• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Звезда у Евролиги 2019/2020

Започео северна страна, Дец 25, 2019, 20:08 поподне

« претходна тема - следећа тема »

marec

Журнал пише да уколико наставка сезоне не буде ми играмо евролигу 😎

napster

Ovo smo svi znali, naravno da sve zavisi od Evrolige, kakva crna ABA liga i njeni klubovi.

To sto ovi seru po medijima je njihova glupost i sramota. Kako bude Djordi odlucio tako ce biti, ako se nastavi Evroliga, nastavice se i ABA liga i odluciti na terenu, ako odluci da se EL ne nastavi, tu je kraj price, isti ucesnici i naredne godine.
... А кад срце стане на њему нек пише, жалим што те нисам волео још више!

Citizen

Amerikanci su većinom otišli kući, ugovori su im uglavnom do 30 juna, a već su počeli neki pregovori o potpisima za sledeću sezonu, neki su i potpisali već.

Ne znam koliko ima smisla nastavljati sa okrnjenim sastavima

Romaj

Цитат: marec  Апр 23, 2020, 13:48 поподнеЖурнал пише да уколико наставка сезоне не буде ми играмо евролигу 😎

Kažu, iako je Partizan bio bolji CZ će igrati EL. Čukam. :nargila:

borca

Glavno pitanje na koje niko (od rukovodilaca kojima su samo TV prava na pameti) nema ili ne zeli da da odgovor je u kakvom ce stanju biti igraci (mislim i na Amerikance cak da se neki i vrate za nastavak sezone) posle 2+ meseca slabe do nikakve fizicke aktivnosti, da ne govorimo o kosarkaskom treningu i detaljima koji je nepostojeci u ovakvoj situaciji.

Igracima u takvom stanju planiraju da daju 2-3 nedelje nekakvih priprema/treninga naravno bez pripremnih utakmica koje postoje tokom svakog normalnog pripremnog perioda pred takmicarsku sezonu i onda da udju odmah u utakmice koje su najvaznije i kruna svake sezone ali u normalnim okolnostima se igraju na kraju sezone kad su igraci utrenirani i razigrani do maksimima.

U izjavama raznih EL, EK i NBA igraca koje citam po Sportand-u i Eurohoops-u (npr. danasnja izjava Krisa Pola) to je glavna stvar koja je njima na pameti vezano za kosarku i mogucem nastavku ove sezone koji se u nekim takmicenjima jos razmatra (naravno da prvo pricaju o ljudima i zdravlju generalno, ovo samo izdvajam deo koji se na kosarku odnosi).

Ned Stark

1. Sezona je propala u svim segmentima,nema sile da se nastavi,što zbog sistema takmičenja,što zbog ugovora igrača,i bez treninga.
2. Biće isti učesnici kao i ove godine.
3. Crvena zvezda će igrati EL sledeće godine, ABA bez pobednika (jer ćemo mi biti taj tim iz ABA-e).

Ostali idioti neka se lože kako hoće,ispušiće kitu kao što puše već par godina.
Gde smo sve bili mi zbog nje,sta sve radili mi zbog tebe.

veljasinn

Цитат: Ned Stark  Апр 23, 2020, 18:27 поподнеOstali idioti neka se lože kako hoće,ispušiće kitu kao što puše već ŠEST godina.
To be continued :zvizduk:

Deda Stanoje

Znači EL se ipak igra,kao što je i očekivano. To nas mnogo i ne tangira već da mi vidimo na tom F4 Aba lige koji tim da skrpimo i da to uzmemo...

napster

Ne znam odakle ti to da se EL nastavlja kad nigde nije receno.

veljasinn

Nisu još ništa odlučili o nastavku Evrolige, već su izneli plan kako će izgledati EL ukoliko dođe do nastavka. Čeka se 24. maj za konačnu odluku.

Ja lično obožavam košarku i voleo bih da uzmemo sve na terenu ove sezone, a verujem da ćemo uspeti u tome, samo da na tim projektovanim pripremama koje će trajati tokom juna ne dođe do povreda igrača.

napster

Апр 23, 2020, 19:25 поподне #651 Last Edit: Апр 23, 2020, 19:27 поподне by napster
Ako bi se sezona nastavila niko ziv na planeti ne bi mogao da pretpostavi kako ce koja ekipa izgledati nakon 3 meseca pauze, bez treninga i sutiranja na kos. A i tu je faktor motivacije Amerikanaca, da li moze neko da garantuje da ce Panter ili Lorenzo Brown da dodju i ginu na terenu, rizikuju povrede zbog neke ABA lige, a ugovor im bukvalno istice kroz 10ak dana. Jos verovatno nijedan ni drugi nece biti u Zvezdi dogodine. Isto vazi i za strance kod drugih ekipa.

Meni je suludo da nakon tolike pauze ti das igracima 14 dana da se pripreme da biju odlucujuce bitke. Pogotovu bi se to odnosilo na nas jer bi opet imali katastrofalan raspored sa Evroligom i domacom ligom paralelno.

tokyo

Biće dobro da sledeća sezona startuje na vreme.I to će biti jako teško.Realno je da će se cela sezona 2020/21 igrati bez publike u celoj Evropi.Ako se uopšte bude i igralo.Sve je u magli,na šta će sve to da liči,to je sve jako neizvesno.Dok ne dođe vakcina,normalnog sporta teško da će biti.

Matuzalem88

Jordi Bertomeu svim silama želi nastaviti elitno europsko natjecanje kako ne bi propala velika svota od TV prava: "Svi igrači prije nastavka natjecanja morat će provesti dva tjedna u karanteni, a onda odraditi dva tjedna treninga", poručio je Euroligin gazda i dodao: "Oni igrači koji su napustili Europu nisu naša odgovornost jer smo svim klubovima savjetovali da ih ne puštaju, stoga će klubovi trebati igrati bez njih."

tokyo

Jordi podseća na šefa orkestra sa Titanika.Diriguje čovek i uživa u muzici,a ne vidi šta se dešava oko njega.On kao da je pao sa Marsa.Da zadržavaš Amere u ovom ludilu,a jasno je da od igre nema ništa.

Romaj

Цитат: tokyo  Апр 23, 2020, 20:06 поподнеJordi podseća na šefa orkestra sa Titanika.Diriguje čovek i uživa u muzici,a ne vidi šta se dešava oko njega.On kao da je pao sa Marsa.Da zadržavaš Amere u ovom ludilu,a jasno je da od igre nema ništa.

Lepo poređenje si napravio. Nema ništa od nastavka košarke. Fudbal se možda i odigra, mislim na LŠ i LE.

Green

Цитат: Matuzalem88  Апр 23, 2020, 19:53 поподнеJordi Bertomeu svim silama želi nastaviti elitno europsko natjecanje kako ne bi propala velika svota od TV prava: "Svi igrači prije nastavka natjecanja morat će provesti dva tjedna u karanteni, a onda odraditi dva tjedna treninga", poručio je Euroligin gazda i dodao: "Oni igrači koji su napustili Europu nisu naša odgovornost jer smo svim klubovima savjetovali da ih ne puštaju, stoga će klubovi trebati igrati bez njih."

Ako malo bolje promislimo ovo što je rekao, dolazimo do zaključka da ako se budu igrali el i ek, ne postoji način da partizan i zvezda koji tu učestvuju završe i aba ligu.

Računica je prosta. Evroliga kaže dve nedelje karantina i dve nedelje priprema pre početka el i ek. To znači da će mesec dana pre početka takmičenja, znači 4. juna svi igrači i stručni štabovi morati da budu tamo gde se završnica evro takmičenja odigrava. Samim tim, aba se ne može završiti zato što bi morala da se završi pre toga, a to je nemoguće...

Ukoliko el 24. maja objavi da se igra, moraće svi odmah da se upute tamo gde se igra, a s obzirom da aba liga "čeka odluku el" to znači da svakako neće početi pre toga.

Strale993

Pa sve I da bude kako on kaze, igrace uglavnom.domaci igraci a mi tu imamo.finu osnovu za razliku od ostalih, zamislite da uzmemo titulu :D

ДЕЛИЈЕ

Na SK1 kreće snimak meča između nas i Lokomotive iz TOP 16 faze.
Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

северна страна

Нема од наставка ЕЛ ни АБА лиге ништа. Само је потребно мало да се размисли.

БАТ је изнео неки став у вези уговора играча, тј важења. Наиме, многи играчи у европши су већ сада потписали уговоре са новим екипама, а ко зна колико ће њих то учинити у наредних пар недеља. Ако би се неко такмичење играло после 30.06. (као што ЕЛ планира) играч би морао да добије одобрење од тог новог клуба да игра за стари у том периоду. Зар ико нормалан мисли да ће и један једини играч добити такаво одобрење? 

А да се игра у другачијим саставима било које такмичење, то је потпуно нерегуларно.