих девојкама на доброј игри, стручном штабу на добро одрађеном послу са овим кадром који смо имали. Јако је тешко сада нешто рећи, девојке су пружиле максимум, а морам да се осврнем и на суђење које је данас било катастрофално. Девојке су после меча плакале, нису заслужиле пораз (:crying:). Поново смо показали квалитет, можемо да играмо и против најјачих селекција. Мислим да ће све ово морати да нам се врати. Пред нама је меч са Турском, морамо се идићи из ове ситуације и једноставно немамо избора, морамо да победимо Турску. Верујем у девојке, без обзира што нисмо имали 9-10 играчица, показале су висок квалитет и карактер. Србија ће у будућности бити једна од веома озбиљних репрезентација. После свега што смо овде видели и приказали, још више сам убеђен да Србија може до баража

Tačno sam znala da je ovo govno od kovida napalo Filipovićku i Kostićku, ali nisam htela ništa da pišem da ne baksuziram još nekoga. Samo da nas ostavi na miru za ovu Tursku koja me, naravno, daleko više plaši nego ove jake reprezentacije jer se zna kakvi smo mrljavi kada naletimo na objektivno slabije od nas.
Možda nam nije nedostajalo 9-10 igračica, ali 8 je sigurno. Doduše, njih 4-5 su, hajde da kažem, starteri u zavisnosti za šta se selektor odluči, ali ostale bi značile jaču klupu i mogle bi da unesu neki preokret.
Inače, pojavila se informacija da Jovana nije igrala jer se FSS nije mogao dogovoriti sa Bajernom, tj. oni je izgleda nisu puštali :wtf:. Jedino što mi pada na pamet je to oko osiguranja što je bio problem prilikom onog loma noge. Ali kako god, stvar je rešena što znači da su se naši uozbiljili što je pozitivno, je li.

kiki

vlaDixXx93

Asistencija Samardzica u 94 minutu protiv Atalante,za remi Udinezea :)

ludi_zvezdas

kako igra mali Ilic za veronu za njega mora biti mesta u A selekciji.
On je prevazisao mladu repku.
pro : ROBI
anti : adzic i njemu slicni

kiki

Danas devojke igraju protiv Turske od 18 časova u Gornjem Milanovcu uz prenos na Areni 2 (ne znam da li je obična ili premijum).
Ne verujem da će se naš sastav preterano menjati jer i nemamo neki izbor. Verujem da ćemo igrati ponovo i sa Jovanom i sa Ninom napred jer Turkinje, po našima, imaju slabiju odbranu u odnosu na napad i cenim da ćemo ih pritisnuti. Ovu utakmicu prosto moraju da dobiju i same su svesne toga.
O Turkinjama bukvalno ne znam ništa. Uspele su da remiziraju kod kuće sa Portugalijom, ali verujem da nijedan tim ne zna kako se to dogodilo. Protiv Bugarske su pobedile 1:0 isto kao domaćini.
Cenim da će Grozdanović insistirati da ih pritisnemo od samog početka nekim presingom kako bismo što pre postigli gol(ove) jer je to protiv takvih ekipa apsolutno neophodno kako se ne bi upadalo u neku paniku, a oni ohrabrili.

kiki

Započinjemo u bukvalno istom sastavu kao protiv Portugalije. Samo su dodali još 2-3 mlađe devojke, da klupa ne bude kratka.

kiki

Uspele su devojke da pobede Tursku 2:0, po gol u svakom poluvremenu. Dejana Stefanović je dala prvi glavom nakon prekida, a Nevena Damjanović iz penala nakon što je golmanka srušila Jovanu Damnjanović. Inače, golmanka Turske je tada dobila žuti, a ubrzo i drugi jer je van kaznenog igrala rukom. Iskreno, nisam sigurna da je to bila dobra odluka jer ju je lopta udarila u ruku nakon što joj se odbila od kuka. Mogle su naše da daju još koji, ali se nisu baš najbolje snalazile.

U odbrani je bilo par njihovih šuteva, jedna baš dobra situacija za njih prilikom rezultata 0:0 kada smo imali sreće jer je lopta prošla pored stative iako je Cetinja već praktično bila savladana.

Nismo bile nešto kreativne, ali se to negde i očekivalo. Pavlović, Stefanović, Milivojević nije sredina koja će stvarati previše prilika. Nama nisu igrale Čanković, Filipović i Blagojević koje sve redom u svojim timovima imaju tu kreativnu ulogu (Blagojević nešto manje jer je tek prešla u Bajer, pa se onda povređivala...), plus je Mijatović bila zakucana na krilu odakle nije mogla da šalje previše upotrebljive lopte. Ne znam zašto se Grozdanović opredelio da Jovana Damnjanović igra po krilu kada joj to nije jača strana. Imala je ona neke šanse, ali nije to to. Naravno, ona je tek izašla iz ozbiljne povrede i nije u najboljoj formi tako da je i to imalo uticaja. Milica Mijatović nije nešto previše mogla da uradi po desnom krilu jer nije imala pomoć Oršoje Vajde koja praktično nije ni išla napred (verovatno je traženo od nje da ostaje pozadi). Za razliku od nje, Anđela Frajtović je po levom boku često pravila društvo Jovani i zato je ova i mogla da se razmaše, naročito u prvom poluvremnu. S obzirom da je Čankovićka bila odsutna, upravo je Frajtović preuzela ulogu izvođača prekida i upravo je ona asistirala Dejani Stefanović za prvi gol.

Cetinja na golu baš voli da igra nogom i ne radi to uopšte loše, ali bih volela da se ipak malo okane toga. Delići sekunde dele od katastrofe.

Izvukle smo nekako ovaj ciklus, ali se zaista nadam da će se devojke pooporavljati do novembra kada igramo dvomeč sa Bugarskom (prvu kod kuće). Isto kao i ova protiv Turske, i te dve se moraju dobiti ako mislimo da imamo iole šanse za drugo mesto pošto Portugalija sigurno više neće kiksirati kao protiv Turske, a biće Nemačkoj ipak nešto ozbiljniji protivnik. Očekujem da se Allegra Poljak napokon oporavi i malo zaigra jer imam utisak da je jedino pravo krilo u našem timu, a i ostale bi trebalo da budu spremne jer verujem da nisu preterano teške povrede u pitanju (plus Filipović i Kostić nisu povređene već imaju koronu).

vlaDixXx93

Ivan Ilic i Vanja Milinkovic moraju cak i igrati prvu u reprezentaciji,generalno momci iz Italije igraju sjajno

Masovic odlicno igra u nemackoj...

Čak bi trebalo pozvati Samaradzica i Motiku,da budu pri prvom timu,da ih ne otmu nijemci

kiki

Za Ilića ok, ali ne znam baš za Vanju. Imamo dosta golmana. Što se ostalih tiče, za ovog Mašovića i ne znam ko je, a ova dvojica ipak treba da se još malo dokazuju i da ulete umesto nekoga.

Inače, devojke nakon one bruke u Nemačkoj kada nisu imale prezimena na dresovima, sada su ih imale (isto crveni), a imale su i na belim u Portugaliji. Nadam se da se neko ovom šljamu iz saveza najebao majke zbog toga pa da su reagovali.

Belgrano

Цитат: vlaDixXx93  Окт 27, 2021, 10:27 пре поднеMasovic odlicno igra u nemackoj...

Pa samo nam taj fali.

Nadam se da se niko nece setiti da ga stvarno pozove.

Vlada 89

Окт 27, 2021, 20:28 поподне #3113 Last Edit: Окт 27, 2021, 20:30 поподне by Vlada 89
Da porucim nesto savezu i selektoru...

"To je juriš, to je nalet, nema milosti, sve ili ništa, to je Crvena zvezda u svom elementu, to je Crvena zvezda u svom punom sjaju."

SRB_boy

Цитат: Belgrano  Окт 27, 2021, 15:57 поподнеPa samo nam taj fali.

Nadam se da se niko nece setiti da ga stvarno pozove.

Sta fali decku ?
Igrao je zadnje utakmice u Bochumu na vrhunskom nivou. Ovde u Nemackoj samo pohvale prste za decka. Nama su najpotrebniji igraci u odbrani trenutno, jel se ne zna, ko je veca kiksara pozadi.

A inace je bio i kapiten mlade reprezentacije, ako ti smeta njegovo ,,poreklo".

Avdija

Mašović nije ništa slabiji od Stefana Mitrovića ili Sppajića, deo je reprezentacije već godinama pa će sigurno i kod Piksija dobiti šansu. Ilić iz Verone je vrlo zanimljiv igrač koji može u paru sa Gudeljom da drži sredinu terena bolje nego Lukić. Golmana imamo dosta pa Vanja mora da čeka šansu! 

pavle1

Lukic da menadzera ljubi u dupe , Ilic treba da bude buducnost reprezentacije .

neverforgetbari

Napadaci su nam u nestvarnoj formi pred utakmicu godine.

vlaDixXx93

Нишлија

Evo i Vlahović dva komada za sada. Pakao u kakvoj su nam formi napred, plus Kostić, Tadić, Sergej.
За у Топоницу сви!