• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Фондација Делије

Започео Косјерац, Дец 24, 2019, 20:02 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Косјерац

treca smena

Ova tema mora da ozivi.
U Shopu ima majca Ilarija 1500 dinara molio bih vas braco moja da ucestvujete u ovoj akciji. Znam da su teska vremena, ali sto vise rasirite ovu pricu vise ljudi ce da shvati slogan Nema Predaje!!!

Teks sa fondacije.

НОВА МАЈИЦА- ИЛАРИЈА! Ускоро у продаји!
Мати Иларија (1918-2003) провела је скоро 30 година на Косову и Метохији у манастиру Мушутиште, а затим је постала игуманија манастира Покајница. Манастир у Мушутишту је, нажалост, миниран 1999. године и од њега је остао само звоник.

Након константних вербалних и физичких напада и претњи, многобројних крађа шуме и стоке наочиглед монахиња овог манастира, мати Иларија и сестринство морало је самостално да се брани и организује, јер нису имале никакву помоћ државе.

Монахиње у манастиру билесу у сталном страху од напада и силовања па је тако је мати Иларија била принуђена да са собом увек носи пушку, нарочито када би са осталим сестрама одлазила у поље да обрађује земљу.

Осим тога, може се слободно рећи да је свакодневно бранила манастир и монашку заједницу у Мушутишту, те да је вероватно била једини и последњи бедем одбране. О њој је августа 1980. године снимљен и филм, али је због реалног осликавања стања у Мушутишту био забрањен, и није приказиван све до распада Југославије и рушења манастира.

Не постоје речи које би описале храброст ове монахиње и жене која се водила мишљу да човек мора да буде борбен и да нам је Бог дао памет да се боримо. Није се бојала никога и ничега, а неколико пута је морала физички да се обрачуна са ,,нападачима". Тако је и провела 10 дана у затвору, јер је ударила шамар човеку који је псовао док се бунила због превеликог пореза.

Зато, свако ко буде желео ову мајицу треба да зна чији лик носи на грудима, и да му у мислима увек буде да брани свој род, баш како је мати Иларија волела да говори.

Bela

Metohijsko vino ponovo u prodaji, petak, od 15 do 20h, zgrada SDCZ, prostorije Zvezdine revije.

No, Crvena zvezda teško da bi postala fenomen kakav jeste da u vreme svog nastanka nije privukla svu beogradsku mangupariju kojoj je iznad svega bilo do teranja kontre. Tako je i ovaj veliki klub stekao oreol velike zajebancije svega i svačega kao glavne oznake beogradskog duha.

Цитат: 19Simke93
Нисам ја навијач Звезде јер сам ја њој потребан, него она мени. Када год сам у могућности, ја тих 2 сата недељно не бих мењао ни за шта друго.

treca smena

Stigla mi slika od fondacije ljudi moji plakao sam kao malo dete.

njuma_njuma

Овде су најбољи падали
Овде су најбољи стварани
Овде зидови још причају
О хуку Севера који не престаје
Приђи чућеш бубњева звук
Армије која сложно грми
Овде зидови вечно ће причати
О љубави између ње и нас!

Chalut

ПРИКУПЉЕНО У НОВЕМБРУ:

403,746.64 дин.