• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Косово је ❤️ Србије

Започео Горан Арсеновић, Феб 06, 2020, 08:01 пре подне

« претходна тема - следећа тема »

Ако овог лета буде хуманитарна акција за помоћ нашем народу на Космету, да ли би учествовали

Да.
105 (98.1%)
Не.
2 (1.9%)

Укупно гласова: 107

Анкета завршена: Јул 20, 2020, 19:18 поподне

noleRS

Цитат: samo ti...  Сеп 28, 2021, 14:00 поподнеKada je dosla vlast posle 1945 imali su problem, nisu znali kako da uspostave bilo kakav red i pozovu ministra predratnog koji je bio zaduzen za to pitanje da vide kako je to radjeno.
Prica kaze da im je on rekao odete kod vodja plemena /klanova i platite kolko se dogovorite i dobinete mir.
To  je jedan od nacina ali i odnos prema njima mora da bude onakav kako sam gore rekao. Posteni isto kao svako iz ostatka Srbije da se tretira ove ostale zatvor, streljanje i Bog da nas vidi.

Mozda previse mastovito ali lepo je sanjati i mastati, moze da ti se dogodi to.

Taj scenario je već viđen i u Čečeniji, a da bi se desio na KiM pored ostalih preduslova potreban je sa naše strane odgovarajući "Putin" koji će među njima pronaći odgovarajućeg "Kadirova".

Каспер

ЦитатNovak Marković - mlada fudbalska zvezda sa Severa Kosova, već godinama igra za lokalni OFK Dif, a od 2020. nosi dres i crvenobelih. Put do Beograda je dug, te neretko sate provodi u autobusu kako bi mogao da zaigra u dresu Crvene Zvezde. Usled novonastale situacije na Severu Kosova, kao i svi ostali, Novak je prinuđen da pri povratku pešice pređe preko Jarinja. Nakon što zaobiđe specijalce, probija se kroz redove kamiona i parkiranih vozila. Ipak, ovom sportisti ništa nije teško, jer, kako kaže - ljubav prema fudbalu nadjačava sve.

Ernan Krespo

Горан Арсеновић

ЦитатПроглашење независности такозваног Косова је противно међународном праву а Међународни суд правде није се изјаснио да ли је декларација о независности у складу са међународним правом, речено је у Српској академији наука.

У САНУ је данас одржана Трибина библиотеке на којој је представљена књига ,,Сецесија са становишта унутрашњег и међународног права и њене политичке последице: Зборник радова са научног скупа одржаног 3. јула 2020. године", коју је уредио академик Коста Чавошки.

У зборнику је објављено 17 радова, који, по речима приређивача Косте Чавошког, представљају темељиту анализу самог појма сецесије и суверенитета државе који се њоме нарушава.

Међународно право не признаје сецесију, тзв. Косово - творевина окупатора

Чавошки је рекао да савремено међународно право не познаје право на сецесију и додао да се територијални идентитет држава експлицитно штити нормама међународног права. Кад је реч о иступању федералних јединица из федерације, у добро уређеним федерацијама такво право не постоји, истакао је Човашки.

Важеће међународно право не допушта ни отцепљење националних мањина од дате државе, јер према декларацији о правима лица који припадају националним или етничким, верским или језичким мањинама, зајамчено им је право на заштиту њиховог идентитета и уживање властите културе и исповедање и коришћење језика приватно и јавно, без уплитања било каквог облика

дискриминације.

,,Али се ништа у овој декларацији не сме тумачити да допушта било какву делатност супротну циљевима и начелима Уједињених нација укључујући и суверену једнакост, територијални интегритет и политичку независност држава. Све ове одредбе су изнова потврђене скоро истом декларацијом о правима припадницима националних или етничких, верских или језичких мањина коју је 2. фебруара 1993. усвојила Генерална скупштина УН-а. Отуда мањина Арбанаса на Косову никад није располагала правом на отцепљење од Републике Србије, па је с тога њена самозвана држава пука творевина окупатора после агресије НАТО 1999. године", нагласио је Чавошки.

Међународни суд правде: Група грађана прогласила независност

Др Будимир Кошутић је подсетио да је Социјалистичка Федеративна Република Југославија била једина држава уз САД која се, кад је доношена Повеља о људским, грађанским, економским, социјалним и културним правима, залагала да у право на самоопредељење буде унето и право на отцепљење. Тај заједнички предлог САД и Југославије био је одбачен, а право на отцепљење не постоји у међународном праву, нагласио је Кошутић.

Према његовим речима, анализа саветодавног мишљења Међународног суда правде показала је да тај суд уопште није разматрао питање права на сецесију. Суд је преформулисао питање ког је упутила Генерална скупштина УН-а тако да избегне да се уопште о том проблему изјашњава и одлучио је да је Декларацију о независности Косова донела група грађана, а не Скупштина Косова.

Ако је то тачно и ако је тако донета та декларација, то значи да су ту декларацију донела неовлашћена лица и да је, према томе, било могуће да донесу одлуку и да је Приштина главни град Тексаса и да то заиста, са становишта међународног права не значи ништа јер ту материју међународно право не регулише", оценио је Кошутић.

Он је истакао да Међународни суд правде није одговорио на оно што је од њега тражено, а сврха захтева је била да утврди да ли је декларација о независности привремених органа у Приштини у сагласности са међународним правом.

Костић: Зашто нико не чује звона на узбуну?

Отварајући трибину, председник САНУ Владимир Костић је рекао да се Академији често поставља питање зашто се Академија не оглашава о важним националним питањима, а кад се огласи, онда је нико и не слуша.

,,Ја сам желео да напишем један чланак у коме бисмо рекли 'Зашто звона звоне на узбуну и зашто та звона баш нико не чује?' Нешто слично се догодило и с овим. Не знам да је неко с толико напора, прегнућа итд. окупио људе који знају свој посао и покушао да одговори на нека кључна питања која су морала да се слушају. Колико су се слушала? Врло мало. Питање је да ли уопште памет и интелект има шта да тражи на овој пустопољини не само у Србији, рекао бих у пустопољини цивилизације", казао је Костић.

Он је додао да је САНУ организовала Одбор за српско питање у покушају да направи структурну основу из које ће с времена на време оглашавати о кључним проблемима за друштво, државу и народ и додао да та разматрања ,,нису планирана да буду политички љупка". Костић је оценио да је суштински проблем у овом тренутку однос према Косову.

njuma_njuma

Braco kakvo je stanje dole, kako ste, ima li zime? Pretpostavljam da svi cekaju te neke razgovore/pregovore koji su zakazani za danas, ako sam dobro video.
Овде су најбољи падали
Овде су најбољи стварани
Овде зидови још причају
О хуку Севера који не престаје
Приђи чућеш бубњева звук
Армије која сложно грми
Овде зидови вечно ће причати
О љубави између ње и нас!

Горан Арсеновић

DentistRdsBgd

Bravo?
A za licne karte? Za pasose? Za kosovske penzije? Za kosovske plate? Za klasicne rks tablice koje puno ljudi ima u gradu? To sve moze, ali probne su sad izdaja.
Lecimo posledice a ne uzrok.

I sta, sad su ljudi izdajnici ako izvade ove probne a ne mogu drugacije da odu u centralnu Srbiju, ili juzno od ibra, a posao ili porodica ih obavezuju. Totalna glupost ovo etiketiranje ljudi, i to nasih ljudi. Treba da se vratimo jednu deceniju skoro unazad da vidimo zasto smo dosli do ovde.

DentistRdsBgd

Горан Арсеновић

Сеп 29, 2021, 19:36 поподне #2548 Last Edit: Сеп 29, 2021, 19:39 поподне by Горан Арсеновић
Цитат: DentistRdsBgd  Сеп 29, 2021, 19:26 поподнеBravo?
A za licne karte? Za pasose? Za kosovske penzije? Za kosovske plate? Za klasicne rks tablice koje puno ljudi ima u gradu? To sve moze, ali probne su sad izdaja.
Lecimo posledice a ne uzrok.

I sta, sad su ljudi izdajnici ako izvade ove probne a ne mogu drugacije da odu u centralnu Srbiju, ili juzno od ibra, a posao ili porodica ih obavezuju. Totalna glupost ovo etiketiranje ljudi, i to nasih ljudi. Treba da se vratimo jednu deceniju skoro unazad da vidimo zasto smo dosli do ovde.
@Каспер

Пошто је онај твој шатро земљак за мене рекао да сам на Косову само туриста, ево јавиће се брат са лица места да ти објасни.

DentistRdsBgd

Kasper je moj sugradjanin. Razumece sustinu posta.

С300

Цитат: DentistRdsBgd  Сеп 29, 2021, 19:33 поподнеIzgleda da je postignut dogovor u Briselu.
Јесте,ал' са шиптарима.Пошто се воде билатерални састанци а не трилатерални,шиптари су се дог са ЕУ.Сад ћемо да видимо шта ће бити на билатералном између Србије и ЕУ.
Она ствар и три бода!

Секција за обнову Душановог  царства у Питсбургу.

DentistRdsBgd

Цитат: С300  Сеп 29, 2021, 19:57 поподнеЈесте,ал' са шиптарима.Пошто се воде билатерални састанци а не трилатерални,шиптари су се дог са ЕУ.Сад ћемо да видимо шта ће бити на билатералном између Србије и ЕУ.
Tako je.
Preneo sam naslov sa jednog portala  koji je upravo azurirao vest.

Горан Арсеновић

Горанац

Сеп 29, 2021, 21:13 поподне #2553 Last Edit: Сеп 29, 2021, 21:15 поподне by Горанац
Цитат: Горан Арсеновић  Сеп 29, 2021, 19:36 поподне@Каспер

Пошто је онај твој шатро земљак за мене рекао да сам на Косову само туриста, ево јавиће се брат са лица места да ти објасни.

'шатро' земљак, карикатура са кризом идентитета, лелемуд и тако даље, воли суштину, а не ријалити програме какве гледамо ових дана...

Такво је и ово етикетирање људи, шабанизам најгоре врсте.

А српска листа, на јахтици пије шампањце, устаје у току 'лажне химне', подржи демаркацију са ЦГ (знам, знам, пресудни глас је дао Горанац, а било би интересантно кад би копали мало дубље иза тог гласа, да видите докле те везе иду и ко је у ствари гласао) , иде на коктеле са Рамушом и тд.

Хватају се људи (не лично ти, него сви ми) за потпуно споредне ствари, ван сваке суштине и стања на терену.

Након Бриселског споразума, све ово је потпуно бенигно, биле овакве или онакве талблице, кад су све институције државе Србије предате Приштини.

Ја ћу радије да останем све оно што говорите, али нећу дозволити себи да ме шабани из политичких партије праве будалом.

Замисли, јебаће им мамицу за неке шугаве таблице које људима треба да функционишу, а неће онима који пију шампањац са ратним злочинцем...чудни стандарди се постављају.

Знају и ти што ме вређају овде да сам у праву, него мржња је јача од разума, па оно...тешко признати.

И следећи пут кад ме прозовеш, лепо ме и тагуј поред тог 'шатро', поштеније је.

Горан Арсеновић

Ово је последњи пут да ти се обраћам путем форума.
Не, ниси Горанац, а за оно што си ме увредио, ако будеш смео да ми се јавиш када дођеш у Београд, разјаснићемо лицем у лице. 
Можеш да наставиш са политичким ботовањем и не смарај више.

Горанац

Сеп 29, 2021, 21:43 поподне #2555 Last Edit: Сеп 29, 2021, 21:44 поподне by Горанац
Цитат: Горан Арсеновић  Сеп 29, 2021, 21:17 поподнеОво је последњи пут да ти се обраћам путем форума.
Не, ниси Горанац, а за оно што си ме увредио, ако будеш смео да ми се јавиш када дођеш у Београд, разјаснићемо лицем у лице.
Можеш да наставиш са политичким ботовањем и не смарај више.

Ниси се ти мени обратио, већ ме прозвао.

Ја тебе увредио?

Бојим се да ти то ниси укапирао, а нећу се ни трудити да ти објашњавам.

А ово 'ако будеш смео' је смешно, заиста, јер долази од тебе, иако се не слажемо и даље имам одређено поштовање.

А ово, да нисам Горанац, искрено, можда и нисам, ако морам да учествујем у колективном фолклору да би се неком допао.

Политичко ботовање је прозивање оних који се друже и тргују са Шиптарима...интересантно, боље да се зауставим.

Мој патриотизам је чист као суза, без икаквог интереса, тако да поновим, бриселски споразум је издаја а ово око таблица фолклор у политичке сврхе, а то ћеш и видети за пар месеци.

Nameless

Сеп 30, 2021, 07:45 пре подне #2557 Last Edit: Сеп 30, 2021, 07:48 пре подне by Nameless
Цитат: Stanis  Сеп 30, 2021, 07:41 пре поднеhttps://twitter.com/istokjelevo/status/1443255912207093765?s=19
Како лагано припремају народ на признавање Косова као независне државе. Ово уопште није случајност, шаљу поруке ономе ко види, ко не види шта раде, тај је слеп. И све то раде већ годинама у садејству Ртс (поготово), Н1, Пинк, Хепи, Прва, док се у парадним емисијама зову националисти који не дају Косово, који ће га бранити свим силама на телевизији у емисијама.

Горан Арсеновић

Поздравља вас Каспер. Момак не паламуди, него је тамо где треба

https://twitter.com/KasperSRB/status/1443474588659224577?s=19

Misdongarde

Да ли је истина и да ли је уједно могуће да су оног момка "дувај га Рамбо" који је овонедељни херој Србије, удаљили са протеста и блокада?