• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Бивши кошаркаши и тренери

Започео северна страна, Дец 25, 2019, 20:09 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Baptista

Цитат: ДЕЛИЈЕ  Феб 26, 2021, 00:27 пре поднеDaba kaže da je tužba od pre tri nedelje. To je pre nego što ćemo uzeti Kup.
Nisam siguran da tuzbe tako funkcionisu...sta ce onda ako uzmemo Aba i Kls jos da zove Djordija da i to uracuna.

ДЕЛИЈЕ

Цитат: Baptista  Феб 26, 2021, 00:29 пре поднеNisam siguran da tuzbe tako funkcionisu...sta ce onda ako uzmemo Aba i Kls jos da zove Djordija da i to uracuna.
Ne znam, videćemo šta će biti. Mislim da je @daba opisao kako dobro sve šta je bilo u prethodnom periodu, a šta će biti dalje videćemo.
Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

Celtic

Цитат: Чика Џони  Феб 26, 2021, 00:29 пре поднеФинале купа Радивоја Кораћа је играно 14.02. (пре 11 дана) тако да тужба која у себи обухвата и бонус за куп није могла настати пре 21 дан или чак и више.
Иако се слажем са твојим уписом и даље мислим да је у питању неко новинарско претеривање на које смо се запалили превише. Заиста не разумем потез којим би Обрадовић зарад нешто бржег добијања пара затворио врата клуба дупетом. Паре из уговора би мз сигурно биле исплаћене, само вероватно на рате, а овим потезом је себи направио приличну мрљу у ЦВ-у.

Da ne ulazimo u neku pravnu polemiku jer pred sobom nemamo ugovor ali bonusi ne moraju da imaju veze sa tim da li je njegov naslednik osvojio trofej.
Možda je recimo SO tražio 300k godišnje a uprava mu ponudila 200k plus bonuse, sa klauzulom da mu bonusi svakako pripadaju u slučaju jednostranog raskida od strane kluba.
Svašta je moguće ugovoriti ali mi to ne znamo (za sad). I ne mora i verovatno i ne znači da je ugovor bio loš po klub, posebno ako se uzmu u obzir polazne pozicije pred pregovore. A da se podsetimo, one su bile takve da je SO imao dobar višegodišnji ugovor sa Monakom i da izvesno nije bio spreman da dođe u Zvezdu za mnogo manje pare.

СрбМКД

Јако разочаравајуће што се све овако завршило.

Јебига, терај даље. Саши све најбоље у наставку каријере.
Цитат: Хлад Малиганович  Авг 02, 2013, 23:07 поподне
Замисли сањаш... Прилази ти Мира Фурлан... и каже ти, са оним меканим акцентом: "Хочу у Меџеџе." И ти је ухватиш за руку, поведеш је... а онда се пробудиш, а испред тебе смрди Мима Караџић, седи на столици, и каже ти "још нисам пронашао жену свог живота!"

Е тако је мени са Звездом, како крене која нова сезона. Сањам неку перверзију, а пробудим се у НЕКУ перверзију. Сан и јава који се понављају.

mige84

Ne pamtim ga baš dok je u Zvezdi osvajao titule, bio sam mladji a i malo mi je puškaralo oko glave tih godina pa teško da se mogi sjećati, ok gledao sam neke snimke, ali nije to to jbg
E već taj mandat kad je došao kao pojačanje za Evroligu, pa se povrijedio, pa nam ga zakajlao odlaskom u PG, to pamtim i nikad mu zaboravio nisam...
Ok došao kao trener, što reče Daba, dočekan fino, legenda, zaboravili smo na taj mali gaf....formiras ekipu, doselekcija haos, raspad...odeš i umjesto da budeš laf, gospodin ti uradis ovo...
E pa kvazi treneru od srca ti želim da zavrsis kao trener kk Zvezda Ruma....

BishopGDX

Што би рекао један мој пријатељ:

"Ко образа нема, гузице се не стиди"

Klaus Fuks

Ja sam odmah ovde tvrdio da je Obradović loš čovek, jer samo loš čovek je mogao da onako ponižava Zvezdinu decu i da im ne pruži nikakvu priliku da igraju, a sam je bio Zvezdino dete i zahvaljujući velikom Laletu Lučiću koji je bio sve suprotno od njega je postao košarkaš.

Celtic

Цитат: Klaus Fuks  Феб 26, 2021, 06:45 пре поднеJa sam odmah ovde tvrdio da je Obradović loš čovek, jer samo loš čovek je mogao da onako ponižava Zvezdinu decu i da im ne pruži nikakvu priliku da igraju, a sam je bio Zvezdino dete i zahvaljujući velikom Laletu Lučiću koji je bio sve suprotno od njega je postao košarkaš.

Mislim da si sve promašio. Niti je ponižavao "našu decu" niti je postao igrač kod Lučića.
Nema potrebe praviti sad đavola od Obradovića, dovoljno je i ovo za kritiku.

zuba87

Jebiga Sale, nije ti ovo trebalo.. Bice mucno na prvom susretu sa publikom u pioniru..
Slazem se da mu treba isplatiti sve po ugovoru ali se to jednostavno ne radi ovako..

Nameless

Цитат: undefinedМарјановићеви Далас Маверикси поражени су на гостовању Филаделфија 76ерсима резултатом 111:97.

Даласу је тиме прекинута серија од две узастопне победе, а Марјановић је добио прилику у стартној петорци због одсуства Кристапса Порзонгиса.

Боби је прилику искористио да забележи седам поена, 12 скокова и једну блокаду, али је до поменутог кошгетерског учинка дошао са лоших 3/11 из игре.
Филаделфија је меч решила крајем првог полувремена, када је дошла до тада максималних +20. Далас је током треће четвртине успевао да направи неколико мини-серија, али недовољно да угрози предност ривала.

Марјановић је одиграо одличну одбрану над главним играчем 76ерса Џоелом Ембидом, који је до 23 поена и девет скокова дошао после 5/20 из игре.

По 15 поена имали су Сет Кари и Бен Симонс, док је 14 убацио Двајт Хауард.

Лука Дончић је био најефикаснији у пораженом саставу са 19 поена (6/13) и четири асистенције. Џош Ричардсон је имао 13, а Тим Хардавеј јуниор 12 поена.

Чика Џони

Цитат: Celtic  Феб 26, 2021, 00:53 пре поднеDa ne ulazimo u neku pravnu polemiku jer pred sobom nemamo ugovor ali bonusi ne moraju da imaju veze sa tim da li je njegov naslednik osvojio trofej.
Možda je recimo SO tražio 300k godišnje a uprava mu ponudila 200k plus bonuse, sa klauzulom da mu bonusi svakako pripadaju u slučaju jednostranog raskida od strane kluba.
Svašta je moguće ugovoriti ali mi to ne znamo (za sad). I ne mora i verovatno i ne znači da je ugovor bio loš po klub, posebno ako se uzmu u obzir polazne pozicije pred pregovore. A da se podsetimo, one su bile takve da je SO imao dobar višegodišnji ugovor sa Monakom i da izvesno nije bio spreman da dođe u Zvezdu za mnogo manje pare.
Тачно, ја не знам шта је писало Обадовићу у уговору, а оно што сам коментарисао је да је по мени направио веома лош потез што је пожурио да покрене тужбу. Што се пара тиче свакако би их добио, само је требао да покаже и дозу стрпљења и разумевања према клубу. На крају крајева сигуран сам да му егзистенција не зависи од датума исплате и да је само направио веома ружан епилог ове приче.

Celtic

Цитат: Чика Џони  Феб 26, 2021, 09:42 пре поднеТачно, ја не знам шта је писало Обадовићу у уговору, а оно што сам коментарисао је да је по мени направио веома лош потез што је пожурио да покрене тужбу. Што се пара тиче свакако би их добио, само је требао да покаже и дозу стрпљења и разумевања према клубу. На крају крајева сигуран сам да му егзистенција не зависи од датума исплате и да је само направио веома ружан епилог ове приче.

Slažemo se u potpunosti.

mad4red

Nakon svega ostaje zal sto se necemo vise sresti sa ekipama koje ce voditi u buducnosti da dobije pozdrav od navijaca koji prizeljkuje. Da cuje taj huk...
Njegov domet su EK ekipe, Zvezda mu je bila hajlajt karijere i prilika da nakon toliko godina vodi nekog evroligasa.
Popisao se ovom odlukom po svojoj celavoj glavi i brcicicma, po drugi put za 2 decenije. Sto se mene licno tice ovaj covek vise ne postoji.
Sramota je da ljudi koji dodju sa strane bolje i vise osecaju Zvezdu nego nasa "deca" i legende. Covic i Radonjic nisu bili nasi ali su ucinili mnogo vise za klub nego Obradovic i njemu slicni. Neka sedne na klupu Partizana i neka upotpuni moju sliku o njemu.
Sve najbolje u zivotu, karijera ce mu svakako biti prosecna.

Cajka

Ispali smo naivni i presli mu preko izdaje onomad. On se pokazao kao loš covek i to nije ispostvao nego nas je i drugi put zajebao.
Vidimo se nikad i cujemo još manje.
Zadovoljstvo je prisutno :D

lepi

Unutrasnji glas me nije prevario bez obzira na hajp kod njegovog dolaska, jednostavno, imam neki dar da procenim ljude na osnovu njihove price, pokreta, facijalne ekspresije itd..

Kod njega mi se nista nije svidjalo, pogotovo usiljenost o ljubavi prema klubu, Zvezdino dete bla bla truc truc ( Recimo DR nikad nije potencirao ljubav prema klubu, iako znamo sta nam je sve doneo )

Malo ga se secam iz Zvezde u prvom mandatu, vise iz reprezentacije u periodu 1995 - 2001 i bio je vrhunski kosarkas. pogotovo defanzivac, ali kao i svima zgadio mi se bas u tom periodu zbog odlaska kod siptara posle svega sto je klub uradio za njega.

Odigrao je samo jednu utakmicu u drugom mandatu i to prijateljsku ako se secam protiv verovali ili ne Severne Koreje u Pioniru i odatle samo ona jedna njegova slika iz tog mandata.

Ako moze Daba da potvrdi za tu utakmicu i da izbaci statistiku.

VladoPD

Феб 26, 2021, 12:49 поподне #2455 Last Edit: Феб 26, 2021, 12:56 поподне by VladoPD
Mislim da je kod Saše proradila malo sujeta, kada je video kako je sve "profunkcionisalo" otkako je otišao i kako Dejan Radonjić krenuo da čisti "smeće" po svlačionici i zateže ovaj tim za ono što nam predstoji. O tome mi i govori ono na twitteru gde se retko oglašava ali se oglasio kako ga Loyd "hvali" i zahvaljuje mu se, i kako takvog igrača više dovesti nećemo,to sad tek iz ove perspektive ima to dobro smisla...
Dobio je odrešene ruke, dobio je što niko u Zvezdi nikada nije, imao je ljubav navijača, fino smo se i na kraju razišli i ako sada kada on sebi za pravo da da tuži klub, dajem i ja sebi za pravo da kažem da je vodio klub kao pravi šarlatan i pijani šejik!
Da se ne ljubimo...Onakvog aplauza u Pioniru više dobiti nećeš, a neke stvari se ne kupuju novcem.
Sjedi sa svojim stranim advokatima i gledaj kako da izmuzeš i zadnji dinar, pa onda okreni priču protiv Čovića kako je on kriv i kako on tebi neće ostajati dužan. Ali obraz, ljudskost i karakter je kod našeg naroda u kakvom god rasulu bili bio na prvom mestu.
Jao, Srbijo. Sva će ti poštena djeca izginuti, a kad nastupi mir, samo će lopovi zemljom da gaze.
-Dobrica Cosic

ognja

Цитат: VladoPD  Феб 26, 2021, 12:49 поподнеOnakvog aplauza u Pioniru više dobiti nećeš, a neke stvari se ne kupuju novcem.

Jebiga, ni meni nije malo jasno zasto je sve ovako ispalo, sad vec ima prilicno verodostojnih svedocenja da zaista jeste tuzio i to odavno i da zaista trazi to sto trazi.

Samo sam malo zbunjen jer sam uveren da je sve ovo moglo dosta prijateljskije da se resi, bez prljavog vesa.

No dobro...i ovo ce se resiti a Sasa je sebi uskratio mogucnost da ponovo bude trener Zvezde i to na najgluplji moguci nacin.
NAKURAC, NAKURAC, PARTIZANE NAKURAC!!!

Hašek

Феб 26, 2021, 13:00 поподне #2457 Last Edit: Феб 26, 2021, 13:19 поподне by Hašek
Цитат: ognja  Феб 26, 2021, 12:52 поподнеJebiga, ni meni nije malo jasno zasto je sve ovako ispalo, sad vec ima prilicno verodostojnih svedocenja da zaista jeste tuzio i to odavno i da zaista trazi to sto trazi.

Samo sam malo zbunjen jer sam uveren da je sve ovo moglo dosta prijateljskije da se resi, bez prljavog vesa.

No dobro...i ovo ce se resiti a Sasa je sebi uskratio mogucnost da ponovo bude trener Zvezde i to na najgluplji moguci nacin.
Nije to do toga sto je sebi uskratio da bude nas trener, ima klubova po svetu gde moze da radi, vec sto ce ga narod popljuvati i izvizdati prvom prilikom kada budemo igrali protiv njega. Ne treba mu veca zivotna sramota od toga.

ognja

Nece se taj ni vracati u Srbiju vise.

Iskreno mislim da ne treba niko da ga vredja. Uradio je to sto je uradio, dobice ono na sta ima prava po ugovoru ako on nije raskinut. Ali je sa ljudske strane ovaj potez skroz nerazumljiv.
NAKURAC, NAKURAC, PARTIZANE NAKURAC!!!

balja

Ma kako bre ljudi ne razumete. Znate li šta znači dobiti otkaz u pola sezone i to čoveka koji je umišljen i zaljubljen u sebe.
Iskren da budem i u euforiji kada je čovek postavljen za trenera Zvezde meni je stalno bila slika njega i Trifunovića na tribinama neke utakmice koju smo nedavno igrali.
Pitao sam se šta je razlog da Trifunović pošalje sina preko brda i došao do zaključka da ti ljudi misle da je dolaskom Čovića inače najbolji dan koji se mogao desiti klubu potonule su njihove nade da će vladati klubom-
Zaboravljate da je Radović gde je mogao saplitao klub. Preko brda je i Tarlaćev sin, Tomašević inače deklarisani doživotni Zvezdaš i svi ovi ljudi su u vrzinom kolu sa Danilovićem i sektom.
Meni je krivo recimo što se Milan Gurović povukao iz krugova bliskih klubu jer je čovek iskreni navijač.
Ovi što su mislili da će uzimati stalno od kluba po svaku cenu i što im je svejedno u kom je on stanju muzeći ga stalno a tu je normalno i SO koji je odsedeo sezonu pre odlaska u Podgoricu, odbolovao na račun kluba ima obraza da tuži klub koji mu je dao šansu zivota.
Podsetiću klub nikada dosad nije potrošio toliko para na dovodjenje igrača. Pripreme na Kopaoniku pa sve i svašta a pojavljivanje na terenu uz psovke i krajnje nekulturno i nekontrolisano ponašanje čoveka koji se predstavlja kao legenda kluba. Čoveka kome su se svi u klubu a i navijači klanjali dajući mu bezrezervnu podršku pa doselekcija igrača koje je on selektirao. Klub je potrošio mnogo para a igra nikad gora.
Da li je pomenuti pomislio da je njegovo pravo da se čeka kraj sezone sa rizikom koji je on stvorio selekcijom i igrom na terenu.
E istog trenutka kada je sujeta povredjena kada su domaći igrači pojačani Lojdom krenuli da igraju kako treba i za to je zaslužan DR glavom i bradom odmah se savija tabak.
Da li to radi dobar čovek ne to radi onaj ko je zavidan i beskrupulozan. Čoveče dobio si šansu koja se jednom pruža u životu i ti si je upropastio i krivi ti drugi. Šta je klub mesto za lečenje sujete ili ozbiljna ustanova koja polaže račune pred armijom navijača ali i pred samim sobom.
Nije me iznenadila reakcija iskreno jer takvi ljudi tako to rade.
Samo ako je razlog pravdanje u košarkaškoj javnosti za otkaz e to će imati ozbiljne posledice jer su ovi ukapirali o kakvom se čoveku radi. Retko će ko rizikovati da takvog trenera dovede i okaći sebi o vrat.
Bumerang priča.