• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Косово је ❤️ Србије

Започео Горан Арсеновић, Феб 06, 2020, 08:01 пре подне

« претходна тема - следећа тема »

Ако овог лета буде хуманитарна акција за помоћ нашем народу на Космету, да ли би учествовали

Да.
105 (98.1%)
Не.
2 (1.9%)

Укупно гласова: 107

Анкета завршена: Јул 20, 2020, 19:18 поподне

Горан Арсеновић

Постоје назнаке да ће се тако нешто десити. Видећемо само колико наша дипломатија може да издржи притиске.

Ужичанин

Чешка је јако близу те одлуке. Њихов председник се за то залаже дуже време.
Е сад, као што каже Васил треба издржати притиске.

EmptyClip

Цитат: zolla  Јул 06, 2015, 15:45 поподне
bilo je pre nekog vremena aktuelno šta smatrate patriotskim ponašanjem - za mene je to konstantni i utemeljeni opozicionizam  ...

Цитат: Ljuba 73  Дец 09, 2016, 13:14 поподне
Klub se brani konstatnom kritičkom rečju, analizom poteza uprave, stručnog štaba i igračkih kolektiva SD.

Gidzi

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=02&dd=23&nav_category=11&nav_id=1658117

""Ultimatum "ne možemo da prihvatimo, ne smemo da odbijemo": Kosovo u zamenu za EU""

Moze li neko, meni ovako glupom da objasni sta ovo znaci?

Горанац

Цитат: Gidzi  Феб 23, 2020, 14:24 поподнеhttps://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=02&dd=23&nav_category=11&nav_id=1658117

""Ultimatum "ne možemo da prihvatimo, ne smemo da odbijemo": Kosovo u zamenu za EU""

Moze li neko, meni ovako glupom da objasni sta ovo znaci?

Прво, требало би ускоро да Шиптари укину таксе, а ово је реакција на то.
Како?

Таксе су смислили Немци и Американци, знали су да Србија трпи економску штету, наши политичари кукали по читав дан 'таксе, таксе, таксе..". 'пазар је утврђен', Курти (читај САД и Немачка) најављују укидање такси...

Србија ће добити овакву понуду, она је очекивана, вероватно је и одавно стигла на нашу адресу. Наравно, у њој је све лажно, сем да треба признати Космет.

Видећемо, али сам све мањи оптимиста, да ће Београд рећи - НЕ.

Горан Арсеновић

ЦитатПремијер непризнатог Косова Албин Курти дао је негативан одговор на захтеве САД за укидање царина на српске производе. Очекује се да ће то имати велике последице по Косово.

Амерички извори на које се позива приштинска ,,Газета Експрес" навели су да ће крајем недеље садашњи шеф америчких обавештајних служби и посредник између Приштине и Београда Ричард Гренел, поново разговарати са Албином Куртијем на тему укидања такси.

По писању  ,,Газете", Курти је већ негативно реаговао на инсистирање  Американаца.
Шиптар тачно ради за нас.

Горанац

ЦитатКосовски премијер Аљбин Курти најавио је да ће од 15. марта бити укинуте таксе на увоз сировина из Босне и Херцеговине и централне Србије. Курти позвао Београд да прекине кампању повлачења признања Косова, јавља РТС.

Аљбин Курти је приликом обраћања на ванредној конференцији у Приштини рекао да је укидање таксе на увоз сировина ,,знак добре воље наше стране за решавање проблема и односа".

,,Очекујем да Влада Србије одговори прекидом кампање и уклањање осталих нетарифних препрека", навео је Курти.

ЦитатPredsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da posle ukidanja taksi očekuje strahovite pritiske na Srbiju i da je pitanje trenutka kada će se od Srbije tražiti da de fakto ili de jure prizna Kosovo, sa ciljem "da ga ubace u UN".

Горан Арсеновић

Штета. Понадао сам се прерано.

Горанац

Зар си мислио да ће Америчко псето 'издати' газду? 😁

Горан Арсеновић

А знаш и за теорију да су га наши обрадили док је лежао у Нишу. Човек се нада док је жив.

Горанац

Гледај ово сад:

ЦитатВечерас се Аљбин преварант предао Србији. То је почетак повратка Србије и Русије на Косово. Аљбине преваранту, од данас си одговоран за поновно освајање Косова од Србије. Бог благословио Косово и њен народ", написао је Харадинај на свом налогу на фејсбуку.

Само ми можемо да зајебњмо ово, кад-тад, ће се потући међу собом.

Шуба

ове таксе су и уведене да би њиховим склањањем ми учинили одређене уступке, да не кажем компромисе...

Горанац

Цитат: Шуба  Феб 27, 2020, 22:52 поподнеове таксе су и уведене да би њиховим склањањем ми учинили одређене уступке, да не кажем компромисе...

Па наравно.

Рационално гледајући ствари, на КиМ се пласира преко 1 млрд. евра у роби, и тај који је то смислио, знао је шта ради.

Мени смрди на Швабе...

Заражен

Феб 28, 2020, 06:24 пре подне #33 Last Edit: Феб 28, 2020, 06:33 пре подне by Заражен
Цитат: Torh  Феб 21, 2020, 09:39 пре поднеЕх кад би Чеси и(ли) Мађари повукли признања то би већ било феноменално.

Nema nista od povlacenja priznjanja bilo koje Evropske i NATO zemlje, dokle god to Crna Gora ne uradi prva. Niti je prirodno, niti se da ocekivati. Kada bi Milo i DPS pali sutra, pa Crna Gora povuce priznanje, a ostane u NATO-u, to bi jedino moglo da podstaklo Visegradsku grupu da dobiju muda(citaj, opravdanje pred Amerikancima), da ucine isto.

Pustite Zemana, i njegov populizam bez efekata.

Nase debilcine, sto ne znaju sta da odgovore na ponudu za KiM!?  Takse takse, kakve kurceve takse, sta je sa Srbima, imovinom, Crkvom, zastitom!?!? Stoka svesno guta zamku oko takse, bitnije im je sto smo jelte izgubili 500 miliona, nego status Srba na Kosovu.

Treba da budu iskljucivi do krajnjih granica, da se pregovara o standardima a ne statusu, da se pregovara o stvarima koje olaksavaju zivot i Srba i Albanaca svakodnevni, to i jeste Americka doktrina, i da se drze toga, dokle god Srbi na Kosovu ne budu imali prosperitet, i zastitu kao Beli Medvedi, do tad se pregovara o standardima.

Pa dok se ne pobiju medjusobno dole usput, a pobice se lako i jako, ali dzaba nam sve ako mi Srbiju ne oporavimo, demografski i ekonomoski.
Цитат: Севернармија  Апр 01, 2016, 11:53 пре подне
Zar nije lakse da stalno punimo stadion, tad se korov i nedostaci ne vide?

aцасссс

Цитат: Горанац  Феб 27, 2020, 22:50 поподнеГледај ово сад:

Само ми можемо да зајебњмо ово, кад-тад, ће се потући међу собом.
То су њихови политички сукоби и баш ме заболе.
Мене много више брине што је Срба све мање на Косову односно самој србији.
Колико пута сам чуо
Албанци су нервозни...
амери наредили да се таксе укину(годину дана им наређују)
MRZIM PARTIZAN!

Fidel@

00 Деки

Deki-Red Star

"Да кажемо да је Косово наша зеница, да је Косово срце нашега срца, да је Косово наш свети град Јерусалим и да се ми њега као своје душе и судбине своје не можемо одрећи, ни у овом земаљском животу, нити у оном Божијем непролазном."

Митрополит Амфилохије.

Горан Арсеновић

ЦитатКосово и Метохија није само географски појам, већ идентитетски, историјски и културолошки. То је нит која повезује све Србе где год живели и кад год живели. Оно повезује данашњег Србина са Србином од пре три века или пет, оно везује Србина из Немачке и Србина у Црној Гори.

Горанац

ЦитатOpoziciona Alijansa za budućnost Kosova (ABK), Ramuša Haradianja, koja je najžešći protivnik ukidanju taksi na srpske i proizvode iz BiH, poslala je danas premijeru Aljbinu Kurtiju kovčeg oblepljen papirima sa upozorenjima, kojima se osporava ukidanje te mere. U međuvremenu, akteri ove akcije su uhapšeni.

ABK je kovčeg doneo pred zgradu kosovske vlade.

Kovčeg je oblepljen papirima A4 formata na kojima, između ostalog, piše 100 odsto takse, obećanja, principi, reciprocitet.