• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Квалификације за XXXII Олимпијске игре у Токију

Започео северна страна, Дец 26, 2019, 23:59 поподне

« претходна тема - следећа тема »

gromiko

Biće dosta oktazivanja tako da možda i upadne neka žena. Ne znam ni da li je dozvoljeno da ide čak 4 u singlu iz iste zemlje?  Biće interesantno videti da li ćemo imali dublove. Za prošle OI smo trebali da imamo mix dubl ali je Ana Ivanović brže bolje napustila Rio pa je neko drugi upao .

Što se atletike tiče ubacili su dosta jake norme. Mislim da to još samo Kolašinac može da ostvari. Na kraju će se broj atletičara za svaku disciplinu dopuniti sa liste najboljih. Tu mislim da može ići još Bibić, Dragana Tomašević i ne znam ima li ko još. Mislim da će nam ovo biti najmanji broj atletičara još od bog zna od kada. S druge strane, ranije su uglavnom bili turisti, sad imamo Ivanu koja je ozbiljni kandidat za medalju i Sinančeviča koji spada u krug onih koji bi moooooožda mogli da iznenade.

Достојевски

Цитат: gromiko  Феб 14, 2020, 08:05 пре поднеBiće dosta oktazivanja tako da možda i upadne neka žena. Ne znam ni da li je dozvoljeno da ide čak 4 u singlu iz iste zemlje?  Biće interesantno videti da li ćemo imali dublove. Za prošle OI smo trebali da imamo mix dubl ali je Ana Ivanović brže bolje napustila Rio pa je neko drugi upao .

Što se atletike tiče ubacili su dosta jake norme. Mislim da to još samo Kolašinac može da ostvari. Na kraju će se broj atletičara za svaku disciplinu dopuniti sa liste najboljih. Tu mislim da može ići još Bibić, Dragana Tomašević i ne znam ima li ko još. Mislim da će nam ovo biti najmanji broj atletičara još od bog zna od kada. S druge strane, ranije su uglavnom bili turisti, sad imamo Ivanu koja je ozbiljni kandidat za medalju i Sinančeviča koji spada u krug onih koji bi moooooožda mogli da iznenade.

Може, може. Прошли пут су учествовала четири Италијана, Шпанца и Франуза.  8) Чачић би можда могао да направи с неким дубл, постао је одличан дубл играч неђе је око 60 мјеста на АТП листи.

psychokiller

Цитат: Достојевски  Феб 14, 2020, 15:45 поподнеМоже, може. Прошли пут су учествовала четири Италијана, Шпанца и Франуза.  8) Чачић би можда могао да направи с неким дубл, постао је одличан дубл играч неђе је око 60 мјеста на АТП листи.

Не може играти 5 играча из једне државе?
биће, полако..

gromiko

Našao sam na wiki, može 6 iz jedne države ali maksimum 4 u singlu i maksimum 2 dubla.

Inače Karakašević i Izabela Lupulesku dobro guraju u miksu i imaju dobre šanse da se u toj disciplini plasiraju na OI.

psychokiller

Цитат: gromiko  Феб 15, 2020, 22:55 поподнеNašao sam na wiki, može 6 iz jedne države ali maksimum 4 u singlu i maksimum 2 dubla.

А одлучује позиција на АТП листи?
биће, полако..

gromiko

do 56. mesta otlučuje lista i biće još 8 pozivnica, jedna za Japan i pozivnica za "Legacy Gold Medalist / Grand Slam Champion" i 6 kontinentalnih mesta.

Za dublove se gleda "kombinovani ranking" sa dubla i singla.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tennis_at_the_2020_Summer_Olympics_%E2%80%93_Qualification

Biće sigurno dosta otkazivanja, no kako god da bude mi ćemo samo u Đokoviću imati ozbiljnog takmičara za medalju. Od dublova i ostalih ne očekujem puno. Naravno bilo bi super da nas bude što više i da imamo što više disciplina da pratimo.

Romaj

Kako stojimo sa vizama kod karatista? Cenim da bi tu mogli do medalje. (čini mi se da je od ovih OI i karate u programu)

gromiko

Da, na programu su u 8 disciplina (4 muške i 4 ženske) . U svakoj disciplini ide po samo 10 takmičara. Verovatno će preko liste u Tokio Prekovićka koja je četvrta na rang listi i samim tim solidan kandidat za medalju. Ostali ako se preko kvalifikacionog turnira plasiraju ali to se ne očekuje. Dakle verovatno ćemo imati samo jednu učesnicu .

gromiko

Andrea Arsović obezbedila Srbiji kvotu jer je osvojila bronzu na evropskom prvenstvu u Vroclavu u disciplini 10m vazdušna puška.

Ostaje nesigurno da li imamo sada 64 ili 63 učesnika jer su u vaterpolu smanjili broj igrača sa 13 na 11 a na wiki piše da su ipak posle podigli na 12.

Топ

Obustavljen je i kvalifikacioni turnir u Boksu u Londonu. Ostali su nam po jedan takmičar u muškoj i ženskoj konkurenciji. Nastavak u maju.
Неко је рођен само да мрзи, а неко рођен да носи круну!

gromiko

Devojka u najlakšoj kategoriji treba da pobedi jednu od dve borbe za plasman na OI. Momak u superteškoj treba da ostvari dve pobede i to  mislim da nije baš realno. Osim ovoga postoji još 1 svetski kvalifikacioni turnir. Bilo bi dobro i da imamo jednog predstavnika u boksu s tim da su moje prognoze da su sledeće Igre 2024.

Romaj

Belgrano

Tako su i za EP u fudbalu pricali do prosle nedelje da ce biti odrzano po planu.
Ako se ovo ludilo i ova panika ne smire u sledecih 2-3 nedelje, mislim da od OI ove godine nema nista.

gromiko

Stvar je u tome da OI ne mogu da se pomere. Možda za mesec dana max ako i to. Za narednu godinu šanse nema jer tu imamo 33 sporta odnosno 33 kalendara. I fudbal nije bilo lako pomeriti a to je jedan jedini kalendar.  Sad pomnožite to sa 33. I nije nebitno što je evropsko trebalo da bude u više zemlja. Veća bi bila frka da je jedan domaćin sve pripremio.

Ohrabruje činjenica da Japan stoji dobro sa koronom. Oni već imaju sportske priredbe, istina bez publike.

Igre će se održati ako bude bilo bilo kakvih mogućnosti za to. Dakle, ako treba, tamo gde se nisu završile kvalifikacije slaće preko lista . Danas je tekst B92 kako postoji mogućnost  da se u košarci kvalifikujemo bez kvalifikacija. To može da znači da će biti gomila iznenađenja na OI jer neće biti svi u istoj mogućnosti da treniraju.

Inače, preko liste se danas kvalifikovala karatistkinja Jovana Peković u kategoriji do 61kg. Ona je 65i sportista Srbije.

Matuzalem88

Očekuje se pomeranje Olimpijade na 2022 godinu, koliko sam uspeo da ispratim sve strane medije. Prevashodno dobro obaveštene italijanske, španske, a tu je i neka Skariolova izjava, tako da će da bude veselo poprilično. Svi targetiraju jun kao neki kraj rok za konačnu odluku.

Belgrano

Цитат: gromiko  Мар 18, 2020, 18:22 поподнеStvar je u tome da OI ne mogu da se pomere. Možda za mesec dana max ako i to. Za narednu godinu šanse nema jer tu imamo 33 sporta odnosno 33 kalendara. I fudbal nije bilo lako pomeriti a to je jedan jedini kalendar.  Sad pomnožite to sa 33. I nije nebitno što je evropsko trebalo da bude u više zemlja. Veća bi bila frka da je jedan domaćin sve pripremio.

Ohrabruje činjenica da Japan stoji dobro sa koronom. Oni već imaju sportske priredbe, istina bez publike.

Igre će se održati ako bude bilo bilo kakvih mogućnosti za to. Dakle, ako treba, tamo gde se nisu završile kvalifikacije slaće preko lista . Danas je tekst B92 kako postoji mogućnost  da se u košarci kvalifikujemo bez kvalifikacija. To može da znači da će biti gomila iznenađenja na OI jer neće biti svi u istoj mogućnosti da treniraju.

Inače, preko liste se danas kvalifikovala karatistkinja Jovana Peković u kategoriji do 61kg. Ona je 65i sportista Srbije.

Velika vecina sportova i njihovih federacija zivi gotovo iskljucivo od OI. Deo kolaca koji dobijaju od OI je za sportove kao sto su, dajem primer, dizanje tegova ili rvanje, od zivotnog znacaja i bez tih sredstava ti sportovi bi bas tesko preziveli. Samim time je znacaj OI neuporedivo veci od kalendara i svetskih kupova pojedinih sportova, koji se ruku na srce, odrzavaju pred uzom rodbinom i sa minimalnim medijskim prostorom.
Zbog toga mislim da se tu ne pitaju pojedini sportovi vec Olimpisjki Komitet i njihovi sponzori, i da ce oni odlucivati o tome kad ce se odigrati ove igre.

Na to treba dodati, da se OI nece odrzati sve dok se medjunarodna putovanja ne normalisu i ljudi mogu ponovo normalno da se krecu. To se nece desiti u sledecih par nedelja i procice jos dosta vremena dok se ukinu sve restrikcije putovanja koje su trenutno na snazi.

Do pocetka OI je ostalo jos nesto vise od 4 meseca, i jasno je da ce se cekati zadnji moguci trenutak da se prelomi. Licno mislim, da ako se u sledecih mesec dana stvari ne poboljsalju drasticno, od OI ove godine nema nista.

Belgrano

Kanada i Australija nece slati sportiste ukoliko se OI odrze kao po planu ovog leta. Ocekuje se ista odluka Nemacke uskoro. 
Americki plivacki i atletski savez uputili pismo da se igre pomere.
Mislim da su sanse minimalne da OI budu ove godine.

Ma da bre

Nameless

Цитат"Nakon što je razgovarao sa predsednikom MOK-a, premijer Abe je u razgovoru za medije objasnio kako su se njih dvojica dogovorili da se Olimpijske igre ne otkažu, već pomere za leto 2021", piše na zvaničnom profilu japanskog premijera.

Dugo se čekalo na ovakvu odluku, Bah i ljudi iz Međunarodnog olimpijskog komiteta su odbijali mogućnost odlaganja Igara, međutim usled pandemije koronavirusa nisu imali drugog izbora.

Tačan datum odigravanja Igara biće naknadno saopšten, ali jasno je da se radi o letu 2021.

neverforgetbari