• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Драган Шакота и стручни штаб

Започео северна страна, Дец 25, 2019, 20:20 поподне

« претходна тема - следећа тема »

vlada

Bez starca, nema ni udarca! Bravo Dragane, samo nastavite da meljete!

МilosМilos

Ne pamtim trenera otkako pratim KK a pratim od devedesetih otprilike, da je ovako podigao posrnulu ekipu

Jenkins

Мени је пре свега драго што не зависимо више од шута за три поена као што је то био случај код Томића нпр у некој мери, доста је утакмица у последње време где не шутнемо више од 15 тројки, као и вечерас, то ми се свиђа.
Погодили смо само 6 тројки, то је битно, разноврсна игра.

ДЕЛИЈЕ

Цитат: Jenkins  Јан 10, 2020, 23:56 поподнеМени је пре свега драго што не зависимо више од шута за три поена као што је то био случај код Томића нпр у некој мери, доста је утакмица у последње време где не шутнемо више од 15 тројки, као и вечерас, то ми се свиђа.
Погодили смо само 6 тројки, то је битно, разноврсна игра.
U zadnja 3 meča u EL šutnuli smo ukupno 44 trojke.Protiv Zenita smo šutirali 7/14 za 3,a protiv Bajerna i Asvela 6/15.
Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

Jenkins

Цитат: ДЕЛИЈЕ  Јан 11, 2020, 00:05 пре поднеU zadnja 3 meča u EL šutnuli smo ukupno 44 trojke.Protiv Zenita smo šutirali 7/14 za 3,a protiv Bajerna i Asvela 6/15.

Па то, нисам гледао статистику, али на сећање сам писао, знам да смо смањили тројке.

Delija sa Severa

POdvlacimo crtu na kraju sezone. Ovo sto je do sada uradio , ako je uradio, je dosta dobro. Ne svidja mi se kao trener jos od onomad, ocekivao sam nekog energicnijeg. Za sada gura iznad svih ocekivanja na moju veliu srecu. Nadam se da ce biti Kalis juna meseca da se napijem , pa mozda i priznam da je imao deo zasluge. Onakav izlazak na teren na pocetku meca protiv ekipe koja samo bije i skace je prevelik propust. Da, KValitetniji smo puno od Asvela, ono smo trebali rutinirati. Dakle, presrecan sam zbog pobede ali i dalje ne verujem u Sakotu zbog mnogo stvari.
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima covek oseti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmehne se drvetu i sa puno postovanja skine kapu pred magarcem...

Urros

Voleo bih kada bi neko ko stvarno shvata ovu igru, dao svoje misljenje o tome da li je zapravo Sakota uspeo da probudi ovaj tim ili je to samo splet okolnosti, pre sveg srecnih.
Eto ako je neko voljan, zaista me zanima neko strucnije videnje o tome kako je ekipa izgledala, pre i sada, nakon njegovog dolaska.

Alfa

Ne moze na ovom nivou nikako i nista da bude splet okolnosti
Као што се у Бечу зарече,
Бранте Чакор и Мокру планину
Србијанске трупе док размину.
То су наша браћа најмилија
Ми смо Срби једна фамилија.
И по вјери и по народности
Зовемо се браћа од милости!

Green

Цитат: ludisever  Јан 11, 2020, 00:49 пре поднеVoleo bih kada bi neko ko stvarno shvata ovu igru, dao svoje misljenje o tome da li je zapravo Sakota uspeo da probudi ovaj tim ili je to samo splet okolnosti, pre sveg srecnih.
Eto ako je neko voljan, zaista me zanima neko strucnije videnje o tome kako je ekipa izgledala, pre i sada, nakon njegovog dolaska.

Mogu ja da ti, kao bivši profesionalac i na kratko trener, dam svoje mišljenje.

Šakota je svakako već po dolasku razdrmao ekipu, uveo je nekoliko novih napada za Berona (bez lopte) i u suštini je uradio ono što su mnogi ovde priači da bi trebalo, a to je da je oslobdio Berona lopte (Beron je počeo da dobija više šuteva iz izlaznih kretnji, a manje je morao da kreira sam) a istovremeno je Lorenco dobio loptu, puno poverenje i "odrešene ruke" uz šta je počeo da beleži mnogo bolje partije.

Druga stvar, koja je verovatno važnija, je to što je Šakota uradio (kako se za sada čini) izuzetno izuzetno dobru doselekciju. Doveo je dva domaća igrača, fajtera ispod koša koji su nam uneli novu dimenziju u napadu u vidu unutrašnje igre, a bogami su doneli i ozbiljnu energiju i čvrstinu u odbrani.
Nakon njih, stigao je Panter (koga su mnogi okarakterisali kao loše pojačanje zbog toga što je pre svega poenter) ali po mom mišljenju baš nam je to i trebalo. Takođe, Panter je svoju igru prilagodio ekipi i za sada beleži i sasvim solidan broj asistencija i ekipa nam po prvi put od početka sezone izgleda dobro i kad nije Lorenco na terenu.

Ukoliko sa Jenkinsom sve bude u redu i on ostane u klubu (malo i digne formu u napadu), Šakota stvarno dobija ozbiljan materijal za rad i bezbroj kombinacija koje može da pravi na spoljnim pozicijama. Ima faktički pet igrača koji pokrivaju bekovske pozicije (Lorenco, Beron, Jenkins, Panter i Davidovac) i tri trojke (Dobrić, Lazić, Stratos) i to stvarno daje mnoge kombinacije. Pogotovo zbog toga što Davidovac napadčki pokriva od 1 do 4, a Lazić i Jenkins (potencijalno i Lorenco i Panter) mogu da brane igrače na sve tri spoljne pozicije.

Malo sam se raspisao previše, ali da zaključim, Šakota je doneo neke novine u samoj postavci igre, ali je i, verovatno uz veliku pomoć Miška i Čovića, uradio fantastičnu doselekciju.

Nadam se da će Jenkins da ostane i digne formu i da ćemo uz povratak Stratosa dobiti još jednu opciju u napadu čime ćemo imati zaista raznovrstan napadački arsenal.

Celtic

Цитат: Green  Јан 11, 2020, 01:04 пре поднеMogu ja da ti, kao bivši profesionalac i na kratko trener, dam svoje mišljenje.

Šakota je svakako već po dolasku razdrmao ekipu, uveo je nekoliko novih napada za Berona (bez lopte) i u suštini je uradio ono što su mnogi ovde priači da bi trebalo, a to je da je oslobdio Berona lopte (Beron je počeo da dobija više šuteva iz izlaznih kretnji, a manje je morao da kreira sam) a istovremeno je Lorenco dobio loptu, puno poverenje i "odrešene ruke" uz šta je počeo da beleži mnogo bolje partije.

Druga stvar, koja je verovatno važnija, je to što je Šakota uradio (kako se za sada čini) izuzetno izuzetno dobru doselekciju. Doveo je dva domaća igrača, fajtera ispod koša koji su nam uneli novu dimenziju u napadu u vidu unutrašnje igre, a bogami su doneli i ozbiljnu energiju i čvrstinu u odbrani.
Nakon njih, stigao je Panter (koga su mnogi okarakterisali kao loše pojačanje zbog toga što je pre svega poenter) ali po mom mišljenju baš nam je to i trebalo. Takođe, Panter je svoju igru prilagodio ekipi i za sada beleži i sasvim solidan broj asistencija i ekipa nam po prvi put od početka sezone izgleda dobro i kad nije Lorenco na terenu.

Ukoliko sa Jenkinsom sve bude u redu i on ostane u klubu (malo i digne formu u napadu), Šakota stvarno dobija ozbiljan materijal za rad i bezbroj kombinacija koje može da pravi na spoljnim pozicijama. Ima faktički pet igrača koji pokrivaju bekovske pozicije (Lorenco, Beron, Jenkins, Panter i Davidovac) i tri trojke (Dobrić, Lazić, Stratos) i to stvarno daje mnoge kombinacije. Pogotovo zbog toga što Davidovac napadčki pokriva od 1 do 4, a Lazić i Jenkins (potencijalno i Lorenco i Panter) mogu da brane igrače na sve tri spoljne pozicije.

Malo sam se raspisao previše, ali da zaključim, Šakota je doneo neke novine u samoj postavci igre, ali je i, verovatno uz veliku pomoć Miška i Čovića, uradio fantastičnu doselekciju.

Nadam se da će Jenkins da ostane i digne formu i da ćemo uz povratak Stratosa dobiti još jednu opciju u napadu čime ćemo imati zaista raznovrstan napadački arsenal.

Nisi se dovoljno raspisao. Piši češće jer smo svi malo udaljili od čisto košarkaškog pogleda na teren.

Urros

Drago mi je sto je Lazicu skratio minutazu, otrilike tih 10-15 minuta je to koliko i treba da provede na terenu.
Otkako je Lazic otisao na klupu veceras, krenuo je preokret. Ne prkosim kapitenu, cisto da se zna ali jasna je poenta.

Косингас

Лијепо си то срочио.

Писао сам већ послије неколико утакмица са Шакотом на клупи да дјелујемо доста покретљивије у нападу. Није то само случај са Бероном, него и са остатком екипе. То је мени као лаику баш запало за око...

Друго, нешто доста битније, вратио је самопоуздање домаћим играчима, Давидовцу и Лазићу. Нарочито капитену који игра као препорођен откако је Шакота ту. Дејану исто тако доста вјерује а овај је тек под Шакотиним вођством почео да даје знаке живота и одиграо је неколико баш добрих партија. Осјећа повјерење и игра све боље.
Вечерас је сјајно користио Добрића.
Дјелује ми да је и Гиста мало раздрмао. Страшно ме иритирао својим играма од одласка Томића до доласка Шакоте, па и под њим неколико утакмица играо је баш лоше...али ми се чини да је значајно подигао тај вољни моменат од како сиједа глава сједи на клупи.

Што се тиче одбране, ова екипа је то играла добро и прије Шакоте. Њој је требао неко да поврати самопоуздање играчима у нападу, екипа је без сумње јако квалитетна и потентна на обје стране терена. Шакота је то урадио.
Појачања су тек посебна прича. Вјерујем да је "аминовао" доласке Штимца и Куриџе, док је Пантер 100% његова жеља.
На утакмици против Бајерна ме није одушевио, дјеловало ми је да ће силовати ишло га или не...али вечерас је показао скроз друго лице. Сјајно је уочавао саиграче у добрим позицијама, прије свега Штимца. Три асистенције сам упамтио да му је он удијелио..дакле користио је сваку прилику да асистира...вечерас га је ишао и шут али опет није силовао. Дао је двије тројке на истеку четвртина, треће и четврте, одлично је улазио у рекет и ту сигурно поентирао...
Ако би успио да задржи овај ниво игара...нама је онда небо граница.

Екипа је коначно заиграла добро у континуитету. И то је заслуга Шакоте.

Немам ништа против човјека, ова импровизација са њим у недостатку бољих рјешења се за сада показала много боље него што смо очекивали..али мислим да је он рјешење само до краја сезоне.
За нову сезону ће нам вјероватно требати нови тренер, али то је тема за крај ове сезоне, до тада пуна подршка Шакоти.
"Све што видим и чујем около, толико је ужасно, страшно и кошмарно, да бих пао у потпуни очај, ако не бих веровао, знао и видео да последња реч припада Богу."
Старац Пајсије Светогорац

Storm

Цитат: ludisever  Јан 11, 2020, 00:49 пре поднеVoleo bih kada bi neko ko stvarno shvata ovu igru, dao svoje misljenje o tome da li je zapravo Sakota uspeo da probudi ovaj tim ili je to samo splet okolnosti, pre sveg srecnih.

Svasta pa gledao si i sam pre i posle sta ima ko da ti objasnjava niko nije savrsen pa ni on , verovatno je Sakota mnogima objasnio posle onih etiketiranja kad je dosao za trenera , pomislio bi neko da smo doveli amatera a ne iskusnog strucnjaka.Mi u zadnjih 9 utakmica u evropi imamo 7 pobeda ima tu "malo" i njegove zasluge valjda.

МilosМilos

U Panteru smo dobili igraca koji može da rešava 1 na 1 u onom da kažemo garbage time-u napada kada je pukla svaka akcija, kada nije dobro postavljen blok, kada nam je ostalo 5 sekundi i svi gledaju u njega a on to obožava, odlican defanzivac , Boga mi i asistent , dobar Ball handler i neverovatan izbacaj i visoki skok sut, koji teško ko može da brani.
Kada vam neko u nabrojanim situacijama doprinese sa 10,15 pa bice i po 20 poena a pre smo primali toliko iz tranzicije jer smo imali gomilu takvih napada, dolazi se do toga da stignemo 20 razlike protiv fizicki najdominantnije ekipe u Evroligi.
Za sada ga Sakota odlično koristi.

adzo

Cestitke Sakoti i strucnom stabu na do sada uradjenom poslu. Fantastican rezultat su postigli i ja se nadam jos boljoj igri kada se vrate Stratos i Dzenkins.
Navijati za Zvezdu je stvar kucnog vaspitanja

miki96

Učinak Tomića:
2-5
- poraz u ABA Superkupu od Primorske
- porazi u ABA od Budućnosti u Pioniru i od Krke u Štukelju, a pobeda protiv Primorske u Pioniru
- pobeda u Evroligi protiv Fenera, porazi od Panate i Makabija na gostovanjima

Učinak Gavrilovića:
5-6
- poraz u večitom derbiju
- pobede u ABA kod kuće protiv Mege i Igokee i na gostovanju Ciboni
- porazi u Evroligi kod kuće od Barselone, Reala i Asvela, na gostovanjima od Efesa i Albe
- pobede u Evroligi kod kuće nad Himkijem i brejk protiv Žalgirisa

Učinak Šakote:
10-4
- porazi na ABA gostovanjima u Zadru i Ljubljani
- ABA pobede kod kuće protiv Mornara, Fmp-a i Krke i pobeda u Kopru
- samo 2 evroligaška poraza - kod kuće Baskonija i CSKA u Moskvi
- čak 6 evroligaških pobeda - kod kuće Valensija, Olimpijakos, Bajern i na gostovanjima Armani, Zenit i Asvel

Foks

Da je došo Ćavi i napravio ovaj niz kovali bi ga u zvezde.  :)

Šakota za sada radi vrlo dobar posao. Stabilizovao je ekipu, koju nije on sastavio, u vrlo nezgodnom trenutku kad je atmosfera bila na ivici kljucanja. U igri se itekako vidi njegov pečat. Ostaje žal što odmah nije došao, nego je Gavra vodio mesec dana ekipu, a taj period je bio vrlo važan. Sve pohvale od mene.

Nadam se samo da ćemo da se stabilizujemo u ABA, mada ako definitivno ne bude ponovljen meč protiv future 4. mesto nam ne gine.

ixvm

Od 21. do 29. EL kola dolaze susreti sa prvoplasiranim ekipama. Nadam se da će Šakota i tim dobiti Žalgiris i Albu i tako stvoriti sebi kredit za tih 9 teških kola, gde nam po meni trebaju 3 do 4 pobede za TOP8.

МilosМilos

Цитат: ixvm  Јан 11, 2020, 11:04 пре поднеOd 21. do 29. EL kola dolaze susreti sa prvoplasiranim ekipama. Nadam se da će Šakota i tim dobiti Žalgiris i Albu i tako stvoriti sebi kredit za tih 9 teških kola, gde nam po meni trebaju 3 do 4 pobede za TOP8.
Po meni se ne treba plašiti susreta sa tim ekipama, većina tih ekipa će obezbediti prolaz tako da verovatno imamo dobre šanse ako nastavimo sa ovakvom borbom.

vlada

Цитат: Косингас  Јан 11, 2020, 01:20 пре поднеЛијепо си то срочио.

Писао сам већ послије неколико утакмица са Шакотом на клупи да дјелујемо доста покретљивије у нападу. Није то само случај са Бероном, него и са остатком екипе. То је мени као лаику баш запало за око...

Друго, нешто доста битније, вратио је самопоуздање домаћим играчима, Давидовцу и Лазићу. Нарочито капитену који игра као препорођен откако је Шакота ту. Дејану исто тако доста вјерује а овај је тек под Шакотиним вођством почео да даје знаке живота и одиграо је неколико баш добрих партија. Осјећа повјерење и игра све боље.
Вечерас је сјајно користио Добрића.
Дјелује ми да је и Гиста мало раздрмао. Страшно ме иритирао својим играма од одласка Томића до доласка Шакоте, па и под њим неколико утакмица играо је баш лоше...али ми се чини да је значајно подигао тај вољни моменат од како сиједа глава сједи на клупи.

Што се тиче одбране, ова екипа је то играла добро и прије Шакоте. Њој је требао неко да поврати самопоуздање играчима у нападу, екипа је без сумње јако квалитетна и потентна на обје стране терена. Шакота је то урадио.
Појачања су тек посебна прича. Вјерујем да је "аминовао" доласке Штимца и Куриџе, док је Пантер 100% његова жеља.
На утакмици против Бајерна ме није одушевио, дјеловало ми је да ће силовати ишло га или не...али вечерас је показао скроз друго лице. Сјајно је уочавао саиграче у добрим позицијама, прије свега Штимца. Три асистенције сам упамтио да му је он удијелио..дакле користио је сваку прилику да асистира...вечерас га је ишао и шут али опет није силовао. Дао је двије тројке на истеку четвртина, треће и четврте, одлично је улазио у рекет и ту сигурно поентирао...
Ако би успио да задржи овај ниво игара...нама је онда небо граница.

Екипа је коначно заиграла добро у континуитету. И то је заслуга Шакоте.

Немам ништа против човјека, ова импровизација са њим у недостатку бољих рјешења се за сада показала много боље него што смо очекивали..али мислим да је он рјешење само до краја сезоне.
За нову сезону ће нам вјероватно требати нови тренер, али то је тема за крај ове сезоне, до тада пуна подршка Шакоти.

Ako bude sve kako se nadamo, nista ja tu ne bi dirao. A i ukoliko me pamcenje dobro sluzi, Sakota ima vazeci ugovor i za sledecu sezonu. Dragan radi sa momcima fantasticnu stvar, nase je da se zbijemo i damo im najvecu mogucu podrsku!