• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Млађе категорије

Започео северна страна, Дец 25, 2019, 20:07 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Stribor

Ovde su trofeji najmanji problem. Ne znam sto vas je ovaj poraz toliko ujeo za srce. Bolje i jednog Doncica da imamo pa taman ne uzeli ni jedan trofej. Imali smo Risticevu generaciju za koju smo mislili da je Golden State. Shvatis da su samo jaci tim i sve njihove individualne mane su otisle pod tepih. Ristic se krljao sa Jokicem i kao tim su izlazili kao pobednici. Otud i tolika Coviceva histerija da ga vratimo. Gde su sada svi? Nije ovaj poraz toliko strasan.

Imamo dva klinca koja su interesantna, bas mi je krivo sto nisam imao vremena da skoknem do Zeleznika da ih pogledam.

aцасссс

Никако не разумем тај део, али могу да кажем да су млађе категорије најслабија карика у Човићевом систему.
Мега може да има главне играче који су проспекти,а ФМП мора да.
 трпи Пота,ђоковића,улубаја и остале које могу у Звезду само ако се вратимо десет година у прошлости.
Ако Раданов,ускоковић,ђорђевић не могу да играју 25+минута и да лопта буде максимално у њиховим рукама,онда Звезди и нису потребни играчи  за позиције 13,14,15.
MRZIM PARTIZAN!

choldo

Gledao sam utakmicu i mogu da kazem da su sudije bile dosta dobre..
Mozda je bio par greskica na obe strane podjednako.
Sta se tice diranje mrezice od Brankovica, bilo je, cak je i povukao malo obruc.

Za Klipu nemam komentar.

E sad malo o igracima, vrlo je to slabo sa obe strane, Po meni najbolje izgleda Andjusic ali isto sam i video da se na njim ne radi kako treba.
Fizikalije, kretnja, skok,osecaj za igru, sve super..Ponavljam fizika fenomenalna, visina, raspon ruku itd.

E sad kako je on igrao to je zabrinjavajuce, jer se svodilo da igra odbranu i skace a u napadu da sutira za 3p, cini mi se da ni jednu nije dao.
Dao je par koseva ispod ali na ispadanje igraca u odbrani.

Vrlo zabrinjavajuce da ne igra vise sa loptom i na niskom postu da pravi razliku, ili da uzima prodore iz dribliga, da ima vise loptu u rukama.
Jer konacan proizbod ce da bude kad dodje u seniore da coskari, opali za 3p i tu i tamo skoci.
Jako, jako lose se radi.

Drugi za kratku analizu je Manojlovic, racionalan juce iako je prvo ime ekipa, nije uzimao puno suteva, mada sam video da mu sut nije najjaca strana, a trebala bi da bude.
Prodor ima jako dobar, par puta je lako probio i cini mi se da je mogao to juce da lakocom kad je hteo, ali nije uzimao previse.U zavrsnici je izgubio 2 lopte bas bzv.ali sve u svemu,
Jako dobar igrac, ali ipak iza Andjusica koji po meni vise obecava.
Treba puno da radi na sutu, bas puno da bi postao ozbiljan igrac. A cini mi se da moze.

Celtic

Цитат: aцасссс  Феб 22, 2020, 22:49 поподнеНикако не разумем тај део, али могу да кажем да су млађе категорије најслабија карика у Човићевом систему.
Мега може да има главне играче који су проспекти,а ФМП мора да.
 трпи Пота,ђоковића,улубаја и остале које могу у Звезду само ако се вратимо десет година у прошлости.
Ако Раданов,ускоковић,ђорђевић не могу да играју 25+минута и да лопта буде максимално у њиховим рукама,онда Звезди и нису потребни играчи  за позиције 13,14,15.

Koji domaći igrač iz Mege iz prethodne dve sezone je kvalitet za Zvezdu?
Ne postoji mladi igrač tog kvaliteta u Srbiji.

kavali985

Odgledao sam preko 90% tekmi u ABA ove i prošle sezone. Jedina dva igrača koja se mogu nazvati talentima, a Srbi su, i koji mogu igrati u Zvezdi su Uskoković i Đorđević. Ima tu još talenata, recimo Prkačin ali tu je i pitanje nacionalizma i tako dalje. Mega je pokupila Simonovića koji je isto vrhunski talenat, al sumnjam da bi on i prošle sezone hteo kod nas jer ga Miško priprema za NBA. Od Simanića će teško ispasti EL igrač i to se sada lepo vidi. Sem šuta nema ništa. Uroš Trifunović je popravio šut ali mu je i dalje on dosta upitan, a i glava mu je izgleda problem. Dakle, od mladih igrača koji su nešto pokazali u ABA izdvajaju se samo po meni:
Uroš Trifunović (2000)
Marko Simonovic (1999)
Roko Prkačim (2002)
Aleksa Uskokovic (1999)
Stefan Djordjevic (1998)
Dalibor Ilic (2000)

balja

Pitanje koje se zaobilazi a rusi srpsku kosarku. Realno ljudi nasi najtalentovanijiigraci sede na klupi ne igraju dovoljno. Mlad igrac mora da je stalno na terenu u fazi razvoja i formiranja kao igrac. Tu se vidi sta mu fali pa treneri rade na korekcijama. Lideri se stvaraju na terenu. Mali Ostojic je potencijal sa fizickim prednostima a cini mi se i mentalitetom pobednika. Dopali su mi se takodje Andjusic, Ilic i normalno Manojlovic. Jedino lose deluje poraz od ekipe koju suigrom porazili a pobedili sami sebe.

Celtic

Цитат: kavali985  Феб 23, 2020, 22:05 поподнеOdgledao sam preko 90% tekmi u ABA ove i prošle sezone. Jedina dva igrača koja se mogu nazvati talentima, a Srbi su, i koji mogu igrati u Zvezdi su Uskoković i Đorđević. Ima tu još talenata, recimo Prkačin ali tu je i pitanje nacionalizma i tako dalje. Mega je pokupila Simonovića koji je isto vrhunski talenat, al sumnjam da bi on i prošle sezone hteo kod nas jer ga Miško priprema za NBA. Od Simanića će teško ispasti EL igrač i to se sada lepo vidi. Sem šuta nema ništa. Uroš Trifunović je popravio šut ali mu je i dalje on dosta upitan, a i glava mu je izgleda problem. Dakle, od mladih igrača koji su nešto pokazali u ABA izdvajaju se samo po meni:
Uroš Trifunović (2000)
Marko Simonovic (1999)
Roko Prkačim (2002)
Aleksa Uskokovic (1999)
Stefan Djordjevic (1998)
Dalibor Ilic (2000)

Ja bih ipak dodao i Radanova i Pecarskog na tu listu ali se generalno slažem sa ovim kratkim spiskom.

neverforgetbari

Dodao bih i Meginog Miskovica, kakav god da je, iskace talentom u Srbiji i u drugom delu sezone je dosta popravio sve segmente igre i narocito procente suta. Ima tu potencijala za dobrog igraca, da li ce biti EL kvalitet je tesko reci. Generalno je los ulazak u sezonu doprineo tome da su ga ljudi proglasili prevarom ali je daleko od toga. Mentalno je uzasno slab i to ce i odrediti dalji tok karijere.

Bojdo

Феб 23, 2020, 22:34 поподне #48 Last Edit: Феб 23, 2020, 22:37 поподне by Bojdo
Pa ne bi ni Prkačin sada mogao da doprinese Zvezdi jer ima TEK 17 godina, ali bi u Djordjevicevim godinama mogao zavrsiti možda u NBA.

Luki je pot uticajem grobarskog lobija!

Celtic

Цитат: neverforgetbari  Феб 23, 2020, 22:26 поподнеDodao bih i Meginog Miskovica, kakav god da je, iskace talentom u Srbiji i u drugom delu sezone je dosta popravio sve segmente igre i narocito procente suta. Ima tu potencijala za dobrog igraca, da li ce biti EL kvalitet je tesko reci. Generalno je los ulazak u sezonu doprineo tome da su ga ljudi proglasili prevarom ali je daleko od toga. Mentalno je uzasno slab i to ce i odrediti dalji tok karijere.

Teško je pričati o igračima iz Mege sem kada je reč baš o vanrednim talentima.
Taj Mišković tamo može da radi šta hoće dok recimo Pecarsko u FMP mora da igra taktički daleko odgovornije.

neverforgetbari

kavali985

Феб 23, 2020, 22:55 поподне #51 Last Edit: Феб 23, 2020, 23:00 поподне by kavali985
Srbija više nema talenata i to pokazuju i rezultati mlađih kategorija. Van četiri BG kluba ne postoji ništa, valjda je Aleksa Avramović poslednji igrač koji je van ova četiri kluba otišao u Evropu a da je pritom imao odlične brojke u Čačku u KLS. U ABA ligi mladi igrači ne postoje, niti im se šansa pruža. Eto, samo par njih. Slično je i u Evropi, u konkurenciji za nagradu Rising star vode trenutno Papajanis (1997), Zoosman (1998),pa onda  tri ogromna potencijala Maledon (2001), Avdija (2001) i Garuba (2002). Tu je i nas Simanic a onda slede Matisek, Scneider, Strazel, Koniaris itd. Sve prosek do proseka. Dosta se govori o dvojcu iz Olimpijakosa, Pokusevskom i Nikolaidisu ali oni su još uvek samo potencijali. Tako da, rezultati se traže svuda, mladi igrači trpe.
Nijedan igrač u konkurenciji za Rising Star nema prosek poena veći od 8, a samo trojica njih ima prosek preko 5 poena po meču. A nije mala granica za Rising Star, 1997 godište - 23 godine nije malo.

Celtic

U sezoni kada je igrao kod nas na trećem mestu u konkurenciji za Zvezdu u usponu EL bio je Matijas Lesor.
Istovremeno je preko 90% naših navijača želelo da mu vidi leđa.

kavali985

Sve što ima potencijala, ode na draft pre nego što zabeleži ikakve brojke u EL. Izuzetak je Dončić ali on je jedan u 20 godina. Ovi što ostanu u Evropi, kao što vidimo do 23-24 godine bivaju samo back up igrači i epizodisti.
Taj NBA odvodi sve što "primiriše na potencijal", pa ako ne vredi, nikakva šteta - malo G liga, malo 10day ugovori na kraju otkaz i to je to. Oni jednog u 20 da ubodu oni su na dobitku.
Ako se gleda po potencijalima Hrvatska bi trebala da bude Svetska velesila u budućnosti: Bender, Hezonja, Samanic, sve visoki pikovi. Visoki pikovi isključivo zbog potencijala, brojke nisu imali nikakve, a i sada kad bi se vratili u EL, verujem da bi bili prosek i ništa više od toga.

Celtic

Par sezona smo ovde prebrojavali igrače ispod 23 godine koji su u rotaciji u svojim ekipama (da igraju redovno i imaju preko pet minuta u proseku) i taj broj nikad nije prevazilazio broj klubova. Otprilike po jedan takav igrač po evroligašu, s tim da je recimo Gran Kanarija imala trojicu takvih a neki od ekipa iz gornjeg dela tabele nijednog.
Ove sezone ne znam kakva je situacija ali čisto sumnjam da se nešto tu promenilo.

Bojdo

Luki je pot uticajem grobarskog lobija!

Stribor

A jel neko razmisljao zasto je tako i zasto im se ne pruza sansa pa ni u aba ligi a kamoli u el. Ovo vise nije ona EL kao sto ni aba vise nije ona aba. Mnogo novca se ulaze, igraci tipa Mirotic se vracaju u el sa basnoslovjim ugovorima. Imas Kufosa koji nije nije ni u prvih deset. Zvezda ima veci budzet za barem 30 posto i svi ostali imaju veci budzet. Partizanov je slican nasem. Nema tu prostora za neku decu, pitanje je kako bi i Doncic prosao da sad ulazi u seniorsku evropsku kosarku. Naravno uspeo bi ali taj rast nebi bio tako rapidan. Pogledajte Makabi kakav ima roster, sa kakvim rosterom Obradovic ne moze da veze tri pobede. Teodosic i Markovic igraju EC.

balja

Ja nisam pominjao vec donekle afirmisane igrace mali Ostojic ima brzinu inteligentan ulaz solidno barata loptom i od nasih igraca najbolji skok sut. Oko pomenutih igraca se slazem ali sto se tice FMP greotaje ne pomenuti i Momirova i nesto starijeg Radovanovica.

bm

ZmajPŽ

Vest je sa Mocarta,i mene zanima da li je istina?