• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Млађе категорије

Започео северна страна, Дец 25, 2019, 20:07 поподне

« претходна тема - следећа тема »

северна страна

Bojdo

Uradio sam neke poteze sa jedne utakmice, našeg Lazara Gacica (2005).

Vrlo zanimljiv materijal u svojoj generaciji. Duguljast, sjajne fizikalije,  izuzetno pokretljiv za svoju visinu, ima bas dugačke korake kada trči , grabi kao gepard. Malo su mu tvrdi pokreti.

https://www.youtube.com/watch?v=3lA1yIV4bEA
Luki je pot uticajem grobarskog lobija!

Топ

Mislim da je ovo adekvatna tema, ako admini misle drugačije neka premeste upis.

Gledao sam danas uživo Popovića za Okk Beograd i Vasića i Pavićevića za Tamiš pa da napišem neka zapažanja.

I jedne i druge gledam drugi put ove godine neću suditi po statistici kavi su igrači da li su napredovali ili nisu...

Prvo Popović jedini od ove trojice koji može da se nada nečemu u našem klubu. Verovatno najbolji pojedinac na meču. 19 poena i 14 skokova uz pristojan broj skokova u napadu. Odlično se kretao između njega i protivničkih igrača se nije videla ta razlika u neiskustvu, odlično je delovao kao pravi senior. Veoma dobra energija, bio je ključan čovek u preokretu na -18, nije bežao od odgovrnosti čak se može i reći da je dao poene za pobedu. Mora da smanji razgovor sa sudijama mislim da je previše nadmen. U odbrani jako dobar skoro da ništa nije primljeno preko njega, ali treba reći da Tamiš nema neke visoke igrače.

Pavićević - Za ono malo što je igrao bio je pristojan. Mislim da je dao 2/2 ili 3/3 iz igre uz neki skok ali dosta veliki problem su mu pravile dva puta po dve brze lične greške pa i nije igrao više od nekih 10ak minuta. Ima to košarkaško u sebi, dosta je brz za centra, više kao neka 5/4 varijanta ne klasičan centar.

Vasić - Prvo da kažem da sam očekivao mnogo više od njega danas pogotovo što je jedan bitan igrač iz bekovske linije nedostajao danas Tamišu. Čini mi se da je samo jedan koš dao, za 3 je promašio svaki šut a promašio je i 2 ili 3 slobodna bacanja. Definitivno igrač kod kojeg se najviše primećuje da mu ne prija prelazak u seniore. Imao je probleme i u kontroli lopte na malo jaču odbranu, 2-3 izgubljene lopte a neke napade je i par sekundi pre isteka kada ne nađe rešenje dodavao u ćoškove... Sve u svemu dosta loš danas.
Неко је рођен само да мрзи, а неко рођен да носи круну!

luki

Јан 27, 2020, 23:57 поподне #3 Last Edit: Јан 28, 2020, 00:00 пре подне by luki
Sve sto si napisao o Popovicu, od ranije poznato kao njegove vrline.Nista nisi napisao o najvecoj mani, sutu sa distance i polu distance, da li je to popravio ili ga i dalje protivnici potcenjivacki ostavljaju samog da sutira.Ako to ne popravi i dovede u red ostace samo prosecan igrac sa problematicnom ofanzivom.

Топ

Nije ni šutirao, jednu trojku je promašio pred kraj napada sa strane i dao je neki šut za 2 malo iznad bacanja.

Mali uzorak da bi rekao da je popravio ili nije.

ognja

Kakav je ovaj Andjusic, malo mi glupo sto nemam pojma ko je?
NAKURAC, NAKURAC, PARTIZANE NAKURAC!!!

северна страна

miki96

Цитат: ognja  Феб 01, 2020, 13:37 поподнеKakav je ovaj Andjusic, malo mi glupo sto nemam pojma ko je?

Stigao iz Vizure u drugom delu prošle sezone kao dominantan kadet (prosečno 20,8 poena po meču) i priključen je našem juniorskom timu, međutim nije se izborio za minute pored Pavićevića, Tomaševića i Popovića.

Ove sezone ponovo ne igra i nije mi jasan razlog, možda neka povreda?
Samo 4 utakmice u JLS, a u ABA ligi nije bio ni u protokolu.

miki96

Феб 09, 2020, 14:51 поподне #8 Last Edit: Феб 09, 2020, 15:27 поподне by miki96
Poraženi u večitom derbiju kao gosti 72:67...
Tek drugi poraz ove sezone i oba poraza nam je naneo večiti rival.

Na visini zadatka bio je jedino Anđušić, od nedavno "profesionalac", sa 19 poena i 10 skokova.
Podbacio je Manojlović kao "prva zvezda tima" sa šutem iz igre 3/15, iako je imao 8 skokova i 7 asistencija.

miki96

KK Crvena zvezda mts organizovaće 10. put kvalifikacioni Evroligin turnir za juniore. On će i ove godine nositi ime tragično preminulog navijača Crvene zvezde Marka Ivkovića Jagode.

Jubilarni 10. turnir ANGT "Marko Ivković" održaće se od 21.02. do 23.02.2020. godine. u "FMP areni" u Železniku. Format je takav da su ekipe podeljene u dve grupe.

Grupu A pored domaćina Crvene zvezde čine -  Panatinaikos, Partizan Nis i Makabi iz Tel Aviva.

U grupi B smešeteni su juniori CFBB Pariz, Cedevita Olimpija, Mega Bemaks i Aseko Arka iz Poljske.

Топ

Arena 2 finale juniorskog kupa Zvezda-Borac

северна страна

Пионири освојили Куп. 

МВП турнира син Миленка Топића, Никола, који је за нас играо као гостујући играч, а кад заврши основну школу вероватно ће прећи у наш клуб.

Шапчанин

MalboroMekiKratki

Никог не занима јуниорски турнир Евролиге?
Први пут сам на трибинама,
Ћале каже "сине знај"
Боже помози сад до победе

Bojdo

Zanima sa aspekta navijanja za klub.
Sa aspekta atraktivnosti prospecata, nismo u tom smislu u ovoj generaciji konkurenti pa se manje i komentatiše jer su manja ocekivanja.

neverforgetbari

Frapantno je koliko bolje izgleda Partizan u ovom godistu od nas - FRAPANTNO! Alarmantno, kako god. Izgledaju kao Showtime Lakersi ako se uporedi sa nasom decom. Kako je moguce da se u periodu od 4-5 godina rada sa jednom generacijom ne stvori barem JEDAN iole ozbiljan potencijalni seniorski igrac. Ovo je za odstrel svih odgovornih u mladjim kategorijama. Najmanje su tu kriva deca.

Ne samo da Partizan ima bolji tim i igra bolju kosarku, mnogo alarmantnije mi je da mladi talenti ne zele dolaziti u mladje kategorije zvezde, izbor pada na Megu i Partizan. Meni se ovaj rasplet nikako ne svidja.

Koleczv

Pogledaj sastav FMP-a i videćeš koliko smo igrača izbacili u poslednje vreme. I opet loženje na tu stokinu školu košarke koja ko zna otkada nije prišla završnom turniru evrolige. Bitno da kod njih sve puca.

Ивањица

Цитат: miki96  Феб 01, 2020, 15:01 поподнеStigao iz Vizure u drugom delu prošle sezone kao dominantan kadet (prosečno 20,8 poena po meču) i priključen je našem juniorskom timu, međutim nije se izborio za minute pored Pavićevića, Tomaševića i Popovića.

Ove sezone ponovo ne igra i nije mi jasan razlog, možda neka povreda?
Samo 4 utakmice u JLS, a u ABA ligi nije bio ni u protokolu.

Samo da te ispravim kolega ... dosao je na kraju kadetske prosle sezone, a obzirom da mu je to bila izlazna godina kadeta, u nas tim je dosao za ovu sezonu kao prateci junior, ali obzirom da nama 01 ne igra juniorsku ligu, njegova generacija 02 je glavna ... poceo je prvenstvo, pa ga nije bilo dugo sve do pre mozda 20-25 dana, verovatno zbog povrede ... 

Mada ko zna, ume cesto da bude problem i sa Vizurom oko licenci i registracija ... npr malo je cudno sto se pogodilo da Andjusica dugo nije bilo isto kao i Marka Gusica, koji je stigao zajedno sa njim u paketu iz Vizure, on je igrao prva 4 kola i nema ga od tada ... nije do konkurencije sigurno, jer su njih dvojica uz Manojlovica planirani za glavne nosioce igre ...

neverforgetbari

Цитат: Koleczv  Феб 21, 2020, 23:48 поподнеPogledaj sastav FMP-a i videćeš koliko smo igrača izbacili u poslednje vreme. I opet loženje na tu stokinu školu košarke koja ko zna otkada nije prišla završnom turniru evrolige. Bitno da kod njih sve puca.

Ma ko se bre lozi, cemu spinovanje. Cinjenica je da najbolji mladji igraci trenutno u juniorskom uzrastu ne igraju kod nas i to je alarmantno. I u ovom obimu to nije bilo tako od kada se secam, a secam se prilicno dugo. Uopste nije bitan zavrsni turnir Evrolige, bitno je da se ovde gotovo niko ne namece za bilo koji oblik profesionalne kosarke dok i Mega i Partizan imaju po trojicu.

Ja bih bio najsrecniji da u kontinuitetu svake 2 godine izbacimo potencijalnog igraca za prvi tim koji se moze inkorporirati u prvi sastav, ali rad je sve losiji, projekat Mege je u tome ogroman problem i smatram ih najvecim zlom u tim juniorskim kategorijama, ali da jedan truli Partizan dovodi igrace iz Republike Srpske i unutrasnjosti koji su evidentno talentovani a mi to ne uspevamo je kriticno. Jednostavno kriticno. I mora se menjati hitno.

Bojdo

Феб 22, 2020, 00:37 пре подне #19 Last Edit: Феб 22, 2020, 00:38 пре подне by Bojdo
Neverforgetbari pise iz dobre namjere u smislu uočavanja postojanja problema . To je dobro jer mogu postojati problemi ali ne i sposobnost zapažanja da zaista postoje,  zato je dobro imati ljude koji primjete neku manjkavost. To je prvi korak ka napretku. Sljedeće pitanje koje postavlja dobronamjernik koji zeli poboljšanja,  glasi "šta je uzrok problema? I postavlja vezano potpitanje, "kako da identifikujemo šta je uzrok problema". Kada to otkrijemo, onda se raspitujemo o mogućim rješenjima, njihovoj evaluaciji i primjeni najboljeg, kao i povratnim informacija o rezultatima  rješenja i eventualnim korektivnim akcijama. Tako sam razumio logiku na koju navodi neverforgetbari.