• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Одбојкашки клуб

Започео Косјерац, Дец 24, 2019, 20:05 поподне

« претходна тема - следећа тема »

kiki

Nekada smo ih imali znatno više. Ne znam u čemu je tačno problem. Ok, ima još zemalja gde se igra dobra odbojka, pre svega Turska, tu je i Rusija, na primer. Ali, žabari su najbolji treneri i taktičari - sigurno bi mnogo pomogli našim devojkama. Ne znam da li se iza toga krije nešto dublje, tipa da nas vide kao velike konkurente na reprezentativnom nivou pa ne žele da nas još više dižu. Ili je pak nešto drugo u pitanju.

Beni

Beni

dragojlo

Kadeti postali šampioni Srbije, i to pobedom protiv Vojvodine u Novom Sadu 3:2. Novosadska TV direktno je prenosila utakmicu.

Далибор 00

Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

Далибор 00

Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

kiki

Lepo je sve to sa seniorima i seniorkama, nego ima li ko informaciju šta se dešava sa mlađim kategorijama? To je naš hleb.

Goran137

Кипар

Цитат: kiki  Авг 10, 2021, 17:21 поподнеLepo je sve to sa seniorima i seniorkama, nego ima li ko informaciju šta se dešava sa mlađim kategorijama? To je naš hleb.
Какав хљеб?
Мислиш да зарађујемо на младим играчима? 😂

kiki

Ne mislim da se zarađuju pare, nego da su nam klinci iz omladinskog pogona bili osnova uspeha, naročito ženskog tima. Neće se previše postići kupovanjem igrača ako nam niko ne izlazi iz mlađih selekcija.

Beni

@kiki или @Кипар Наш нови/стари либеро Тијана беше ћерка Звонка Милојевића? Знам да је после наших млађих категорија била пар година по колеџу и мислим да је била проглашена за најбољу пионирку/кадеткињу у оквиру СД-а.

Мислим да ће бити никад јача лига ове сезоне јер су Уб, Лајковац и Обреновац са минималним променама... прва постава нам делује и више него коректно али резерве су танке.

Код мушке секције за ова "појачања" чујем први пут... не знам какви су састави осталих екипа па ако неко прати може о томе... сланинари су ваљда остали без пар играча и нисам испратио какве су замене.

kiki

Iskreno, ne znam da li je Zvonkova ćerka.
Nadam se da će prvenstvo biti ozbiljnije, to je osnova svega. Znam da ljudi ne vole ove instant klubove u koje se gura ne znam kakav novac, ali u današnje vreme očigledno ne može drugačije. Ako uspevaju da zadrže timove, a usput promovišu i neke klinke koje će sazrevati uz ove starije, onda je to to. Nadam se da će i Zvezda krenuti tim putem - nekoliko iskusnijih, a ostalo mlađe pa da vidimo da li će neka iskočiti.

Nameless

Авг 12, 2021, 15:24 поподне #153 Last Edit: Авг 12, 2021, 15:32 поподне by Nameless
Звонкова ћерка се зове Магдалена.

Ово је Тијана Милојевић

ЦитатTijana Milojević je Zvezdino dete, prošla je mlađe kategorije kluba, da bi 2016. godine otišla na studije u SAD, Sijetl. Nastupala je ekipu Sijetl Univerziteta prethodne četiri godine.

Pet godina kasnije vratila se u svoj klub i potpisala profesionalni ugovor.

Tijana je rođena 10. septembra 1998. u Beogradu, prošla je sve mlađe kategorije Crvene zvezde i reprezentacije Srbije. Na proslavi 71. rođendana SD Crvena zvezda proglašena je za najbolju kadetkinju crveno-bele porodice za 2015. godinu.

Sa kadetskom reprezentacijom je 2015. u Plovdivu osvojila srebrnu medalju i priznanje za najboljeg libera Evropskog prvenstva, dok je na Svetskom prvenstvu u Peruu Srbija zauzela peto mesto.

Isti uspeh iz Bugarske ponovila je i godinu dana kasnije sa juniorskom reprezentacijom na prvenstvu Starog kontinenta u Slovačkoj i Mađarskoj.

Posle Bojane Drče, Jelene Lazić, Ane Živojinović i Božice Marković, Milojevićeva je peto pojačanje Crvene zvezde.

Beni

Мислим да смо већ једном обрадили разлике између ондашњег Ужица где су биле све локалке и добра генерација и како тај клуб није имао никакве успехе у великој држави и садашњег довођења готових играчица у партијске клубове по малим местима... наравно да ће ти клубови нестати као уосталом и Ужице који тавори по нижим лигама годинама чим ова багра оде са власти али знам да рецимо све млађе категорије на Убу су локалке... сад зашто у рецимо садашњем њиховом првом тиму нема ниједна или тек по која је већ за анализу. Али генерално кад видиш да такво једно ђубре као глишић се за све пита у таквом клубу добијеш осећај да је цела лига бесмислена.

@Nameless Тијану је добио са првом женом.

ЦитатZvonko je jak čovek, sa velikom voljom i disciplinom. Kada ima cilj pred sobom, ne odustaje. Pre je imao mračne trenutke, sada ne. Razmišlja pozitivno:

Bude mi teško jer se moja supruga Marina sada sama bori kroz život sa našom decom Mladenom i Magdalenom, a tu je i moja kćerka Tijana iz prvog braka.

Nameless

У реду, нисам знао да је имао прву жену.

kiki

@Beni

A šta je u ovoj državi pak smisleno :mrgreen:? Nama je generalno potrebna jača liga, ne samo odbojkaška. I Marina priča da bez srpske košarkaške lige mi smo nigde. E sad, to što stvari kod nas funkcionišu tako kako funkcionišu, to je druga stvar.
Nikad niko nije napravio uspeh samo sa svojom decom, niko nema toliko talenata. Jednostavno, mora da postoji doselekcija, ali se ciljano uzima samo ono što nemaš u svom klubu. To je potrebno i kako bi mlađe imale uz koga da stasavaju, nije to sad neko izmišljanje tople vode.
Što se tiče klubova po manjim sredinama, tako funkcioniše Italija i meni se to sviđa, mislim da bi trebalo da krenemo tim putem kada dođe neko normalno vreme, ako ikada dođe. Tamo se prvoligaški fudbal igra po većim i bogatijim gradovima, uz neke izuzetke, naravno. Potom ide košarka koja se na vrhunskom nivou igra u gradovima na nešto nižem nivou, opet uz izuzetke. Nakon toga dolaze odbojka i vaterpolo koji idu još niže po brojnosti i bogatstvu. Pišem samo o kod nas popularnim sportovima. Naravno, Rim i Milano će verovatno imati klubove u prvoj ligi u svim tim sportovima, ali neka Bolonja neće. Lakše je sakupiti pare za vrhunske odbojkaše nego fudbalere ili košarkaše, a grad i ljudi u njemu će ipak imati mogućnost da gledaju vrhunski sport. Naravno, kod nas nema toliko gradova i negde bi sigurno došlo do preklapanja (npr, Čačak fudbal i košarka; Šabac fudbal i rukomet; Užice fudbal i odbojka; Zaječar rukomet, Zrenjanin odbojka, Novi Sad, Kragujevac, Niš, Beograd bi imali verovatno sve), ali mislim da bi sport trebalo decentralizovati.

Beni

Цитат: Nameless  Авг 12, 2021, 16:11 поподнеУ реду, нисам знао да је имао прву жену.

Добро ме сећање служи.

moonn

Kad vec rk ima novog sponzora mozda neko trzne Nemacku firmu Wilo da nam bude sponzor za OK rade sasvim pristijno u Srbiji pa malo da se otvore

Кипар

Сеп 02, 2021, 10:12 пре подне #159 Last Edit: Сеп 02, 2021, 10:14 пре подне by Кипар
.