• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Спортско друштво Црвена звезда

Започео Косјерац, Дец 24, 2019, 20:06 поподне

« претходна тема - следећа тема »

ATM 1903

Al' ce onda biti kuknjave od prekoputa 😂. Silovanje istorije i tako to...
Moja ljubavi...

Goran137

A kad oni ne kukaju,to im je vec postala neka tradicija  :lol:

Goran137

Kada vec spominjemo njih (komsije) sto se tice veslanja na njihovom forumu pravili neke svoje tabele ekipnih prvaka u veslanju do raspada Jugoslavije i stavili u tabelu da smo mi bili prvaci 4 puta 1950,1979,1980 i 1982 a pored te zadnje godine 1982 napisali broj 3 tj. da imamo 3 titule ukupno a naveli da smo bili prvi 4 puta.

E sad ja dobijem nedavno knjigu naseg VK i vidim da u njoj pise da smo jos nekoliko puta bili prvi 1949 seniori i seniorke,1978,1986 a komsije za te godine na njihovom forumu naveli da je neko drugi bio prvak.

https://imgur.com/a/fuUc4zb

Evo ovde za 1949 na prvoj slici pise u prvom razredu najbolji su veslaci Crvene Zvezde tabela 01 na kraju knjige i za veslacice Zvezde takodje pise da su pobedile u veoma jakoj konkurenciji i pise tabela 02 na kraju knjige. A na drugoj slici na tabeli se vidi za seniore 1. Crvena Zvezda 590 bodova,2. Hajduk 250,3. Sibenik 200 itd...A za seniorke 1. Crvena Zvezda 190 bodova,2. Mladost 120,3. Lasta 100 itd...

https://imgur.com/a/47ssfii

Ovde za 1978 pise Beogradska Crvena Zvezda sa tri prva mesta najuspesniji je klub na prvenstvu koje je obilovalo izuzetno zanimljivim borbama...I ima navedeno po naslovima i tekstovima sve gde smo osvajali titule dvostruka titula za seniorke,juniori trijumfuju u seniorskom cetvercu skul,osam veslaca 4 medalje,tri zlatne seniorske medalje...Cak navedeno i vreme za svaku trku i imena posada,a u tekstu ispod za sledecu sezonu pise da je ova prethodna 1978 godina bila veoma uspesna i bericetna...

https://imgur.com/a/7hQIC3G

Evo ovde za 1986 za prvenstvo SFRJ na prvoj slici pise nas klub proglasen je najuspesnijim,a na drugoj slici pise seniorski tim kluba osvojio je 7 medalja (4 zlatne,2 srebrne i 1 bronzanu) pa je po broju osvojenih medalja osvojio prvo mesto. Ima i tabela 1. VK Crvena Zvezda,2. Begej,3. Bled,4. Gusar,5. Graficar itd...

Znaci za ove 3 godine 1949,1978 i 1986 pise da je Crvena Zvezda bila prvak a komsije navode u svoje tabele da su drugi timovi bili prvaci Mladost,Krka i Begej,verovatno nisu racunali sve kategorije vec samo seniore ili neki samo njima znani sistem racunanja... 

Goran137

Vezano za kik boks uspeo sam da pronadjem podatke za onaj period za koji nisam imao informacije od Jula 2008 do Juna 2010 i saznao sam da smo jos 2 puta bili najbolja ekipa na prvenstvima drzave 2009 u disciplini ful kontakt u Lazarevcu sa 13 bodova, medalje su osvojili: Milan Savic,Aleksandar Bojic,Darko Jeremic,Nikola Maletic,Dragan Jovanovic,Mladen Bozic i Jelena Stefanovic i u disciplini K1 u Nisu sa 11 bodova medalje su osvojili: Mihailo Alojevic,Ivan Jakovljevic,Viktor Subic,Davor Dzudovic i Nenad Ignjatovic. Velika zahvalnost za ove informacije bratu Dabi. Znaci od kada je i zvanicno uvedeno bodovanje i proglasavanje najbolje ekipe na prvenstvu,kao i dodela pehara za najbolju ekipu i najboljeg takmicara od 2008 (pre toga nije bilo proglasavanja najbolje ekipe vec samo pojedinacne medalje) do danas mi smo na prvenstvima drzave bili najbolja ekipa 12 puta i to u sledecim godinama i disciplinama:

Disciplina K1 Tai Boks,najbolja ekipa na Prvenstvima Drzave 5 puta: 2008,2009,2011,2016 i 2018.
Disciplina Lou Kik,najbolja ekipa na Prvenstvima Drzave 5 puta: 2010,2011,2012,2014 i 2018.
Disciplina Ful Kontakt,najbolja ekipa na Prvenstvima Drzave 2 puta: 2009 i 2011.

ТропскиШестар

Onda za pocetak da se na podforumu kosarka STO PRE napravi i stavi na vrh tema "zvezda je osvojila kup u kosarci 1950, 1952, 1953, 1955" da se ljudi informisu i da to ljudima udje u glavu, a za to vreme nek se istrazuje 1958 i koja jos godina je nepoznata, kao sto smo na fudbalu imali "zvezda je osvojila titulu u fudbalu 1946" temu, pa da se krene u resavanje i priznavanje toga sa nekim konkretnim potezima.

Бели Вук

Цитат: ТропскиШестар  Јан 02, 2021, 12:29 поподне

Kosarka, usled korone nismo uspeli da se u 2020 izjednacimo po broju titula, pa cemo to da ostavimo za jun i kalis sa radonjom i nasom ekipom, a sledece godine se nadamo vodjstvu, takodje sa slicnom ekipom na klupi. Da smo i kup osvajali u godinama nase dominacije, stanje bi bilo 13-12 za nas, ovako je 16-9 za njih. (Kup iz 2016 Mege, i tri njihova iz 2018, 2019 i 2020 od cega dva znamo kako uzeta i onaj treci kad smo ispustili +6 bezveze). Za taj kup cemo dobro morati da se potrudimo da dominiramo ove decenije ako hocemo da ih okrenemo jer smo zbog gluposti ali i nereagovanja na kradje jer je upravi prioritet za cimanje bila aba liga dosli u minus. I za kraj da ne bude zabune, ovo 1974 evrokup koji smo osvojili je saporta kup koji je u to vreme bio 2nd tier takmicenje u kosarci(sto je danas evrokup), kao sto je u fudbalu npr bio kup sampiona, uefa kup i kup pobednika kupova a danas se zovu LS, LE i LK(Konferencija).

Nemoj da grobari kukaju, uračunaj im 3 evropska kupa Radivoja Koraća, znam kakvi su odmah će biti kme kme cigani nam ne priznaju trofeje

Goran137

Цитат: ТропскиШестар  Јан 06, 2021, 01:33 пре поднеOnda za pocetak da se na podforumu kosarka STO PRE napravi i stavi na vrh tema "zvezda je osvojila kup u kosarci 1950, 1952, 1953, 1955" da se ljudi informisu i da to ljudima udje u glavu, a za to vreme nek se istrazuje 1958 i koja jos godina je nepoznata, kao sto smo na fudbalu imali "zvezda je osvojila titulu u fudbalu 1946" temu, pa da se krene u resavanje i priznavanje toga sa nekim konkretnim potezima.

Nije losa ideja nas nekoliko je to spomenulo u komentarima na staroj temi istorija naseg KK a kasnije sam ja postavio neke informacije na novoj temi istorija naseg KK i Daba se ukljucio sa nekoliko komentara,posle je to stalo zato ja potenciram ovde na tome. 1956 i 1958 nisu istrazene do kraja, za 1957 se zna da su osvojile komsije igrali su veoma tesno finale protiv nas, ima rezultat ali nema sastavi timova i strelci. Za Zvezdu se zna sigurno da je osvojila Kup 4 puta 1950, 1952, 1953, 1955 i da je bila vicesampion kupa 1957, za nas se jos jedino ne zna dal' smo ucestvovali i dokle smo dogurali 1956 ako je bilo kupa te godine. 1949 je osvojio Zeleznicar BG pobedom nad Metalcem u finalu, 1951 nije odrzano, 1954 je osvojio BSK pobedili komsije u finalu. 1949 pise da su ucestvovale 64 ekipe i da je to do bilo najmasovnije takmicenje do tada...

Goran137

Цитат: Бели Вук  Јан 06, 2021, 04:21 пре поднеNemoj da grobari kukaju, uračunaj im 3 evropska kupa Radivoja Koraća, znam kakvi su odmah će biti kme kme cigani nam ne priznaju trofeje

Aj sto nije neke od nasih trofeja uvrstio mi se lako dogovorimo ono sve u vidu prijateljskih komentara i razmene misljenja ali ako oni procitaju da nije uvrstio njihove trofeje nece znati brat sta ga je snaslo kad ga napadnu :)

ТропскиШестар

Цитат: Goran137  Јан 06, 2021, 17:13 поподнеNije losa ideja nas nekoliko je to spomenulo u komentarima na staroj temi istorija naseg KK a kasnije sam ja postavio neke informacije na novoj temi istorija naseg KK i Daba se ukljucio sa nekoliko komentara,posle je to stalo zato ja potenciram ovde na tome. 1956 i 1958 nisu istrazene do kraja, za 1957 se zna da su osvojile komsije igrali su veoma tesno finale protiv nas, ima rezultat ali nema sastavi timova i strelci. Za Zvezdu se zna sigurno da je osvojila Kup 4 puta 1950, 1952, 1953, 1955 i da je bila vicesampion kupa 1957, za nas se jos jedino ne zna dal' smo ucestvovali i dokle smo dogurali 1956 ako je bilo kupa te godine. 1949 je osvojio Zeleznicar BG pobedom nad Metalcem u finalu, 1951 nije odrzano, 1954 je osvojio BSK pobedili komsije u finalu. 1949 pise da su ucestvovale 64 ekipe i da je to do bilo najmasovnije takmicenje do tada...

Ako treba neka pomoc i kako da ljudi pomognu da se sve to istrazi do kraja napisite ovde pa da gledamo i kopamo.

Goran137

Јан 16, 2021, 10:58 пре подне #210 Last Edit: Јан 16, 2021, 11:01 пре подне by Goran137
Цитат: ТропскиШестар  Јан 15, 2021, 22:39 поподнеAko treba neka pomoc i kako da ljudi pomognu da se sve to istrazi do kraja napisite ovde pa da gledamo i kopamo.

Svaka pomoc bi dobro dosla druze. Za 1956 jos nista nema. Za 1957 se potvrdilo osvojile su komsije protiv nas tesno sa 3 poena razlike...Za 1958 mi smo ispali pre polufinala ali se ne zna ko je osvojio Radnicki,Mladost S. Mitrovica,komsije ili Beograd jedna od ove 4 ekipe je osvojila...

Za vecinu godina sada manje vise imaju podatci samo kada bi moglo jos da se pronadje:

- Za 1956 ako bi moglo da se nadje da li je bilo Kupa Srbije i ko ga je osvojio,sto vise podataka to bolje.

- Za 1957 rezultate imamo ako bi mogli da se pronadju sastavi timova i strelci bar za polufinala i za finale.

- Za 1958 ako bi mogli da pronadjemo rezultate,sastave i strelce bar za polufinala i za finale.

E sad sto se tice istrazivanja to nema na internetu, u monografijama, casopisima, knjigama...To treba traziti u novinama iz tog perioda kao: Sport, Politika, Borba, Novosti kojih ima u Narodnoj Biblioteci Srbije ili u nekim drugim bibliotekama...

- Za 1956 nije bilo nista u Sportu i Borbi bar ne u tim mesecima na kraju godine kada se kup obicno odrzavao, znaci za tu godinu bi mozda trebalo proveriti u Politici i Novostima.

- Za 1957 brat Daba je pre na ovu temu napisao "1957 treba gledati druge novine tipa Borba ili Novosti jer u Sportu i Politici nije bilo"...Znaci za ovu godinu bi trebalo proveriti u Novostima i Borbi.

- Za 1958 bi trebalo proveriti u svim novinama.

- Za 1956 se ne zna da li je i ako jeste kada je igrano ali obicno se igralo krajem godine tj. krajem Oktobra,Novembra ili pocetkom Decembra.

- Za 1957 se zna da je igrano krajem Novembra a polufinala i finale su igrani pocetkom Decembra 1 i 2 Decembra.

- Za 1958 se zna da su polufinala igrana 28 i 29 Novembra a finale verovatno 30 Novembra ili prvi dan Decembra...

Eto to bi bilo to, ako neko moze da pomogne u trazenju ovih informacija pa da privedemo to kraju i da pokrenemo inicijativu da se i to ozvanici...

ТропскиШестар

Da jurimo onda nekog da nam obezbedi pristup tom arhivu u narodnoj biblioteci na par sati i da lepo iscitamo sportski deo novina za taj period, imamo te okvirne datume i to je odlicno!
Sigurno ako su i 57 i 58 bili kupovi krajem novembra/decembar da je isto bilo i za 1956, samo treba naci vremena nekoliko sati jednog dana da se to sve iscita, zapise, fotografise i onda da to sve neko iskuca i prezentuje prvo nasem klubu a onda uz pomoc kluba da se iscima savez da to verifikuje.

A propustih da odgovorim clanu Beli Vuk, u pravu si, ako sam vec nama dodao trofej u evrokup kao 2nd tier, njima idu ta tri kupa koraca kao 3rd tier. I taman ce sledece sezone imati priliku da igraju fibinu ls pa da napadnu i svoj 4ti trofej u tom trecerazrednom takmicenju.  :post-987-13091696018556:

nesabolt

Супер би било кад би неко снимио цео спортски део архиве или кад би било ко дигитализовао целу архиву листа Спорт, да можемо лепо да се позабавимо историјом Звезде у свим спортовима, ту нема политике због које су вероватно повукли дигиталну архиву листа Политика, где је такође било доста одличног материјала из историје спорта, али ипак далеко од тако детаљних и масовних информација којих има у листу Спорт. Кад би имали преглед свих бројева на длану, имали би комплетну слику и о осталим клубовима нашег спортског друштва изузетне историје као што су женски кошаркашки клуб, рукометаши, хокејаши, ватерполисти, баш овако као што имамо детаљне податке о свим такмичарским утакмицама фудбалера на форуму, са саставима, стрелцима, описом утакмица, исто би могли да урадимо и за све остале клубове и то би онда било феноменално путовање кроз фантастичну Звездину историју у разним спортовима.

Goran137

Tropski druze to bi bilo dobro kada bi neko mogao da obezbedi pristup tom arhivu ali nezgodno je jos i ova korona sto sada zeza pa imaju neka izmenjena pravila. Jedino za tu 1956 se jos ne zna da li je odrzavan kup za sve ostale godine jeste osim za 1951. Najbolje bi bilo ako se nesto nadje da se uslikaju ti clanci ili jos bolje te stranice gde su clanci jer na stranici pise i koje su novine u pitanju, nekada ima i godina ili datum na stranici, u najgorem slucaju ako nema datuma i naziva novina na toj stranici uslika se stranica sa izvestajem utakmica a uz nju se uslika i naslovnica tog broja gde sigurno sve ima i godina, datum, broj novina...

Samo za jednu godinu 1952 se odrzavalo u Oktobru za sve ostale godine Novembar i Decembar, znaci trebalo bi mozda krenuti od Decembra pa unazad Novembar, Oktobar...

Daba je za 1957 napisao da je pregledao Politiku i Sport i da nije bilo a nema ni u Borbi znaci ostale su Novosti za tu godinu.

Za 1956 takodje Novosti jer u ostala 3 lista nema.

Za 1958 nema u Borbi ni u Sportu, znaci isto treba pogledati u Novostinma i u Politici.

Od ostalih novina iz tog vremena padaju mi na pamet Dnevnik Novi Sad koji je izlazio od 1953 i Narodne Novine Nis koje su izlazile od 1944. Bilo bi lepo da se to istrazi do kraja pa kao sto si rekao da se urgira kod saveza da to priznaju.

Goran137

Цитат: nesabolt  Јан 17, 2021, 12:34 поподнеСупер би било кад би неко снимио цео спортски део архиве или кад би било ко дигитализовао целу архиву листа Спорт, да можемо лепо да се позабавимо историјом Звезде у свим спортовима, ту нема политике због које су вероватно повукли дигиталну архиву листа Политика, где је такође било доста одличног материјала из историје спорта, али ипак далеко од тако детаљних и масовних информација којих има у листу Спорт. Кад би имали преглед свих бројева на длану, имали би комплетну слику и о осталим клубовима нашег спортског друштва изузетне историје као што су женски кошаркашки клуб, рукометаши, хокејаши, ватерполисти, баш овако као што имамо детаљне податке о свим такмичарским утакмицама фудбалера на форуму, са саставима, стрелцима, описом утакмица, исто би могли да урадимо и за све остале клубове и то би онда било феноменално путовање кроз фантастичну Звездину историју у разним спортовима.

Uf druze to je ogroman posao da se to sve snimi ili digitalizuje ali slazem se bilo bi super...Sto se tice ostalih klubova naseg SD slazem se da bi trebalo vise da se siri prica i o njima i o njihovim uspesima, istoriji...

Imam ja svih 8 monografija naseg SD ima u njima dosta rezultata, sastava ekipa, tabela po sezonama i jos dosta ostalih informacija o klubovima naseg SD. Imam i monografije Streljackog, Veslackog, Macevalackog i jos nekoliko klubova...O FK imam knjigu gde imaju svi rezultati, sastavi, itd kada smo osvajali trofeje do 2005 i to ne samo seniori vec i omladinci, kadeti, pioniri, petlici...O atletici imam bas sve nekih 10-tak knjiga sve o seniorskoj atletici ali i o mladjim kategorijama...

Imam jos dosta raznih knjiga o sportu, casopisa, novina...Pa ako neko hoce da mi se pridruzi u ovom istrazivanju trofeja SD CZ neka se javi ima posla na pretek :)

Goran137

Novi trofej za nase SD i prvi seniorski ekipni trofej ove godine Kup za nase kosarkase, bravo za majstore! Nadamo se da ce da bude jos mnogo trofeja ove godine...

ТропскиШестар

Sto se ove sezone tice, kosarka i vaterpolo su nasi kupovi, rukomet i odbojka smo i mi i oni ispali u kupu, ostajue jos kup u fudbalu.
Sto se tice liga, rukomet smo u plej autu, a ostalo imamo sanse da osvojimo.

Goran137

U rukometu i odbojci ni mi ni oni nismo bili favoriti mada smo mi ranije cesto znali da iznenadimo i osvojimo kup ili superkup pogotovo u odbojci. Oni u odbojci imaju revans sa Ribnicom u kupu mada nisu favoriti ni u tom mecu ni protiv Vose ako prodju. Kup u fudbalu je nepredvidiv ali mi smo favoriti i trebali bi konacno da ga osvojimo dugo se to vec ne shvata ozbiljno kod nas ne znam zasto, vreme je za duplu krunu.

Sto se tice liga i da smo usli u plej of u rukometu ne bi imali neke sanse za titulu a mislim da je ni oni nemaju pored Vose. Zar nismo mi u plej autu u odbojci 8 mesto 2 kola pre kraja regularnog dela a i oni su 7 mesto isto izvesno u plej autu, jel ide u plej of prvih 6 kao i ranije? Ako ide onda nas ceka plej aut kao i njih verovatno...

U fudbalu smo svakako favoriti za titulu, kao i u kosarci, dok ce u vaterpolu biti cupavo jer je Radnicki jak a pojacao se i Novi Beograd dolaskom Pijetlovica i Drasovica...

Sto se tice seniorki ocekujem titulu u kosarci.

Ocekujem jos dosta trofeja ove sezone u ostalim sportovima pre svega: atletika muskarci i zene, automobilizam, bridz, dzudo muskarci i zene, hokej, karate, macevanje muskarci i zene (gde smo se pojacali dobro), ragbi 13 muskarci, ragbi 9 zene, rvanje...Mozda jos negde iznenadimo...

ТропскиШестар

Mislim da je odbojka i dalje stari sistem, nisam cuo za taj prosireni plej aut, mada moguce.

Beni

Требао је да се игра тај систем 1-6 (10 утакмица+полуфинале на 2 победе 1/4 2/3+финале 3 победе) за титулу и 7-10 (6 утакмица+последњи испадња/претпоследњи бараж) за опстанак али је био прекид месец дана због короне тако да су вратили одмах ПО због недостатка термина.

Девојке ће завршити највероватније на 4. месту регурални део и играће у 1/4 са Сремом или Старом Пазовом а у полуфиналу иду на Уб који има све победе.

Одбојкаши имају шансе за 7. место с обзиром да нам гробље бежи 4 бода иначе идемо на Вошу у 1/4.