• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Историја КК Црвена звезда

Започео северна страна, Дец 25, 2019, 20:17 поподне

« претходна тема - следећа тема »

daba

Цитат: nesabolt  Апр 12, 2021, 11:48 пре поднеИма ту и још неких ствари, на пример Борислав Ћурчић је био апсолутни лидер те прве трофејне генерације по броју поена, имао је неке изузетне просеке за то време кад се кошарка развијала, после је отишао у Италију и када се вратио за две године отишао је у Партизан и тамо дуго играо до краја каријере, после био и њихов тренер, од тада су га код нас отписали у било каквим помену значајног играча, што је вероватно цена коју је платио за тај прелазак код њих, због чега је и у старости жалио што су га сви заборавили па и ови из Партизана и репрезентације где је такође био једно време најбољи стрелац на великим такмичењима 50-их година. И онда долазимо до тога да Моки многи опраштају те преласке и сврставају га у легенде клуба, што по ономе што је пружао на терену свакако и јесте, али онда треба бити доследан у свему и према свима имати исте аршине, на пример тако имамо један пример из оног албума за сличице фудбалера Звезде од пре пет година где је изостављен Милко Ђуровски (ни ја га не бих ставио да се разумемо), али гле чуда у албуму је Рудински који је после низа голова, мечева и титула прешао у Партизан почетком 60-их и после са њима освојио титулу, толико о доследности и познавању историје.

Ако гледамо по играчким квалитетима и учинку на терену, чак и без репрезентације, што тако и треба посматрати, јер клуб је на првом месту, онда је јасно да су међу најбољим играчима које смо икад имали Дуци, Цветковић, Мока, Капичић, Вучинић из те славне генерације, њих петорица се издвајају по поенима, броју сезона, трофејима, а и имали су доста наступа у репрезентацији, значи комплетни у свему, Гец сигурно из те прве генерације, уз Демшара, поменутог Ћурчића, Поповића, Калембера, Бјегојевића, затим феноменалних играча Сретена Драгојловића и Ратомира Вићентића, који су нажалост играли у то време осеке трофеја, слично као и касније Радивоје Живковић (који је мало и закачио ту трофејну генерацију), Жарко Копривица, Слободан Николић, Јанковић, који је издоминирао чак много више више у оне две сезоне почетком 90-их, Илић и Обрадовић нема дилеме, затим Топић, Ракочевић, Гуровић, Боби Марјановић, Милер и Берон, то би била нека екипа играча по мом укусу, ако би покушали да се не осврћемо на преласке Моке и Ћучића на другу страну брда. По мени сигурно Дуци број један, па Цветковић и Мока, али укуси су различити.

Тренери сигурно као најтрофејнији Поповић, Радоња, Братислав Ђорђевић, Лучић, коме заиста не знам шта је требало оно прелажење код њих крајем 90-их, Аца Николић као освајач једине евро титуле. Бора Станковић је ипак легенда ОКК Београда и касније као функционер, а и покупили су га из војног клуба после три године код нас, само треба раздвојити и рећи на овој страни су играчке легенде, а на овој тренерске.

Lale Lučić je bio trener kod njih i 80 tih godina.

nesabolt

Тако је, то сам заборавио да поменем, кратко се тамо задржао у оба наврата, а пре тога је био тренер њиховим кошаркашицама, а као играч је још наступао за нас дуже време. Све у свему људи су различити, играчи, тренери, много њих не доживљава све то тако емотивно као ми, већ гледају на то као на посао или чак као Мока ураде из ината према неким људима не обраћајући пажњу колико ће навијаче повредити оно што учине.

daba

u prvom mandatu je bio godinu i nesto
1985-86 i 1986-87 pa ga nasledio Vujosevic

Celtic

Lale Lučić je kao predsednik našeg KK, u najcrnje vreme, znao da ode na njihove EL mečeve, ustane na Dok palme njišu grane i raduje se pobedi KKP.
Divan čovek ali nije u vinklu kada je taj rivalitet u pitanju.

nesabolt

Кад смо код тренера, на сајту ОКК Београда у одељку за бивше играче пише да је Мута Николић био члан Звезде још 70-их, али није могао да рачуна да ће играти по повратку Моке из ЈНА, па је играо на двојну регистрацију за Јасеницу. Тако да је и он један од малобројних који су били у Звезди као играч и касније као тренер, мада мислим да није уписао такмичарски наступ за клуб. На списку играча у сезонама 1960 и 1961 имамо и Александра Увалина, да ли је у питању ћале Михајла Увалина?

daba

Цитат: nesabolt  Апр 13, 2021, 15:06 поподнеКад смо код тренера, на сајту ОКК Београда у одељку за бивше играче пише да је Мута Николић био члан Звезде још 70-их, али није могао да рачуна да ће играти по повратку Моке из ЈНА, па је играо на двојну регистрацију за Јасеницу. Тако да је и он један од малобројних који су били у Звезди као играч и касније као тренер, мада мислим да није уписао такмичарски наступ за клуб. На списку играча у сезонама 1960 и 1961 имамо и Александра Увалина, да ли је у питању ћале Михајла Увалина?

Nešo bacio sam oko na njihov sajt i tamo stoji slika iz Zvezdine revije iz 1976 godine. Juniorski tim Crvene zvezde koji odigrao turnir na Malom Kalemegdanu mislim da je Muta Nikolić bio zadnji u donjem redu. Moka Slavnić je bio u vosci 1975-76 vratio se pred sezonu 1976-77 koja mu je bila i poslednja u nasem dresu.
Muta Nikolić nikada nije zaigrao za prvi tim zvanične utakmice, proveravao sam i turnire nije ni tamo. Bio je u juniorima Zvezde nekih šest meseci pa otišao u Jaenicu. Tako da ga makar sa igračke strane ne možemo smatrati za našeg člana (Govorim o prvom timu).

Što se Uvalina tiče misli da jeste otac Mihajla Uvalina. Inače Mihajlo je bio i trener u još jednom madatu dve utakmice pre one čuvene sezone 2010-11.

daba

1987-88  najbolji trojkaši

Nema kup uakmica osim sa Mornarom, evropske utakmice Bešiktaš tamo, Estudijantes tamo, Real tamo.

Janković  30
Prelević  23
Ilić  50
Dabić  21
Trifunović 4
Karadžić  10
Radović 1
Petović 1

nesabolt

Значи за 87/88 је Илић дефинитивно, 20 тројки разлике између њега и Јанковића за тих неколико утакмица које фале.

Остају још дилеме за 84/85 Николић или Караџић, 85/86 Лу Стефановић, Николић или Караџић, евентуално Радовић или Јанковић, мале су разлике.

94/95 Трифуновић или Мавренски, мала је разлика и између њих у 13 лигашких мечева, 4 плеј-офа и 1 у купу са којих имам узорак тројки (Трифа 21, Мавренски 23, остали знатно мање, први следећи је Видачић са 10).

96/97 Болић или Игор Перовић, ту имам са 19 од 26 лигашких мечева Перовић 24 тројке, Болић 22, у купу један меч против Радничког без тројке њих двојице, а у Купу Кораћа Болић 13 тројки, Перовић 5, Мишковић 12, Смит 10, али Смит је имао право наступа само у Европи, а Мишковић је у ових 19 лигашких које имам имао само три тројке, плеј-оф нисмо играли, тако да је ту Болић шест тројки испред Перовића без тих седам лигашких мечева и остала два у купу са којих немам податке о тројкама.

северна страна

Црвена звезда је живот мој, трофејно небо, сузе и зној... Ни суво злато, новац, сво благо, ништа к'о Звезда није ми драго...

северна страна

Црвена звезда је живот мој, трофејно небо, сузе и зној... Ни суво злато, новац, сво благо, ништа к'о Звезда није ми драго...

Велики Делија

Dan, na koji necu zaboraviti do kraja zivota. 19. april 2015., u Bratislavi ne bas topla, ali suncana nedelja.

Markus 17 poena u seriji, pada Kadinjaca, pa spontano slavlje na parkingu kod autobusa sa igracima, foto, video snimci, onda hit tih dana, pesma Ceta sa Kalemgdana (Debela devojka)...

Najdraza pobeda u plej of seriji ikad, za mene, uz Buducnost 2019.

Цитат: Bruninjo  Јун 30, 2015, 20:50 поподнеPre svega ne kaze se EL znas nego JERI znas, ali da ne idem u off. E nezzz ti ja sta su te menice, uglavnom znam da su ih razni "pustali" kad su nam trebale licence za Evropu. Srdacan pozz

clark1888

Одгледао данас (поново, по ко зна који пут) са уживањем утакмице 3 и 4 из те серије, да се обележи годишњица! Епска борба и победа над силама мрака!

Кад сам ту, не могу никако да нађем у којој је утакмици било оно монструозно куцање Цирбеса када је одувао пецароша? Ако зна ко од браће, био бих захвалан 🍻

Sasha

Tu seriju gledam bar jednom godišnje i svaki put osetim ono isto kao tada. Lepa je bila i 2019 ali ta napetost, tenzija, želja da ih konačno dobijemo ne može da se poredi ni sa čim na svetu i onaj trening pred treći meč.

Kakva ekipa.

северна страна

ZmajPŽ

Цитат: северна страна  Апр 19, 2021, 08:32 пре поднеНА ДАНАШЊИ ДАН: Завршни ударац Партизану, крај једне ере и почетак Звездине владавине! (ВИДЕО)
Pre nego što bilo šta kažem na ovo okončanje istorijske serije PO ABA lige,želim da se javno izvinim našem treneru Dejanu Radonjiću.
Priznajem,da sam izgubio veru u njega i bio skeptičan gde će nas odvesti posle druge utakmice u seriji.Izneo sam pregršt kritika na
njegov rad,postavku,psihološku i taktičku u tom meču,kao i uloge i minutažu igrača na toj tekmi.Izvinjavam se GOSPODINU Radonjiću na svim teškim rečima koje sam izneo na njegov račun.Ućutkao me je na najbolji mogući način i rekao mi da pojma nemam o ovoj prelepoj igri,
taktici,psihologiji,postavci igre,pripremi utakmice i svega onog gde me je demantovao
i začepio usta kako meni tako i mnogim kritičarima lika i dela D.Radonjića.Ponosan sam i srećan
što je takav čovek,radnik,gospodin trener tima za koji navijam.Drago mi je što mi je dokazao da
nisam u pravu,da sam obična pizda koja je bila izgubila veru u onog,što nam cele sezone donosi toliko radosti,u onog što je sastavio i selektirao ove ličnosti,čvrste,hrabre momke,što je selektirao ovaj TIM,ovu grupu sjajnih ljudi i
igrača.Hvala ti na svemu Dejane Radonjiću,hvala ti što si mi pokazao put kojim trebam ići i kako
i na koji način svoje emocije i ljubav prema klubu usmeravati.
Dobro jutro,u pravom smislu te reči,svima nama kojima je pri srcu i u srcu crveno i belo širom ove lepe zemlje i celog sveta.Na ovakvu noć,na ovakvu nesanicu,na ovakvo
jutro i buđenje smo čekali više od deceniju i po.Na ovakav neopisiv
osećaj,osmeh,uzbuđenje,radost
smo čekali dugo,predugo.Jednima je prošao dobar deo mladosti u čekanju,drugi su ušli u duboku
starost,trećima je čak celo detinjstvo proteklo u isčekivanju onog čega smo bili svedoci sinoć i
poslednjih par dana.Isplatilo se.Možda je bilo duže nego što su sve gore pomenute generacije
očekivale ali se itekako isplatilo.Sinoćni osećaj se
ne može pomešati ni sa čim.Ne postoji merna jedinica i sprava koja bi izmerila moju sinoćnu
sreću,hladnoćnu i vlažnost dlanova,adrenalin u
venama,o težini suza koje sam pustio posle onog Đenkinog osmeha pred kraj tekme suvišno je da govorim.Takav ponos što sam navijač ovog kluba,kojeg
sam jedan mali deo,je neopisiv.Možda se jačina
emocija i navijačke sreće sinoćne izmešala i bila u ravni sa
emocijama i srećom posle penala kojeg je D.Pančev dao u Bariju.U prilog tome ide i činjenica,da dok ovo pišem jeza obuzima celo moje cigansko telo.Možda mnogi od nas još ne shvataju šta je značila ova sinoćna pobeda.Možda mnogi nisu
svesni šta je pobeda u ovoj seriji donela,pokazala i koje puteve
otvorila,odnosno zatvorila.Svesni smo mi ovih pobeda u sred osinjaka,dve večeri za
redom.Prepoznajemo znakove pokoravanja "institucije" u njihovom gnezdu,punog mržnje,bahatosti,loših manira i
navika,zakona sile,laži i otimanja.Ovim smo stavili tačku na jednu eru naše košarke i srpske
klubske košarke gde je postojao
jedan "gazda",jedan nakaradni sistem zasnovan na sili,otimanju,širenju straha i pretnji.Utukli smo aždaju direktno u glavu u njenoj rupi,na njenom bunjištu,i pokazali napokon neizmernu hrabrost,čvrstinu,stav sve ono što je nekim prošlim generacijama nedostajalo da se vladavina blata i smrada košarkaškog i ljudskog ranije prekine i zaustavi.Tek ćemo biti svesni ove sjajne serije i ove jubilarne 100 pobede u derbijima,kroz neko vreme,vreme koje radi za nas i naš klub.Ovo sinoć nije bila obična pobeda boljih i jačih,ovo je bila i pobeda gospodstva,sporta,viteštva,košarke,pobeda rada,plana,sistema,istine,pobeda vere i zadovoljenje kosmičke pravde.Ovo je bila pobeda KK CZ koje ovih godina oslikava sve što sam naveo u redovima iznad.
Od danas je nebo vedrije a vazduh čistiji nad košarkaškom Srbijom.Napokon je jedna lazna
"institucija" zasnovana na svemu osim sporta,fer pleja i viteštva otišla u prošlost i smetlište istorije,tamo gde i pripada.I
svi zaljubljenici u košarku kao igru su od danas srećniji,zadovoljniji bez obzira čije boje nose.To
govore i sinoćne reči,onog što je i napravio brlog i septičku jamu
od naše košarke,koji je rekao "svako zlo ima svoj kraj".U pet reči je opisana suština ove naše
pobede,suština onog što proizilazi iz ove pobedonosne serije.Pet
reči koje kazuju da je sinoćna veličanstvena pobeda bila više od još jedne pobede u derbijima,više od ulaska u finale ABA mnogo više od plasmana u EL treću godinu za
redom. Želim da se zahvalim upravi,stručnom štabu i
igračima na pobedama,ponosu,sreći,zadovoljstvu koje su nam priredili.
Hvala vam za neki novi osećaj,veru,nadu u bolju
Zvezdu,jaču i neuništivu.Hvala što ste vratili košarku tamo gde joj je i mesto.Hvala što ste vratili veru u ovu igru u sport u fer plej u viteštvo u ljude u poštenje u rad u sve ono
što je nedostajalo svih ovih godina nad ovim delom košarkaškog svetskog neba,sve ono što je isčezlo i ubijeno od kad ubijaju i
uništavaju KK CZ.Hvala vam od srca na svemu u ime svih
generacija koje su umrle isčekivajući ovakvo jutro,
u ime svih nas koji su imali tu sreću da ga dožive i osete
i u ime onih koji će se tek roditi,koji će te tek bodriti i nadalje prepričavati koliko ste bili
veliki,gromadni i kao ljudi i kao košarkaši.
Hvala vam!
OVAKO SE PISALO TADA NA FORUMU

северна страна

Zvezda leee !!!

Апр 22, 2021, 00:10 пре подне #317 Last Edit: Апр 22, 2021, 00:23 пре подне by Zvezda lee
Tacno dve godine od ovog remek dela i napusavanja siptara usred pakla Pionira. Dan kada je Noris Kol prokleo dan kad ga je majka rodila. Meni ubedljivo najdraza pobeda. IZADJI MALA!!!!!

Далибор 00

Цитат: Zvezda lee  Апр 22, 2021, 00:10 пре подне
Tacno dve godine od ovog remek dela i napusavanja siptara usred pakla Pionira. Dan kada je Noris Kol prokleo dan kad ga je majka rodila. Meni ubedljivo najdraza pobeda. IZADJI MALA!!!!!

Doktorska disertacija Milana Tomića u plejofu. Razvalio je Trinkijerija iako smo imali ujednačene ekipe te sezone, a onda smo demolirali Budućnost u finalu.

Skor Tomića protiv KKP-A je 7-3, a protiv Budućnosti 6-2.

Generalno, sjajna sezona za naš klub, osvojena tri trofeja i izboren povratak u Evroligu.
Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

Велики Делија

Апр 22, 2021, 01:20 пре подне #319 Last Edit: Апр 22, 2021, 12:02 поподне by Велики Делија
Nezaboravan dan... Uz 2015. najdrazi ABA trofej. U polufinalu zgazili stoku sa sve Trinki-Vinkim na celu, u finalu razbili Bokana. Tako se to radi.

Uvek cu postovati Tomketa, izdominirao je te sezone u celome regionu. Superkup ABA, ABA liga i Superliga. I siguran sam, da nije bilo skandaloznog sudjenja u Nisu, da bi uzeo i kup.

Цитат: Bruninjo  Јун 30, 2015, 20:50 поподнеPre svega ne kaze se EL znas nego JERI znas, ali da ne idem u off. E nezzz ti ja sta su te menice, uglavnom znam da su ih razni "pustali" kad su nam trebale licence za Evropu. Srdacan pozz