• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Млађе категорије

Започео северна страна, Дец 25, 2019, 20:07 поподне

« претходна тема - следећа тема »

СрбМКД

Bio je u Galatasaraju valjda pre, pa je došao kod nas.

Zanimalo me čisto da li ima potencijala ili jok. Mada, s obzirom na to da je malo igrao i da je brzo otišao deluje mi da nije pogrešno što smo ga pustili.
Цитат: Хлад Малиганович  Авг 02, 2013, 23:07 поподне
Замисли сањаш... Прилази ти Мира Фурлан... и каже ти, са оним меканим акцентом: "Хочу у Меџеџе." И ти је ухватиш за руку, поведеш је... а онда се пробудиш, а испред тебе смрди Мима Караџић, седи на столици, и каже ти "још нисам пронашао жену свог живота!"

Е тако је мени са Звездом, како крене која нова сезона. Сањам неку перверзију, а пробудим се у НЕКУ перверзију. Сан и јава који се понављају.

ДЕЛИЈЕ

Na youtube kanalu KK-a u 14h imate prenos meča naših kadeta sa Dinamikom.
Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

ДЕЛИЈЕ

Evo prenos pa ko hoće neka pogleda utakmicu.

neverforgetbari

Odlicna utakmica. Gubimo 10 razlike ali je dobar intenzitet, bas dobra tekma i dve solidne ekipe.

neverforgetbari

Јан 23, 2021, 15:36 поподне #244 Last Edit: Јан 23, 2021, 15:45 поподне by neverforgetbari
Tog Milijasevica iz Dinamika trebamo dovesti kako znamo i umemo. Lik ce dominirati evropskom kosarkom. Da li je on Miskov? Sad vidim tek da pise u FIBA protokolu da je igrač partizana, je to još uvek tako?

северна страна

Цитат: neverforgetbari  Јан 23, 2021, 15:36 поподнеTog Milijasevica iz Dinamika trebamo dovesti kako znamo i umemo. Lik ce dominirati evropskom kosarkom. Da li je on Miskov? Sad vidim tek da pise u FIBA protokolu da je igrač partizana, je to još uvek tako?
То је практично Рашковићев клуб, сви играчи су његови.

danko orovic

Милијашевић је огроман таленат.Ако није прекопуташ ваљало би га узети.

NNLice

Цитат: danko orovic  Јан 23, 2021, 18:58 поподнеМилијашевић је огроман таленат.Ако није прекопуташ ваљало би га узети.
Није битно шта је он, него с ким му је менаџер добар.

dukigavro

Gledah danas Zvezdu(Zvezda 2) protiv Zemuna, ako se ne varam generacija 09, ili 08/09, drugaru sin igra za tu selekciju. Gledali smo prenos na youtube, ne moze iz dvorane, pa je malo teze prepoznavao klince. Za jednog malca, broj cetiri, rece mi da je sin od Rakocevica. Ne znam da li je dete od Rakocevica ili neko drugo, ali ja sam odusevljen kako mali barata loptom, kako fintira,...

Voleo bih ako moze neko da potvrdi jel Rakocevic u pitanju.

Ima par klinaca kojo dominiraju fizicki, ali me je ovaj mali odusevio. Nisam do sada pratio tako mlade generacije, pa me zanima jos poneko misljenje, ako neko malo vise prati ove klince.

Klaus Fuks

Vuković i Gačić su talenti u rangu Petruševa i Pokuševskog, ako u narednih 6 meseci ne budu vidno napredovali, Čović bi morao da izvrši ozbiljnu rekonstrukciju struke u mlađim kategorijama.

Bojdo

Јан 25, 2021, 10:51 пре подне #250 Last Edit: Јан 25, 2021, 10:53 пре подне by Bojdo
Obojica moraju uvrstiti vise šuta u svoj ofanzivni potencijal ako žele biti neki ozbilkniji faktor u modernoj seniorskoj košarci.

Popović je primjer da fizikalije i atletika bez suta sa distance su slaba vajda.

Sa Gacicem neko mora na mehanici da radi.
Luki je pot uticajem grobarskog lobija!

ДЕЛИЈЕ

Цитат: Bojdo  Јан 25, 2021, 10:51 пре поднеObojica moraju uvrstiti vise šuta u svoj ofanzivni potencijal ako žele biti neki ozbilkniji faktor u modernoj seniorskoj košarci.

Popović je primjer da fizikalije i atletika bez suta sa distance su slaba vajda.

Gačić mora mehaniku da promjeni.
Kako ti se čini Nikola Topić?

Bojdo

Јан 25, 2021, 10:59 пре подне #252 Last Edit: Јан 25, 2021, 11:02 пре подне by Bojdo
Топић је мало зрелији од своје генерације, али то је у неку руку и добро јер ће му се брже дефинисати позиција. Смисао за кошрку је неспоран, висина је ту. Има добрe фундаменте да постане сениорски играч.

Мој први пик је Богдановић, величам га откад сам га први пут видио прије двије године и даље сам његов адвокат у смислу да је озбиљан потенцијал за спољнег играча. Чуо сам да му је стари виосок барем 195 па не би требало да буде проблема са висином. Клинац има луциднос, има виц, он мора да се истрпи. Механички и шаблонски бекови су ми досадили!

danko orovic

Цитат: Bojdo  Јан 25, 2021, 10:59 пре поднеТопић је мало зрелији од своје генерације, али то је у неку руку и добро јер ће му се брже дефинисати позиција. Смисао за кошрку је неспоран, висина је ту. Има добрe фундаменте да постане сениорски играч.

Мој први пик је Богдановић, величам га откад сам га први пут видио прије двије године и даље сам његов адвокат у смислу да је озбиљан потенцијал за спољнег играча. Чуо сам да му је стари виосок барем 195 па не би требало да буде проблема са висином. Клинац има луциднос, има виц, он мора да се истрпи. Механички и шаблонски бекови су ми досадили!
јел Богдановић наш играч?

Klaus Fuks

Јан 25, 2021, 20:52 поподне #254 Last Edit: Јан 25, 2021, 21:50 поподне by Klaus Fuks
Цитат: Bojdo  Јан 25, 2021, 10:51 пре поднеObojica moraju uvrstiti vise šuta u svoj ofanzivni potencijal ako žele biti neki ozbilkniji faktor u modernoj seniorskoj košarci.

Sa Gacicem neko mora na mehanici da radi.
Naučiće oni šut, to je najlakše, Petrušev do pre par meseci nikad nije šutir'o pa sad gađa za tri preko 40%. Vođenje lopte, rukovanje loptom, dribling, igra jedan na jedan, sposobnost biranja najboljeg rešenja u datom trenutku, to je ono što razlikuje velike igrače od prosečnih i loših.

balja

Ovo se opet svodi na visoke igrače i na fiziku.
Moj a i utisak mnogo drugih ljudi koji su u košarci je da mi kao da ne umemo da stvorimo organizatora igre.
Preslabo se radi sa igračima koji mogu da dosegnu do 1,90 na elementima igre koji su osnov iste.
Dakle nema momaka koji barataju loptom izuzetno koji sa njom imaju ideju u napadu.
I onaj drugi deo fizika. Kako to igrač koji igra dvojku može da dozvoli da ga petica recimo stigne na započetom ulazu.
Pa sijaset je načina kako se završava na obruču. Kako to da naši igrači najčešće polažu loptu.
To kao da ti je neko nacrtao šablon gde da zatvoriš ulaz.
Gledajući neke plejeve mladje generacije od Rebića, pa i Djokovića, Jovičića, Tadića ne mogu se oteti utisku da oni košarku igraju iz obaveze.
Onaj ko je voli a plej je taj koji je igra iz ljubavi i posvećenosti ima sijaset ideja na parketu.
To se bre ranije rešavalo na intelekt a sada se pominje protok lopte i postavljanje.
Dobrog spoljnjeg igrača mora mnogo dobra odbrana da zaustavlja.
Sve dok ne proizvodimo takve igrače bićemo tu gde jesmo.
Španci su naučili na geškama i zato su mnogo ispred nas.

Bojdo

neverforgetbari

Pobeda u JLS protiv izuzetno kvalitetne ekipe Dinamika. Bravo momci!

https://www.youtube.com/watch?v=QToxjNqgsI4

Косингас

Наша седмица баш фино одиграла завршницу, ваљда је то Остојић.
"Све што видим и чујем около, толико је ужасно, страшно и кошмарно, да бих пао у потпуни очај, ако не бих веровао, знао и видео да последња реч припада Богу."
Старац Пајсије Светогорац

MilosChe

Јан 31, 2021, 18:59 поподне #259 Last Edit: Јан 31, 2021, 19:00 поподне by MilosChe
Цитат: balja  Јан 25, 2021, 21:32 поподнеOvo se opet svodi na visoke igrače i na fiziku.
Moj a i utisak mnogo drugih ljudi koji su u košarci je da mi kao da ne umemo da stvorimo organizatora igre.
Preslabo se radi sa igračima koji mogu da dosegnu do 1,90 na elementima igre koji su osnov iste.
Dakle nema momaka koji barataju loptom izuzetno koji sa njom imaju ideju u napadu.
I onaj drugi deo fizika. Kako to igrač koji igra dvojku može da dozvoli da ga petica recimo stigne na započetom ulazu.
Pa sijaset je načina kako se završava na obruču. Kako to da naši igrači najčešće polažu loptu.
To kao da ti je neko nacrtao šablon gde da zatvoriš ulaz.
Gledajući neke plejeve mladje generacije od Rebića, pa i Djokovića, Jovičića, Tadića ne mogu se oteti utisku da oni košarku igraju iz obaveze.
Onaj ko je voli a plej je taj koji je igra iz ljubavi i posvećenosti ima sijaset ideja na parketu.
To se bre ranije rešavalo na intelekt a sada se pominje protok lopte i postavljanje.
Dobrog spoljnjeg igrača mora mnogo dobra odbrana da zaustavlja.
Sve dok ne proizvodimo takve igrače bićemo tu gde jesmo.
Španci su naučili na geškama i zato su mnogo ispred nas.

Slažem se sa svime što si napisao. Nije mi jasno kako to da ne možemo krštenog pleja da proizvedemo, a hvalimo se potpisivanjem talenata iz godine u godinu.

Mi nismo proizveli, slovima, jednog pleja za ove godine. Jedini kršten srpski plej je bio Jović, koji inače nije proizvod KKCZ.

Apel ako neko bitan čita ove postove da se zapitate u stručnost ljudi koji rade u mlađim kategorijama. U čemu je problem? Zar nije cilj stvoriti mladog pleja koga ćete:

- ubaciti u prvi tim da igra za manje pare nego kupovni stranac
- dobiti naše gore list koji će sigurno imati bolji pristup i odnos ka našem dresu od stranca
- tako mladog i talentovanog ga prodati nekom jačem timu i uzeti lepu kintu

Menjajte način rada, ovo ne vodi ničemu. Politika kupovine stranaca u seniorskom timu nam dolazi na naplatu. Evo sad smo došli do toga da ni kupovinom ne rešavamo nedostatak pleja. Prvi tim nema pleja ove sezone. A klinaca ni na vidiku.