• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Звезда у Евролиги 2019/2020

Започео северна страна, Дец 25, 2019, 20:08 поподне

« претходна тема - следећа тема »

ljubisa rajkovic

Цитат: Green  Мар 25, 2020, 17:12 поподнеEvroliga trenutno možda pravi i najveću stratešku grešku od kada je osnovana. Ono u čemu su bili izuzetni svih ovih godina, a to je odnos sa klubovima i igračima, je sada na jako klimavim nogama.

Naime, igrači (pogotovo amerikanci) su izuzetno nezadovoljni načinom na koji se EL postavila u ovoj situaciji sa virusom i možete videti njihove tvitove i izjave u kojima pozivaju upravljačku strukturu da obustavi takmičenje ili makar nađe drugi format za završnicu prvenstva, ali izgleda da EL to ponovo odbija.

Siguran sam da će FIBA sada tražiti svoje mesto i da će probati da privoli klubove ukoliko dođe do nekih većih nesuglasica između EL i klubova.

Ako su pametni u toj fibi,onda ce cekati da im klubovi nezadovoljni sami dodju bez da ih oni tu zovu ili mole bilo koga.Fiba u ono vreme nije mogla da placa tri takmicenja,a sad ce da finansira cak 4?Da ne pominjem da su izjavili da rade na prosirenju takmicenja van evrope jer osim kupa sampiona na drugim kontinentima druga takmicenja ne postoje bukvalno.Na to dodaj projekat podizanja interkontinentalnog kupa koji je po meni krenuo jako lepo i samo treba da nastave na njemu da rade.
Ja ocekujem da ce fiba nastaviti da dobija kes od uleb-a za evroligu i evrokup i da ce uporedo jacati svoja dva takmicenja plus takmicenje za klupsku titulu prvaka sveta i u dogledno vreme ocekujem da se obnovi super kup evrope.Evroliga i evrokup su komercijalna takmicenja i oni idu ka nba,a fiba ce vremenom osvajaca lige sampiona proglasiti za prvaka evrope.
Obzirom da sampion igra za titulu prvaka sveta to mu dodje na isto samo nije jos zvanicno jer fiba ocigledno ceka povoljan trenutak da jos malo ojaca finansijski iako osvajac lige sampiona dobija milion kao osvajac evrolige jos to nije to jer se u evroligi svaka pobeda placa o cemu sam pisao ja ranije kad sam iznosio finansijsku zaradu klubova po takmicenju.

Ja da sam na mestu fibe tako bih radio i to je buducnost evropske kosarke hteli mi to da priznamo ili ne.

Шапчанин

borca

Мар 25, 2020, 20:19 поподне #602 Last Edit: Мар 25, 2020, 21:03 поподне by borca
Olimpijske igre su odlozene za godinu dana za leto 2021. godine, isto kao i Evropsko prvenstvo u fudbalu, ali sve je to iz potpuno logicnih razloga izazvanih ovim virusom na globalnom nivou.
Najverovatniji razvoj dogadjaja bi bio taj da mnoge zemlje ne bi ni poslale svoje sportiste na OI (to su vec potvrdile Australija i Kanada i pre objave o odlaganju Olimpijade) i vrlo moguce da bi se i igrale pred praznim tribinama (cemu bi onda sluzile).

I pored svih tih informacija Djordi i ekipa drze sastanke i potvrdjuju svoju resenost da se sezone u EL i EK zavrse sa predvidjenim sistemom takmicenja ili barem da im to vazi do nekog sledeceg sastanka za mesec ili vise dana gde ce opet da vide imaju li sanse da izvuku svoje predvidjene apanaze od TV prava, sponzorskih ugovora i drugoga.

Nema veze sto je vecina timova pustila svoje strance kucama (a to u danasnjim kosarkaskim timovima obicno bude polovina ekipe ili i vise i to uglavnom najbolji igraci tima), nema veze sto ce vecina igraca sedeti kuci (bilo da su to stranci koji su otisli ili domaci koji su u zemlji odakle je klub) bez da imaju ikakve treninge u periodu 2 ili vise meseci (toliko realno ne odmaraju od kosarke ni u standardnoj letnjoj pauzi izmedju sezona) svi ce biti u "top formi" kad Djordi kaze "nastavljamo sezonu tad".

Ko prati drustvene mreze, Twitter posebno, moze videti reakcije igraca EL i EK klubova, i to onih najboljih. Svi znaju da je sezona realno gotova posto se sportom bave dvocifren broj godina i znaju o njemu mnogo vise od ovih kojima u ocima umesto zenica moze da se vidi njihova jedina preokupacija -> $.

северна страна

То одлагање ОИ је управо о разлог зашто данас није донета никаква конкретна одлука, јер је њима то само дало додатан простор за још чекања. Остављају они могућност за наставак такмичења, а ли нисам сигуран да и сами верују у то. 

Чињеница је да се ЕЛ нада наставку, пре свега због ТВ права. Наравно, увек су паре на првом месту. Али ако се ово одужи, а сва је прилика да хоће, тешко да ће имати нормалан термин за тако нешто, а да се не угрози почетак следеће сезоне. 

Пре свега кад год се ово смири, играчима ће требати нове припреме, а пре тога морају сви да се скупе, да се врате из својих земаља, да буду у карантину. Превише је то компликација. 

ЕЛ, а такође и друге организације у свим спортовима треба више да се баве следећом сезоном, а не планирањем наставка ове. Цела ова ситуација ће оставити неке последице. Нико се до сад није сусрео са овако нечим, никад играчи нису имали овакву паузу, какву ће несумњиво сад имати. Како ће то све изгледати, нико живи не зна. Да не причам о ценама играча, о целој економији која ће утицати и на спорт. 

Боље тиме да се баве и да ублаже те последице. Ова сезона је готова и то је свима јасно. Играчи ће се сигурно противити наставку.

zoran novak

Цитат: северна страна  Мар 26, 2020, 02:15 пре поднеТо одлагање ОИ је управо о разлог зашто данас није донета никаква конкретна одлука, јер је њима то само дало додатан простор за још чекања. Остављају они могућност за наставак такмичења, а ли нисам сигуран да и сами верују у то.

Чињеница је да се ЕЛ нада наставку, пре свега због ТВ права. Наравно, увек су паре на првом месту. Али ако се ово одужи, а сва је прилика да хоће, тешко да ће имати нормалан термин за тако нешто, а да се не угрози почетак следеће сезоне.

Пре свега кад год се ово смири, играчима ће требати нове припреме, а пре тога морају сви да се скупе, да се врате из својих земаља, да буду у карантину. Превише је то компликација.

ЕЛ, а такође и друге организације у свим спортовима треба више да се баве следећом сезоном, а не планирањем наставка ове. Цела ова ситуација ће оставити неке последице. Нико се до сад није сусрео са овако нечим, никад играчи нису имали овакву паузу, какву ће несумњиво сад имати. Како ће то све изгледати, нико живи не зна. Да не причам о ценама играча, о целој економији која ће утицати и на спорт.

Боље тиме да се баве и да ублаже те последице. Ова сезона је готова и то је свима јасно. Играчи ће се сигурно противити наставку.
Ako uspemo da se dokopamo EL i sledece sezone, mislim da mozemo biti dosta konkurentniji, pre svega jer ce gro ekipa imati dosta manje budzete. A na nas maleni se nece proporcionalno toliko odraziti.
Takodje i cene ce pasti, tako da ce se lakse dolaziti do vrhunskih igraca.

Green

Цитат: zoran novak  Мар 26, 2020, 02:31 пре поднеAko uspemo da se dokopamo EL i sledece sezone, mislim da mozemo biti dosta konkurentniji, pre svega jer ce gro ekipa imati dosta manje budzete. A na nas maleni se nece proporcionalno toliko odraziti.
Takodje i cene ce pasti, tako da ce se lakse dolaziti do vrhunskih igraca.

Slažem se, samo bih dodao da je sada trenutak kada klub jednim potezom može da polaže klasu u odnosu sa igračima i da stekne veliki ugled + da obezbedi dobar tim za dogodine.

Naime, mogao bi se ponuditi novi ugovor Lorencu i Panteru ili Beronu(ja mislim pre Panteru) + možda još nekim igračimakoje bi menadžment voleo da ima u timu dogodine. To bi bio lep potez kojim bi igračima dao sigurnost za sledeću sezonu (niko od njih ne zna da li će imati posao dogodine i siguran sam da bi taj est cenili a i digao bi se ugled među igračima drugih klubova) i dobio bi igrače pod ugovorom koje bi teško produžio na leto.

Naravno, malo je neumesno pričati o tome sada, ali moglo bi se razmisliti.

Smoke on the water

Цитат: Green  Мар 26, 2020, 08:02 пре поднеSlažem se, samo bih dodao da je sada trenutak kada klub jednim potezom može da polaže klasu u odnosu sa igračima i da stekne veliki ugled + da obezbedi dobar tim za dogodine.

Naime, mogao bi se ponuditi novi ugovor Lorencu i Panteru ili Beronu(ja mislim pre Panteru) + možda još nekim igračimakoje bi menadžment voleo da ima u timu dogodine. To bi bio lep potez kojim bi igračima dao sigurnost za sledeću sezonu (niko od njih ne zna da li će imati posao dogodine i siguran sam da bi taj est cenili a i digao bi se ugled među igračima drugih klubova) i dobio bi igrače pod ugovorom koje bi teško produžio na leto.

Naravno, malo je neumesno pričati o tome sada, ali moglo bi se razmisliti.
Teško je govoriti o sledećoj jer se ne zna ni šta će biti sa ovom. Ražnatović je izjavio kako već priprema klijente za sledeću sezonu i govori im kako će imati finansiski slabije ponude. Ako budemo sld sezone u EL mišljenja sam da se treva malo više okrenuti našim igračima. Vratiti Mitrovića, Simonovića, Blažića. Ako Lorenzo ode probati da se vrati Jović najverovatnije bi imao najveći ugovor u ekipi ali to je u modernoj košarci najbitnija pozicija. Produžiti Štimca. Gist, Djenka najverovatnije ostaju i sledeće.  Vratiti Ristića. Kuridza, Lazic, Dobric, Simanic, Davidovac imaju ugovore i sledeće sezone. Što se tiče dileme Panter Beron mislim da Beron sigurno ide ipak je dve sezone kod nas i većina stranaca posle dve sezone napusti klub tako da sam mišljenja da ce biti slično i sa Beronom. Dok vidim da je Panter prezadovoljan klubom, kako su ga dočekali kakvu su mu ulogu namenili. Vraća to na terenu, srcan je bas ono sto navijaci vole. Najverovatnije ce nas napustiti Perperoglu i Beron. Velike su sanse i Lorenzo. Sa ostalim igračima bar po mom misljenju može da se pregovara. Sakoti neko mesto i strucnom stabu ima nos za igraca sto je pokazao i u Aek-u. A probati da se dovede Obradovic ili Radonjic. Ali ko zna sta nosi dan a sta noc. Mozda se mnogi igraci ostave za sledecu sezonu a mozda se i napravi novi kostur ekipe sad sta ce biti videcemo. Sve zavisi od toga koje takmicenje igramo sledece sezone. Čoviću podrška šta god da se desi.

Stefi123

Kome da ponudis ugovore, ko od igraca bi potpisao sada bilo sta, to  im je na poslednjem mestu, a ni mi kao klub niti znamo koje takmicenje cemo igrati niti koji budzet cemo imati i pomoc od drzave posle svega ovoga kada prodje.

Green

Цитат: Stefi123  Мар 26, 2020, 09:10 пре поднеKome da ponudis ugovore, ko od igraca bi potpisao sada bilo sta, to  im je na poslednjem mestu, a ni mi kao klub niti znamo koje takmicenje cemo igrati niti koji budzet cemo imati i pomoc od drzave posle svega ovoga kada prodje.

Kao bivši igrač mogu da ti kažem da bi velika većina sada potpisala ugovore kada bi dobili tu priliku kako bi imali neku sigurnost za sledeću sezonu. Naravno, verovatno bi na leto mogli dobiti veće ugovore, ali većina ne bi rizikovala s obzirom na krajnje neizvesnu situaciju. Može da se desi da na leto ipak ne nađu amgažman ili dobiju lošije ponudd itd.

Prvi primer, Mike James i CSKA spremaju novi ugovor iako bi vrlo moguće James mogao i do NBA angažmana na leto.

Ukratko potpis sada je low risk potez, dok je čekanje leta potencijalno high risk - high reward opcija.

Green

ЦитатRegionalna VTB liga u kojoj učestvuju klubovi iz bivšeg Sovjetskog Saveza je juče potvrdila da se aktuelna sezona neće nastavljati posle prekida zbog pandemije korona virusa. Potvrđeno je i da neće biti proglašen šampion za ovu sezonu, a državna novinska agencije RIA Novosti danas donosi zanimljivu vest.

Pozivajući se na svoje izvore bliske čelnim ljudima VTB liga, RIA Novosti javlja da će Himki zadržati mesto u Evroligi kao predstavnik iz prošle sezone.

Podsetimo, CSKA iz Moskve ima A licencu i siguran je učesnik Evrolige. Drugo mesto pripada najbolje plasiranom klubu posle Armejaca u VTB ligi. Ili šampion ako to nije CSKA. U ovom slučaju, to je Himki kao prošlogodišnji finalista plej-ofa, ali i lider VTB lige u trenutku prekida aktuelne sezone pošto je ubedljivo držao prvo mesto na tabeli sa skorom od 18 pobeda i jednog poraza.

U tekstu RIA Novosti se ne navodi kojim kriterijumom je određeno da baš Himki zadrži mesto u Evroligi za sledeću sezonu, osim što se tvrdi da će tako i biti. U aktuelnoj sezoni Evrolige, treći ruski predstavnik je bio Zenit iz Sankt Peterburga, ali on je pravo na učešće dobio zahvaljujući specijalnoj pozivnici koja važi samo jednu sezonu.

Tekst na mozzartu, grobarskom glasilu.

Jedino prihvatljivo rešenje u slučaju prekida takmičenja. Jako dobra vest za nas je to što je VTB liga donela ovu odluku (ako se potvrdi naravno)

saša valjevo

Najvažnija rečenica je ona gde iz pouzdanih izvora čelnici VTB lige znaju da će Himki zadržati mesto u EL kao predstavnik iz prošle sezone.
Ako se El ne nastavi jedino ispravno rešenje je da učesvuju učesnici iz ove sezone.(džaba ovi kreče po portalima)

Red hart

Sad nešto ispričaše za EL ko će učestvovati sledeće godine, ali nisam najbolje čuo ni skapirao. Finalisti EK idu, jednu WC dobija klub iz Engleske, jednu valjda ABA, ali nisam shvatio kako će da utiče EK na to. Čini mi se da ćemo loše proći.

borca

Цитат: Red hart  Мар 27, 2020, 16:43 поподнеSad nešto ispričaše za EL ko će učestvovati sledeće godine, ali nisam najbolje čuo ni skapirao. Finalisti EK idu, jednu WC dobija klub iz Engleske, jednu valjda ABA, ali nisam shvatio kako će da utiče EK na to. Čini mi se da ćemo loše proći.

Tu je citiran Emiliano sa Sportanda (njegov tvit od pre nekoliko sati) i u toj kalkulaciji je i ako Valensija udje u top 8 (sto povlaci jedno mesto manje iz EK tj. ide samo sampion) itd.

U principu sve sto je bilo poznato od pocetka sezone sto znaci da ce tako biti ako se sve to na terenu postigne i to podrazumeva nastavak ove sezone i dobijanje epiloga kako u EK tako i u EL.

Pri tome to ne moze da se uradi po skracenom principu gde bi se trenutni poredak na tabelama EL i EK iskoristio za neki mini turnir (tipa F8 ili F4) ako se gleda da li ce se Valensija dokopati top 8 (zbog kvalifikanata iz EK) posto ima jos 6 kola do kraja regularnog dela EL, a Valensija trenutno nije u top 8 vec je u grupi od 5 timova koji imaju jednu pobedu manje od trenutnog top 8 mesta (mi imamo 2 pobede manje).

Znaci sve sto je on rekao danas (a mnogi preneli) je na bazi onog sastanka EL borda od pre neki dan gde se i dalje planira zavrsetak sezone kako EL tako i EK na terenu.
Ako se to ne desi ne vidim kakvom magijom ce odrediti ko su ucesnici EL za sezonu 20-21 sem opcijom ponistenja sezone i igranja sa istim timovima kao i ove ili da podele 5 pozivnica onima koji budu "najkonkurentniji", kad kazem 5 mislim na 3 jednogodisnje pozivnice koje postoje od ove sezone i 2 EK mesta posto se isti nije zavrsio na terenu (ostalih 13 mesta su 11 klubova sa stalnim ugovorima plus Bajern i Asvel koji imaju licencu i za narednu sezonu).

Red hart

Цитат: borca  Мар 27, 2020, 18:55 поподнеTu je citiran Emiliano sa Sportanda (njegov tvit od pre nekoliko sati) i u toj kalkulaciji je i ako Valensija udje u top 8 (sto povlaci jedno mesto manje iz EK tj. ide samo sampion) itd.

U principu sve sto je bilo poznato od pocetka sezone sto znaci da ce tako biti ako se sve to na terenu postigne i to podrazumeva nastavak ove sezone i dobijanje epiloga kako u EK tako i u EL.

Pri tome to ne moze da se uradi po skracenom principu gde bi se trenutni poredak na tabelama EL i EK iskoristio za neki mini turnir (tipa F8 ili F4) ako se gleda da li ce se Valensija dokopati top 8 (zbog kvalifikanata iz EK) posto ima jos 6 kola do kraja regularnog dela EL, a Valensija trenutno nije u top 8 vec je u grupi od 5 timova koji imaju jednu pobedu manje od trenutnog top 8 mesta (mi imamo 2 pobede manje).

Znaci sve sto je on rekao danas (a mnogi preneli) je na bazi onog sastanka EL borda od pre neki dan gde se i dalje planira zavrsetak sezone kako EL tako i EK na terenu.
Ako se to ne desi ne vidim kakvom magijom ce odrediti ko su ucesnici EL za sezonu 20-21 sem opcijom ponistenja sezone i igranja sa istim timovima kao i ove ili da podele 5 pozivnica onima koji budu "najkonkurentniji", kad kazem 5 mislim na 3 jednogodisnje pozivnice koje postoje od ove sezone i 2 EK mesta posto se isti nije zavrsio na terenu (ostalih 13 mesta su 11 klubova sa stalnim ugovorima plus Bajern i Asvel koji imaju licencu i za narednu sezonu).
Hvala na pojašnjenju.

Romaj

џонињо

Auuu... limar, feget, sk, b92, i ostali progrobarski mediji, koji nam danima ispiraju mozak, na aparatima. Očekujem da hobotnica uzvrati udarac brzinom svjetlosti, i da već u toku dana izvuče iz rukava dva, tri bivša grobarska igrača.
Mislim zaista, gospodine Astahov, odakle vam pravo na takav prjedlog?
Vi ne znate kakvu su košarku igrali evropski boston seltiksi? Nema smisla...

ATM 1903

Bojim se da ce respiratori u Srbiji ovih dana nestati, a da za to nece biti kriva korona 😂
Moja ljubavi...

ДЕЛИЈЕ

Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

Jenkins

Каква је ово кошарка била јбт...

Vatrogasac

Ovo što je Miler igrao kod nas te sezone je nešto najbolje što sam gledao poslednjih godina od nekog našeg igrač
Kakva sezona jebote.Atraktivan,svestran,daje poene na sto načina,bori se,šutira,skače,brani,blokira ... sve!