• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Евролига, 22. коло: Црвена звезда - Анадолу Ефес 78:85

Започео Шапчанин, Јан 27, 2020, 19:06 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Najbolji protiv Efesa

Lorenco
7 (5.1%)
Dženkins
4 (2.9%)
Beron
5 (3.7%)
Panter
6 (4.4%)
Dobrić
5 (3.7%)
Davidovac
72 (52.9%)
Simanić
3 (2.2%)
Gist
5 (3.7%)
Kuzmić
1 (0.7%)
Štimac
19 (14%)
Odžo
9 (6.6%)

Укупно гласова: 136

sindje

Цитат: Celtic  Феб 01, 2020, 11:06 пре поднеBrojke govore da igramo, a i moj utisak je takav. Naravno, kada odigramo rekreativno kao juče na početku to je neka druga priča.

Statistika se moze interpretirati na ovaj ili onaj nacin. Kumulativno, uporedjujuci ukupan broj nasih primljenih koseva sa ukupnim brojem primljenih koseva ostalih ekipa, nismo losi.

Nazalost, raspored na tabeli se odredjuje uspesnoscu u pojedinacnim utakmicama. S obzirm na skor od 9:12, nasi protivnici su u vecini slucajeva, 59% da budemo precizni, igrali bolju odbranu od nas jer su primili manje koseva u durektnim duelima sa nama.

Znaci, prosto - nasa odbrana je losa i to jeste cinjenica.

011BG

Ja i dalje ne verujem da u svaku utakmicu ove sezone ulazimo lagano i da nam uvek ekipe naprave 10 razlike u prvoj cetvrtini i onda jurimo , ali sta je tu je efes je kvalitetniji od nas mnogo videlo se sad treba naci snage za ovaj ritam sto nam sledi 4 utakmice u nedelju dana...

ognja

Цитат: 011BG  Феб 01, 2020, 11:56 пре поднеJa i dalje ne verujem da u svaku utakmicu ove sezone ulazimo lagano i da nam uvek ekipe naprave 10 razlike u prvoj cetvrtini i onda jurimo , ali sta je tu je efes je kvalitetniji od nas mnogo videlo se sad treba naci snage za ovaj ritam sto nam sledi 4 utakmice u nedelju dana...

Udjemo li tako u derbi, iako je Partizan svetlosnim miljama daleko od Efesa, mi cemo izgubiti isto kao i od Efesa. Jer u sportu vazni su talenat i rad. Sa oba mozes sve, sa samo radom mozes nesto, a sa samo talentom ne mozes bas nista.

Vrlo je prosto. Kristijano Ronaldo i dan danas trenira kao konj svaki dan, a godisnji odmor mu je najkraci od svih. Mesi je madjonicar sa loptom ali mesi ima i pokretnost i brzinu, a to je posledica krvavog rada.

Da ne gnjavim previse. Voljni momenat, defanziva, vidljiva je od prvog sekunda meca. TO HOCU DA VIDIM protiv Partizana.
NAKURAC, NAKURAC, PARTIZANE NAKURAC!!!

ljubisa rajkovic

Napisao sam na temi medija da me zanima samo pobeda u derbiju makar nas efes pocepao 50 razlike i ostajem pri tome.Sinoc me prvo poluvreme podsetilo na ono kad radonjic cuva snagu za aba pa u evroligi dozvoli da ga cedevita odvali 21 razlike u zagrebu.To je taj nivo rekreativne kosarke bio sinoc.U drugom poluvremenu smo se stisli,ali jbg bolji su i jaci i poraz od 7 razlike je za mene veoma prihvatljiv.Nemam ja sta da previse zamerim sakoti jer mi ove sezone zaista imamo celu sezonu nekoliko igraca povredjenih u svakom trenutku i to je za ovakvo takmicenje zaista nama kamen oko vrata.Sto se tice igraca pojedinacno ja sam to sve i pre napisao,ali sad cu opet da ponovimpa ce mozda ovog puta to biti shvaceno onako kako treba.

Lorenco igra losije posle one povrede zgloba pogotovo u odbrani i to se bas vidi.Igrao je na silu protiv albe i zalgirisa,ali smo tada imali jos povredjenih i bolesnih,neki su cak i igrali bolesni, pa su porazi se desili jer jednostavno nismo imali ni snage ni svezine da te utakmice zavrsimo.

Simanic nije nikakav vanserijski talenat nego samo obican mladi igrac i bez obzira ne situacije kada pokaze da je zaista dobar,u vecini je pogubljen i ne zna sta da radi pa ne uradi nista.Klupa mu jos dodje olaksanje.Bolje i klupa nego da ga vozaju ko papana na terenu.

Pisao sam da za Djenku je ova sezona vracanje u normalno stanje po kom ga svi znamo.Covek je dve sezone glumio ikebanu u himkiju i ocigledno ga to ne moze da prodje tako lako.Odbranu igra odlicno i to od njega treba i traziti pa ce on sam da se pronadje u napadu.Uz Lazica on je nas najbolji defanzivac od bekova i za njega je bolje da radi ono u cemu je odlican nego da pravi stetu u napadu pa da potone jos vise.

Za Dobrica se ovde donedavno pisalo da treba dobiti Laziceve minute i da ga on treba izbaciti iz 12 kao i da igra mnogo bolju odbranu od naseg kapitena.Zasto onda kritikujete tog istog Dobrica sto je cuvao larkina sinoc?Dobric mora uzimati vise suteva u napadu,pogotovo poludistancu,a odbranu igra sasvim dobro.

Davidovac ume da izgleda pogubljeno,ali se to retko desava.Decko je u ovom trenutku,tacnije u ovoj sezoni za Simanica Durent licno.Sve radi i moze da igra bukvalno svaku poziciju na parketu.

Od Kuzmica ove sezone nema nista.Tek sledecu moze biti onaj pravi.Jednostavno saobracajka je ucinila svoje i to je u redu.

Gist pocne igrati odbranu tek kad nanese ozbiljnu stetu u napadu.Sta on radi i sta mu se trpi to je za analizu ozbiljnu,ali ima jak ugovor i jbg to je sto je.

Ne znam sta hocete od Berona.Svi smo znali da nas najbolji igrac iz prosle sezone igra prvi put evroligu u zivotu i njegove oscilacije su normalne.

Lazica necu da komentarisem jer je on neko ko u odbrani radi ono sto niko ne moze,a u napadu sta uradi uradi.

Panter i Stimac su nasi najbolji igraci iako su tek poslednji dosli.Panter je igrac kakav jeste i on se ne moze promeniti.Suter koji ubaci 10+ poena za jako kratko vreme plus imasolidnu odbranu.Stimac je neko za koga se usudjujem reci da kad bi cela ekipa igrala sa njegovom zeljom i energijom mi bi bili u finalu evrolige.On nikad ne odustaje uprkos greskama i promasajima i ta borbenost se njemu uvek vrati na kraju i to pozitivno.

Kuridza i stratos jos ne igraju,a fale na ko zednom voda.To je bar jasno.

Odzo moze igrati samo fiba takmicenja ili evrokup gde ce igrati dve utakmice nedeljno.Tad ima i snagu i svezinu i koncentraciju da bude odlican.Ovakav ritam utakmica nije za njega jer ne zna gde bije.

Ostale da komentarisem nema potrebe.Sta da se radi to nam je sto nam je.Ide kup,idu glavne utakmice u aba plus plej of i ekipa mora imati podrsku.Pogledajte sta nam u aba rade ove sezone i koliko kalkulisu sa utakmicom u podgorici plus sudije na terenu.Ako zelimo trofeje,a zelimo,ekipa se mora podrzati i DA SE DOBIJE STOKA U PONEDELJAK.

nedst

Utakmica izgubljena vec u 1/4 a u 2/4 je to bilo i potvrdjeno. Ipak u 3/4 i 4/4 se vracamo ali nedovoljno za ovakvog protivnika koji je na celu EL. Poraz ko poraz ne bi trebao da nas puno boli s obzirom da smo od Albe i Zalgirisa imali bolnije poraze, ali nekako pred derbi nam je bila potrebna jedna vredna pobeda zbog veceg samopouzdanja. Nadam se da ce momci ovo prebroditi i da ce sa mnogo vise energije docekati KKjsdp gde ce se na gostima slomiti kola. Jedno je sigurno ova ekipa se u EL nije ni jednom obrukala, nedostajalo je neko zrnce srece a i korektnije sudjenje, a valjda ce nam se to sve vratiti kada bude najpotrebnije.

Verdasko

I nakon prespavane noci ne mogu da se nacudim kako ljudi koji zive od kosarke, zaradjuju ogromne pare od toga, zavrsili su nekakve skole i imaju veliko iskustvo ne prepoznaju neke potpuno ocigledne stvari prosecnom laiku.
Tu ne mislim samo na Sakotu, desavalo mi se da se isto zapitam i za Tomica, Alimpijevica, pa cak i Radonjica ponekad.

Mi juce nismo usli u utakmicu kao da smo odradili losu pripremu za Efes, vec kao da apsolutno nikakve pripreme nije ni bilo. Ma jos gore, kao da uopste ni ne znamo ko igra za Efes i nemamo predstavu kakve su karakteristike njihovih igraca.

Larkin sam izjavi nedavno kako mu je najteze u Evropi igranje protiv Djenke, mi Djenku stavljamo na njega na -24, a utakmicu krecemo sa Dobricem na njemu i gubimo je posle 3 minuta. Dobric je realno, osim zaista izvrsnog osecaja za blokadu, izuzetno skroman defanzivac. Ima losu kontrolu tela, ispada na svaku fintu, zabija se u blokove... Staviti njega na Larkina je ravno samoubistvu.

Onda Gist na cetvorci, ja mislim da nije bilo osobe u hali koja ne vidi da on to ama bas nikako ne moze da igra vise. Nije slucajno sto ni sekund nije proveo na 4 poslednjih par sezona u Panatinaikosu. Covek je na petici nas daleko najbolji defanzivac i jedan od kljucnih igraca, na cetvorci je neupotrebljiv i samo frustrira i sebe i publiku.

Pa gomila nekih suludih pomaganja na Singltonu i Plajsu koji nemaju nikakvu igru ledjima, a ostavljamo same Larkina, Bobou, Simona, gde se ne zna ko je bolji suter.

Stime... Nema se njemu sta zameriti, unosi energiju i ofanzivno daje neki doprinos, ima osecaj za ofanzivni skok...
Ali brat bratu, preko njega mozemo odbraniti nesto samo slucajno. Unose ga bekovi u kos, centri mu skidaju lopte sa glave, odbrana pika je misaona imenica... I kad brat ubaci 15, preko njega primimo 30. Gledam sinoc kako zonira Larkina i pusta mu sut za 3, a covek ima neke bolesne procente ove sezone i maltene ne promasuje kad je sam.
Previse mu Sakota veruje, tesko da cemo dobro proci ako on bude na terenu kada se sezona bude lomila.

I aman vise sa onom startnom petorkom gde zatvoris Berona i zavrsio si posao.

Mi kao da krecemo sa skautingom protivnika tek na samoj utakmici. Krenemo standardno sablonski na slepo, pa se prilagodjavamo, u zavisnosti od toga sta se uradi na pocetku utakmice. Reakcije kasne, tajmauti kasne.

Problemi sa povredama nas ojadise, ali i strucni stab bi morao bolji posao da radi.

sindje

@Verdasko
Da se malo nasalim, verovatno je Larkin ocekivao Djenku u odbrani, pa je Sakota odlucio da ga iznenadi sa Dobricem 😁

Dobru si analizu napravio, ali to nam je, sto nam je. Igrace koji su kompletni, i u napadu i odbrani, mnogo vise od nas placaju neke druge ekipe...

sinisa

Цитат: Косингас  Феб 01, 2020, 10:00 пре поднеЈарамаз и Гордић су им у најбољој шутерској форми у овом периоду колико сам успио испратити. Нарочито Јарамаз.

Бирчевић и Загорац не могу море да погоде али Јарамаз их носи, погађа доста шутева.

D-Rose

Ne sumnjam da je u skautingu izricito napisano da je Larkin trenutno najbolji igrac u Evroligi (i zasto), kao i da im je recimo Singlton u zadnjih mesec i po dana drugi najbolji igrac u ekipi. E sad, zasto smo odigrali rekreativni mec, to vec ne znam. S obzirom da smo branili Larkina sa Dobricem na lopti, a sa Stimcem u dropu...da je hteo i trebao verovatno je mogao da da 60 poena, svaka trojka mu je bila otvorena.

Celtic

Цитат: sindje  Феб 01, 2020, 11:48 пре поднеStatistika se moze interpretirati na ovaj ili onaj nacin. Kumulativno, uporedjujuci ukupan broj nasih primljenih koseva sa ukupnim brojem primljenih koseva ostalih ekipa, nismo losi.

Nazalost, raspored na tabeli se odredjuje uspesnoscu u pojedinacnim utakmicama. S obzirm na skor od 9:12, nasi protivnici su u vecini slucajeva, 59% da budemo precizni, igrali bolju odbranu od nas jer su primili manje koseva u durektnim duelima sa nama.

Znaci, prosto - nasa odbrana je losa i to jeste cinjenica.

Mi gotovo sve što smo uradili u EL do sada, a to nije uopšte loš skor obzirom na ekipu kakvu imamo i sve nedaće koje su nas snašle sa trenerima i igračima, uradili smo zahvaljujući dobroj odbrani.
Napad nam je pak definitivno među dva, tri najslabija u ligi.

Sektor