• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Евролига, 16. коло: Зенит - Црвена звезда 58:65

Започео северна страна, Дец 25, 2019, 20:35 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Najbolji u pobedi nad Zenitom

Lorenco
22 (13.3%)
Čović
5 (3%)
Beron
128 (77.6%)
Lazić
0 (0%)
Dženkins
0 (0%)
Davidovac
0 (0%)
Simanić
1 (0.6%)
Jagodić Kuridža
2 (1.2%)
Kuzmić
0 (0%)
Štimac
6 (3.6%)
Gist
1 (0.6%)

Укупно гласова: 165

северна страна

Зенит - Црвена звезда

Петак, 27. децембар, 18:00, Хала "Казањ"

Sredinger

Tvrda utakmica, dobra odbrana ali imali smo sreće što Zenit nista ne moze da pogodi. Bajern pod moranje kako ovo ne bi palo u vodu.

Utisak je borbenost Stimca uz dosta nerealizovanih zicera, bice bolje sigurno. Lorenco i Beron u formi sto raduje.  Nagovestaj boljih dana  ;)

ДЕЛИЈЕ

Ide snimak na Nova Sport,pa ko ima može da gleda.Trenutno je prva četvrtina.
Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

mr nono

Баш озбиљну утакмицу смо одиграли, преозбиљну и наматазану. Показатељ да ова екипа може да игра, само да притисне онај прекидач који сам споменуо пре неког времена. Куриџа је донео чврстину на позицији 4. Ова утакмица је показатељ да ова екипа може да сиђе у рудник, узме алатке у руке и копа за победу. Јесу Били и Лорензо дали 44 поена на 18/26 из игре, али ову утакмицу је добила одбрана. Да није било оних 5 минута у првом полувремену када је играо Филип, где смо примили за 5 минута 16 поена, одбрана би била идеална свих 40 минута, што је у рангу немогућег. Свака част момцима за енергију коју су показали. Види се да почињу да се скупљају и раде оне мале ствари које су потребне. Из тога ће да се дигне Ђенка, из тога ће неки играчи да дођу до плус фазе која нам је потребна за неки нападачки континуитет. Преозбиљно одиграна утакмица, иако је на мали број поена. Концентрација је била добра. Примали смо две тројке у другом полувремену мислим да су је дали Вил Томас и Остин Холинс када су спуштали на један посед, али смо одбијали то. Не може ни све да се одбрани јбг. Такође, оно једно бацање пред крај Штимац није заиградио добро, па офанзиван скок, срећа да је Ајон промашио, иначе -2 би било. То су детаљи на којима мора да се ради, опет и пад концентрације јер је велика енергија потрошена. Практично одбрана је играна без неких већих падова сем првог полувремена где смо примили све што смо могли, а квалитетан напад нисмо поставили.

Такође, велике проблеме можемо да имамо на пику са Штимаром и Филипом. Већ по инерцији, одбрана се баш скупља на тај рол. Што ће велике екипе искажњават тако брутално, да нећемо знати где нам је глава, а где она ствар. Филип мора бар мало да се потруди да пробије тај блок, а не да иде два метра око њега. То је хендикеп 4на5, чак и 3на5, ако центар не буде тачан у кораку. 3на5 екипе то лагано решавају.

Волео бих да видим Гиста и Кузмића на 4/5 заједно.
Куриџа доноси озбиљну чврстину.
Штета за Билија што није имао 9/9 из игре. Тај један промашај је био heat check на почетку другог полувремена, узео је баш незгодан шут за 3.
Лорензо је озбиљан професор. Ослободио се, преузима на себе. Она лопта на преносу где је Гист бацио пас, ту је он узео одмах на себе кривицу. Показао и Шакоти и Гисту. Није се ослободио свог чувара. Полако постаје свестан свега и улоге, и то на себе узима.

Надам се да у овом целом посту нећете сви да се ухватите за Филипа што сам га "опљунуо", јер сам написао мали милион похвала за екипу.

За мене је најбољих 12 од тренутка када Стратос буде спреман да се скине:

Лорензо
Џенкинс
Пунтер
Берон
Давидовац
Лазић
Стратос
Симанић
Јагодић-Куриџа
Гист
Кузмић
Штимац

Све мање од овога је неприхватљиво, ако хоћемо да играмо озбиљну кошарку, са дубином, без неких осцилација које сада имамо. Али реално је да Филип буде у 12, а Давидовац не. Односно да се у неком наредном периоду Добрић и он не скидају.

ognja

@mr nono
Slazem se. I Dobric i Jovanovic da rotiraju kada treba nekog odmoriti. Sasvim dobra ekipa.

Sada je to 5 stranaca. Prihvatljivo.

Elem, ja ustanem ubedjen da je Beron MVP kola. Pogledam sajt, ebeni Dubljevic ima 42 rejting. Jebote...
NAKURAC, NAKURAC, PARTIZANE NAKURAC!!!

IgorRS

Cestitke timu na pobedi .Realno gledano trebali smo ovo da dobijemo 15 razlike.Sta reci o Beronu ?Ovakvog sutera nikad nismo imali .Sa kakvom lakocom covek pogadja suteve preko ruke u trku  -neverovatno.Ono sto mi se nije svidelo je Stimac i Kuridza dva neuigrana igraca u istoj petorci sa Covicem i  Davidovcem kada dugo nismo postigli kos a Beron nam sedi na klupi koji je nas najbolji igrac u trenutku kada se utakmica maltene lomi ,takodje vodjenje lopte Gista i predavanje iste u ruke protivniku .Greske se desavaju naravno ali je sve to moglo da nas kosta veoma vazne pobede.Nadam se da ce to Sakota da ispravi u buducim utakmicama.Ono sto raduje je to da smo i pored relativno slabe igre dosli do pobede i to na gostovanju .Rano je govoriti o top 8 ima jos da se igra ali treba iskoristiti povoljan trenutak i ostati u igri u sledecem utakmicama .U svakom slucaju videla se zelja kod igraca i to je ono sto je vazno. Siguran sam da cak i kad ne dobijemo  a odigramo pozrtvovano niko nece zameriti igracima.
Hajde lepo idi u zoloski vrt i svadjaj se sa nekim iz svoje vrste

северна страна

Momir

Našoj ekipi se mnogo toga može zameriti, ali želja da se igra do kraja im se ne može osporiti. Sinoćna igra je u većem delu bila veoma dobra u oba pravca, a ako se gleda samo odbrana može se reći da je od početka do kraja bila odlična. Nadam se da sad neko neće uzeti da navede poneki propust, kojih je naravno bilo, jer je generalno gledano odbrana bila na visokom nivou. Posebnu težinu ovoj pobedi daje, po mom laičkom i subjektivnom mišljenju, katastrofalno suđenje. Čini mi se da ovakvo suđenje nismo često imali u EL. Ukoliko bi Zvezda pobedila Bajern moja očekivanja za prvi deo sezone bi bila uveliko prevaziđena mada sam i sa ovim rezultatom do sada prezadovoljan. Istina je da nam igra i nije baš za uživanje, ali je zato rezultat odličan. Aba liga je naravno druga priča.
Što se tiče našeg rostera biće zanimljivo videti ko ispada kad i Panter bude na raspolaganju. Posle ove utakmice sam u ubeđenju da ćemo Dobrića u EL viđati više na tribini  nego na klupi, a kad se Perperoglu vrati bojim se da će slična sudbina zadesiti i Davidovca. Dženkins mi deluje kao da ni on ni trener ne znaju šta bi trebala biti njegova uloga tako da je možda i on u krugu onih koji nemaju sigurno mesto. Kad je Kuzma u pitanju ne znam šta da mislim, možda bi mu više prijao trening od čestih putovanja. 
Što se tiče Pantera ja mislim da je on doveden da individualnim akcijama donese poene u trenucima kad je druga postava na terenu i kada generalno nemamo dobrih napadačkih rešenja. Moje neko mišljenje je da će njegov dolazak najviše osetiti Đenka barem kada su minuti na parketu u pitanju. 
Na kraju još jednom čestitke treneru i igračima i srećno u CG. Vreme je da vežemo pobedu u EL sa važnom pobedom u ABA.

Red

rajko.c

@mr nono

Znaš kako, sve te pohvale za vrhunsku odbranu bi više imale smisla da nismo igrali protiv najneefikasnije ekipe u Evroligi.

Zenit ima dosta problema u kreaciji napada, i nema toliko dobrih šutera, a i to je dosta uticalo na sveukupni utisak.

Naravno, bilo je lepih momenata kao što si naveo. Štimac i Kuridža su već uneli neku novu dimenziju požrtvovanja pod košem.
На Форуму од 2008.

Косингас

Ипак смо први тим који их је свео на испод 60 поена на мечу. Прошло коло су дали Фенеру 84.

Ми играмо јако добру одбрану, то је чињеница. Одбрана нам је топ ЕЛ ниво, проблеми су више у нападу
"Све што видим и чујем около, толико је ужасно, страшно и кошмарно, да бих пао у потпуни очај, ако не бих веровао, знао и видео да последња реч припада Богу."
Старац Пајсије Светогорац

rajko.c

На Форуму од 2008.

џонињо

Цитат: rajko.c  Дец 28, 2019, 15:29 поподне@mr nono

Znaš kako, sve te pohvale za vrhunsku odbranu bi više imale smisla da nismo igrali protiv najneefikasnije ekipe u Evroligi.

Zenit ima dosta problema u kreaciji napada, i nema toliko dobrih šutera, a i to je dosta uticalo na sveukupni utisak.

Naravno, bilo je lepih momenata kao što si naveo. Štimac i Kuridža su već uneli neku novu dimenziju požrtvovanja pod košem.
Kako nema smisla kad smo posle 17 kola najbolja odbrana u EL? Ovo nije bio izolovan slučaj.
Činjenica je da igramo dobru odbranu,  i da nam napad škripi od početka, ali to je u dobroj mjeri i iz razloga jer igramo kontrolisanu košarku, sa dugim napadima.
Vjerujem da ćemo sa Kevinom i Stratosom značajno dobiti kad je ofanziva u pitanju. Igrači koji su u stanju da iskreiraju sebi poene, da "izmišljaju".

marakana11

Невероватно вече у Казању. Била је милина гледати нашу одбрану и како су Били и Зо пронашли простор за шут и агресивност. Зо је био веома агресиван и то ради до такве мере, да можеш да видиш зашто има такву каријеру иза себе. Она асистенција Гисту у другом полувремену за кош и фаул, прави вођа.

Тешко је некако поверовати да смо после 16 кола на ивици плејофа. Има доста да се игра, али мора се рећи да шта су момци све прошли у првих пар месеци заједно, ово је врло добар исход у Евролиги. Све то ми даје некакву наду за наставак Евролиге кад се Штимке, Јагодић-Куриџа и Пунтер уиграју.

Што се тиче Штимца, види се већ мала разлика у центру терена. Има искуство на висиком нивоу да зна шта треба да ради, и зато сам много захвалан што се вратио. Надам се да Кузмић или Оџо пронађу форму, и да коначно имамо два озбиљна избора на центру, зато што у најбољим данима Радоњића то смо увек имали, и неће увек ићи шут као данас... мораће да се спусти лопта понекад.

Као што је реко један пре ове утакмице... било би лепо да дочекамо Бајерн са доста самопоуздања, и да победимо доле пре доласка Радоње. Ова серија утакмица може доста тога да превагне и у Евролиги и у Јадранској.

Само напред момци!
Од малена, урезано у срце.
Увек уз тебе. Кроз најбоље. Кроз најгоре.
Да ли то била трећа лига или прва,
На целом свету, само је једна Црвена Звезда.

ДЕЛИЈЕ

Ja bih pre svega pohvalio naše igrače zbog selekcije šuta za 3 poena.Mi jesmo šutirali 7/14 za 3,ali mislim da su sve trojke koje smo pogodili bile otvorene.
Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

MalboroMekiKratki

Mozda glupo pitanje, što smo igrali u Kazanju protiv Zenita iz Peteovgrada?
Први пут сам на трибинама,
Ћале каже "сине знај"
Боже помози сад до победе

Косингас

Цитат: MalboroMekiKratki  Дец 29, 2019, 01:24 пре поднеMozda glupo pitanje, što smo igrali u Kazanju protiv Zenita iz Peteovgrada?

Заузете су им биле све дворане због новогодишњих празника.
"Све што видим и чујем около, толико је ужасно, страшно и кошмарно, да бих пао у потпуни очај, ако не бих веровао, знао и видео да последња реч припада Богу."
Старац Пајсије Светогорац