• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Историја КК Црвена звезда

Започео северна страна, Дец 25, 2019, 20:17 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Sektor

Sami Czv

Izaslo je prosireno izdanje Dabine knjige 'Pod crveno-belim obrucima'. 520 strana, cena 1200 din + postarina.

Ne znam za vas, ali ja sigurno uzimam. Neke stvari ne smeju da izblede.

Nikola89

Već naručeno preko Twitter-a od Dabe. To se ne propušta. O:-)
Sa nama i u nama Zvezdo živiš ti!

северна страна

No. 8

северна страна

Овај текст треба сваки звездаш да прочита... 

Благо!

EmptyClip

Цитат: zolla  Јул 06, 2015, 15:45 поподне
bilo je pre nekog vremena aktuelno šta smatrate patriotskim ponašanjem - za mene je to konstantni i utemeljeni opozicionizam  ...

Цитат: Ljuba 73  Дец 09, 2016, 13:14 поподне
Klub se brani konstatnom kritičkom rečju, analizom poteza uprave, stručnog štaba i igračkih kolektiva SD.

Sami Czv

Svaka cast autoru na tekstu. Meni je muka kada neko omalovazava nase titule koje su osvojene na sljaci. Pa te nase titule su postavile temelj srpske kosarke, iz naseg kluba je izaslo dosta reprezetativaca. Nakon tih 10 vezanih titula lubomorne duse su gledale na sve nacine da nase ruse i saplicu. Najbolji primer je ona suspenzija iz 1959. Koja nas je sprecila da povratimo stari sjaj, trebalo nam je 10 godina da se oporavimo od toga.

Inace, sutra mi stize Dabina knjiga. Taman mi slobodan vikend i mogu natenane da procitam.

Sami Czv

Konacno mi stigla knjica. Cak je u jednom delu spomenut RSB forum. U pozitivnom kontekstu naravno.

Preporucujem svima da uzmu, knjiga je fenomenalna.

nesabolt

Која је разлика овог издања Дабине књиге у односу на претходну у смислу нових информација, података и фотографија којих није било у првом издању?

Sami Czv

U onom delu 'Price sa Malog Kalamegdana' ima mnogo toga sto je dodato + naravno rezultati i rekordi 2014-2020. Zatim, posle onog dela 'Legende kluba' ima i price o 'Zvezdinim diskretnim herojima' gde se ima tekstovi u Stimcu, Beronu, Stratosu, Simonu, Luki, Bjelici, Davidovcu, pa cak i o Dangubicu :D

nesabolt

А има ли списак играча за сваку сезону са унетим подацима о поенима и утакмицама за сваког понаособ са оним новооткривеним мечевима из раних фаза домаћег купа и вечне листе клуба по броју поена и утакмица са тим мечевима из купа који нису били познати у првом делу књиге из 2014. Мислим да подаци о поенима са једне Куп утакмице с почетка 80-их још увек нису пронађени.

Sami Czv

Ima za svaku sezonu svi rezultati i koji igrac je odigao koliko utakmica. Nema ko je koliko poena dao te sezone, ali imas spisak svih igraca koji su odigrali barem jednu zvanicnu tekmu i ko je dao koliko poena. Opet ponavljam, vredu uzeti, knjiga je suvo zlato.

северна страна

Sektor

Eto, imadoh vremena da odgledam neke starije meceve ... i zaustavih se na ovoj utakmici i sekvenci ..

49,46 do 59 minuta .. pa i posle ... ali ova pesma .. crveno beli mi smo sa vama - najbolje otpevana u hali ikada !

Jako lep primer kako se u sinergiji igraca i navijaca prelama protivnik i sam mec !!!

Pogledajte, odslusajte prelepo !

SKJ

Јул 26, 2020, 19:20 поподне #135 Last Edit: Јул 26, 2020, 19:23 поподне by SKJ
Цитат: No. 8  Јул 22, 2020, 20:52 поподнеКошарка је игра у којој побеђује Звезда

Ovo je fenomenalno!

Steta je da ovakve stvari ostanu u krugu najzagrizenijih navijaca Zvezda, treba pronaci nacin da se ovakvi tekstovi objavljuju na nekom od uticajnijih portala/medija. Evidentno je da je malo ljudi i sa ovog foruma procitalo ovo, sto je tuzno.

I mi sami smo u proslosti zaboravljali koliko je veliki klub za koji navijamo. Klub koji ima ovakvu tradiciju, koji je samo u prvoj generaciji iznjedrio i dao srpskoj, jugoslovenskoj i svjetskoj kosarci Nebojsu Nikolica, Acu Nikolica i Boru Stankovica.

Svaka cast autoru!

No. 8

Mislim da apsolutno nije preterano reći da je Crvena zvezda, zbog ljudi koji su je oformili, inicijator svih kasnijih uspeha reprezentacije pa i jugoslovenskih klubova. Način rada i sistematičnost koja je tih godina demonstrirana je model po kojem su svi klubovi kasnije radili...Na kraju krajeva ljudi koji su bili u Zvezdi su sve te klubove i pomagali ili savetovali.

metalmania

daba

Шапчанин