• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Криптовалуте

Започео ЦЗВ, Феб 20, 2021, 19:34 поподне

« претходна тема - следећа тема »

VladoPD

Samo da podignem temu i da se javi neko da menjamo iskustva sa Helium majnerima  :lovac:
"Jao, Srbijo. Sva će ti poštena djeca izginuti, a kad nastupi mir, samo će lopovi zemljom da gaze."

СрбМКД

Кад се већ тема активирала да ја овако потпуно неук што се тиче целог овог крипто-света да нешто питам.

Која је фора са овим NFT лудилом? Читао сам нешто на ту тему, ал' и даље не могу да до краја скапирам читав фазон па ако се неко разуме или још боље, ако неко тргује са тим токенима, да ми објасни у чему је фора.
Цитат: Хлад Малиганович  Авг 02, 2013, 23:07 поподне
Замисли сањаш... Прилази ти Мира Фурлан... и каже ти, са оним меканим акцентом: "Хочу у Меџеџе." И ти је ухватиш за руку, поведеш је... а онда се пробудиш, а испред тебе смрди Мима Караџић, седи на столици, и каже ти "још нисам пронашао жену свог живота!"

Е тако је мени са Звездом, како крене која нова сезона. Сањам неку перверзију, а пробудим се у НЕКУ перверзију. Сан и јава који се понављају.

Crveni General

Цитат: VladoPD  Нов 09, 2021, 14:59 поподнеSamo da podignem temu i da se javi neko da menjamo iskustva sa Helium majnerima  :lovac:

ja sam hteo da kupim to ali digo ruke kad sam video koliko su skocile cene i koliko se dugo ceka da stigne to cudo  :taz:
Cz junki

Crveni General

Цитат: СрбМКД  Нов 09, 2021, 22:28 поподнеКад се већ тема активирала да ја овако потпуно неук што се тиче целог овог крипто-света да нешто питам.

Која је фора са овим NFT лудилом? Читао сам нешто на ту тему, ал' и даље не могу да до краја скапирам читав фазон па ако се неко разуме или још боље, ако неко тргује са тим токенима, да ми објасни у чему је фора.
to ludilo krenulo pre nekih godinu dana.Nisam kupio ni jedan posto to je svet sam za sebe,ali sam dobio nekih 20tak za dz preko ENJ waleta.Enja ti sad nekih 3$.tako te neke NFT su vrednost .0001 enj
Neki likovi fazon omdah te iste postave na njihov sajt za 100 enj,pa ako se neko upeca,upeca se :p

ali vidi ovo cudo ste se desilo pre neko vreme
https://www.mixtapemadness.com/blog/news/handwritten-test-nft-sold-for-270000

Ali krenula isto OGROMNA trka oko metaversa
Tu ce tek neke Nft da jos vise pupmaju.nike najavila svoju prvu virtualnu radnju,tako ako budes bio naprimer korisnik metaversa "kad proradi" moze kupis svoje omiljene patike lupam airforce 1,air max itd

Najava isto da sledeci windows da ima kripto novcanik u sebi,isto tako da i playstation i svi ti konzoli,sto znaci i od igrica ces moci nesto da zaradjujes

to su neke novosti stare/nove
Ali skoro sve glavne valute prsle ath bas danas,ima mnogo novih igraca isto.da ne pricamo sta svi ovi kucici uradili

inace ljudi sta se kupuje ili prodaje ovih dana :D
Cz junki

гнд

По мени, нфт као чиста трговина уметничким делима је добра идеја али се сад нагомилали људи који покушавају да обрну доста пара, нудећи дела људима који покушавају да оперу исте. Излети по неки пример где је продао обичну јпг слику за милионе, али обично то стоји без иједне понуде на opensea, davinci итд, зависно на којој мрежи покушавају да уваљају.
Нфт у игрицама баш може да заживи, зато и гејминг токени лудују у последње време. Доста се јавило play to earn игрица који увек имају неку најаву нфт пројекта у будућности. Рецимо, једна од озбиљнијих ствари која излази је illuvium, до сада су биле доста досадне игрице без много приче са обећањима да ће бити промена и да ће људи моћи доста да зараде.

Ја и даље верујем у матик, ту ми је највећи део портфолија, седи и чека, не сумњам да ће одрадити своје. Плус стејкује се са стране 10% годишње без закључавања токена што је океј.
Следећи је harmony, одличан пројекат већ је доста узлетео али има добрих најава, чекам рецимо новчаник са 20% враћања, цела њихова роадмапа изгледа болесно у наредним месецима. Има и пар игрица на хармони мрежи које су ако ништа друго занимљиве, може се шта зарадити ко је расположен. Нпр Crypto Royale
И на крају држим slrs на Солана мрежи, до скоро ми је био у liquidity pool-u, лепа нека зарада, сада гледам да ли га убацити у стејкинг, пре неки дан су покренули то на свом сајту.

Полако размишљам на којој позицији држати све ово како би се ускоро полако извлачило, зато ми је закључавање у стејкингу сада доста ризично.

Како ви стојите?

Steef

Ista stvar što se tiče stejkinga, gledam da mi krajem meseca sve bude otključano jer ću verovatno u decembru da vadim, ako me pre toga ne sjebe neki ozbiljan drop.
Od valuta tu su dot, rune, hnt, link (koga čekam da da znake života) i ada kurva stara.
U nama i dalje..........

гнд

Мени се све чини да ће се ово пребацити на 2022, да ће тад кренути извлачење.
Ценим на три различите мењачнице три ова новчића и лаган степенаст излазак.

Гио

Цитат: Steef  Нов 10, 2021, 09:34 пре поднеIsta stvar što se tiče stejkinga, gledam da mi krajem meseca sve bude otključano jer ću verovatno u decembru da vadim, ako me pre toga ne sjebe neki ozbiljan drop.
Od valuta tu su dot, rune, hnt, link (koga čekam da da znake života) i ada kurva stara.
Година прође али ада се не помери са 2$ никада. Мада се сад и повратила колико толико у односу на претходних неколико недеља. Али довољно верујем у њу да сачекам још неко време тај дуго чекани скок.

Да ли је неко ухватио LRC на време? Нереалан скок за пар дана.
до краја Звезди верни

Baneu

Jel ima neko litecoin, i ako ima na cemu tj gde ga cuva?
🔴 ⚪

Crveni General

Mnogo bi voleo da je ova tema aktivna svaki dan...pa cekam neko vreme da bi je vratio iz mrtvih :D

Za pocetka,bas zanimljivo kako se BTC trenutno drzi na zadnji ATH(oko 57k)

Eh sad od  vesti
Crypto.com tj CRO kupilo ime legendarno ime Staples Centra,oni su sad zauzimaju 16 mesto na cmc listi,tj menjacnica valuta broj dva,tako kripto ulazi nekim na mala vrata ili mozda ne velika posto kapiram da posle nekog vremena tamo ce moci sve da se kupuje uz kripto spec CRO
https://www.nytimes.com/2021/11/18/technology/crypto-staples-center-la.html

Chiliz (CHZ)
nemam zvanican link ali suska se da ce uci bas u ostale sportove i praviti njihove fan token+otoviti office u NY.Za sa su radi samo fudbal po svetu,sto se mene tice shit tokeni ali na Launchpool/Launchpad na binance ako imate BNB moze da se neka sica zaradi.
Eh sad prica da ce uci u nba,nfl...tako i tu ce kripto biti za navijace.Ameri ce garant pupmati tu spiku spec na njihove omiljenim timovima za koje navijaju

ps ko zeli kladzu da ce kad tad CHZ staviti i nasu ZVEZDU :D

Ne znam ko je od vas usao na POKLADOT parachain,ali izgleda da je ACALA pobedila.I vasa DOT ce biti zakljucan na dve godine uz taj proces.Sta se tu dobija,nisam najbolje razumeo
Usao sam sa jednom prvo sa namerom da omasim posto je bilo 11 projekta na binance,cisto da dobijem bonus reward prvih 7 dana :D tako usao na clover finance
i onda sam bio fazon,ma ae i da pobedim ba sta bude bude,valjda neko ludilo posle 2 godine,i usao na moonbeam.
taj ce valjda biti 2-3 mesto

Inace zadnjih 3-4 dana je bio pad,oko 10-13 posto,ali samo su se metavarse valute drzale?
https://coinmarketcap.com/view/metaverse/

Cz junki

Crveni General

Цитат: гнд  Нов 10, 2021, 05:57 пре поднеПо мени, нфт као чиста трговина уметничким делима је добра идеја али се сад нагомилали људи који покушавају да обрну доста пара, нудећи дела људима који покушавају да оперу исте. Излети по неки пример где је продао обичну јпг слику за милионе, али обично то стоји без иједне понуде на opensea, davinci итд, зависно на којој мрежи покушавају да уваљају.
Нфт у игрицама баш може да заживи, зато и гејминг токени лудују у последње време. Доста се јавило play to earn игрица који увек имају неку најаву нфт пројекта у будућности. Рецимо, једна од озбиљнијих ствари која излази је illuvium, до сада су биле доста досадне игрице без много приче са обећањима да ће бити промена и да ће људи моћи доста да зараде.

Ја и даље верујем у матик, ту ми је највећи део портфолија, седи и чека, не сумњам да ће одрадити своје. Плус стејкује се са стране 10% годишње без закључавања токена што је океј.
Следећи је harmony, одличан пројекат већ је доста узлетео али има добрих најава, чекам рецимо новчаник са 20% враћања, цела њихова роадмапа изгледа болесно у наредним месецима. Има и пар игрица на хармони мрежи које су ако ништа друго занимљиве, може се шта зарадити ко је расположен. Нпр Crypto Royale
И на крају држим slrs на Солана мрежи, до скоро ми је био у liquidity pool-u, лепа нека зарада, сада гледам да ли га убацити у стејкинг, пре неки дан су покренули то на свом сајту.

Полако размишљам на којој позицији држати све ово како би се ускоро полако извлачило, зато ми је закључавање у стејкингу сада доста ризично.

Како ви стојите?

NFT su bas zanimljivi,spec oko mete ubuduce,video sam stvarno neke nevidjene radove,ali ne kapiram neke shit ili dikstick koje kostaju po 10bnb

dobar ti je matic i harmony,za matic pricaju ocekuje se 10$,harmoney moze na 1$ opusteno,imam ih isto,kao hot,slagacu te ako je to slicna ekipa

kazes slrs?nikad cuo,koji mu je tik ili oznaka?

Inace sve mi na stakeing,ja sam hlder tj kolekcionar sto bi moj tata reko u cuvam za penziju sem ako btc ne ode na milion sutra :p
Cz junki

Crveni General

Нов 21, 2021, 03:56 пре подне #171 Last Edit: Нов 21, 2021, 04:10 пре подне by Crveni General
Цитат: Гио  Нов 10, 2021, 19:38 поподнеГодина прође али ада се не помери са 2$ никада. Мада се сад и повратила колико толико у односу на претходних неколико недеља. Али довољно верујем у њу да сачекам још неко време тај дуго чекани скок.

Да ли је неко ухватио LRC на време? Нереалан скок за пар дана.

charls bese?covek iza ada? :p
4 goidne prica oko neceg i nista da ne izadje?lol
imam sicu neku tipa 50 ada
Ali moja stara ljubav je bila tron,znaci kopija eth,tranzakacije skoro dz,KAO to je bila ETH killer i prc
Tron ima jos uvek vecu use case od ade ali tron gazda je mentol put ko god ti padne na pamet

ps
volim da nadjem projekte koje su ispod nule
znaci
.01
.001
.0001
itd
da udjem tipa 10 dolara,tad mozda dobijem neceg 10 tokena ili 100000
pa sta bude bude
to ti dodje kao tiket na teki ali na ko zna koliko,mozda dobijes za mesec,mozda 1-5 dina
i ako padne,docice medved i mozda vratis taj smesan minus od 10$

lrc izgleda da ce biti dobar,eto jos jednog menjacnica valute inace a u njih najvise verujem
Cz junki

гнд

Цитат: Crveni General  Нов 21, 2021, 03:45 пре поднеkazes slrs?nikad cuo,koji mu je tik ili oznaka?

https://solrise.finance/
https://ftx.com/trade/SLRS/USD

Ово је slrs, видећеш доле да су наши људи претежно у питању, они су креатори и solflare новчаника на солани.

ЦЗВ

Солану вреди испратити на дуже стазе.

гнд

https://paw.digital/

На први, а и на други поглед, овај њихов "Proof-Of-Growth Reward Model" је само фенси назив за пирамидалну шему, и на нешто што личи на стари добри Pi-Network.
Е сад, њихов бели папир на сајту је онако више сликовница, чак се и сами позивају на то да су и већа срања успевала везана за животиње, па ај као што не би и ми.

Новчаник и сајт изгледају сасвим океј, све је релативно ново, и у овом тренутку без било какве вредности. Још нисам пробао да вршим трансакције, занима ме како ће све то радити.
Ради на nano мрежи, чак и дистрибуција изгледа слично. За сада она иде преко твитера, позивањем.
Ако је неко расположен да проба, нека ми се јави приватном, па ето ко зна, можда буде довољно за неко пиво суботом.