• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Спортско друштво Црвена звезда

Започео Косјерац, Дец 24, 2019, 20:06 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Goran137

Grobljanci eno dodali jos neke trofeje :) Znam da su nedavno imali 762 trofeja i da su posle toga osvojili titule u veslanju na ergometrima, dizanju tegova i u streljastvu seniorke i sada pisu da imaju 767 trofeja, ono sto je zanimljivo dodali su jos 2 trofeja u inline hokeju iako nigde nema informacija da je taj klub deo njihovog SD niti su pisali o njemu u zadnje vreme...Cak vidim da i mi imamo klub u tom inline hokeju ali nigde se ne pise mnogo o tome...

Sto se tice veslanja u knjizi Hiljadu trofeja Crvene Zvezde sam npr. pronasao tekst gde pise da se 1948 nije proglasavala najbolja ekipa u veslanju iako je Zvezda bila najbolja u vise kategorija a oni na nekim njihovim tabelama upisali da je bilo prvaka za tu godinu i to upisali Mladost ZG, mnogo nejasnog i mutnog ima oko veslanja trebace to da se rastumaci...

Sto se tice naseg golfa konacno sam saznao da Zvezda jeste pre bila najbolja 6 puta od 2013 do 2019 ali to nije bilo prvenstvo drzave kako je glupi Blic pisao vec je to bio turnir koji organizuje Golf Klub Beograd, tako da tu nemamo osvojene titule vec neke turnire.

Znaci od ovih 755 trofeja koje je nase SD do sada zvanicno upisalo trebalo bi oduzeti jos 2 titule u plivanju 1975 i 1978 jer su pogresno upisane to su 753 trofeja ali i dodati jos:

- 2 Superkupa 1969 i 1971 i 1 Kup Prvoligasa 1973 u fudbalu (Ovo je nas FK vec dodao i ima dosta informacija o tim trofejima).

- 2 Zimska Kupa u Kuglanju jedan osvojen 1958 i jedan nekoliko godina ranije (Imam i clanke o tome da su osvojeni).

- 1 Kup u plivanju 1975 i 3 Zimska prvenstva u plivanju 1975, 1977 i 1978 (I o ovim trofejima imam clanke).

- 4 titule u veslanju (Mozda ih ima i vise ovde nije jos sve cisto) ali za 4 godine se sigurno zna to su 1950,1979,1980 i 1982 (I o njima imam clanke).

Znaci sve iste ovakve trofeje su i grobljanci dodali na njihov spisak Zimski trofeji, Plivanje, Superkup u fudbalu, titule iz EX YU u veslanju tako da ne vidim razlog da se nama osporavaju isti takvi trofeji...Znaci to je pored onih 753 trofeja jos 13 trofeja, sto donosi cifru od 766 trofeja.

Pored ovih 766 trofeja mi smo jos 10 puta bili najbolji na prvenstvu drzave u kik boksu, ustvari bili smo najbolji 12 puta ali 2 puta je bilo u B klasi a 10 puta u A klasi koja je primarna za najbolju ekipu drzave, godine i discipline u kojima smo bili najbolji na prvenstvu drzave u A klasi:

Disciplina K1 Tai Boks, najbolja ekipa na Prvenstvima Drzave 3 puta: 2008, 2016 i 2018.

Disciplina Lou Kik, najbolja ekipa na Prvenstvima Drzave 5 puta: 2010, 2011, 2012, 2014 i 2018.

Disciplina Ful Kontakt,najbolja ekipa na Prvenstvima Drzave 2 puta: 2009 i 2011.

To je znaci 776 puta najbolji ekipno.

Pored ovih 776 ekipnih titula osvojeni su jos neki trofeji koji za sada nisu ozvaniceni a to su:

- 1 Titula Prvaka Balkan Lige u espots-u (2019)- muskarci

- 4 Kupa Srbije (Tada najveci stepen takmicenja) 1950,1952,1953 i 1955 i 1 Superkup Drzave u kosarci (1993-94)- muskarci.

Ovih 5 pehara su sigurno osvojeni imam i podatke o njima samo nisu jos ozvaniceni a pored ovih trofeja istrazuju se informacije za jos 1 trofej u karateu za 2015, za 1 trofej u macevanju iz 70-tih, za 1 trofej u streljastvu za 1999 i ima indicija da mozda u rvanju imamo jos neki trofej.

Takodje mladji seniori (Sto se takodje ubraja u seniorske trofeje) imaju 7 trofeja i to:

- 5 ekipnih titula prvaka drzave u atletici u krosu kratka staza za mladje seniore i to za sledece godine: 1971,1975,1992,1993 i 1996 i mladji seniori 2 puta najbolja ekipa u dzudou za sledece godine: 2015 i 2019.

Znaci definitivno mi smo vise puta bili ekipno najbolji u drzavi sto se tice seniora a ubedjen sam da je to slucaj i u mladjim kategorijama gde jos uvek prebrojavam ekipne trofeje kojih ima preko 300 i bice ovde spisak istih uskoro, samo strpljenja. Sad postavlja se pitanje ako smo osvojili najvise ekipnih pehara seniorskih i u mladjim kategorijama logicno je da smo imali najbolje klubove i pojedince koji su u dosta sportova osvajali i pojedinacne trofeje kojih smo opet po toj logici morali osvojiti najvise...

Bice uskoro ovde i spisak pojedinacnih trofeja za prvih 2-3 meseca ove godine seniori i mladje kategorije prvenstva Beograda, Srbije, internacionalna takmicenja...

ДЕЛИЈЕ

Najboji klub u prethodnoj godini-FKCZ
Najbolji trener-Dejan Stanković
Najbolji sportista-Milan Borjan
Najbolja sportiskinja-Andrea Stojadinov
Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

Billy997

Vecito pitanje, koje sd je trofejnije, Zvezda ili Partizan?Juce sam diskutovao sa drugarom koji je njihov navijac i tvrdi mi da su oni trofejniji, dok ja njemu tvrdim suprotno. Sto se nas tice nasao sam na sajtu naseg SD spisak svih klubova i tacan broj trofeja koji imamo kroz celu istoriju- trenutno je to 755. Za njih nigde nista ne mogu da nadjem, pa ako neko zna moze li mi reci i njihovu brojku?

Goran137

Цитат: Billy997  Мар 16, 2021, 16:51 поподнеVecito pitanje, koje sd je trofejnije, Zvezda ili Partizan?Juce sam diskutovao sa drugarom koji je njihov navijac i tvrdi mi da su oni trofejniji, dok ja njemu tvrdim suprotno. Sto se nas tice nasao sam na sajtu naseg SD spisak svih klubova i tacan broj trofeja koji imamo kroz celu istoriju- trenutno je to 755. Za njih nigde nista ne mogu da nadjem, pa ako neko zna moze li mi reci i njihovu brojku?

Oni nemaju sajt sportskog drustva ni zvanican spisak kao sto ima na nasem sajtu, takodje ni dosta klubova im nema svoj sajt. Na njihovom forumu oni sami broje trofeje i prema njihovim informacijama imaju 767 trofeja...

E sad ova cifra sto si video na sajtu naseg SD je veca od 755 jer nase SD nije na spisak trofeja stavilo dosta toga sto npr. grobari racunaju sebi, znaci ista ta takmicenja smo i mi osvojili. Npr. nase SD nije upisalo u trofeje 2 superkupa u fudbalu koje smo osvojili a grobari na njihovom forumu npr. racunaju njihov 1 superkup u fudbalu, u fudbalu jos imamo i 1 Liga Kup tj. Kup Prvoligasa koji nije zaveden od strane SD a sva 3 trofeja su zavedena na sajtu naseg FK. Onda npr. oni racunaju jednu titulu u veslanju iz vremena bivse Jugoslavije kada su bili proglaseni najboljom ekipom a nase SD nije na spisak trofeja uracunalo istu tu stvar kada smo mi bili proglaseni najboljom ekipom na prvenstvima u veslanju u vreme bivse drzave i to 4 puta. Onda npr. u kuglanju imamo 2 Zimska Kupa iz vremena bivse Jugoslavije i nase SD to jos nije uracunalo a oni npr. racunaju njihove trofeje sa Zimskih takmicenja u rukometu i vaterpolu. Plivanje je isto npr. posebna prica i tu imamo 3 titule Zimskog Prvenstva drzave koje nase SD jos nije uracunalo i ne samo to vec nisu uracunali ni jedan kup u plivanju iz 1975 iako sam ja pronasao podatke o ovim trofejima u sportskim almanasima godisnjacima iz tog vremena, kasnije i u Tempu i na kraju cak i u Zvezdinoj Reviji, znaci nase SD je pisalo o tim trofejima a nije ih jos zavelo neverovatno!

Znaci to je 13 trofeja koji nisu zavedeni od strane naseg SD a komsije racunaju trofeje iz istih takvih takmicenja. Sa tih 13 trofeja to bi bilo 768 sto je jedan vise nego sto oni racunaju da imaju...I to nije sve sto se tice osvojenih seniorskih ekipnih trofeja...

Najzanimljivije je da isto kao npr. sto oni racunaju da su u veslanju bili najbolja ekipa na prvenstvu jednom za vreme bivse Jugoslavije mi smo npr. u kik boksu od 2008 od kada je i zvanicno po prvi put uvedeno bodovanje i proglasavanje najbolje ekipe prvenstva do ove godine bili proglaseni za najbolju ekipu u A klasi cak 10 puta a pored proglasavanja najbolje ekipe prvenstva dodeljivan je i pobednicki pehar koga npr. nije bilo u veslanju za vreme bivse drzave...

Zvezda je osvojila jos 4 Kupa Srbije u kosarci koji se igrao od 1949 do 1958 tada najveci stepen takmicenja jer tada jos nije postojao Kup Jugoslavije ali ti trofeji jos nisu ozvaniceni, takodje sredinom dvedesetih smo osvojili i superkup u kosarci koji se vodi kao nezvanican.

I za kraj ima indicija da imamo jos nekih trofeja u karateu, macevanju, rvanju, streljastvu koji nisu zavedeni, to se jos proverava...

Znaci prema svemu ovome mi jesmo trofejniji od njih...

Goran137

Evo jos lepih vesti braco cigani. Konacno sam uspeo da u saradnji sa nasim SD rezresim sve oko seniorskih ekipnih trofeja naseg Plivackog Kluba. Ono sto je bilo pogresno zavedeno ispravljeno je a 2 trofeja koja nisu bila zavedena sada konacno jesu i umesto dosadasnja 4 imamo 6 ekipnih trofeja u plivanju. Sve ovo je sada zavedeno na zvanicnom sajtu naseg SD. Da pojasnim:

1975 Ovde je dodat jedan Kup koji nije bio zaveden ranije i zavedeno je Zimsko Prvenstvo Drzave umesto Letnjeg kako je pisalo do sada.

1977 Ovde je zavedeno Zimsko Prvenstvo Drzave koje nije bilo zavedeno ranije, dok je Kup za ovu godinu vec bio zaveden.

1978 Ovde je takodje zavedeno Zimsko Prvenstvo Drzave umesto Letnjeg kako je pisalo do sada.

1992 Ovde je navedeno da je to Letnje Prvenstvo Drzave sto ranije nije bilo naglaseno.

Znaci sada je umesto dasadasnjih 755 trofeja i zvanicno 757 trofeja, bez jos nekih trofeja koji jos uvek nisu ozvaniceni nadamo se da ce ih uskoro biti jos  :stari grb:  :ziveli:

Goran137

Мар 24, 2021, 06:02 пре подне #225 Last Edit: Мар 24, 2021, 06:17 пре подне by Goran137
Jos jedan seniorski ekipni trofej za nase SD. Nakon pobede u prvom mecu od 6:3 i u revans mecu finalne plej-of serije nasi Hokejasi su u Novom Sadu pobedili Vojvodinu sa 6:1 i osvojili novi trofej za nase SD i svoju devetu titulu a cetvrtu uzastopno. Strelci za nas tim bili su Robert Sabados, Andrej Cvika, Vasilije Andjelkovic, Andrija Spanjevic, Marko Brkusanin i Aleksa Gvozdenovic. Crvena Zvezda je nastupila u sastavu: Rankovic, Mitic, Podunavac, Anic, Brkusanin, Lestaric, Kerezovic, Novakovic, Spanjevic, Cvik, Dragovic, Sabados, Mladenovic, Gvozdenovic, Jankovic, Vojinovic, Andjelkovic, Ristic i trener Nikola Bera. Ovo je deveta titula za nas HK a 15 trofej ukupno do sada posto su pored 9 titula Prvaka Drzave osvojeni jos i 5 trofeja Nacionalnog Kupa i 1 trofej Internacionalne Hokejaske Lige. Cestitke momcima!

Goran137

Drugari da podelim nesto ovde sa vama, za sve vas koji niste upuceni na zvanicnom sajtu naseg SD negde na sredini pocetne strane sajta tj. na desnoj strani te pocetne strane imate link pod imenom Revijin Vremeplov. Klikom na taj link otvara vam se strana pod imenom Vremeplov Zvezdine Revije gde mozete da vidite vesti za sve klubove naseg SD od takoreci pocetka nove samostalnosti nase drzave tj. od 2006 do danas...Ispod samog naslova Vremeplov Zvezdine Revije imate naslove klubova atletika, automobilizam, biciklizam itd. i iza podnaslova veslanje imate malu strelicu tj. znak v i klikom na isti otvara se opcija da vidite linkove za stranice za sve ostale klubove naseg SD i klikom na ime kluba otvara se strana sa vestima vezanim za taj klub...

Takodje na strani https://www.kosarka24.rs/ mozete da pratite sve rezultate naseg ZKK imaju i live stream i live tekstualni prenos kao i sve statistike i tabele za seniorke i mladje kategorije. Pozdrav svima i sretno u istrazivanju  :icon_svi:

Goran137

Jos jedan seniorski ekipni trofej za nase SD, nase kosarkasice su osvojile novu titulu prvaka drzave 32-gu po redu, 4-tu u nizu a ovo je ujedno i 46-ti trofej za nas ZKK bravo za devojke! U finalnoj seriji pobedjen je Art Basket sa 2:1 a rezultat u vecerasnjoj majstorici je 77:61 za nase devojke.

Strelci na danasnjoj utakmici: Nedeljkov 19 poena, Katanic i Bojovic po 17, Jankovic 12, Avlijas 5, Corto 3, Desic i Deuric po 2 poena, igrale su jos Naumcev, Spasovski, Zecevic i Ristic, trener Dragan Vukovic.

32-gu titulu Crvenoj Zvezdi donele su: Ivana Katanic, Nevena Naumcev, Masa Jankovic, Milica Bojovic, Nadezda Nedeljkov, Мarija Avlijas, Nikolina Deuric, Tamara Corto, Јоvana Spasovski, Dunja Zecevic, Мarija Ristic, Ana Milanovic, Кatarina Desic, Lara Bosnjakovic, Јеlena Kapisoda, Iva Kecman, Sara Vasiljevic i Andrea Stankovic.

Beni

Браво за кошаркашице.

32. по реду/4. у низу.

Мислим да нам је ово једини женски трофеј ове сезоне у лопташким спортовима.

Goran137

Цитат: Beni  Апр 12, 2021, 18:01 поподнеБраво за кошаркашице.

32. по реду/4. у низу.

Мислим да нам је ово једини женски трофеј ове сезоне у лопташким спортовима.

Jeste za sada, vaterpolistkinje su jos uvek u borbi za titulu liga je u toku i fudbalerke igraju u osmini finala kupa 21.04...Imamo jos ekipu i u zenskom ragbiju nisam pratio njih u zadnje vreme...

Nikola11

Tesko do titule pored Palilule u vaterpolu a jos teze pored Spartaka u fudbalu.Cestitke kosarkasicama.

Goran137

Цитат: Nikola11  Апр 12, 2021, 18:39 поподнеTesko do titule pored Palilule u vaterpolu a jos teze pored Spartaka u fudbalu.Cestitke kosarkasicama.

Spartak jeste favorit svakako, ali su u kupu znali ispadati ponekad, jednom su bili ispali pa smo mi osvojili kup pobedivsi Vojvodinu u finalu...Masinac i Sloga umeju da budu nezgodne ekipe i znaju da iznenade ako bi neka od ovih ekipa izbacila Spartak sve bi bilo moguce...

Sto se tice zenskog vaterpola Palilula jeste trenutno prva i igraju dobro ali oni su izgubili ove godine u finalu kupa od Vojvodine 9:7 a Vojvodina ih je pobedila i u prvenstvu 9:8 tako da nisu nepobedive. Mi smo se pojacali sa ovom Kubankom i jos par mladjih igracica iz filijale TAS-a je doslo a mislim da nismo sve utakmice igrali kompletni, videcemo sta ce da bude do kraja...Mnogo toga moze da poremeti i ova korona...

Zanimljivo je da od 25 prvenstava u zenskom vaterpolu koja su do sada odigrana mi smo osvojili skoro pola njih, tacnije nas prvi i drugi tim su osvojili 12 od 25 prvenstava koja su do sada odigrana. ZVK Crvena Zvezda je osvojila 5 prvenstava 2014-2018 a nas drugi tim "Crvena Zvezda 2" tj. TAS 2000 je osvojio 7 titula 2007-2013...

Nikola11

Цитат: Goran137  Апр 13, 2021, 17:44 поподнеSpartak jeste favorit svakako, ali su u kupu znali ispadati ponekad, jednom su bili ispali pa smo mi osvojili kup pobedivsi Vojvodinu u finalu...Masinac i Sloga umeju da budu nezgodne ekipe i znaju da iznenade ako bi neka od ovih ekipa izbacila Spartak sve bi bilo moguce...

Sto se tice zenskog vaterpola Palilula jeste trenutno prva i igraju dobro ali oni su izgubili ove godine u finalu kupa od Vojvodine 9:7 a Vojvodina ih je pobedila i u prvenstvu 9:8 tako da nisu nepobedive. Mi smo se pojacali sa ovom Kubankom i jos par mladjih igracica iz filijale TAS-a je doslo a mislim da nismo sve utakmice igrali kompletni, videcemo sta ce da bude do kraja...Mnogo toga moze da poremeti i ova korona...

Zanimljivo je da od 25 prvenstava u zenskom vaterpolu koja su do sada odigrana mi smo osvojili skoro pola njih, tacnije nas prvi i drugi tim su osvojili 12 od 25 prvenstava koja su do sada odigrana. ZVK Crvena Zvezda je osvojila 5 prvenstava 2014-2018 a nas drugi tim "Crvena Zvezda 2" tj. TAS 2000 je osvojio 7 titula 2007-2013...

Ne kazem da je nemoguce da uzmemo kup u zenskom fudbalu i titulu u zenskom vaterpolu,samo da su Spartak i Palilula veliki favoriti.E sAd videcemo lopta je okrugla.

Beni

Горане могао би објавити списак свих медаља/трофеја које су наше спортискиње освојиле ове сезоне рачунајући све спортове.

nesabolt

Таш 2000 је клуб за себе, ми нисмо имали женски ватерполо клуб пре сезоне 2013/14, све те титуле које су они раније освојили немају везе са нама, јер ми тада нисмо ни постојали, та сарадња је кренула после нашег оснивања.

Goran137

Nikola to sam i napisao da Spartak i Palilula jesu favoriti i da igraju dobro al' da svasta moze da se desi :) Videcemo...

Beni bice uskoro, trebao sam i pre ali radim na toliko materijala da ne stizem sve :) Ekipni trofeji seniora su manje vise zavedeni, ostaje da se jos neki ozvanice...Radim i na popisu ekipnih trofeja mladjih seniora i ekipnih trofeja svih mladjih kategorija od petlica do omladinaca i to samo internacionalni i trofeji na drzavnom nivou a imam u planu da kasnije upisem i one na republickom nivou, a pojedinacni trofeji su tek prica za sebe, to dok se zavrsi treba vremena i vremena...Ali za ovu jednu sezonu nije problem postavicu pa studiraj :)

Goran137

Цитат: nesabolt  Апр 14, 2021, 15:06 поподнеТаш 2000 је клуб за себе, ми нисмо имали женски ватерполо клуб пре сезоне 2013/14, све те титуле које су они раније освојили немају везе са нама, јер ми тада нисмо ни постојали, та сарадња је кренула после нашег оснивања.

Da znam da je TAS klub za sebe i da mi pre te sezone nismo imali vaterpolo klub...Mozda sam trebao da navedem nasa sadasnja filijala je to osvojila ranije dok su bili vise nezavisni kao klub...

Ne znam da li imas spisak osvajaca zenskog kupa ja imam sve osvajace prvenstva od kada je pocelo od 1992 do 2020 a za kup jos nisam sakupio sve imam dosta sezona za kup ali ne sve. Znam da se 1998, 1999 i 2000 nije igralo i imam pobednike 2004-2006 i 2013-2021...Ostale godine 1992-1997, 2001-2003 i 2007-2012 nemam...

Goran137

Opet malo o veslanju. Nedavno smo ovde imali tu temu koje SD je osvojilo vise seniorskih ekipnih trofeja nase SD ili komsijsko i tada su me neki sa njihovog foruma prozivali sto se tice prebrojavanja trofeja u veslanju, medjutim ispostavlja se da sam bio u pravu...Stvarno ne bih da ih spominjem ako ne moram ali jednostavno ne volim da me bilo ko pravi budalom bez razloga...

O cemu se radi, pojasnicu opet. Ja sam lepo rekao da znam da smo sigurno nekih 6 puta bili ekipno najbolji u drzavi sto se tice veslanja za period EX YU i lepo sam u proslim porukama na ovu temu rekao da je sistem racunanja bio verovatno drugaciji nego sto su to grobari predstavili na njihovom forumu, tacnije da se racunalo vise kategorija muskarci, zene, seniori i mladje kategorije a oni su verovatno zbrojali samo musku kategoriju ono skif, dubl, cetverac, osmerac i pravili se pametni misle to je to ili samo seniore i seniorke bez mladjih kategorija...

Znaci oni su na toj nekoj njihovoj tabeli za nas VK napisali da je bio najbolji u apsolutnom prvenstvu 4 puta i to za sledece godine 1950, 1979, 1980 i 1982, mada su pored ove zadnje godine 1982 u zagradi napisali broj 3 tj. 1982 (kada smo poslednji put osvojili prvenstvo) Crvena Zvezda (3), znaci naveli 4 godine a na kraju napisali da smo bili najbolji 3 puta...

Sto se tice veslanja takodje sam napisao nedavno da sam u knjizi Hiljadu trofeja Crvene Zvezde npr. pronasao tekst gde pise da se 1948 nije proglasavala najbolja ekipa u veslanju iako je Zvezda bila najbolja u vise kategorija a oni na nekim njihovim tabelama upisali da je bilo prvaka za tu godinu i to upisali Mladost ZG...Takodje sam nedavno napisao da sam za jos nekoliko godina pronasao da smo bili prvi a oni na njihovoj tabeli napisali da su to bili drugi klubovi i jos se pravili pametni kao prozivali poruke tipa ako racunamo trofeje racunajmo fer i "Za informaciju nekim ciganima ima ljudi koji detaljno istrazuju osvojene trofeje" itd. pa vidim koliko su fer, realni i koliko detaljno prate i istrazuju jer sam danas istrazujuci jos neke trofeje naleteo na nove podatke, pojasnicu o cemu se radi...

I za 1951 godinu oni su na svom forumu postavili tu neku tabelu i napisali da je prvak u veslanju bio Gusar Split dok sam ja npr. pre nasao u monografijama nasg SD da smo te godine bili prvaci u Veslanju, njihov odgovor je bio monografije imaju gresaka, nije sve u njima tacno itd. Medjutim danas sam iste te podatke za 1951 pronasao i u Zvezdinoj Reviji iz 1963 gde za 1951 godinu u tekstu pod naslovom "Sestostruki prvaci" u sekciji "Otrgnuto od zaborava" pise "Za clanove i prijatelje Sportskog Drustva Crvena Zvezda 1951 godina ostala je u secanju kao godina najvecih uspeha, sportisti Crvene Zvezde osvojili su prvenstvo drzave u fudbalu, kosarci (muskarci i zene), veslanju, odbojci i macevanju. Na kraju tog teksta pise "Prvaci drzave postali su i veslaci koji su te godine ucestvovali i na mnogim medjunarodnim takmicenjima, najvise uspeha imali su na Bledskoj regati kada su u jakoj konkurenciji prva mesta osvojili skifista Petrovecki (Dvojac sa kormilarom) i cetverac sa kormilarom za podmladak".

Potvrdu ovoga sam nasao danas i u Almanahu Veslackog Kluba Crvena Zvezda gde za 1951 takodje pise da se prvenstvo FNRJ odrzavalo 5 Avgusta na Bledu i 12 Avgusta u Vukovaru. I takodje pise da je Petrovecki osvojio titulu u skifu i da je to bila treca titula za redom. Takodje nas dvojac sa kormilarom Rajko Miletic/Ivan Tesaz i kormilar Ferdinand Hubicki je osvojio zlato a nas cetverac je osvojio trece mesto dok je Gusar ovde bio tek sesti.

Sad dolazimo do onoga sto sam ja pre pokusao da objasnim ali nekim ljudima ne vredi pricati, u tekstu takodje pise "Prvenstva su odrzavana 5 Avgusta na Bledu za seniore i u Vukovaru 12 Avgusta za 1 razred, za veslacice, za podmladak i za cetverac sa kormilarom za stariji podmladak). Znaci konacan plasman je odredjivan tako sto su se za neke godine bodovali rezultati ne samo seniora vec i mladjih kategorija.

Npr. za istu tu godinu za prvenstvo Srbije koje odrzano u Beogradu 14 i 15 Jula u Almanahu naseg veslackog kluba takodje pise "Bodovanje savezni razred 350, prvi seniorski razred 360, seniorke 150 (860 bodova), podmladak 350 (350 bodova). U ukupnom plasmanu pobedio je nas klub".

Znaci kao neki se prave fini zele sve transparentno i prave informacije da se iznose a onda prave i kroje neke svoje tabele sa neproverenim, netacnim ili kako god informacijama i objavljuju to. Nece moci to kod mene...Znaci za sada smo u EX YU bili najbolji ekipno u veslanju 5 puta 1950, 1951, 1979, 1980 i 1982 a istrazicu ja jos i sve ostale godine da vidim dal' smo jos koji put bili najbolji...

Goran137

Vidim odmah usledio odgovor od strane grobara sto se tice ovog mog prethodnog komentara na temu veslanja. Samo problem je sto postavljaju slike koje su slikane peglom za peglanje vesa pa ne mogu da se procitaju ni pomocu fotoshopa dok ja kad postavim postavim sliku na kojoj se jasno sve vidi...

Opet za 1951 koliko mogu da procitam na slici na vrhu teksta pise Bled 6.VIII i pise da je naslov prvaka osvoijo Gusar iz Splita koji je pobedio u takmicenju cetveraca sa i bez kormilara a u takmicenju osmeraca je zauzeo drugo mesto iza Zagrebacke Mladosti...Drugi tekst ispod tog manjeg teksta je mutan i ne moze nista da se procita ali vidim na pocetku teksta da je rec opet o prvenstvu na Bledu...

A sta je sa onim drugim prvenstvom, sta to kao ne treba da racunamo ili cemo ipak reci Gusar je prvak kada se saberu rezultati samo muske seniorske konkurencije a Zvezda je prvak kada se saberu rezultati zenske seniorske konkurencije i prvak sto se tice omladinaca ili Zvezda je sveukupni prvak kada se saberu svi rezultati seniori, seniorke i podmladak...

Na onoj tabeli koju su grobari postavili pre isto za 1951 pise takodje samo Bled i datum 5.08.1951 i pise prva mesta skif: Crvena Zvezda, dvojac bez kormilara: Sava Zagreb, dvojac sa kormilarom: Crvena Zvezda Beograd, dubl skul: Dinamo Pancevo, cetverac bez kormilara: Gusar Split, cetverac sa kormilarom: Gusar Split i osmerac: Mladost Zagreb...Ovo je navedeno u jednoj tabeli a u drugoj je naveden isti datum i samo da je Zvezda prva u skifu a da je apsolutni prvak Gusar Split a sta je sa drugim delom prvenstva u Vukovaru 12.08?

Lepo sam napisao da sam u Almanahu Veslackog Kluba Crvena Zvezda video da za 1951 godinu pise: "Prvenstva su odrzavana 5 Avgusta na Bledu za seniore i u Vukovaru 12 Avgusta za 1 razred, za veslacice, za podmladak i za cetverac sa kormilarom za stariji podmladak)".

U knjizi Enciklopedija fizicke kulture sam takodje pronasao da je Crvena Zvezda osvojila te godine prvo mesto u cetvercu s kormilarom seniorke, u Zvezdinoj reviji sam pronasao da je Zvezda te godine osvojila prvo mesto u cetvercu s kormilarom za podmladak.

A u monografijama SD CZ 1945-1955, 1945-1960, 1945-1985 i 1945-1995 za 1951 isto pise:

Klub osvaja drzavno prvenstvo podmlatka, zena i prvog razreda u ukupnom plasmanu a u seniorskoj konkurenciji muskaraca pobedjuje u skifu i dvojcu sa kormilarom.
Ovde takodje pise da je podmladak osvojio prvo mestu u cetvercu sa i bez kormilara.

Takodje u monografiji 1945-1955 ima i tabela pregled trka i broj pobeda po godinama i za 1951 pise:
47 trka 33 pobede, 14 poraza. Broj clanova za tu godinu je 42, 11 muskih, 23 zenskih i 8 juniora.

Znaci vracamo se opet na ono sto sam vec spominjao ranije ako se racunalo sve ukupno Crvena Zvezda je bila prvak za tu godinu ili samo seniori muskarci Gusar je osvojio najvise bodova ali je onda Zvezda bila prvak sto se tice seniorki, kao i omladinaca...

https://imgur.com/a/R7LN7wV Evo ovde teksta iz Revije gde pise da je Zvezda te 1951 godine bila prvak u veslanju.

https://imgur.com/a/YLQ4pjX a evo i podataka iz Almanaha Veslackog Kluba Crvena Zvezda na strani 79 lepo i jasno pise u naslovu PRVENSTVA FNRJ 5. AVGUSTA 1951. NA BLEDU I 12. AVGUSTA 1951. U VUKOVARU a ispod naslova pise "Prvenstva su odrzavana 5 Avgusta na Bledu za seniore i u Vukovaru 12 Avgusta za 1 razred, za veslacice, za podmladak i za cetverac sa kormilarom za stariji podmladak)".