• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Звезда у Евролиги 2019/2020

Започео северна страна, Дец 25, 2019, 20:08 поподне

« претходна тема - следећа тема »

северна страна

Petkovic Miroslav

Mogla bi Evroliga da nam se izvini za poklonjena 4 poena Zenitu. Umesto nikad cistijeg faula u napadu, sviraju dodatno na sutu za 3!

mr nono

Лазићу генерално доста тога свирају ове године. Није први пут. Мења се доста критеријум и начин свирања. Нема ту више места тим неким минијатурама, нападачи су доста заштићени. Нпр доста играча завуче руку само у бонусу и добије фаул. Дефанзивац не може генерално само ногама да прати, мора једну руку да држи уз тело, не може да обе држи високо. И онда нападач то извуче за фаул. Једино оно из НБА, руке иза леђа, али то је толико непрактично и кариктање неко када чувају Хардена. Генерално Лазић, он игра под контактом доста одбрану и његова одбрана зависи од критеријума и расположења судије. Не пушта дефанзивца на тело, него он улази у његов корак итд. Да не дужим. Укратко, критеријум зависи. А за фаул у нападу, за та нека театрална бацања у блоку... Поготово не могу то да продају играчи који бране до позиције 4 ниски пост. И судије имају видео анализе јбг, знају играче. Нису глупи. У последње време те блокове свирају доста, највише за неке компензације које раде. Генерално суђење је у последње две године катастрофа. Много информација добијају, промена, и не могу да нађу начин да се прилагоде. Губе се у силним информацијама које добијају, а утакмице иду као на траци. Исто као и за играче.

rasomanbp

Pisao sam vec o ovome dok nije resetovan forum, i to je ostalo jos nedefinisano. Dakle, kako dolazim sjutra iz Cg i ne stizem da kupim sjutra kartu za Bajern, gdje cu moci pred mec da uzmem kartu i da li cu uopste moci?
Najveca je najveca

Косингас

Слажем се да је у ЕЛ суђење доста пало, смањио се квалитет суђења. Гледао сам завршницу Фенера и Валенсије, баш лоше суђење је било...али није отворено на штету једне екипе.

Међутим мислим да ми ове године имамо најгоре суђење од како играмо ЕЛ. Све као да је почело од оног семафора и тројке Лоренза за побједу. Уследило је оглашавање Евролиге, први пут у историји рекао бих?! Послије нас су се огласили за још једну утакмицу, али прије наше утакмице не знам да ли су се оглашавали.
Против Басконије смо добили освету, кад год смо хватали залет да их стигнемо сјекле су нас судије. Убијале у појам. У Москви против ЦСКА исто тако јако лоше суђење. Чак су коментатори на СК помињали суђење.
Против Зенита смо имали исто тако лоше суђење. Она реакција Борише говори много тога. И боље него што би било ко од нас овдје написао. Уништили су га у три напада. 

И Партизан има прилично лоше суђење у ЕК, нисам гледао све утакмице али оно што сам погледао било је доста лоше за њих.
"Све што видим и чујем около, толико је ужасно, страшно и кошмарно, да бих пао у потпуни очај, ако не бих веровао, знао и видео да последња реч припада Богу."
Старац Пајсије Светогорац

Mauzeer

Цитат: rasomanbp  Дец 30, 2019, 12:16 поподнеPisao sam vec o ovome dok nije resetovan forum, i to je ostalo jos nedefinisano. Dakle, kako dolazim sjutra iz Cg i ne stizem da kupim sjutra kartu za Bajern, gdje cu moci pred mec da uzmem kartu i da li cu uopste moci?

Bice na dan utakmice...
The night is dark and full of trannies ...

северна страна

Дец 31, 2019, 16:26 поподне #6 Last Edit: Јан 01, 2020, 07:50 пре подне by северна страна
Да се мало осврнем на прву половину лигашког дела Евролиге.

Видео сам неке уписе, како већ сад немамо шансе за неки резултат у ЕЛ. Табела показује скроз супротно. Та табела може бити релевантна јер су све екипе одиграли утакмице са истим противницима, наравно, неко неку кућу, неку у гостима, али свима је исто. 

Ми тренутно делимо 10. место са Валенсијом, коју смо победили и имамо бољи скор. Такође, само победу заостајемо од екипа које су тренутно у ТОП8, а то су Армани и Химки, од којих такође имамо бољи скор, при чему смо Армани победили на њиховом терену, па је ту плус још већи.

Да нема овог негативног утиска из АБА лиге, наше досадашње учешће у Евролиги било би далеко лепше доживљено од стране навијача. Чињеница је да имамо врло леп број победа на свом конту, а та бројка је уз мало среће могла бити и већа. Дефинитивно ћемо жалити за неким утакмицама, али тако је како је. Оно што је исто чињеница је то да смо на сваком мечу били равноправан противник, ни једна екипа нас није понизила, а није баш редак случај тога ове сезоне у Евролиги. Много јаче и скупље екипе од нас су знале огромном разликом да губе своје утакмице. Нама се то није дешавало и мора се признати да смо јако жилава екипа и да се никад не предајемо. Посебно је то уочљиво у утакмицама где смо на самом почетку знали да заостајемо много, али смо се увек враћали у меч и чак преокретали резултат.

На последњих 7 утакмица иумамо чак 5 победа, а на почетку овог другог круга имамо такорећи леп распоред где на следећих 4 меча можемо да очекујемо победу. У четвртак дочекујемо Бајерн, па идемоу госте Асвелу, а онда нам у два дана долазе Жалгирис и Алба. Након тога имамо серију можда мало тежих утакмица, али ова екипа је показала да са сваким може да игра и да нико не може унапред да упише победу. Стартна позиција пред почетак другог дела нам уопште није лоша и остаје нам само да подржимо екипу и пробамо заједно да се докопамо следеће фазе Евролиге.

Искористио бих прилику да вас подсетим да обавезно прочитате нашу ретроспективу догађаја из 2019. године нашег кошаркашког клуба. Сви догађаји, лепи, а они мало мање лепи су ту, па уживајте:

Ретроспектива догађаја у 2019. години: КК Црвена звезда

Romaj

8/9 na pola sezone. Rekao bih zadovoljavajuće. Al duša me boli zbog poraza od Asvela i Baskonije na domaćem terenu.

Sad gostovanje Asvelu pa dočekujemo Albu i Žalgiris. Dobra prilika da odemo u plusu.

neverforgetbari

Jako sam zadovoljan sa ovih 8-9.

Moglo je bolje, ali moglo je i losije. Nekako deluje da bi 9-8 bilo najrealnije ali sta je tu je.

Ako dobijemo sledece 3 smo u ozbiljnoj borbi za Top8 sto mi nekako izgleda nestvarno posle svega vidjenog do sada ove sezone. Verujem da je dostizno. Drugi deo sezone ce biti i bolji.

Mihajlo BL

Јан 02, 2020, 21:54 поподне #9 Last Edit: Јан 02, 2020, 21:56 поподне by Mihajlo BL
Meni ovo miriše na nešto veliko u EL!
Zašto to kažem? Zato što smo na polovini regularnog dijela sezone,  ozbiljan smo kandidat za plej-of, uz činjenicu da smo mi tek "ušli" u sezonu.
Pojačanja već sada donose kvalitet, a ne zaboravimo i na našeg grčkog doktora košarke koji se na parket vraća uskoro.
Idemo meč po meč, prvo da savladamo Asvel i na taj način anuliramo sve poraze kod kuće.
Biće ovo sezona za jedan dobar film, sezona za pamćenje!

Косингас

Кажу да тек за двије седмице почиње рад уз контакт. Нема га вјероватно до краја јануара али добро, кад год се опорави добродошао, биће велико појачање...

Само да буде 100% спреман, не треба журити
"Све што видим и чујем около, толико је ужасно, страшно и кошмарно, да бих пао у потпуни очај, ако не бих веровао, знао и видео да последња реч припада Богу."
Старац Пајсије Светогорац

somebody75

Nikako da pobegnemo od ovog 10-og mesta  ;) ..Himki i Asvel najverovatnije sutra gube ali jebeni Armani ce dobiti jos jebeniji Zenit i ostati ispred nas ;) ..Ali sutra vec mozemo biti bar deveti.. ;)

sholla

Цитат: somebody75  Јан 02, 2020, 23:16 поподнеNikako da pobegnemo od ovog 10-og mesta  ;) ..Himki i Asvel najverovatnije sutra gube ali jebeni Armani ce dobiti jos jebeniji Zenit i ostati ispred nas ;) ..Ali sutra vec mozemo biti bar deveti.. ;)
Ako se dogode rezultati koje si naveo mi možemo da budemo i osmi, uz uslov da Efes pobedi Himki preko 10 razlike.

Delija sa Severa

Realno, dva kiksa, da smo dobili to kod kuce, bila bi sada sasvim druga prica. Nezgodno je sto sada imamo  dosta uzastopnih utakmica koje moramo dobiti a to je uvek jako tesko. Sa Asvelom i Baskonijom bismo bili na sigurnom mestu u top 8, a ako vezemo pobede protiv manjih ekipa bice bas dobro. Drugi deo ce biti atraktivniji, dolaze nam Pao, Makabi, EA, Efes a to su protivnici koje mozemo dobiti, pogotovu prva tri protivnika.
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima covek oseti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmehne se drvetu i sa puno postovanja skine kapu pred magarcem...

Banesto

Inace, jucerasnja utakmica je bila 3. najposecenija u Evroligi ove sezone, na prvom mestu je Pao-Oly, dok su od drugog do cetvrtog mesta nasa domacinstva (Zvezda-Fener, Zvezda-Bajern, Zvezda-Real). Nama podatak za ponos, a mozda bude i od velikog znacaja kod Djordija

Милан

Не сумњам уопште да ћемо питање око Топ 8 решити раније, али замислите да нам треба победа у задњем колу у Минхену! Каква би то фешта била!
Звезда и Грчка су живот, остало су... знате већ!

Петар

Цитат: Banesto  Јан 03, 2020, 12:12 поподнеInace, jucerasnja utakmica je bila 3. najposecenija u Evroligi ove sezone, na prvom mestu je Pao-Oly, dok su od drugog do cetvrtog mesta nasa domacinstva (Zvezda-Fener, Zvezda-Bajern, Zvezda-Real). Nama podatak za ponos, a mozda bude i od velikog znacaja kod Djordija
Овај податак може да буде од значаја и за звездаше који тврде да постоје неки проблеми између навијача/симпатизера (по потреби) и клуба, за оне који кажу да смо лоша 'кошаркашка публика' и за све професионалне трагаче за длаком у јајету. Био сам само на Асвелу, ове сезоне, и мени је оно било сасвим коректно, и атмосфера и посета. А да не причамо о ове три најпосећеније... Него смо много докони постали, па свему тражимо ману...

neverforgetbari

Prilicno je izvesno da zavrsavamo prvi deo takmicenja na 8. mestu. Fantasticno stanje na tabeli.

Deda Stanoje

Цитат: neverforgetbari  Јан 03, 2020, 20:32 поподнеPrilicno je izvesno da zavrsavamo prvi deo takmicenja na 8. mestu. Fantasticno stanje na tabeli.
Još da Real dobije u francuskoj i to bi bilo to...Lepo je kad smo s druge strane crvene linije...

aцасссс

Цитат: Петар  Јан 03, 2020, 15:10 поподнеОвај податак може да буде од значаја и за звездаше који тврде да постоје неки проблеми између навијача/симпатизера (по потреби) и клуба, за оне који кажу да смо лоша 'кошаркашка публика' и за све професионалне трагаче за длаком у јајету. Био сам само на Асвелу, ове сезоне, и мени је оно било сасвим коректно, и атмосфера и посета. А да не причамо о ове три најпосећеније... Него смо много докони постали, па свему тражимо ману...
Istina i činjenice,ali da se ne lazemo da problem postoji i treba da ga rešimo.

MRZIM PARTIZAN!