• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Драган Шакота и стручни штаб

Започео северна страна, Дец 25, 2019, 20:20 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Mauzeer

Dragane, svaka čast za ono klupiranje Kuzme i Simane do kraja utakmice. Ne postoji bolji odgovor, na onaj sraman ulazak u utakmicu. Bravo !
The night is dark and full of trannies ... We are The People, We are The Power.

SKJ

Јан 11, 2020, 15:37 поподне #41 Last Edit: Јан 11, 2020, 15:40 поподне by djoledjole
Sjajan posao je do sada odradio Sakota, uglavnom je u par komentara objasnjena vecina pozitivnih stvari. Generalno, naveo bih 5 krucijalnih:

1. Od ekipe koja je zavisila iskljucivo od suta spolja, pri cemu taj sut najcesce i nije bio posljedica dobrih akcija vec solo kreacija, postali smo ekipa koja ima unutrasnju igru, par dobrih kretnji za nase najbolje sutere i solidnu tranziciju.

2. Odlicna i relativno jeftina doselekcija, u odnosu na koju je vecina bila skepticna.

3. Svodjenje uloge pojedinih igraca u skladu sa njihovim ne/mogucnostima (Odzo, Covic + skracivanje igrackog kadra).

4. Sjajno vodjenje utakmica u toku kojih isprobava razlicite vrijante i uglavnom pravovremeno nalazi odgovor za igru protivnika (posljedica ogromnog iskustva i znanja). Npr. ako ne ide sut za tri, traze se varijante sa unutrasnjom igrom, izolacijama i sl.

5. Izvanredan psiholoski pristup kojim je probudio Davidovca, Lazica, nasao ulogu Jovanovicu..Skripi sa Kuzmicem i Simanicem, ali ocekujem da i tu stvari krenu nabolje.

U jedno sam siguran, niko od opcija koje su se pominjale kao kandidati poslije Gavrilovica, ne bi uradio bolji posao od ovoga sto je uradio Sakota!

Бојан_Бгд

Јан 11, 2020, 15:43 поподне #42 Last Edit: Јан 11, 2020, 15:45 поподне by Бојан_Бгд
Voleo bih sada da neko kopira iz Arhive, u jednoj temi, sve one postove zgrozavanja i plakanja kada je Sakota izabran za trenera.
МАРАКАНА МОЈА СУДБИНА, ОНА МЕ ЈЕ СЕБИ УЗЕЛА...
ЛИ АДИ wrote: Да би играо у Звезди, мораш бити најбољи!
Небојша Човић: Шта узеће стадион? Ај баш да видим како ће да га узму.Без обзира што имају хипотеке. Ај баш да видимо како ће да га узму? Само направимо радну акцију, ограђивање Звездине локације. Знате колико ће да се одазове?? Ј***** вас ЦИГАНИ ЛУДАЦИ!!

stefke

Цитат: Green  Јан 11, 2020, 01:04 пре поднеMogu ja da ti, kao bivši profesionalac i na kratko trener, dam svoje mišljenje.

Šakota je svakako već po dolasku razdrmao ekipu, uveo je nekoliko novih napada za Berona (bez lopte) i u suštini je uradio ono što su mnogi ovde priači da bi trebalo, a to je da je oslobdio Berona lopte (Beron je počeo da dobija više šuteva iz izlaznih kretnji, a manje je morao da kreira sam) a istovremeno je Lorenco dobio loptu, puno poverenje i "odrešene ruke" uz šta je počeo da beleži mnogo bolje partije.

Druga stvar, koja je verovatno važnija, je to što je Šakota uradio (kako se za sada čini) izuzetno izuzetno dobru doselekciju. Doveo je dva domaća igrača, fajtera ispod koša koji su nam uneli novu dimenziju u napadu u vidu unutrašnje igre, a bogami su doneli i ozbiljnu energiju i čvrstinu u odbrani.
Nakon njih, stigao je Panter (koga su mnogi okarakterisali kao loše pojačanje zbog toga što je pre svega poenter) ali po mom mišljenju baš nam je to i trebalo. Takođe, Panter je svoju igru prilagodio ekipi i za sada beleži i sasvim solidan broj asistencija i ekipa nam po prvi put od početka sezone izgleda dobro i kad nije Lorenco na terenu.

Ukoliko sa Jenkinsom sve bude u redu i on ostane u klubu (malo i digne formu u napadu), Šakota stvarno dobija ozbiljan materijal za rad i bezbroj kombinacija koje može da pravi na spoljnim pozicijama. Ima faktički pet igrača koji pokrivaju bekovske pozicije (Lorenco, Beron, Jenkins, Panter i Davidovac) i tri trojke (Dobrić, Lazić, Stratos) i to stvarno daje mnoge kombinacije. Pogotovo zbog toga što Davidovac napadčki pokriva od 1 do 4, a Lazić i Jenkins (potencijalno i Lorenco i Panter) mogu da brane igrače na sve tri spoljne pozicije.

Malo sam se raspisao previše, ali da zaključim, Šakota je doneo neke novine u samoj postavci igre, ali je i, verovatno uz veliku pomoć Miška i Čovića, uradio fantastičnu doselekciju.

Nadam se da će Jenkins da ostane i digne formu i da ćemo uz povratak Stratosa dobiti još jednu opciju u napadu čime ćemo imati zaista raznovrstan napadački arsenal.

Oduzimanje lopte Beronu je bio odlican potez, Tomic je imao fiks ideju da Beron dosta vrti pik a iz toga nismo nista dobijali, ili ga udvoje, ili ga preuzmu, on nije mogao ni da probije, niti da razigra nekoga, a bez lopte je mnogo opasniji jer moze da pogodi iz teskih pozicija a i kada ima loptu u rukama uglavnom su neka urucenja i primarna opcija je da on sutira odatle. Procenti su mu se dosta poboljsali i to nije slucajno jer mnogo kvalitetnije suteve uzima a ne trosi se bespotrebno.

Druga stvar je sto Lorenco ima vise slobode u igri i to sto uglavnom sve ide preko njega. Ima dobru saradnju sa Stimcem. Stimac je takodje opcija vise u napadu, odlicno prolazi pik sa njim, sinoc su on i Lorenco unistavali Asvel a i protiv Bajerna je to solidno prolazilo.

Druga stvar, koja je jako bitna, je sto je nama prva petorka igrala dobro, a klupa nam je bila katastrofa. Odzo, Faje i Covic su bili losi na obe strane terena, Djenka je u potpunom kanalu u napadu. Ми смо фактички овим променама у екипи елиминисали играче са негативним доприносом у игри и заменили их са два фајтера испод коша који имају свој допринос у нападу (поготову Штимац) и Пантером који може себи да искреира поене, што нам је било потребно јер осим Лоренца и Берона таквог играча нисмо имали, макар не у тој мери.

Ја сам још у новембру после дербија писао чланак за РСБ где сам нагласио да је за конкретне промене у игри потребан нови тренер, високи играч и бек, с и на форуму сам после Олимпијакоса доста писао и говорио да је проблем екипе лоша селекција играча и да је потребно урадити доселекцију и да ћемо једино тако решити проблеме у игри. За сад делује као да су нам сва три појачања пун погодак и није ни чудо што се то одмах види на терену.

П.с. помешао сам ћирилицу и латиницу јер куцам преко телефона а нисам ни приметио па да не куцам све испочетка, опростите ми на грешци.
"Jedino što mogu da kažem jeste da svaki put kada obučem taj dres nosim ga ponosno, igram maksimalno, jako." - Demarkus Nelson.

brax

Цитат: Mauzeer  Јан 11, 2020, 15:03 поподнеDragane, svaka čast za ono klupiranje Kuzme i Simane do kraja utakmice. Ne postoji bolji odgovor, na onaj sraman ulazak u utakmicu. Bravo !
Не знам шта играч мора да учини за минут и по па да заслужи да уопште не игра до краја утакмице, нити такво кажњавање сматрам продуктивним, поготово ако је селективно. Није ни да су остали били нешто бољи у првој четвртини.. Скидали су им Французи лопте са главе ко да пет Чарлс Барклија имају.

Иначе, није први пут да Шакота јако добро реагује и коригује на полувремену. За сад сам се прилично зајебао око њега, видјећемо како ће даље гурати, баш штета што смо губили вријеме са Гаврилом.

Mauzeer

@brax

Mora da učine baš ono što su juče uradili. Pogledaj prvih minut i po, pa će ti se samo reći. Simana (relativno) sam na trojci, opet okleva (iako nam je naprecizniji trojkaš u EL), sledi finta i neki bedni flouter koji jedva dobacuje do prvog obruča (sa strane prvog). Posle toga premlako igranje u odbrani, reakcije bez i njihovi laki poeni preko njega uz faul za 2+1. Šta tek reći za Kuza, kome skidaju jednu loptu sa glave, zatim presmešna reakcija i ispadanje lopte iz ruku(kad smo napokon inicijalno odbranili napad), i zakucavanje Džakirija, koje nije ni pokušao bar faulom da zaustavi.

Očigledno je da nisu ispoštovali ništa od dogovorenog iz svlačionice, kako da se uđe u utakmicu, i sa te strane apsolutno podržavam Šakotinu odluku. Stižu utakmice sa daleko kvalitetnijim protivnicima, gde tako bedni ulazak u utakmicu vodi do sigurnog poraza.
The night is dark and full of trannies ... We are The People, We are The Power.

brax

Цитат: Mauzeer  Јан 11, 2020, 16:25 поподнеMora da učine baš ono što su juče uradili. Pogledaj prvih minut i po, pa će ti se samo reći. Simana (relativno) sam na trojci, opet okleva (iako nam je naprecizniji trojkaš u EL), sledi finta i neki bedni flouter koji jedva dobacuje do prvog obruča (sa strane prvog). Posle toga premlako igranje u odbrani, reakcije bez i njihovi laki poeni preko njega uz faul za 2+1. Šta tek reći za Kuza, kome skidaju jednu loptu sa glave, zatim presmešna reakcija i ispadanje lopte iz ruku(kad smo napokon inicijalno odbranili napad), i zakucavanje Džakirija, koje nije ni pokušao bar faulom da zaustavi.

Ништа од тога није разлог да се играч закуца за клупу до краја утакмице. Јер као што рекох, да се то примјенило и на остале играче, не би имао ко играти, јер су мање више сви били подједнако срамотни у првом полувремену. Нпр. Пејн је Гиста прескакао као дјечачића неколико пута у првом, па је овај то све исправио у другом.
Мени је то клупирање генерално бесмислена ствар и тренери га користе да као показују неку строгоћу, по правилу на најмлађим играчима.

ddacha

Цитат: brax  Јан 11, 2020, 18:22 поподнеНишта од тога није разлог да се играч закуца за клупу до краја утакмице. Јер као што рекох, да се то примјенило и на остале играче, не би имао ко играти, јер су мање више сви били подједнако срамотни у првом полувремену. Нпр. Пејн је Гиста прескакао као дјечачића неколико пута у првом, па је овај то све исправио у другом.
Мени је то клупирање генерално бесмислена ствар и тренери га користе да као показују неку строгоћу, по правилу на најмлађим играчима.

Ne znam kako je Šakota razmišljao, da li kao ti što razmišljaš ili kao što ja verujem da jeste, ali mislim da je dobro uradio. Kuzmić je evidentno fizički slab, senka onog igrača od ranije, a Simanić je takav oduvek (mlad je, ali i takve građe). Protiv onakve ekipe, kojoj je sva snaga u fizičkoj nadmoćnosti, i sa onakvim kriterijumom suđenja, njih dvojica nisu imali šta da traže u ovom trenutku.

gojko30

Цитат: ddacha  Јан 11, 2020, 20:29 поподнеNe znam kako je Šakota razmišljao, da li kao ti što razmišljaš ili kao što ja verujem da jeste, ali mislim da je dobro uradio. Kuzmić je evidentno fizički slab, senka onog igrača od ranije, a Simanić je takav oduvek (mlad je, ali i takve građe). Protiv onakve ekipe, kojoj je sva snaga u fizičkoj nadmoćnosti, i sa onakvim kriterijumom suđenja, njih dvojica nisu imali šta da traže u ovom trenutku.
Pa onda trener ne treba da ih stavlja kao startere pošto će ih tako još više ukanaliti i mislim da je Šakota to i uvideo pa će lakše sa njima, shodno situaciji, kad je manji pritisak
A na zidu Zvezda Crvena
Bijelo Dugme i Sveti Nikola......
https://youtu.be/5T4P6d4-ANQ?t=26

Nervozni postar

Pa zato je Šakota trener a mi navijači.
Pustimo čoveka da radi, a na kraju sezone da se podvuče crta i da se vide rezultati njegovog rada.
Za sada ide nekim željenim tokom i svaki postupak ima smisla dokle god ima rezulate iza sebe.

Prvi sam koji voli da vidi Borišu ili Dobrića u punom sjaju ali ako trener vidi nešto što smatra da ne zadovoljava kriterijume u datom momentu, molim lepo, na klupu.

Стадион пун, у диму све и заставе се вијоре, бубњева звук одјекује, СЕВЕР У ТРАНСУ ЛУДУЈЕ...

Ginekolog

Јан 15, 2020, 20:55 поподне #50 Last Edit: Јан 15, 2020, 23:47 поподне by Ginekolog
Katastrofalno vodjenje utakmice...najvise me bole utakmice  koje izgube treneri.

Vatrogasac

Косингас

Није Шакота тренер на дуже стазе, то је чињеница. Кад сам то написао у серији побједа, људи су скочили на мене као да сам не знам шта написао. Доказ да смо у огромном броју навијачи ''резултата''. Не знамо ширу слику да сагледамо.

Он је човјек дошао са улогом да раздрма екипу, што је и успио. Ухватили смо добар ритам неколико утакмица, али и повреде су нас сасјекле.
Давидовац је играч у ког је Шакота имао огромно повјерење, човјек је уз Штимца био у најбољој форми и наравно деси се повреда. Шакота тај изостанак није знао да надокнади вечерас.

Огромне пропусте прави са тајм аутима. Друго, шаблонске измјене углавном прави.

Погледајте вечерас ситуацију гдје Кузмић доминира, Штимцу не иде толико и он клупира Куза до краја утакмице. Катастрофална одлука.

Бориша је одиграо солидан меч, међутим на прву грешку човјек се истреса на њему и клупира га до краја утакмице.

Није ни покушао са Јовановићем, Оџа ајде нећу помињати јер не игра никако...али мозак ме је заболио гледајући по читаву четвртину исту петорку. У нападу стојиш, и не мијењаш ништа живо. Ало човјече!

Идемо даље, за надати се да ће овај тим успјети освојити домаће трофеје. Имамо велики квалитет на АБА нивоу, али за ЕЛ је потребно много више. Овај меч нам је ипак показао да је за причу о топ8 још поприлично рано.
"Све што видим и чујем около, толико је ужасно, страшно и кошмарно, да бих пао у потпуни очај, ако не бих веровао, знао и видео да последња реч припада Богу."
Старац Пајсије Светогорац

Memorija

На +7 за нас,Жалгирис прави сериjу 11-0 а он ни да мрдне прстом...

djura.net

Цитат: Бојан_Бгд  Јан 11, 2020, 15:43 поподнеVoleo bih sada da neko kopira iz Arhive, u jednoj temi, sve one postove zgrozavanja i plakanja kada je Sakota izabran za trenera.
i ja.

Green

Slažem se da Šakota nije dobro reagovao prilikom te serije od 11:0, ali zanima me osim toga zbog čega mislite da je trenerov poraz.

Ja se apsolutno slažem da smo utakmicu izgubili na taktičkom planu, ali voleo bih da čujem šta mislite da je moglo drugačije da se uradi danas. Jednostavno smo bili previše laki za skauting i spremanje utakmice gde su nam povređena tri igrača koji pokrivaju poziciju 4 i/ili 3 i nismo imali nikakvo rešenje niti mislim da smo mogli da ga imamo bez njih.

Šut nas nije služio dovoljno da bi to raširilo odbranu Žalgirisa koja je savršeno skupljala, nismo imali potreban spejsing sa pozicije 4 i to je to. Nije trenerov poraz uvek kada taktički izgubiti meč.

Jedina ozbiljnija zamerka sa moje strane je što se nismo dovoljno brzo prilagodili na način na koji su nam branili pik.

Delija sa Severa

Sakota je nasa najslabija karika. PIsem vec izvesno vreme i u proslonedeljnom hajpu ja sam napisao da mu ne verujem kao treneru, necu da kopiram sam sebe i pisem svima ''esam reko'' . Samo cu ponoviti da je uzasno vodio utakmicu i kumovao nasem porazu. Totalno je izlapeo kao trener, nema energije, nema pametnih resenja, nemamo plan B, ili C...Jasikevicijus lik konstantno menja, ucestvuje u igri, trazi tajm aut na vreme, ako treba dobice i tehnicku da izravna stvari na parketu kad sudije krenu da ispravljaju sva govna koja su pojela do tada. Jedinu energiju kod Sakote vidim kada treba da se izdere na Borisu ili DJenku, kada ovog prvog klupira jer je naseo na Lendejlov fejk. Totalno sam se sludeo gledajuci ga kako pored klupe seta tamo vamo, lik za sve ove godine nije naucio kada da trazi najm aut, cela hala mu skandira da presece seriju, totalno se pogobio. PIsao sam i na temi za komentarisanje u toku meca a vidim da je i on to potvrdio, Zalgiris nas je rutinirao posle...sve jedno te isto...blok, odradimo preuzimanje, ostane jedan nas bek ili plej na njihovom visokom i ovaj ga dogura do kosa pa posle eksploatisu kako im se hoce. Od polovine trece cetvrtine non stop rade jedno te isto i u odbrani igraju rukomet. Kad nemamo resenja u napadu, potrebno je izvrsiti izmenu a ne da cekamo da 7 napada nemamo resenja da bismo nesto promenili. O onoj situaciji kada na +7 i velikog energiji mi umesto da prelomimo mec, pustamo njima seriju 11:0 kao na pocetku meca, o tome ne bih.
I svasta bih jos napisao, ali samo cu se nasmejati na konstataciju da je on doneo mir u ekipi, smirio nas, namestio, realno je da je ovo jedan od 3 najbolja tima koje je u zivotu vodio i jos nije stigao sve da razjebe kao sto je umeo. Preskupu igracku je dobio od Covica koji je povukao uzasan potez ukazavsi mu poverenje. MI imamo dobar tim, nemamo trenera, to nam je najveca mana. Nadam se da izbunarimo nekog drugog jer ce Zabarcina smrdljiva ovog naseg trenera iz  Gereontoloskog centra oduciti od kosarke.
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima covek oseti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmehne se drvetu i sa puno postovanja skine kapu pred magarcem...

napster

Gledase nas kao mracnjake nas koji smo i u seriji pobeda u EL pricali da Sakota jeste najslabija karika i da je odavno izlapeo.

Ne znam kad ce Cigani da nauce da prosire vidike malo i ne pale se na neku seriju pobeda ako ona dugorocno vodi u propast.

Kad krenu takticka nadmudrivanja u plej ofu ABA lige, plasim se da ce Trinkijeri da ga oduci od kosarke. Jednostavno, Sakota ne poznaje modernu kosarku i nema nacina da odreaguje na takticke minijature koje izvode mladji treneri kao sto su Saras i Trinkijeri npr.

Neverovatno je kako smo uspeli u sezoni s najvecim budzetom da napravimo ovako losu selekciju. Nama na Gistu, Deriku, Fajeu, Odzu a bogami i Djenki odlazi oko 1.5 miliona evra, a nemamo rezervnog pleja i dalje. Njihov doprinos je ravan 0. A za te pare su mogla 3 paklena igraca da se dovedu, da ne kazem 2 klasna. Ili neki top treneer.
A mi imamo 3 igraca na tribinama, i dva koji pruzaju doprinos jednog Nikole Jovanovica npr. Uzas.
... А кад срце стане на њему нек пише, жалим што те нисам волео још више!

џонињо

Hoće li se polivati trener posle svakog poraza? Mora li tako vazda?
Ok, odučio ga je Šaras, baš kao što je i on odučio Dejana, Plazu i Mesinu.
Nisam ni ja nešto opčinjen Šakotom niti smatram da je sad neki bog zna kakav trener, ali za sad gura veoma dobro.
Podrška Draganu i ekipi! Samo da nas povrede napokon krenu zaobilaziti, i biće to sve OK!

Beograd

Od svog dolaska pa do danas Sakota je uradio vise nego sto sam ja ocekivao. Stabilizovali smo sastav, doveli smo tri nova igraca koji isporucuju u najmanju ruku ocekivano, pobedjivali smo u EL, dobili smo jasniji uvid kako igramo, Lorenco je prakticno eksplodirao, a aktivirani su i neki drugi igraci.
Kada kazem da je uradio vise nego ocekivano onda treba uzeti u obzir da su ocekivanja bila niska nakon svega sto se izdesavalo. Ocekivanja za naredni period su da nastavimo sa dobrim partijama u ABA i da ne kiksamo vise nigde, a sto se tice EL imamo jos 15 utakmica do kraja. Po recima Covica mi smo budzet pravili na premisama 12 do 15 pobeda u EL sto navodi da nije zacrtan cilj TOP8. Zbog toga ne smatram da je Sakota podbacio u slucaju da mu ekipa u narednih 15 pobedi od 3 do 6 utakmica, a sve preko 6 utakmica bi smatrao velikim uspehom.
Naravno na kraju je ABA liga prioritet i svaki neuspeh u istoj je jednako i neuspeh kako strucnog staba tako i uprave kluba. Ono sto je Sakoti olaksavajuca okolnost jeste da je preuzeo ekipu u toku sezone i nije uradio selekciju iako jeste doselektovao.
Da imam uvida da je pregovarano sa nekim drugim ili da znam kako smo doveli Sakotu, a mogli smo nekog drugog onda bi mozda pravio neko poredjenje i pisao kako je taj drugi mogao bolje, losije ili isto, ali kako imam utisak da je Sakota bio jedini realan kandidat onda ne zelim da mastam o tome kako bi bilo sa Sasom Obradovicem ili ne znam ni ja kime na klupi.