• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Спортско друштво Црвена звезда

Започео Косјерац, Дец 24, 2019, 20:06 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Goran137

Da li mozda neko ovde na forumu prati streljastvo aktivnije? Pitam posto na sajtu naseg SD vidim da je seniorkama za 1999 godinu zavedena jedna titula u disciplini vazdusni pistolj a u Politikinom Svetu Sporta iz 2010 godine u dodatku Sve Zvezdine titule pise da su seniorke 1999 osvojile 2 titule vazdusni pistolj i MK pistolj, to isto pise i u monografiji "30 godina Streljackog Kluba Crvena Zvezda".

Goran137

Jos dva ekipna trofeja ove godine za nase mladje kategorije. Kadeti i kadetkinje su osvojili kup Srbije u rvanju, kadeti u grcko-rimskom stilu i kadetkinje u slobodnom stilu. Takmicenja su odrzana u Zrenjaninu.

Goran137

Jos jedan ekipni trofej ove godine za nase mladje kategorije. Juniorke su osvojile kup Srbije u rvanju, takmicenje je odrzano u Subotu 24.04 u Valjevu.

Goran137

Jos jedan seniorski ekipni trofej za nase SD ove godine fudbaleri osvojili novu titulu, 32-gu a 4-tu uzastopno bravo momci cestitke!

ТропскиШестар

Goran137

Цитат: ТропскиШестар  Апр 30, 2021, 22:48 поподнеIma li nekih novosti oko kupova u kosarci?

Samo ono sto je do sada sakupljeno. Ponovicu Opet:

Za 1956 treba videti u Novostima.

Za 1957 treba videti u Novostima.

Za 1958 treba videti u Novostima i u Politici.

Od Decembra krenuti pa unazad ako se ne nadje za Decembar onda Novembar pa Oktobar...Samo jedne godine takmicenje je odrzano u Oktobru sve druge Novembar-Decembar...

Ako neko ide do NBS ili DIF-a ili ima Novosti i Politiku za navedene godine u svom gradu gde zivi bilo bi dobro da se pogleda ovo...

ATM 1903

Gorane, je li nas KK kontaktiran u vezi toga, ima li vec nekih koraka tim povodom? Ne govorim o nekim prijateljskim utakmicama vec o trofejima! Hvala na info!
Moja ljubavi...

Goran137

Цитат: ATM 1903  Мај 01, 2021, 20:42 поподнеGorane, je li nas KK kontaktiran u vezi toga, ima li vec nekih koraka tim povodom? Ne govorim o nekim prijateljskim utakmicama vec o trofejima! Hvala na info!

Ja sam kontaktirao SD i oni su rekli da ce da se raspitaju kod KK u vezi tih kupova u kosarci. Nisu jos nista javili mozda jer sam ih malo zatrpao sa informacijama jer pored informacija o ta 4 Kupa u kosarci koja smo osvojili dostavio sam im informacije i za ona 3 Zimska Prvenstva Drzave i 1 Kup Drzave u plivanju koja su nedavno nakon potvrde podataka koje sam im poslao i zvanicno dodali na listu osvojenih trofeja, zatim za ova prvenstva u veslanju koja smo osvojili i za jos jednu godinu za Prvenstvo u streljastvu za zene...

Ovaj covek iz SD (Inace ok je lik uvek mi se javi i izadje u susret koliko moze), svaki put kaze nadam se da je to sada to sto se tice trofeja da smo sve zaveli i onda mu se ja javim sa novim informacijama za nove trofeje i sigurno misli odakle li ih vise izvlaci :) Rekao mi je da i ova korona malo zeza pa je teze otici do klubova i proveriti to sve ali obecano je da ce se proveriti sve sto je dostavljeno. Mozda bi trebalo pisati i KK direktno u vezi tih kupova...

Ne govorimo ni mi naravno o prijateljskim utakmicama vec o trofejima, ovo je bilo takmicenje najveceg stepena tada o cemu smo vec pricali ranije jer tada jos nije bilo Kupa Jugoslavije u kosarci koji je poceo kasnije. Za taj prvi Kup Srbije 1949 imam clanak gde pise da su ucestvovale 64 ekipe sa oko 650 kosarkasa i da je to bilo do tada najmasovnije takmicenje u NR Srbiji, u fudbalu je te godine npr. ucestvovalo duplo manje ekipa tj. 32...Za ove kupove u kosarci ima u clancima koje imam da je to takmicenje organizovao Kosarkaski savez Srbije, da su pravo ucesca imale muske i zenske seniorske ekipe kao i muski podmladak svih kosarkaskih sekcija. I pise da ona ekipa koja osvoji prvo mesto dva puta uzastopce ili tri puta prekoredno dobija u trajno vlasnistvo pehar Fiskulturnog Saveza Srbije.

Mi svakako pokusavamo da sakupimo i podatke za preostale 3 godine 1956, 1957 i 1958 za ostale vec imamo podatke 1949, 1950 , 1952, 1953, 1954 i 1955 (dok 1951 nije odrzano) i sto vise informacija sakupimo to bolje, pokusacemo da poguramo celu tu pricu kod saveza da se ozvanici to.

Neka je na zdravlje i na spasenje danasnji praznik svoj braci Zvezdasima i njihovim porodicama, Hristos Voskrese!

Goran137

Jos jednom o veslanju definitivno je bilo prvenstava koja su bila apsolutna tj. sveukupna gde su se takmicile sve kategorije a bilo je i odvojenih prvenstava npr. prvenstvo samo za seniore i seniorke za tu godinu i prvenstvo samo za juniore za tu godinu...Ili prvenstvo samo za seniore i odvojena prvenstva za zene i juniore...

To sam pronasao u jos nekoliko knjiga i monografija i to za vise godina...

https://imgur.com/a/HPPgsXR Evo tabele za ekipnog prvaka seniorki za 1949 godinu 1. Crvena Zvezda 190 bodova, 2. Mladost 120, 3. Lasta 100 itd.

https://imgur.com/a/t5cUKj5 Evo jos jednog spiska ekipnih prvaka FNRJ za 1949 godinu iz knjige Miroslava Kreacica Sport u Jugoslaviji gde pise ekipni prvaci u veslanju za muskarce Mladosta zagreb za zene Crvena Zvezda Beograd.

Za 1951 sam pronasao opet nekoliko clanaka u revijama, monografijama i almanasima gde pise Crvena Zvezda je te godine osvojila prvenstva za zene i podmladak.

Onda za 1958 npr. nalazim par clanaka naslov gde pise prvak za momcad Mornar 500 bodova, druga Krka 300 bodova, treca Mladost Zagreb itd. i podnaslov pise "U natjecanju zena pobjedio je Partizan iz Subotice" i pise: U natjecanju zena prvak Jugoslavije je Partizan iz Subotice 150 bodova, druga je Mladost Zagreb sa 100 bodova itd...

https://imgur.com/a/mnehaft Onda evo iz Almanaha Jugoslovenskog sporta za 1982 prvo pise sve za seniore pojedinacno, pa zbrojeno i pise ekipno seniori 1. Crvena Zvezda Beograd 30 bodova, 2. Iktus Osijek 29, 3. Gusar 26 itd. i onda seniorke pojedinacno, pa zbrojeno i pise ekipno seniorke 1. Crvena Zvezda 12 bodova, 2. Iktus 12, 3. Palic 7...Zvezda i Iktus su imali isti broj bodova ali je Zvezda prva jer je bila bolja u jacim disciplinama.

Onda jos nesto, polovinom Novembra prosle godine grobljanci su na njihovom forumu u prebrojavanju ovih trofeja izmedju nas i njih napisali da je Zurnal tada tj. 14.11.2020 napisao kako je Partizan u veslanju u zadnjih 30 godina 29 puta bio ekipni prvak Jugoslavije, sto je apsolutna laz! Period od tih 20 godina koje spominju je znaci 1991-2020...E sada pored sto smo proverili i utvrdili da nije bilo ekipnih prvaka ni dodele pehara od raspada YU tj. od kada je zadnji put proglasen prvak 1990 do 2018 nije mi jasno kako li su samo to smislili i oni i Zurnal...Ajde mislili su da su bili ekipni prvaci pa smo posle utvrdili da nije bilo toga vec samo dodele pojedinacnih medalja, onda su tripovali da su bili najbolji po medaljama 29 puta u kako su rekli zadnjih 30 godina od 1991 do 2020...Nije mi jasno kako su mogli biti najbolji 29 puta kada sam pronasao informacije gde pise da prvenstvo nije ni odrzano 1991 zbog rata u Hrvatskoj, zatim 1994 godine 9 i 10 Jula na Palicu je odrzano prvenstvo SRJ za sve kategorije i Crvena Zvezda je osvojila 22 medalje (9-8-5) a Partizan 18 medalja (8-5-5), onda na njihovom forumu je pre pisalo a secam se da sam to jos negde video da je i 2000-tih neko na jednom prvenstvu osvojio vise medalja nego oni dal' Smederevo ili Zvezda tako nesto, pa 2018 Zvezda je osvojila pehar ekipnog prvaka drzave...Tako da su teske nebuloze da su od 1991 do 2020 bili najbolji 29 puta u 30 godina, ali da je Zurnal pardon Ruznal napisao da su bili najbolji 40 puta u 30 godina oni bi poverovali :)

mige84

Ukoliko neko od čelnih ljudi sa foruma ima komunikaciju sa rukovodstvom našeg SD, treba da im predloži da ovoj bratini @Goran137 daju posebnu zahvalnicu za ovo što ke čovjek uradio i za ovo rudarenje o izgubljenim trofejima klibova sdcz

Goran137

Цитат: mige84  Мај 07, 2021, 02:11 пре поднеUkoliko neko od čelnih ljudi sa foruma ima komunikaciju sa rukovodstvom našeg SD, treba da im predloži da ovoj bratini @Goran137 daju posebnu zahvalnicu za ovo što ke čovjek uradio i za ovo rudarenje o izgubljenim trofejima klibova sdcz

Hvala na podrsci bratke! Kao sto sam rekao ovo do sada su bile bitke vezane za seniorske ekipne trofeje nasih klubova koje se polako privode kraju, a uskoro ide jos lavina toga vezano za ekipne trofeje mladjih seniora i svih mladjih kategorija na nivou celog SD...Naravno u pitanju su trofeji najveceg stepena prvenstva, kupovi i superkupovi drzave kao i regionalni i internacionalni trofeji. Nakon toga idu svi ekipni trofeji drugog i treceg stepena prvenstva Republike i prvenstva Beograda od najmladjih kategorija do seniora...I onda Boze zdravlja jednog dana pojedinacni trofeji...Jos jednom hvala na podrsci i svako dobro brate.

samardzija

Цитат: Goran137  Мај 07, 2021, 15:23 поподнеHvala na podrsci bratke! Kao sto sam rekao ovo do sada su bile bitke vezane za seniorske ekipne trofeje nasih klubova koje se polako privode kraju, a uskoro ide jos lavina toga vezano za ekipne trofeje mladjih seniora i svih mladjih kategorija na nivou celog SD...Naravno u pitanju su trofeji najveceg stepena prvenstva, kupovi i superkupovi drzave kao i regionalni i internacionalni trofeji. Nakon toga idu svi ekipni trofeji drugog i treceg stepena prvenstva Republike i prvenstva Beograda od najmladjih kategorija do seniora...I onda Boze zdravlja jednog dana pojedinacni trofeji...Jos jednom hvala na podrsci i svako dobro brate.
Treba biti pocasni clan kluba.Rado bih obilazio arhive,ali zivim nazalost 300km od Bg.Glodari imaju jednu disciplinu gdje su nedodirljivi,a to je propaganda.Svaka cast brate i veliko hvala.

Goran137

Цитат: samardzija  Мај 07, 2021, 21:04 поподнеTreba biti pocasni clan kluba.Rado bih obilazio arhive,ali zivim nazalost 300km od Bg.Glodari imaju jednu disciplinu gdje su nedodirljivi,a to je propaganda.Svaka cast brate i veliko hvala.

Hvala brate i tebi na podrsci i naravno svima koji prate sve ovo vezano za ove trofeje. Dobio sam vec dosta poruka podrske, sto ovde na temi o SD sto u privatnim porukama i zahvalan sam svima vama na podrsci koju mi pruzate, to mi daje jos vecu motivaciju da nastavim jos jace sa borbom za ove trofeje koje su osvajali nasi mladici borovi i devojke jele...

Da jeste tesko ako si udaljen dosta od BG jer tamo imaju najvise arhiva ali 300km nije bas zgodno za putovati cesto...Mozda ce nekada da urade digitalne arhive starih novina to bi mnogo olaksalo istrazivanje kada bi imali digitalne arhive...

Ma oni su teski spineri za dosta toga a neki portali i novine im dosta pomazu u tome u zadnje vreme...Istrazujuci ovo veslanje otkrio sam jos neke podatke kako su tokom 90tih na par prvenstava u veslanju kritikovali preko medija Zvezdu sto nije htela da ucestvuje na par takmicenja jer su iz Zvezde rekli da uslovi nisu regularni posto je staza kriva i nije dobro obelezena...I grobljanci se svadjali zestoko sa nama preko medija...I na kraju VSJ izvrsi istragu i utvrdi se da staza jeste bila kriva i da uslovi nisu bili regularni i naprave se ludi sve ignorisu nisu nam se ni izvinili vec prebace lopticu da ispadne kao svadja izmedju nas i grobljanaca posto smo se svadjali putem medija...

Onda jos jedne godine grobljanci organizovali prvenstvo i isto kriva staza i jednog naseg veslaca izbace sa takmicenja i oduzmu mu medalji i nas VK povuce ostatak ekipe sa takmicenja a oni nastave prvenstvo i na kraju grobljanci isti kukali kako nisu bili regularni uslovi ha,ha...

Pa isto prvenstvo na ergometrima nekoliko puta menjali pravila uoci samog takmicenja ili nakon takmicenja bodovali mimo prethodnog dogovora i tako ostetili Zvezdu koja je bila prva po prethodno dogovorenim pravilima...

Muljanje tesko. okacicu te clanke ovde uskoro da vide ljudi...Mada nije im prvi put da muljaju, pored ovog veslanja muljali su i u fudbalu za one titule iz 80-tih i ono prvenstvo za vreme bombardovanja i par kupova, pa jednom u kosarci finalu ABA Lige u RS kada se igralo i par puta u kupu, pa u tenisu one svadje oko tzv. dopinga, znam da je neko ovde spominjao da im je i u rvanju dodeljen ranije jedan trofej iako se utvrdilo da im je jedan takmicar bio dopingovan...Teski spineri...

Goran137

Jos jedan ekipni trofej za nase mladje kategorije. Nase juniorke su sampionke drzave u kosarci posto su sinoc u finalu savladale ekipu Radivoj Korac sa 69:66 (19:18, 20:19, 18:10, 12:19).

Najefikasnije igracice za nas tim su bile Marija Avlijaš sa 19 poena (10 skokova), Tamara Čorto je postigla 18 poena a Jovana Spasovski 13 poena (10 skokova). Naravno i sve ostale devojke su imale veliki doprinos u osvajanju nove titule kako u ovoj finalnoj utakmici tako i u onim utakmicama tokom cele sezone.

Cestitke devojkama i treneru Nemanji Planojevicu i da nastave i narednih godina sa zetvom novih trofeja...