• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Звезда у Евролиги 2019/2020

Започео северна страна, Дец 25, 2019, 20:08 поподне

« претходна тема - следећа тема »

MilosChe

Dakle, trenutno gube i Armani i Asvel i Valensija i u ovom trenutko smo zapravo sedmi na tabeli :)

Достојевски

Јан 03, 2020, 21:54 поподне #21 Last Edit: Јан 03, 2020, 22:08 поподне by Достојевски
Асвел је готов 99 посто што је фантастично.

Било би врхунски да Зенит успије добити Милано у другом. То би нам много значило, продубило би кризу код нашег великог ривала за 8.мјесто, а и пораз од Зенита кући је велики хендикеп за надокнадити на крају.

Ваљало би и да Алба добије Валенсију , води пет прво, али ја не стрепим од Валенсије што се тиче борбе за осмо мјесто.

Генерално, мислим да се првих шест искристалисало а да ћемо се за преостале двије позиције борити: ми, Милано, Химки, Басконија и Фенер.

Одлично што су и Милано и Химки у очајној форми (немају ни врућ домаћи терен), Басконија мислим да нема тај квалитет да изнесе константну игру а Фенер касни велике двије побједе, убише га повреде и питање колико ће се дићи из овог стања топло-хладно. Штета што не изгубише јуче.

Мада, ја типујем на њих да ће ући у осам и ми да попунимо то. ;)

ДЕЛИЈЕ

PAO nam beži dve pobede,a igramo sa njima u Beogradu.
Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

Достојевски

Цитат: ДЕЛИЈЕ  Јан 03, 2020, 21:56 поподнеPAO nam beži dve pobede,a igramo sa njima u Beogradu.

Да и они су нам близу, било би екстра да су пукли у Калињинграду данас ал добише некако. Мада, мислим да ће они лагано остати минимум на шестом мјесту. Прије свега због одличног домаћег терена, ђе деру све ове мање екипе а и ријетко губе и од великих.

IlijaIka14

Od večeras 8. na tabeli i još smo na pola lige!

neverforgetbari

Drugi deo EL sezone nam donosi jako zajeban zreb, em imamo gostovanje vise nego u prvoj fazi, em gostujemo svim direktnim konkurentima za 8. mesto sem Armaniju koji vec moramo dobiti. Ako smem izabrati dve pobede u gostima u drugoj fazi neka to bude u Podmoskovlju i u Istanbulu protiv Fenera, ako je ovo drugo vec nerealno barem da roknemo Valensiju u zadnjem kolu u direktnom duelu za odlazak dalje :)

Celtic

Цитат: neverforgetbari  Јан 03, 2020, 22:55 поподнеDrugi deo EL sezone nam donosi jako zajeban zreb, em imamo gostovanje vise nego u prvoj fazi, em gostujemo svim direktnim konkurentima za 8. mesto sem Armaniju koji vec moramo dobiti. Ako smem izabrati dve pobede u gostima u drugoj fazi neka to bude u Podmoskovlju i u Istanbulu protiv Fenera, ako je ovo drugo vec nerealno barem da roknemo Valensiju u zadnjem kolu u direktnom duelu za odlazak dalje :)

Dobijamo Asvel u sledećem kolu.

ognja

Izuzetno sam ponosan na nas ovogodisnji rezultat u Evroligi. Naravno da je moglo da se dobije Asvel ili Makabi, ali isto tako smo neke mogli da izgubimo, na na primer Valencia ili Zalgiris. Jebiga, sreca nekad bude tu nekad ne, ali sve se to iznivelise na kraju.

Odlican skor. Ponos.
NAKURAC, NAKURAC, PARTIZANE NAKURAC!!!

neverforgetbari

Косингас

Нарочито ако се узме у обзир бурна јесен која је за нама, фактички 3 тренера која су нас водила, повреде играча који су пројектовани за носиоце, спорије прилагођавање Лоренза (мада и није могло брже, али у почетку смо играли без правог плеја)...јако јако бурна јесен а ми смо тренутно на диоби 8ог мјеста. Сјајно.

Дјелује да су ове промјене играчког кадра ''бинго'', екипа се баш добро раздрмала, чини ми се да може само ићи на боље.
Али да не трчимо пред руду, да ми прво одрадимо које гостовање у АБА лиги како треба па ћемо онда нешто више рећи.

Против Асвела ће бити туча...добили су нас баш безвезе, квалитетнија смо екипа много..надам се освети у ФР..
"Све што видим и чујем около, толико је ужасно, страшно и кошмарно, да бих пао у потпуни очај, ако не бих веровао, знао и видео да последња реч припада Богу."
Старац Пајсије Светогорац

Vlajkoman

Tako je dobro biti lud za tobom Zvezdo!

Jenkins

Јан 03, 2020, 23:42 поподне #31 Last Edit: Јан 03, 2020, 23:46 поподне by Jenkins
Сјајно, после оних 2-7 где смо сви већ изгубили било какву наду, дошло се до деобе осмог места на половини, идемо сад још јаче иако после следеће 3 утакмице играмо са аждајама. Синоћна поседа надам се да показује да се вратила нада навијачима и да ће се наставити у континуитету са добром посетом у којој може пасти свако, а као што рекох долазе и атрактивни противници.

Следеће две кући против Албе и Жалгириса су маст вин.

miki96

Јан 04, 2020, 00:05 пре подне #32 Last Edit: Јан 04, 2020, 00:07 пре подне by miki96
Real baš rutinski protiv Asvela, a igrali bez Ljulja, Kerola, Deka, Rendolfa...
Asvel pred meč s nama gostuje u nedelju Monaku u derbiju lige, Monaku koji je kod kuće ove sezone na skoru 11-1 (samo ih Virtus dobio).

Marko035

Ponosan sam na ove momke ! Da nije bilo nesreca i loseg stanja...Verujem da se mogao dobiti Asvel bar ako nista drugo. Ono sa Makabijem je bila lutrija, Baskonija...Sta znam, mogli smo i to. Ovim momcima treba nasa podrska. Mogu mnogo.

marakana11

На половини...

Распоред до краја сезоне са информацијом у овом тренутку -

Јануар -

06.1.20 - АБА Лига - п. КК Крка Ново Место (домаћин)
10.1.20 - Евролига - п. ЛДЛЦ АСВЕЛ Вилурбан (гости)
13.1.20 - АБА Лига - п. МЕГА Бемакс (гости)
15.1.20 - Евролига - п. Жалгирис Каунас (домаћин)
17.1.20 - Евролига - п. АЛБА Берлин (домаћин)
20.1.20 - АБА Лига - п. КК Цибона (домаћин)
23.1.20 - Евролига - п. ФК Барселона (гости)
27.1.20 - АБА Лига - п. КК Игокеа (гости)
31.1.20 - Евролига - п. Анадолу Ефес Пилсен (домаћин)

Фебруар -

03.2.20 - АБА Лига - п. КК Партизан (домаћин)
05.2.20 - Евролига - п. Панатинаикос ОПАП Атина (домаћин)
07.2.20 - Евролига - п. Химки Москва Регион (гости)
10.2.20 - АБА Лига - п. Морнар Бар (гости)
13.2.20 - Куп Р.К. - п. четвртфинале (Ниш)
14.2.20 - Куп Р.К. - п. полуфинале (Ниш)
16.2.20 - Куп Р.К. - п. финале (Ниш)
21.2.20 - Евролига - п. ЦСКА Москва (домаћин)
27.2.20 - Евролига - п. КИРОЛБЕТ Баскониа (гости)

Март -

01.3.20 - АБА Лига - п. Цедевита Олимпија Љубљана (домаћин)
04.3.20 - Евролига - п. Фенербахче БЕКО Истанбул (гости)
06.3.20 - Евролига - п. Макаби ФОКС Тел Авив (домаћин)
09.3.20 - АБА Лига - п. КК ФМП Железник (гости)
12.3.20 - Евролига - п. БЦ Реал Мадрид (гости)
16.3.20 - АБА Лига - п. КК Задар (домаћин)
20.3.20 - Евролига - п. АЕ Олимпија Милано (домаћин)
24.3.20 - Евролига - п. Олимпијакос Пиреус (гости)
27.3.20 - Евролига - п. Зенит Санкт-Петербург (домаћин)
28.3.20 - АБА Лига - п. Плејоф - У1 полуфинале

Април -

03.4.20 - Евролига - п. Бајерн Минхен (гости)
04.4.20 - АБА Лига - п. Плејоф - У2 полуфинале
09.4.20 - Евролига - п. Валенсија Баскет (гости)
11.4.20 - АБА Лига - п. Плејоф - У3 полуфинале (ако 1-1)
14-15.4.20 - Евролига - п. Плејоф - У1 четвртфинале
16-17.4.20 - Евролига - п. Плејоф - У2 четвртфинале
19.4.20 - АБА Лига - п. Плејоф - У1 финале
21.4.20 - АБА Лига - п. Плејоф - У2 финале
21-22.4.20 - Евролига - п. Плејоф - У3 четвртфинале
23-24.4.20 - Евролига - п. Плејоф - У4 четвртфинале (ако 2-1)
24.4.20 - АБА Лига - п. Плејоф - У3 финале
26.4.20 - АБА Лига - п. Плејоф - У4 финале (ако 2-1)
28-29.4.20 - Евролига - п. Плејоф - У5 четвртфинале (ако 2-2)
29.4.20 - АБА Лига - п. Плејоф - У5 финале (ако 2-2)

Мај -

01.5.20 - 31.5.20 - Кошаркашка Лига Србије - Регуларна Сезона
22.5.20 - Евролига - п. Плејоф - Ф4 (Немачка)
24.5.20 - Евролига - п. Плејоф - Финале (Немачка)

Јун -

02.6.20 - 20.6.20 - Кошаркашка Лига Србије - Плејоф

Биће много зезнутих мина... нарочито Игокеа у гостима после Барселоне у гостима али како ствари стоје Јануар је најлакши. Такође почетак Фебруара је добар зато што смо солидних недељу дана кући, али та недеља ће нам много рећи зато што играмо Панатинаикос и онда тешко гостовање против Химкија у три дана. Онда пада тешко гостовање у Бару.

Ту добијамо малу паузу у виду Купа Радивоја Кораћа и недеље после тога кад имамо мало мањи умор због паузе у АБА Лиги до првог Марта кад очекујемо Цедевиту... али верујем да ће у овом термину бити одиграна утакмица (АКО СЕ ОДИГРА) против Будућности. Реко би да Фебруар ће бити баш тежак, нарочито због дербија, па великих утакмица у Евролиги, па Бар, онда Куп, ЦСКА код куће, и Басконија у гостима. Не може много теже од тога.

Март је нешто између Јануара и Марта... имамо тешка гостовања у Евролиги у виду Фенера, Олија и Реала, а у АБИ Цедевиту и ФМП. Остатак утакмица у Марту би требали да решавамо ако хоћемо било коју шансу за плејоф у Евролиги.

Биће баш тежак ритам ако на неки начин уђемо у Плејоф Евролиге.

Задња ствар... задње две утакмице у Евролиги су нам гостујуће против Бајерна и Валенсије, што ми каже да код куће све утакмице су скоро маст вин у сваком погелду, а да не причам о овим утакмицама које следе. 4-0 је циљ у следеће 4 утакмице. Морамо да везујемо победе.
Од малена, урезано у срце.
Увек уз тебе. Кроз најбоље. Кроз најгоре.
Да ли то била трећа лига или прва,
На целом свету, само је једна Црвена Звезда.

ЋомиЦзв

Биће јако тешко у другом делу. Чини се да ће се 5-6 екипа борити за само 2 места.
Мислим да нам је за топ8 потребно бар 6 победа кући (Олимпија Милано обавезно) и гостовања Лион и Валенсија.
Химки има чак 10 утакмица кући у другом делу сезоне, Фенер има исто доста лакши распоред у другом делу.
Олимпија има нешто тежи распоред.

Све у свему, надам се да ћемо успети некако да се увучемо у 8, али бих био задовољан и са пројектованих 12-15 победа. Много је важније сада да почнемо да мељемо и у Аба лиги.
"То је јуриш, то је налет, нема милости, све или ништа, то је Црвена звезда у свом елементу, то је Црвена звезда у свом пуном сјају."

Марко

Цитат: marakana11  Јан 04, 2020, 01:07 пре поднеНа половини...

Распоред до краја сезоне са информацијом у овом тренутку -

Јануар -

06.1.20 - АБА Лига - п. КК Крка Ново Место (домаћин)
10.1.20 - Евролига - п. ЛДЛЦ АСВЕЛ Вилурбан (гости)
13.1.20 - АБА Лига - п. МЕГА Бемакс (гости)
15.1.20 - Евролига - п. Жалгирис Каунас (домаћин)
17.1.20 - Евролига - п. АЛБА Берлин (домаћин)
20.1.20 - АБА Лига - п. КК Цибона (домаћин)
23.1.20 - Евролига - п. ФК Барселона (гости)
27.1.20 - АБА Лига - п. КК Игокеа (гости)
31.1.20 - Евролига - п. Анадолу Ефес Пилсен (домаћин)

Фебруар -

03.2.20 - АБА Лига - п. КК Партизан (домаћин)
05.2.20 - Евролига - п. Панатинаикос ОПАП Атина (домаћин)
07.2.20 - Евролига - п. Химки Москва Регион (гости)
10.2.20 - АБА Лига - п. Морнар Бар (гости)
13.2.20 - Куп Р.К. - п. четвртфинале (Ниш)
14.2.20 - Куп Р.К. - п. полуфинале (Ниш)
16.2.20 - Куп Р.К. - п. финале (Ниш)
21.2.20 - Евролига - п. ЦСКА Москва (домаћин)
27.2.20 - Евролига - п. КИРОЛБЕТ Баскониа (гости)

Март -

01.3.20 - АБА Лига - п. Цедевита Олимпија Љубљана (домаћин)
04.3.20 - Евролига - п. Фенербахче БЕКО Истанбул (гости)
06.3.20 - Евролига - п. Макаби ФОКС Тел Авив (домаћин)
09.3.20 - АБА Лига - п. КК ФМП Железник (гости)
12.3.20 - Евролига - п. БЦ Реал Мадрид (гости)
16.3.20 - АБА Лига - п. КК Задар (домаћин)
20.3.20 - Евролига - п. АЕ Олимпија Милано (домаћин)
24.3.20 - Евролига - п. Олимпијакос Пиреус (гости)
27.3.20 - Евролига - п. Зенит Санкт-Петербург (домаћин)
28.3.20 - АБА Лига - п. Плејоф - У1 полуфинале

Април -

03.4.20 - Евролига - п. Бајерн Минхен (гости)
04.4.20 - АБА Лига - п. Плејоф - У2 полуфинале
09.4.20 - Евролига - п. Валенсија Баскет (гости)
11.4.20 - АБА Лига - п. Плејоф - У3 полуфинале (ако 1-1)
14-15.4.20 - Евролига - п. Плејоф - У1 четвртфинале
16-17.4.20 - Евролига - п. Плејоф - У2 четвртфинале
19.4.20 - АБА Лига - п. Плејоф - У1 финале
21.4.20 - АБА Лига - п. Плејоф - У2 финале
21-22.4.20 - Евролига - п. Плејоф - У3 четвртфинале
23-24.4.20 - Евролига - п. Плејоф - У4 четвртфинале (ако 2-1)
24.4.20 - АБА Лига - п. Плејоф - У3 финале
26.4.20 - АБА Лига - п. Плејоф - У4 финале (ако 2-1)
28-29.4.20 - Евролига - п. Плејоф - У5 четвртфинале (ако 2-2)
29.4.20 - АБА Лига - п. Плејоф - У5 финале (ако 2-2)

Мај -

01.5.20 - 31.5.20 - Кошаркашка Лига Србије - Регуларна Сезона
22.5.20 - Евролига - п. Плејоф - Ф4 (Немачка)
24.5.20 - Евролига - п. Плејоф - Финале (Немачка)

Јун -

02.6.20 - 20.6.20 - Кошаркашка Лига Србије - Плејоф

Биће много зезнутих мина... нарочито Игокеа у гостима после Барселоне у гостима али како ствари стоје Јануар је најлакши. Такође почетак Фебруара је добар зато што смо солидних недељу дана кући, али та недеља ће нам много рећи зато што играмо Панатинаикос и онда тешко гостовање против Химкија у три дана. Онда пада тешко гостовање у Бару.

Ту добијамо малу паузу у виду Купа Радивоја Кораћа и недеље после тога кад имамо мало мањи умор због паузе у АБА Лиги до првог Марта кад очекујемо Цедевиту... али верујем да ће у овом термину бити одиграна утакмица (АКО СЕ ОДИГРА) против Будућности. Реко би да Фебруар ће бити баш тежак, нарочито због дербија, па великих утакмица у Евролиги, па Бар, онда Куп, ЦСКА код куће, и Басконија у гостима. Не може много теже од тога.

Март је нешто између Јануара и Марта... имамо тешка гостовања у Евролиги у виду Фенера, Олија и Реала, а у АБИ Цедевиту и ФМП. Остатак утакмица у Марту би требали да решавамо ако хоћемо било коју шансу за плејоф у Евролиги.

Биће баш тежак ритам ако на неки начин уђемо у Плејоф Евролиге.

Задња ствар... задње две утакмице у Евролиги су нам гостујуће против Бајерна и Валенсије, што ми каже да код куће све утакмице су скоро маст вин у сваком погелду, а да не причам о овим утакмицама које следе. 4-0 је циљ у следеће 4 утакмице. Морамо да везујемо победе.

Прошле сезоне мислим да смо финале или полуфинале АБА лиге играли у исто време, исти дан када су Валенсија и Алба играли финале Еврокупа. Не знам да ли је могуће у том случају одложити АБА лигу јер се Евролига не одлаже., а одиграти од 14.04. до 24.04. 7 утакмице није хумано чак и ако се не преклапају датуми, а по овоме могу и да се преклопе.

marakana11

Цитат: Марко  Јан 04, 2020, 01:16 пре поднеПрошле сезоне мислим да смо финале или полуфинале АБА лиге играли у исто време, исти дан када су Валенсија и Алба играли финале Еврокупа. Не знам да ли је могуће у том случају одложити АБА лигу јер се Евролига не одлаже., а одиграти од 14.04. до 24.04. 7 утакмице није хумано чак и ако се не преклапају датуми, а по овоме могу и да се преклопе.

Слажем се, сигурно ће бити дискусије са Евролигам ако до тога дође.
Од малена, урезано у срце.
Увек уз тебе. Кроз најбоље. Кроз најгоре.
Да ли то била трећа лига или прва,
На целом свету, само је једна Црвена Звезда.

ДЕЛИЈЕ

Od ovog rasporeda čoveka zaboli glava.Treba sve ovo izdržati,a neće biti nimalo jednostavno.
Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

Vlajkoman

Treba uživati jer smo sada TIM i onda me ne zanima sa kim igramo!
Tako je dobro biti lud za tobom Zvezdo!