• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Звезда у АБА лиги 2019/2020

Започео северна страна, Дец 25, 2019, 20:10 поподне

« претходна тема - следећа тема »

borca

Naravno da ne moze da bude regularno posto ce timovi biti promenjeni dosta i fakticki ce to biti nove ekipe za sezonu 20-21, a ne one koje su igrale veci deo sezone 19-20. Uz to se pominju i neke skracene verzije zavrsetka sezona u sportovima gde plej-of serije na 2 ili uglavnom 3 pobede resavaju pitanja pobednika serija i konacnih osvajaca titula.

Uz to ja mislim da ne postoji profesionalni kosarkas na svetu koji je imao ovoliko dugu pauzu od kosarke (naravno regularnu pauzu ne govorim o povredama) pri cemu vecina ne moze ni da trenira kako u teretani tako i sa loptom sto dobar deo njih radi i tokom letnjih pauza izmedju sezona u normalnim okolnostima.

Da je pameti trebalo bi da se ucine svi napori da dodjemo u poziciju da sezona 20-21 moze normalno da pocne sto bi znacilo da se ova situacija sa virusom prevazidje do kraja umesto sto je nekima u glavi samo koliko ce para od TV prava i prenosa izgubiti ako ostanu bez utakmica do Oktobra/Novembra 2020.

napster

Da se ne ponavljam, ali nikako mi nije jasno kako ocekuju od timova kojima budzet direktno zavisi od Evrolige da prave rostere za narednu sezonu i dovode igrace, ukoliko ni sami ne znaju koje ce takmicenje igrati naredne sezone? Apropo ove price o nastavku ubrzane sezone na jesen.

Ako misle da nastavljaju Jula, preko leta, onda ide drugo pitanje. S kojim timovima ocekuju da ekipe nastupe, kad ugovori igraca koji isticu ove godine, isticu Juna meseca? Kako mi prvi da igramo Jula bilo koje takmicenje kad nas napuste Lorenzo, Beron, Panter i ne znam ni ja ko sve kome istice ugovor Juna.
... А кад срце стане на њему нек пише, жалим што те нисам волео још више!

Gidzi

Moje misljenje je da ce se ponistiti sva ovogodisnja takmicenja. Dakle, EL, EK i ABA. Postavlja se pitanje ko ce igrati EL i EK sledece sezone, ali mi je tu najrealnija opcija da ta takmicenja igraju isti timovi koji su to cinili i ove godine i to bez publike.

rille83

Ma EL tj Djordi alavi mnogo unose pomernju odnosno odugovlace krajnji epilog. Ali ne moze ni on u nedogled, ubrzo ce morati da proglasi kraj sezone jer ovako se ne moze i klubovi ne mogu da cekaju na tu njegovu odluku neznajuci sta da rade sa trenutnim igracima. I sigurno da ni igracima niti klubovima nece odgovarati da se posle toliko vremena sastaju,vracaju u formu zarad toga da odigraju par utakmica.

Zato kad EL proglasi sezonu gotovom i donese jedinu logicnu odluku a to je da se ovo sve sece kako bi se klubovi mogli organizovati za sledecu sezonu e onda ce i sva ostala takmicenja tj loge da urade isto i to je to.
Моја странка је
Звезда, а зна се колико има
чланова. Више од половине
Србије, па дијаспора.
Viktor Jelenic - covek koji place samo kada je srecan a plakao je jedino u svojoj Zvezdi!

zoran novak

Kad je Djordi u pitanju nista ali apsolutno nista ne sme da nas iznenadi. Razne SF kombinacije su moguce. Moze da se desi da ponisti sezonu i da bukvalno sam odredi ucesnike za sledecu.  A ono sto neko rece iznad, kako da se planiraju rosteri kada ne znas koje takmicenje igras. Pa on takve klubove ni ne zeli u EL...

zvezdass

I posle toliko godina nikako da shvatite da odluke donose klubovi, a ne Djordi.
Djordi, sindikat trenera i igraca daju predloge, a klubovi donose odluke.

zoran novak

Цитат: zvezdass  Апр 15, 2020, 00:41 пре поднеI posle toliko godina nikako da shvatite da odluke donose klubovi, a ne Djordi.
Djordi, sindikat trenera i igraca daju predloge, a klubovi donose odluke.
Znaci klubovi su izglasali da Asvel dobije licencu i da se format ovako nakaradno promeni. I da se Abi ukine stalno mesto. Alal vera klubovima.

zvezdass

Цитат: zoran novak  Апр 15, 2020, 00:49 пре поднеZnaci klubovi su izglasali da Asvel dobije licencu i da se format ovako nakaradno promeni. I da se Abi ukine stalno mesto. Alal vera klubovima.
Naravno da su klubovi izglasali. Ne znam sta ti je toliko cudno? Nema vise licenci, vec se potpisuju ugovori sa ligom. ABA liga nije imala stalno mesto, vec ugovor na 3 god zakljucen sa EL koji je istekao. Trogodisnji ugovori sa ligama su pretvoreni u WC odlukom klubova. Verovatno ne zadugo, jer ce WC u skorije vreme biti zamenjene ugovorima koji ce se ponuditi odredjenim klubovima.

Na skupstini klubova se izglasaju smernice na osnovu kojih se Djordi rukovodi. On predlaze, a klubovi sa visegodisnjim ugovorima uglavnom usvajaju predloge. Mogu i treneri da predlazu, kao sto je Obradovic predlozio Kkp za WC.
Ali je vazno napomenui da klubovi odlucuju!

Francuska je veoma bitno trziste, ekonomski naravno, i liga kao sto je EL zeli da ima klub iz FR. Za pocetak Asvel je dobio ugovor na 3 god kao i Bajern, pa ako zadovolje kriterijume verovatno ce potpisati  visegodisnje ugovore.

Mozda je tebi sistem nakaradan, ali klubovima nije jer mnogo vise para prihoduju od tv prava, ulaznica, sponzora, marketinga u sistemu u kojem se igra mnogo vise utakmica. I nama su prihodi veci u ovom sistemu nego u ranijem.
EL ide ka zatvaranju lige kao sto je NBA i za par god bice samo klubovi sa ugovorima.
Klubovi sa ovih prostora nisu zadovoljili finansijske uslove dugorocne stabilnosti EL i verovatno nijedan klub nece potpisati ugovor.
Sto ne mora da znaci da se nece promeniti.
Moze nama da se svidja ili ne, ali je tako, kako je!

zoran novak

Цитат: zvezdass  Апр 15, 2020, 11:47 пре поднеNaravno da su klubovi izglasali. Ne znam sta ti je toliko cudno? Nema vise licenci, vec se potpisuju ugovori sa ligom. ABA liga nije imala stalno mesto, vec ugovor na 3 god zakljucen sa EL koji je istekao. Trogodisnji ugovori sa ligama su pretvoreni u WC odlukom klubova. Verovatno ne zadugo, jer ce WC u skorije vreme biti zamenjene ugovorima koji ce se ponuditi odredjenim klubovima.

Na skupstini klubova se izglasaju smernice na osnovu kojih se Djordi rukovodi. On predlaze, a klubovi sa visegodisnjim ugovorima uglavnom usvajaju predloge. Mogu i treneri da predlazu, kao sto je Obradovic predlozio Kkp za WC.
Ali je vazno napomenui da klubovi odlucuju!

Francuska je veoma bitno trziste, ekonomski naravno, i liga kao sto je EL zeli da ima klub iz FR. Za pocetak Asvel je dobio ugovor na 3 god kao i Bajern, pa ako zadovolje kriterijume verovatno ce potpisati  visegodisnje ugovore.

Mozda je tebi sistem nakaradan, ali klubovima nije jer mnogo vise para prihoduju od tv prava, ulaznica, sponzora, marketinga u sistemu u kojem se igra mnogo vise utakmica. I nama su prihodi veci u ovom sistemu nego u ranijem.
EL ide ka zatvaranju lige kao sto je NBA i za par god bice samo klubovi sa ugovorima.
Klubovi sa ovih prostora nisu zadovoljili finansijske uslove dugorocne stabilnosti EL i verovatno nijedan klub nece potpisati ugovor.
Sto ne mora da znaci da se nece promeniti.
Moze nama da se svidja ili ne, ali je tako, kako je!
Ja mogu da razumem da EL ne odgovara klub iz Abe zbog mnogo toga,mogu da razumem i da im je potrebna odredjena zemlja i trziste i to je ok. Ali ne mogu da razumem sta znaci npr Feneru da li igra Asvel ili Zvezda.

00 Деки

Не значи Фенеру, него ваљда лиги. Маркетинг, тв права.
Јебига Француска и Србија, не може да се мери.
Зато и хоће да убаце Париз, Лондон и тако те велике градове.

Reflektor

...a London i Pariz ce mnogo teze moci da pomrse racune gigantima. Jasno kao dan.

zoran novak

Цитат: 00 Деки  Апр 15, 2020, 12:11 поподнеНе значи Фенеру, него ваљда лиги. Маркетинг, тв права.
Јебига Француска и Србија, не може да се мери.
Зато и хоће да убаце Париз, Лондон и тако те велике градове.
Naravno. Postavio sam pitanje zato sto covek kaze da Djordi jadan nista ne odlucuje nego da se za sve pitaju klubovi.

zvezdass

Апр 15, 2020, 12:24 поподне #1252 Last Edit: Апр 15, 2020, 12:32 поподне by zvezdass
Цитат: zoran novak  Апр 15, 2020, 12:15 поподнеNaravno. Postavio sam pitanje zato sto covek kaze da Djordi jadan nista ne odlucuje nego da se za sve pitaju klubovi.
Ja nisam nigde napisao da on nista ne odlucuje, ali da o vaznijim pitanjima kao sto je ucesce klubova u EL, finansijski izvestaji itd, odlucuju klubovi. I za nastavak EL ili prekid takmicenja ne odlucuje Djordi, vec klubovi.
Zamisli da se o svakoj sitnici odrzava skupstina klubova na sta bi to licilo.

Stanis

Ali to guranje Londona, mislim dokle više. Nije im malo što su ljude molili sa ulice da dodju da gledaju final 4.

Tamo nikog to je zanima, niti će za 100 života

Gospodin covek

Ako sam dobro razumeo VTB i italijanska liga su poništene? Iako su Himki i Virtus imali veliku prednost na tabeli. Ne smemo dozvoliti da u ABA bude drugačije. I hrvati i slovenci su poništili svoje lige, bilo bi krajnje licemerno da glasaju drugačije ovde.

Шапчанин

Шарпланинац83

Ја се искрено надам да наши у клубу имају спремне одређене кораке кад се заврши ванредно стање. Најпре мислим на конкретно наведене изјаве у време ванредног стања у којима "ови" траже да им се поклони титула, дакле датум, ко је дао изјаву, шта је изјавио. С тим у вези и данашња лимарева изјава у вези АБА лиге. Одједном "господа" каже да хоће да се сезона заврши на паркету, а онда перфидно наводи да уколико се то не деси до одређеног датума они хоће да се призна тренутно стање. Затим "господа" нуди да се лига прошири,да нико не испадне из лиге, баш широко са њихове стране, ипак је лига њихова па им се може. То је исти лимар који је после 2 или 3 дана од прекида лиге тражио да им се поклони титула. Неће моћи! Ја молим све у клубу да то никако не дозволе! Надам се да сам добро протумачио изјаву, два пута сам читао, а уколико неко упућенији може да каже нешто више на ову тему ја бих био захвалан. Свако добро!

Jenkins

Јебем ли га, с обзиром да наши најављују попуштање мера, а у околним државама је по бројкама још и боља ситуација него код нас, онда ипак се може очекивати да се ова сезона и заврши на паркету некако, без публике наравно.

Green

Апр 21, 2020, 16:39 поподне #1258 Last Edit: Апр 21, 2020, 16:42 поподне by Green
Цитат: Jenkins  Апр 21, 2020, 16:22 поподнеЈебем ли га, с обзиром да наши најављују попуштање мера, а у околним државама је по бројкама још и боља ситуација него код нас, онда ипак се може очекивати да се ова сезона и заврши на паркету некако, без публике наравно.

Postojaće uslovi da se igra košarka, to deluje izvesno, ali nastavak aba lige zahteva mnogo više od toga. Pre svega zbog stranaca koji su napustili Srbiju i pitanje je kada će moći da se vrate (amerikanci) a onda i zbog karantina od 14 ili 28 dana onda kada se vrate.

Druga tema je upravo i izjava Ostojina koji je rekao da je jedini način za nastavak sezone koji oni vide kao regularan i koji bi prihvatili to da se igra u istom formatu kao što je predviđeno i uz prisustvo publike. Nemojte da budemo naivni, ovo njihovo saopštenje i predlog su izdali samo kako bi imali alibi za traženje titule za zelenim stolom. Traže nemoguće (prisustvo publike) i nakon što bude rečeno da je to nemoguće, oni će reći kako su dali predlog i žele na terenu, al eto nije moguće da se to izvede, tako da je red da im se dodeli titula. Velika su to govna.

Meni se lično sve više čini da Đordi apsolutno neće uzimati u razmatranje to ko je osvojio titulu ako se to ne desi na terenu, kao i da neće automatski birati nas za el ukoliko se aba poništi. Jednostavno će iskoristiti situaciju da zaobiđe datu reč (da prioritet u dobijanju vajld karda ima šampion aba) i upitiće poziv onom klubu koji mu najviše odgovara u el u narednoj sezoni. Drugim rečima, izabraće finansijski i organizaciono stabilniji klub.

Tako da, ja se nadam da Nebojša radi na učešću u el dogodine tako što lobira kod Đordija i kulira ovu aba papazjaniju.

ДЕЛИЈЕ

Ako neko zna šta treba da radi u ovakvim situacijama,to je onda Čović.Evrokiga,barem po meni teško da može da se nastavi.
Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...