• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Косово је ❤️ Србије

Започео Горан Арсеновић, Феб 06, 2020, 08:01 пре подне

« претходна тема - следећа тема »

Ако овог лета буде хуманитарна акција за помоћ нашем народу на Космету, да ли би учествовали

Да.
105 (98.1%)
Не.
2 (1.9%)

Укупно гласова: 107

Анкета завршена: Јул 20, 2020, 19:18 поподне

gracanica

Pre bi rekao koristoljublje, tj pasos. Dok nas srbe ko j.ebe, za nas je namenjen pasos koordinacione uprave.

gracanica

Цитат: Заражен  Мај 16, 2021, 17:10 поподнеОво и када би нам понудили, верујем да би чланство у НАТОу било део тог папира.

Само, шта Шиптари добијају овим споразумом, а да сада немају?

Vece je pitanje sta oni u stvari imaju? Imaju nesto, a to nesto je u stvari nista.

ludi_zvezdas

kad bi moglo da se izdejstvuje da nasi kontrolisu granicu prema siptariji bilo bi dobro.
pro : ROBI
anti : adzic i njemu slicni

gracanica

Цитат: ludi_zvezdas  Мај 16, 2021, 17:13 поподнеkad bi moglo da se izdejstvuje da nasi kontrolisu granicu prema siptariji bilo bi dobro.
To nismo uspevali ni sa nekoliko desetina hiljada vojnika.

Заражен

Цитат: gracanica  Мај 16, 2021, 17:12 поподнеVece je pitanje sta oni u stvari imaju? Imaju nesto, a to nesto je u stvari nista.
Па исто је питање, и да немају ништа, шта би они добили у овој причи?
Цитат: Севернармија  Апр 01, 2016, 11:53 пре подне
Zar nije lakse da stalno punimo stadion, tad se korov i nedostaci ne vide?

gracanica

Цитат: Заражен  Мај 16, 2021, 17:16 поподнеПа исто је питање, и да немају ништа, шта би они добили у овој причи?
Veliko nista,a to i sad imaju. Mada, u nekoj paralelnoj dimenziji gde bi oni pristali na ovako nesto najveca dobit za njih bi bio pasos, a samim tim to bi bio ogroman plus i za nas Srbe. U roku od nekoliko meseci mislim da bi siptari ostali bez radno i vojno sposobnog stanovnistva.

ludi_zvezdas

Цитат: gracanica  Мај 16, 2021, 17:15 поподнеTo nismo uspevali ni sa nekoliko desetina hiljada vojnika.

ali sada imamo savremeniju tehnologiju u vojsci to menja dosta.
pro : ROBI
anti : adzic i njemu slicni

gracanica

Цитат: ludi_zvezdas  Мај 16, 2021, 17:20 поподнеali sada imamo savremeniju tehnologiju u vojsci to menja dosta.
A iza tog vojnika na granici, logistika, snadbevanje?

Горан Арсеновић

Фокус вам је погрешан. Заборавили сте мини Шенген. Какве границе?

атинаултрас

Da li vi stvarno mislite da bi nama to neko dao...

Ovo su neki nasi pustili, da se malo napravi balans...

Onaj prvi, gde mi gubimo je verovatno nesto o cemu se mozda i prica negde...ovo posle je sprdnja.
Ni suvo zlato, novac, svo blago, ništa ko Zvezda nije mi drago!

Заражен

Тешко да смо ми ово пустили, пре ће бити Руси, извор је магазин деснице у Немачкој.

Психо

Мај 17, 2021, 12:03 поподне #1951 Last Edit: Мај 17, 2021, 12:08 поподне by Психо
Цитат: gracanica  Мај 16, 2021, 17:19 поподнеVeliko nista,a to i sad imaju. Mada, u nekoj paralelnoj dimenziji gde bi oni pristali na ovako nesto najveca dobit za njih bi bio pasos, a samim tim to bi bio ogroman plus i za nas Srbe. U roku od nekoliko meseci mislim da bi siptari ostali bez radno i vojno sposobnog stanovnistva.

А што то њима треба наш пасош? Има их свуда по ЕУ, и ко хоће да иде са Косова може сигурно да оде и сад.

Мени то личи на приче да ће Србија остати са пензионерима када уђемо у ЕУ, јер ће као сви да оду. Хоће, како да не. Тај који је стварно хтео да оде је већ у Минхену или Бечу. Никакав улазак у ЕУ му не треба, нити га мора чекати.

Едит:
Уосталом тај пасош су имали до пре пар година када су били под Србијом. И сада испада да су силне милијарде за косовски пројекат, лобији, ратови и жртве служиле само да...добију наш пасош?
Нису нас сломиле ове тешке године !

Горан Арсеновић

Па наш пасош нема проблем баш нигде

ЋомиЦзв

Цитат: Психо  Мај 17, 2021, 12:03 поподнеА што то њима треба наш пасош? Има их свуда по ЕУ, и ко хоће да иде са Косова може сигурно да оде и сад.

Мени то личи на приче да ће Србија остати са пензионерима када уђемо у ЕУ, јер ће као сви да оду. Хоће, како да не. Тај који је стварно хтео да оде је већ у Минхену или Бечу. Никакав улазак у ЕУ му не треба, нити га мора чекати.

Едит:
Уосталом тај пасош су имали до пре пар година када су били под Србијом. И сада испада да су силне милијарде за косовски пројекат, лобији, ратови и жртве служиле само да...добију наш пасош?

Па не би сви отишли наравно, али кад би Србија ушла у ЕУ сутра на пример, у року од 5 година би једно пола милиона људи напустило државу, већина у најбољим годинама. Јер другачије гледају тамо послодавци ако је ЕУ пасош, доста је лакше наћи посао. Студирање је исто лакше, нпр. у Аустрији са ЕУ пасошем студираш исто као и домаћи студент.
"То је јуриш, то је налет, нема милости, све или ништа, то је Црвена звезда у свом елементу, то је Црвена звезда у свом пуном сјају."

Горанац

Цитат: Психо  Мај 17, 2021, 12:03 поподнеА што то њима треба наш пасош? Има их свуда по ЕУ, и ко хоће да иде са Косова може сигурно да оде и сад.

Едит:

Па да пређу границу без проблема на пример, са 'косовским' не могу без визе, а тешко их добијају.

Психо

Цитат: Горанац  Мај 17, 2021, 13:29 поподнеПа да пређу границу без проблема на пример, са 'косовским' не могу без визе, а тешко их добијају.

Да, сад видим. Мислио сам да су у повољнијем положају с обзиром на то ко им чува залеђину.
Сигурно је онда да би обичним грађанима то значило, али и даље мислим да се нису паре давале и силни ратови водили да би добили пасош који су некад имали. То поготово нема смисла док су сви они који одређују шта може, а шта не, и даље на њиховој страни (УСА).
Нису нас сломиле ове тешке године !

Заражен

Цитат: Психо  Мај 17, 2021, 14:49 поподнеДа, сад видим. Мислио сам да су у повољнијем положају с обзиром на то ко им чува залеђину.
Сигурно је онда да би обичним грађанима то значило, али и даље мислим да се нису паре давале и силни ратови водили да би добили пасош који су некад имали. То поготово нема смисла док су сви они који одређују шта може, а шта не, и даље на њиховој страни (УСА).
Па неће већ 10 година да им дају визну либерализацију, велики број њих који оде преко, оде на наше папире већ сада, тако да ако је то ствар праксе на терену, лако ће свако да одради.

Оног тренутка када добију визну либерализацију, остаће без 30 до 40 % становништва кроз 5 година на ових 900 хиљада што их једва има.

Мене више плаши таква држава што би личило на СХС, још горе личи ми на онај устав из 1974, Србија да се не пита ништа на КиМу, а они да се питају у Србији, неће да може, могу да се ограниче уз држављаноство на демократско право на КиМу и то је то, никакав парламент Србије, и остале пичке материне.

Torh

Мај 17, 2021, 19:01 поподне #1957 Last Edit: Мај 17, 2021, 19:04 поподне by Torh
Цитат: Заражен  Мај 17, 2021, 15:33 поподнеПа неће већ 10 година да им дају визну либерализацију, велики број њих који оде преко, оде на наше папире већ сада, тако да ако је то ствар праксе на терену, лако ће свако да одради.

Оног тренутка када добију визну либерализацију, остаће без 30 до 40 % становништва кроз 5 година на ових 900 хиљада што их једва има.

Мене више плаши таква држава што би личило на СХС, још горе личи ми на онај устав из 1974, Србија да се не пита ништа на КиМу, а они да се питају у Србији, неће да може, могу да се ограниче уз држављаноство на демократско право на КиМу и то је то, никакав парламент Србије, и остале пичке материне.
Хипотетички,ако их има стварно толико око милион и мање и ако би се иселили у том броју,то не би била толика јака политичка снага која би реметила целу Србију. Нама је на неку стандардну излазност од 55% пола милиона гласова 15% ,а то појављивање њих у парламентарном животу Србије би могло да пробуди остатак нашег народа који ретко излази на изборе да гласа по принципу неће нама Шиптари да се питају у Србији и онда би им на већу излазност тај проценат и њихова снага само падао а и ми гратис добили већи број наших људи укључених у политички живот кроз давање свог гласа,што и јесте циљ сваке нормалне демократије. Такође питање колико би њихов обичан човек био заинтресован да излази на изборе у Србији генерално а и додатно ако би добио широку аутономију у овиру своје покрајине КиМ где би могао много више да одлучује и где би се сигурно и њихови политичари међусобно мачевали за превласт као што сада раде. Све је то хипотетички и јако далеко али треба и о томе размишљати и разбијати неке митове као што је тај да би нам пола скупштине било са белим капицама, да их има 2 милиона итд..
Србија, Београд, Црвена Звезда!

Raymond

Милош Земан

Цитат1938. године када су нас изневерили западни савезници али и 1968. године када су нас изневерили источни савезници, у оба случаја српски народ нам је изразио своју подршку-а ми смо му се захвалили бомбардовањем. Управо због тога бих овом приликом за себе да кажем, и да се извиним за бомбардовање тадашње Југославије. Било је то горе од злочина, била је то грешка. И ја бих хтео као човек да замолим српски народ да нам опрости.

Са Звездом до смрти, где образ нешто значи!
Радоњић Дејан!!!

Горан Арсеновић

Нека одради кампању за поништавање признања независности Косова, а извињење може после тога.
Дође тако кабадхија, разбије те од батина, сруши ти кућу и онда га гризе савест, па је пере празним извињењем.