• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Фондација Делије

Започео Косјерац, Дец 24, 2019, 20:02 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Косјерац

treca smena

Ova tema mora da ozivi.
U Shopu ima majca Ilarija 1500 dinara molio bih vas braco moja da ucestvujete u ovoj akciji. Znam da su teska vremena, ali sto vise rasirite ovu pricu vise ljudi ce da shvati slogan Nema Predaje!!!

Teks sa fondacije.

НОВА МАЈИЦА- ИЛАРИЈА! Ускоро у продаји!
Мати Иларија (1918-2003) провела је скоро 30 година на Косову и Метохији у манастиру Мушутиште, а затим је постала игуманија манастира Покајница. Манастир у Мушутишту је, нажалост, миниран 1999. године и од њега је остао само звоник.

Након константних вербалних и физичких напада и претњи, многобројних крађа шуме и стоке наочиглед монахиња овог манастира, мати Иларија и сестринство морало је самостално да се брани и организује, јер нису имале никакву помоћ државе.

Монахиње у манастиру билесу у сталном страху од напада и силовања па је тако је мати Иларија била принуђена да са собом увек носи пушку, нарочито када би са осталим сестрама одлазила у поље да обрађује земљу.

Осим тога, може се слободно рећи да је свакодневно бранила манастир и монашку заједницу у Мушутишту, те да је вероватно била једини и последњи бедем одбране. О њој је августа 1980. године снимљен и филм, али је због реалног осликавања стања у Мушутишту био забрањен, и није приказиван све до распада Југославије и рушења манастира.

Не постоје речи које би описале храброст ове монахиње и жене која се водила мишљу да човек мора да буде борбен и да нам је Бог дао памет да се боримо. Није се бојала никога и ничега, а неколико пута је морала физички да се обрачуна са ,,нападачима". Тако је и провела 10 дана у затвору, јер је ударила шамар човеку који је псовао док се бунила због превеликог пореза.

Зато, свако ко буде желео ову мајицу треба да зна чији лик носи на грудима, и да му у мислима увек буде да брани свој род, баш како је мати Иларија волела да говори.

Raymond

Са Звездом до смрти, где образ нешто значи!
Радоњић Дејан!!!

Bela

Metohijsko vino ponovo u prodaji, petak, od 15 do 20h, zgrada SDCZ, prostorije Zvezdine revije.

No, Crvena zvezda teško da bi postala fenomen kakav jeste da u vreme svog nastanka nije privukla svu beogradsku mangupariju kojoj je iznad svega bilo do teranja kontre. Tako je i ovaj veliki klub stekao oreol velike zajebancije svega i svačega kao glavne oznake beogradskog duha.

Цитат: 19Simke93
Нисам ја навијач Звезде јер сам ја њој потребан, него она мени. Када год сам у могућности, ја тих 2 сата недељно не бих мењао ни за шта друго.

treca smena

Stigla mi slika od fondacije ljudi moji plakao sam kao malo dete.

njuma_njuma

Овде су најбољи падали
Овде су најбољи стварани
Овде зидови још причају
О хуку Севера који не престаје
Приђи чућеш бубњева звук
Армије која сложно грми
Овде зидови вечно ће причати
О љубави између ње и нас!

Chalut

ПРИКУПЉЕНО У НОВЕМБРУ:

403,746.64 дин.
10,326.41 €
290 $
55,80 CHF

Sjajan rezultat!  :hail:

:srbija:

Млађа ЦЗБГ

северна страна

Црвена звезда је живот мој, трофејно небо, сузе и зној... Ни суво злато, новац, сво благо, ништа к'о Звезда није ми драго...

točilo

"Zvezda je bila alternativa svemu onome što su oni podsvjesno osjećali. Zvezda je bila znak identifikacije, šljiva ispod koje se okupljaju preživjeli. Zvezda je bila krsna slava svim pravoslavcima u Bosni i Hercegovini. "

NNLice

Цитат: točilo  Феб 22, 2021, 21:46 поподнеDosta vas vjerovatno nije ni culo za Rogaticu, ali  znajte da  je puna Zvezdasa.  :stari grb:
Пола лола затворио Пала
И тебе ће Рогатицо мала

točilo

Цитат: NNLice  Феб 22, 2021, 23:21 поподнеПола лола затворио Пала
И тебе ће Рогатицо мала

Nece moci ove noci 😁😁
"Zvezda je bila alternativa svemu onome što su oni podsvjesno osjećali. Zvezda je bila znak identifikacije, šljiva ispod koje se okupljaju preživjeli. Zvezda je bila krsna slava svim pravoslavcima u Bosni i Hercegovini. "

Угљеша

ЦитатСа задовољством вас обавештавамо да смо окончали акцију прикупљања књига и да смо сакупили преко 1.600 књига! Морамо поменути да је чак 922 књига донирано од стране Добротворног друштва ''Достиник'' из Ниша, као и 107 књига од стране Музеја књиге и путовања библиотека Лазић. Остатак књига доносили сте нам свих ових дана и омогућили да се засигурно формира библиотека у Риђанима. С обзиром да смо прикупили више књига него што је то потребно за Риђане, све што преостане моћи ће да се распореди на друга места у Крајини и допуне већ постојаће библиотеке.

Хвала свима који су учествовали!

https://www.fondacijadelije.org/item/561-ridjane-biblioteka-1600