• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Звезда у АБА лиги 2019/2020

Започео северна страна, Дец 25, 2019, 20:10 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Jenkins

Ако се буде наставило, са публиком неће бити, то је једино што је сигурно.

Domi96

Meni samo nije jasno i ako se nastavi kojim slucajem ABA bez publike ove sezone sa kojim timom mi ulazimo u taj nastavak? Jer je vec receno da se stranci ne mogu vracati pogotovu dok je u SAD i dalje losa situacija.

ДЕЛИЈЕ

Цитат: Domi96  Апр 21, 2020, 16:51 поподнеMeni samo nije jasno i ako se nastavi kojim slucajem ABA bez publike ove sezone sa kojim timom mi ulazimo u taj nastavak? Jer je vec receno da se stranci ne mogu vracati pogotovu dok je u SAD i dalje losa situacija.
To će biti onda problem svih klubova.
Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

estella roja

Јасно је да АБА лига не може бити настављена уколико се не реши проблем страних играча (овде се највише мисли на американце) који представљају значај део, да не кажем најбитнији ростера свих 5 екипа коју претендују на плејоф (да не кажем Ф4).

Уколико успеју да реше тај проблем, уз одигравање последња два кола и скраћивање лиге у смислу одигравања Ф4 на неком неутралном терену, лига ће вероватно бити завршена и решена на терену. Све ово подразумева наравно утакмице без публике, уз пооштрене мере и дозвољено присуство само званичним лицима.

Све друго је свирање у фрулу и чиста демагогија.

SKJ

Апр 21, 2020, 17:01 поподне #1264 Last Edit: Апр 21, 2020, 17:03 поподне by djoledjole
Sekac odlicno zna da nema igre pred publikom ali lazno zeli da ostavi utisak kako su oni, eto, prvo za opciju zavrsetka sezone na terenu. Naravno da nisu i naravno da se yu citavoj ovoj situaciji ponasaju nemoralno i lesinarski.

Ono sto najvise upada u oci jeste njihova "principijelnost". Za odredjivanje sampiona da vaze REZULTATI i TABELA prije prekida, a za ispadanje da ne vaze ni rezultati ni tabela. Jasno je da time zele da kupe klubove koji su bili u borbi za opstanak, ako na kraju dodje do glasanja klubova.

Jedine legitimne i legalne opcije su:

1. Da se nastavi liga (ne znam kako kad je nekoliko timova vec rasformirano);

2. Da se uvazi postojeca tabela u cjelosti (oni "sampioni", a ispadaju klubovi koji po toj tabeli ispadaju..). Za ovakvu odluku oni ne mogu imati vecinu glasova klubova.

3. Da se ponisti sezona (nema sampiona, nema ispadanja). Za ovakvu odluku ocekivano je da bude vecina klubova.

Dakle, nema muljanja i trange-frange kombinacija gdje oni treba da predlazu do kojeg mjesta na tabeli vaze tabela i rezultati a od kog mjesta vise ne vaze. Ili-ili.

Siguran sam da Covic ima spremne odgovore i da ce klub biti maksimalno zasticen u ovoj situaciji.

Robbie Fowler

Da, sve si tačno shvatio brate Šarplaninac. Govno pošumljene glave baš to hoće, da ispadne kako su za nastavak na terenu ali pošto ne može onda da im se da titula. Ljige smrdljive. Zna da nema teoretske šanse da se nastavi sa publikom i nameće je kao temu, da bi posle bio žrtva jer ipak evropski Seltiksi nisu to bez najbolje publike u Univerzumu. Ali, njega i njih ništa ne zanima osim da ukradu, otmu, prevare i dobiju titulu. Dobiju kitu da je džonglaju svi redom sa sve svojim mnogobrojnim legendama u ulozi davača izjave. Daj Nebojša, ako ikako može, ubacuj nas u tu EL na jedno tri godine, samo da ne moramo da se preganjamo sa ovima pa je dovoljna korist.
Ко Звезду мрзи добије курац брзи!
Svi u inbox saljite!!!!!

Citizen

Titulu želimo mi, Partizan i Budućnost i možda Cedevita. Nema šansi da se postigne dogovor ko će u Evroligu, tako da nam ostaje da odigramo završnicu ili da čekamo odluku Evrolige, što će biti verovatnije

sasa3150

Poništena je sezona u Hrvatskoj. Saopštenje Hrvatskog rukometnog Saveza prenosimo u celosti...

Upravni odbor Hrvatskog rukometnog saveza (HRS) na svojoj telefonskoj sednici, održanoj danas, 21. aprila 2020. godine, je doneo ODLUKU kojom se PONIŠTAVAJU takmičenja U SVIM LIGAMA I KUP takmičenjima U SEZONI 2019./2020., u nadležnosti i organizaciji HRS-a. Svi klubovi zadržavaju u narednoj sezoni 2020./2021. status u onoj ligi kojoj su pripadali na početku sezone 2019./2020., što znači da nema ispadanja iz liga niti plasmana u viši rang takmičenja. Za takmičenja u evropskim rukometnim ligama, kao i za učestvovanje u SEHA - Gazprom ligi u sezoni 2020./2021., prijaviće se klubovi koji su taj status stekli na završetku sezone 2018./2019.

Jedino ispravno rešenje ako se takmičenje ne može nastaviti je da se poništi sezona i da se krene ispočetka u narednu...to znači da će iste ekipe igrati EVROLIGU kao i ovoj sezoni  to je jedino ispravno rešenje ako se takmičenje ne nastavlja    dosta je više da grobari love u mutnom kao oni su trenutno prvia tek treba da se igra plej-of a mi igrali nikad jaču i zahtevniju evroligu i bili smo najviše opterećeni od svih klubova....ako se danas donese neka odluka koja ruši sva pravila i daje se nekom za zelenim stolom titula i takve smešne stvari a da takmičenje nije završeno onda bogami idemo oštro  nema više ćutanja  ionako smo medijski slabi i previše pasivni i ćutimo a grobari su ekstremni i divljaju po svim medijima

ATM 1903

U Svabiji su 36 klubova 1.i.2.lige u rukometu odlucili da je po trenutnoj tabeli Kiel sampion, a da niko ne ispada vec da ce liga sljedece sezone imati 20,a da ce ispasti 4 umjesto 2 ekipe. Tako da sam siguran da smradovi tako nesto hoce i u Aba ligi. Ako im to prodje, mi da trazimo titulu u KLS i nastup u EL 😂
Moja ljubavi...

ДЕЛИЈЕ

Цитат: sasa3150  Апр 22, 2020, 07:02 пре поднеPoništena je sezona u Hrvatskoj. Saopštenje Hrvatskog rukometnog Saveza prenosimo u celosti...

Upravni odbor Hrvatskog rukometnog saveza (HRS) na svojoj telefonskoj sednici, održanoj danas, 21. aprila 2020. godine, je doneo ODLUKU kojom se PONIŠTAVAJU takmičenja U SVIM LIGAMA I KUP takmičenjima U SEZONI 2019./2020., u nadležnosti i organizaciji HRS-a. Svi klubovi zadržavaju u narednoj sezoni 2020./2021. status u onoj ligi kojoj su pripadali na početku sezone 2019./2020., što znači da nema ispadanja iz liga niti plasmana u viši rang takmičenja. Za takmičenja u evropskim rukometnim ligama, kao i za učestvovanje u SEHA - Gazprom ligi u sezoni 2020./2021., prijaviće se klubovi koji su taj status stekli na završetku sezone 2018./2019.

Jedino ispravno rešenje ako se takmičenje ne može nastaviti je da se poništi sezona i da se krene ispočetka u narednu...to znači da će iste ekipe igrati EVROLIGU kao i ovoj sezoni  to je jedino ispravno rešenje ako se takmičenje ne nastavlja    dosta je više da grobari love u mutnom kao oni su trenutno prvia tek treba da se igra plej-of a mi igrali nikad jaču i zahtevniju evroligu i bili smo najviše opterećeni od svih klubova....ako se danas donese neka odluka koja ruši sva pravila i daje se nekom za zelenim stolom titula i takve smešne stvari a da takmičenje nije završeno onda bogami idemo oštro  nema više ćutanja  ionako smo medijski slabi i previše pasivni i ćutimo a grobari su ekstremni i divljaju po svim medijima
Čović je jasno rekao na Hepiju prošle nedelje klupski stav i nema potrebe da se uplićemo u njihov mulj.
I treba shvatiti da smo mi i dalje u vanrednom stanju,da je 130 ljudi već umrlo i da nije najbitnije na svetu prepucavati se sa stokom oko toga ko će igrati EL.
Kad sve ovo prođe,onda će se videti šta je ko radio i pričao,a sigurno je da Čović sve prati i zna šta treba da radi.

Citizen

Kad je sastanak? Ne uspevam nigde da pronađem

Bitno da su na 15 masta napisali da bi Partizan trebalo da bude šampion

Косјерац

ЦитатKao što je i najavio u razgovoru za Sport Klub, predsednik ABA lige i direktor Cibone Domagoj Čavlović sastanak je imao radni karakter, u pitanju je bila razmena ideja i predloga, a definitivne odluke biće donete na Skupštini regionalnog takmičenja.

Što se završnice samog takmičenja tiče, mišljenja su kao što je bilo i očekivano podeljenja. Klubovi su završili sa iznošenjem ideja i predloga, a zatim je usledila rasprava. Da li će takmičenje biti nastavljeno ili ne zaista je nemoguće proceniti, pa je zauzimanje stava odloženo za drugu polovinu maja, kada se očekuje da će situacija po pitanju koronavirusa i borbe protiv istog biti znatno jasnija.

Ono što je bilo jasno i pre početka pomenutog sastanka, među svim klubovima, preovladava mišljenje da ligu treba proširiti sa 12 na 14 kluba. To znači da niko neće ispasti iz elitnog društva, a članovi istog će najverovatnije postati Borac iz Čačka i Split koji su na kraju ligaškog dela ABA2 lige osvojili prva dva mesta.

MZT iz Skoplja koji je bio treći i Sutjeska iz Nikšića koja je bila četvrta, ostaće bez elitnog društva, osim ako se nešto drastično ne promeni, pa se ne stvore uslovi za doigravanje i rešavanje tog pitanja na parketu.

Skupština ABA lige je, inače, jedino merodavno telo za odluke, ali veliki problem za sve predstavnike klubova, njihove stavove i želje je činjenica da trenutno ne kontrolišu situaciju, nego pravila igre diktira koronavirus. Radni sastanak nije doneo mnogo novosti, a sada se čeka druga polovina maja, kako bi ponovo, na osnovu iznetih ideja i predloga, bila doneta odluka, ili će doći do novog odlaganja.

ДЕЛИЈЕ

Ako se liga proširi,odnosno niko ne ispadne,onda ne može ni da se proglasi šampion.

МilosМilos

Moze da se desi da groblje proglase za šampiona a mi igramo Evroligu 🙂

Jenkins

Јбт, ево на данашњи дан, након годину дана, гледам сад свакакве хајлајтсе са пете утакмице прошлогодишњег финала. Не може човек једноставно да остане равнодушан, једна тако легендарна серија против Боканових, незаборавна, немам речи јбт. Атмосфера током целе серије невероватна, на ивици линча, и преко ивице заправо и код њих и код нас, и као шлаг на торту чувено ИЗАЂИ МАЛА  :D  Баш баш незаборавна серија која ће ми заувек остати у сећању, срећа па сам имао привилегију све утакмице из хале да гледам, где после сваке утакмице изађеш без трунке снаге колико си се драо и скакао, а онда мртав уморан треба да возиш кући, али све је то Звезда, једна једина... Даће Бог кошарке опет након овога, штета ове сезоне ће бити без публике, али само што пре да се врати баскет опет.

Petkovic Miroslav

Цитат: МilosМilos  Апр 22, 2020, 16:21 поподнеMoze da se desi da groblje proglase za šampiona a mi igramo Evroligu 🙂
Kako bi to bilo slatko. :)

balja

Nikako da se odigra i da ih postavimo tamo gde im je mesto. Kvalitetniji smo sigurno a to sto se nece igrati pred publikom je njihov problem. Ponovo ce obilato da se hrane fekalnom hranom ali to ce biti najsladje. Sto se tolko busaju da im se pokloni tron. Znaju musavi da ce pipusiti zato je strah usao u kosti a videla stoka sansu.

северна страна