• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Кошаркашка репрезентација

Започео Косјерац, Дец 24, 2019, 19:34 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Vlada 89

Kokoškov je krv propišao da bi došao do ovog nivoa...makar to poštujte...
"To je juriš, to je nalet, nema milosti, sve ili ništa, to je Crvena zvezda u svom elementu, to je Crvena zvezda u svom punom sjaju."

neverforgetbari

Цитат: Hašek  Нов 30, 2020, 16:57 поподнеOnda nam ovaj mec nije bitan, vazno je samo dobiti Svajcarce +3 i to je to?

Pa ako dobijemo imamo dve sanse da se plasiramo - protiv Gruzije ili u zadnjem kolu. Naravno da je bolje dobiti ali generalno je to to, da.

neverforgetbari

Цитат: Vlada 89  Нов 30, 2020, 16:35 поподнеJa ovo ne doživljavam uopšte kao reprezentaciju Srbije u košarci,više mi liči kao ona selekcija novinara u fudbalu...

Niko. Ali džabe ako propustimo šansu za zlato 2022 zbog ovoga...

Vatrogasac

neverforgetbari

Fun fact - ako Svajcarska pobedi Finsku smo na Euru nezavisno od nasih rezultata.

czvkg

A koja to reprezentacija izgleda kako treba u ovim kvalifikacijama?
Spanija gubi kuci pre neki dan od Izraela nakon vodstva +20, jel to Skariolo mozda los trener?

Koliko mi nemamo strpljenja u bilo kom sportu kao navijaci, odmah kritike.
Sad i Kokoskov postade los trener odjednom...a skoro odrzao cas kosarke svima na EP...
Sad se spominje kao neki los posao u Feneru, a tamo mu povredjen ubedljivo najbitniji i najplaceniji igrac, ostatak tima prosek, igraci dovedeni iz nebitnih timova italijanske, spanije i turske lige...

Bas preterujemo, umesto malo pohvala jer su tu Radanov, Simanic koji kod nas uopste ni ne igraju...a jasno je kao dan da moraju da forsiraju takvi igraci ili smo otisli u krasni jer nekih talenata nema nesto na vidiku.

Ali ocigledno smo takvi da priznajemo samo trenere koji psuju uzu i siru familiju igracima, a ne gospodine i velike strucnjake poput Kokoskova.

Stevke94

Нов 30, 2020, 20:33 поподне #366 Last Edit: Нов 30, 2020, 20:40 поподне by Stevke94
Jedini scenario koji nas ne vodi na evropsko prvenstvo:
- nas poraz od Gruzije i Švajcarske
- pobeda Švajcarske protiv nas i poraz od Finske
- pobeda Finske protiv Gruzije i Švajcarske

Ukoliko Finska izgubi od Gruzije, samo neke nenormalne kos razlike bi mogli da nas koštaju plasmana na evropskom prvenstvu.

Vlajkoman

Ali koja je štetočina Zagorac, čim nije večeras nastupio odmah bolja odbrana, timska igra..

Kad je on dospeo do Nba ne bih rekao da Boriša nema čemu da se nada, ma kakav Boriša, svaki košarkaš ima pravo da se nada!

Svaka čast za Apića, bori se dečko bez pardona, uvek daje sve od sebe, fina partija Boriše u zaštiti obruča i skoku, Radanov ovog puta solidna minutaža, radio svoj zadatak-odbranu, imao par lepih katova i prodora i zaista je red das dobije šansu kod nas!

Simon od sjaja do očaja ali nema se šta mnogo zameriti našem dedici, svaka mu čast na entuzijazmu na volji da igra za repku u ovim godinama.

Hvala bogu da nismo doveli Pota, dečko ne zna gde bije, Avramović je rekao bih po energiji neka slabija verzija Nedovića , ima bolji šut ali mnogo slabije fizikalije i odbrana ali za ovaj nivo osakaćenih reprezentacija uz Apića naš najbitniji košarkaš sigurno.

Nadam se da je shvatio selektor ko je kancer i da dotičnog menadžerskog košarkaša u pokušaju sa samopouzdanjem Majkla Džordana neće više zvati u repku.
Tako je dobro biti lud za tobom Zvezdo!

neverforgetbari

c
Цитат: Stevke94  Нов 30, 2020, 20:33 поподнеJedini scenario koji nas ne vodi na evropsko prvenstvo:
- nas poraz od Gruzije i Švajcarske
- pobeda Švajcarske protiv Gruzije i poraz od Finske
- pobeda Finske protiv Gruzije i Švajcarske

Ukoliko Finska izgubi od Gruzije, samo neke nenormalne kos razlike bi mogli da nas koštaju plasmana na evropskom prvenstvu.

Svajcarska ne igra protiv Gruzije.
Igraju u Finskoj i protiv nas u BG (ako ne bude balona).

Jednostavno receno nas vodi dalje jedna pobeda. Ili da Finska izgubi od Svajcarske (sta god uradili).
Ili naravno krug 2-4 od tri ekipe jer imamo najbolju kos razliku i ne mozemo biti losiji od 2-2 u tom krugu.

Stevke94

Цитат: neverforgetbari  Нов 30, 2020, 20:39 поподнеc
Svajcarska ne igra protiv Gruzije.
Igraju u Finskoj i protiv nas u BG (ako ne bude balona).

Jednostavno receno nas vodi dalje jedna pobeda. Ili da Finska izgubi od Svajcarske (sta god uradili).
Ili naravno krug 2-4 od tri ekipe jer imamo najbolju kos razliku i ne mozemo biti losiji od 2-2 u tom krugu.

Greska, sad sam korigovao.

Belgrano

Odgledao sam sinocno mucenje i neke stvari su prosto sokantne.

Pot, sigurno jedan od najlosijih igraca koji su imali cast igranja za reprezentaciju. Sokantno, nerealno da su ovakvi igraci nasa alternativa u ovim prozorima.

Peno uzasan, ja bukvalno ne vidim gotovo nijedan kvalitet tog igraca a secam se koliko je bilo prica da li ce igrati za Srbiju i koliko hvalospeva je dobijao.

Kravic, sta reci. On je meni u nekim momentima izgledao bukvalno komicno, toliko limitiran da je bolno za gledati.

Sreca pa komedijas Zagorac nije dobio sansu, Finska bi imala mnogu vecu sansu za pobedu da je igrao taj superstar.

Andjusic, Apic, Avramovic, Simonovic i donekle Dangubic su iscupali ovu pobedu nekako, koja ce biti od velikog znacaja za plasman na EP.
Ali problemi srpske kosarke su postali jos jednom evidentni i golim okom vidljivi.

neverforgetbari

Kravic izgleda odlicno u Spaniji. Bez zajebancije, decko ima strasne utakmice. On je klasicni pick and roll napadac. Nije on igrac kome spustas loptu na niski post.

Sasha

Ma ovde igra nije bi bitna, bitno je samo nekako pobediti te utakmice da bi se otišlo na prvenstvo.

Nema vremena ni za uigravanje ni da ekipa izgleda lepo.

Slažem se da je iq ove ekipe sigurno u minusu, mnogo igrača koji tu ništa ne razmišljaju.

neverforgetbari

neverforgetbari

https://www.youtube.com/watch?v=SCw64w5MNvk
26 poena opet. Momak se opasno namece. 5. strelac ACB lige trenutno. Ne vidim zbog cega ne bi bio u rosteru za olimpijadu.

Vatrogasac

neverforgetbari

"Umesto" nikoga, nego bi bio jednostavno deo ekipe. Cesto smo vodili 6 igraca na pozicijama 1 i 2.

Po meni bi to bilo Teo, Jovic, Micic, Bogdanovic, Nedovic i Avramovic.

Guduric nije igra kosarke ne zna ni sam koliko dugo, Avramovic pokazuje vise od Jaramaza. Marinkovic povredjen barem do februara. Ostali nisu ni za razmatranje.

skeva

Цитат: neverforgetbari  Дец 08, 2020, 13:07 поподнеhttps://www.youtube.com/watch?v=SCw64w5MNvk
26 poena opet. Momak se opasno namece. 5. strelac ACB lige trenutno. Ne vidim zbog cega ne bi bio u rosteru za olimpijadu.
Ako svi budu zdravi, ovako stoje stvari:
Micic, Teo, Jovic
Bogdanovic, Nedovic
Guduric, Milosavljevic
Lucic, Micov,
Bjelica, Kalina, Smajlagic
Jokic, Milutinov, Bobi

To je nekih 15 koji bi konkurisali za tim, vjerovatno sam neke i zaboravio... Avram tu ne moze konkurisati, jedino ako nas uniste povrede....
Delije Doboj

neverforgetbari

Цитат: skeva  Дец 08, 2020, 13:41 поподнеAko svi budu zdravi, ovako stoje stvari:
Micic, Teo, Jovic
Bogdanovic, Nedovic
Guduric, Milosavljevic
Lucic, Micov,
Bjelica, Kalina, Smajlagic
Jokic, Milutinov, Bobi

To je nekih 15 koji bi konkurisali za tim, vjerovatno sam neke i zaboravio... Avram tu ne moze konkurisati, jedino ako nas uniste povrede....

Ukoliko su svi zdravi i ako je trenutna forma priblizno onome sto ce biti prisutno na kraju sezone po meni:

Teo, Jovic, Micic
Bogdanovic, Nedovic, Avramovic
Lucic, Kalinic
Bjelica, Smailagic
Jokic, Milutinov

Sastav za medalju.
Aleksa je igrac koji moze za 5 minuta da strpa protivniku 10 poena, vidi se to cesto u ACB. Po meni igrac sa najboljim ulazom od svih Srpskih igraca sem Bogdanovica.
Rezervna cetvortka definitivno kriticna pozicija. Smailagicu treba minutaza, ali ocekujem da ce je dobiti ove sezone.
Nedovic je izuzetno nekonstantan u Panatinaikosu, gledao sam im sve utakmice ove sezone.
Dobro je da ima mnogo igraca, svi de fakto sem Jovica, koji mogu da igraju i pleja i dvojku tako da cemo verovatno ici samo sa 5 igraca na spoljnim pozicijama. Bilo bi mi zao. Mislim da je zasluzio i da bi mogao da pomogne.

brax

Цитат: neverforgetbari  Дец 08, 2020, 13:48 поподнеUkoliko su svi zdravi i ako je trenutna forma priblizno onome sto ce biti prisutno na kraju sezone po meni:

Teo, Jovic, Micic
Bogdanovic, Nedovic, Avramovic
Lucic, Kalinic
Bjelica, Smailagic
Jokic, Milutinov

Sastav za medalju.
Aleksa je igrac koji moze za 5 minuta da strpa protivniku 10 poena, vidi se to cesto u ACB. Po meni igrac sa najboljim ulazom od svih Srpskih igraca sem Bogdanovica. Smailagicu treba minutaza, ali ocekujem da ce je dobiti ove sezone. Nedovic je izuzetno nekonstantan, dobro je da ima mnogo igraca, svi de fakto sem Jovica, koji mogu da igraju i pleja i dvojku tako da cemo verovatno ici samo sa 5 igraca na spoljnim pozicijama. Bilo bi mi zao. Mislim da je zasluzio i da bi mogao da pomogne.
Недовић је констатан али нажалост редовно повријеђен. Око првенстава увијек пропусти или дио припрема или такмичења, или обоје. У суштини њих двојица су и јако слични, само што је Немања на много већем нивоу. Реално по квалитету ту нема мјеста за Алексу али и ја бих гледао да га се некако награди што носи екипу већ други циклус квалификација.