• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Летовања/Путовања/Зимовања

Започео Косјерац, Дец 24, 2019, 19:56 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Delija sa Severa

Vratio se sa Ostroga. Isao putem do Foce, pa preko SCepan polja do Niksica i na kraju do Ostroga. Posle isao na Viluse do Trebinja, prespavao i lagano kuci. Put preko Scepan polja je uzasan, uzak, krpljen put, pun rupa, drvenih mostica, makadam-naravno i dosta odrona. Jedva su me pustili na CG granici iako sam vakcinisan. Non stop su me zaustavljali u CG, brojali mi sate iako imam potvrdu o vakcinaciji, cak i na granici kada sam izlazio. U BiH sasvim drugacije. Ukoliko nekog interesuje, put u CG od granice sa BiH je dosta dobar obzirom na teren, bio je mrak pa nisam video Pivsko jezero i svu lepotu zemlje nase brace. Hvala na dobrim savetima.
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima covek oseti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmehne se drvetu i sa puno postovanja skine kapu pred magarcem...

Слуцки

Цитат: Delija sa Severa  Окт 08, 2021, 00:13 пре поднеVratio se sa Ostroga. Isao putem do Foce, pa preko SCepan polja do Niksica i na kraju do Ostroga. Posle isao na Viluse do Trebinja, prespavao i lagano kuci. Put preko Scepan polja je uzasan, uzak, krpljen put, pun rupa, drvenih mostica, makadam-naravno i dosta odrona. Jedva su me pustili na CG granici iako sam vakcinisan. Non stop su me zaustavljali u CG, brojali mi sate iako imam potvrdu o vakcinaciji, cak i na granici kada sam izlazio. U BiH sasvim drugacije. Ukoliko nekog interesuje, put u CG od granice sa BiH je dosta dobar obzirom na teren, bio je mrak pa nisam video Pivsko jezero i svu lepotu zemlje nase brace. Hvala na dobrim savetima.

Какве сате су ти бројали?
Београдска деца су тамо где је Звезда.

Постани члан клуба, БУДИ ДЕО ЗВЕЗДЕ!

vulevojaividak

Цитат: Delija sa Severa  Окт 08, 2021, 00:13 пре поднеVratio se sa Ostroga. Isao putem do Foce, pa preko SCepan polja do Niksica i na kraju do Ostroga. Posle isao na Viluse do Trebinja, prespavao i lagano kuci. Put preko Scepan polja je uzasan, uzak, krpljen put, pun rupa, drvenih mostica, makadam-naravno i dosta odrona. Jedva su me pustili na CG granici iako sam vakcinisan. Non stop su me zaustavljali u CG, brojali mi sate iako imam potvrdu o vakcinaciji, cak i na granici kada sam izlazio. U BiH sasvim drugacije. Ukoliko nekog interesuje, put u CG od granice sa BiH je dosta dobar obzirom na teren, bio je mrak pa nisam video Pivsko jezero i svu lepotu zemlje nase brace. Hvala na dobrim savetima.

Mojoj majci selo je jako blizu Scepan Polja...
BOJKOT SMECU ZVANOM "BLIC", MONDO I MOZZARTSPORT !!

"Sa pacovima ionako ne sme drugačije jer se brzo kote i stiču imunitet. Svaki pacovluk notirati dok ne počne mimikrija.
Sad smo definitivno odbranili Staljingrad i ako ne zabodemo uskoro barjak na Rajhstag, eto njih opet nazad za godinu dve". Celtic brat

Delija sa Severa

Цитат: Слуцки  Окт 08, 2021, 06:15 пре поднеКакве сате су ти бројали?
Od ulaska u zemlju. Pita me kad sam usao u CG i broji sate koliko sam tu, valjda je tranzit 12 sati, a kad sam im rekao sa smo vakcinisani, pitaju kog datuma i broje mesece ili samo mi vrate dokumenta. Policajce i granicnu policiju kao da neko posmatra odmah iza, toliko su neobicni sa takvim ponasanjem, kao da im se ne zivi. Prave sliku da nismo dobrodosli u CG. Nas licni utisak.
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima covek oseti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmehne se drvetu i sa puno postovanja skine kapu pred magarcem...

Слуцки

Цитат: Delija sa Severa  Окт 08, 2021, 11:14 пре поднеOd ulaska u zemlju. Pita me kad sam usao u CG i broji sate koliko sam tu, valjda je tranzit 12 sati, a kad sam im rekao sa smo vakcinisani, pitaju kog datuma i broje mesece ili samo mi vrate dokumenta. Policajce i granicnu policiju kao da neko posmatra odmah iza, toliko su neobicni sa takvim ponasanjem, kao da im se ne zivi. Prave sliku da nismo dobrodosli u CG. Nas licni utisak.

Хвала на информацијама брате.

Слуцки

Много је лепа природа док се пролази кроз Мојковац.

Београд - Будва 7и по сати. Без гужве ни на путевима, ни на границама.

skeva

Spomenuste ljetovanje u Rumuniji. Ja nisam vidio ni jednu agencija da nudi ista po Rumuniji?
Delije Doboj

Statyba Vilnius

Цитат: skeva  Окт 11, 2021, 11:15 пре поднеSpomenuste ljetovanje u Rumuniji. Ja nisam vidio ni jednu agencija da nudi ista po Rumuniji?

Mora li ta agencija?

MohikanacDzek

Окт 11, 2021, 18:12 поподне #1028 Last Edit: Окт 11, 2021, 18:16 поподне by MohikanacDzek
Цитат: Statyba Vilnius  Окт 11, 2021, 11:33 пре поднеMora li ta agencija?

I mora i ne mora...  :smajli:

Da ne nabrajam pojedinacne slucajeve ali dosta puta sam prosao povoljnije organizujuci sam sebi dok je isto tako dosta puta to bilo osetno skuplje pa sam se odlucivao za agenciju...

Statyba Vilnius

Цитат: MohikanacDzek  Окт 11, 2021, 18:12 поподнеI mora i ne mora...  :smajli:

Da ne nabrajam pojedinacne slucajeve ali dosta puta sam prosao povoljnije organizujuci sam sebi dok je isto tako dosta puta to bilo osetno skuplje pa sam se odlucivao za agenciju...

Takodje, mada kad je vec u pitanju komsiluk, moze lagano i bez agencije 😊

Stanis

Pre ovog sranja sa koronom povratna karta iz Niša za Milano je mogla da se nađe i za 15 evra. Generalno moglo je da se nađe dosta jeftinih letova za brdo evropskih zemalja. Sada je već situacija malo drugačija.

Ужичанин

Мислим да су јефтини летови прошлост.

napster

Цитат: Stanis  Окт 11, 2021, 20:23 поподнеPre ovog sranja sa koronom povratna karta iz Niša za Milano je mogla da se nađe i za 15 evra. Generalno moglo je da se nađe dosta jeftinih letova za brdo evropskih zemalja. Sada je već situacija malo drugačija.

Ma i dalje imas za 20e povratnu do Milana, samo su problem njihove mere, jebi ga, ne priznaju Sinofarm i Sputnjik i moras 5 dana u izolaciju.

A za malo vise para, fazon 40,50e lagano ides do Stokholma, Beca, ili do Nemacke i nazad.

Nije se tu mnogo promenilo.
... А кад срце стане на њему нек пише, жалим што те нисам волео још више!

MohikanacDzek

Najsmesnije mi je od svega kada na mail dobijamo ponude za putovanja preko sindikata firme gde kao sindikat za clanove spusta cenu nekih 10 posto i kao satro moze na rate...

A cene kao preko Putnika u Jugoslaviji ili Kontikija devedesetih sve sa Slobodanom Micicem kao vodjom puta...

Ma nabijem vas na qrac sve...

Mogu samo da zamislim koliko se tu ljudi utalilo pre nego sto su lupili ponudu...

Najgrdje sto uvek nalaze zainteresovane...

Bez da se oznojim bi im to sve organizovao upola cene...

thumbzDS

Da li je neko upucen da za radnu dozvolu u Kini i ulazak moras biti vakcinisan kineskom vakcinom?
Ne mogu nigde naci taj podatak.
Vidim na zvanicnoj stranici kineske ambasade u Srbiji, da oni koji su primili kineski vakcinu, samo imaju odradjene olaksice prilikom vadjenja vadjenja dokumenata...

Крофна

Цитат: thumbzDS  Окт 18, 2021, 01:19 пре поднеDa li je neko upucen da za radnu dozvolu u Kini i ulazak moras biti vakcinisan kineskom vakcinom?
Ne mogu nigde naci taj podatak.
Vidim na zvanicnoj stranici kineske ambasade u Srbiji, da oni koji su primili kineski vakcinu, samo imaju odradjene olaksice prilikom vadjenja vadjenja dokumenata...

Kontaktiraj  Vlada 89, on je trebao da ide u Kinu da radi, pa mu se nešto izjalovilo u poslednjem momentu. Pretpostavljam da je upućen kako i šta je potrebno za put u Kinu i oko radne dozvole.
"Reči nisu važne, očima se kaže ..."

Ужичанин

Ускоро Рајан на линији Београд-Барса по јако повољним ценама.

Погрешио сам у вези јефтиних летова и драго ми је због тога.

stojkovdragan

Цитат: Ужичанин  Окт 18, 2021, 18:16 поподнеУскоро Рајан на линији Београд-Барса по јако повољним ценама.

Погрешио сам у вези јефтиних летова и драго ми је због тога.

Koliko ce kostati karta, barem priblizno?

Nemanja01

Wizz Air je već uveo za decembar letove iz Beograda do Barselone.

Ужичанин

Цитат: stojkovdragan  Окт 18, 2021, 21:30 поподнеKoliko ce kostati karta, barem priblizno?
Око 60е. За неке даље датуме и знатно мање.